Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

A harmadik fontos változás, hogy ha a felhasználó nem engedélyezi, kikapcsolja a „helyfüggő szolgáltatások alkalmazása” (Location Services) funkciót, akkor a szoftver törli a korábban rögzített adatokat (itt megjegyzendő, hogy az elmúlt napokban többszörösen bizonyították mind szakemberek, mind újságírók, hogy a szolgáltatás kikapcsolása után is aktív volt az adatgyűjtés, folyamatosan frissült az adatbázis).

Megszpkhattuk már hogy a pofánkba hazudnak, és utána csak röhögnek :(((

(#2) #24737024


#24737024
törölt tag

Ez a cím és cikk nettó pofátlan hatásvadászat...

(#3) azbest


azbest
félisten

Megint csak bullshit generálás megy: "bárki számára könnyen visszanyerhetően tárolja".
A telefon rendszerén belül egy rendszerfájlról van szó. A telepített programok nem férnek hozzá. A telefonhoz fizikailag meg az fér hozzá aki ellopja és jailbreakeli... ha már sárdobálás megy, akkor azt kéne inkább kideríteni, hogy például lopás esetén alkalmazható távolról történő teljes törlés eltávolította/eltávolítja -e ezt az adatot.

(#4) llaszlo válasza rankesz (#1) üzenetére


llaszlo
veterán

"Megszpkhattuk már hogy a pofánkba hazudnak, és utána csak röhögnek :((("

Persze, mert más cégek sosem hazudnak.
Ezt utálom, hogy ha más cég csinálja akkor rendben van, de ha az apple akkor már ők a gonoszak és el kell küldeni őket mindenhová. Az, hogy az android egy ideig más telefonszámra küldte az sms-eket azt senki sem fikázta, vagy hogy van olyan, hogy mást hív fel a telefon, mint akit tárcsázok vagy más számát írja ki. Ezek persze normálisak. Nem mindennapi esemény, de volt már rá példa.
És nyilván arra játszanak, hogy ilyen nyilvánvalóan hazudjanak. Az fel sem merül, hogy egy septiben összedobott SW frissítés amit qrvára elb@sztak.
SZVSZ nem sok értelme volt, inkább hagyták volna úgy.

(#5) Cathfaern válasza azbest (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bármilyen számítógépre telepített 3rd party programmal el lehet érni a rendszerfájlokat, semmi jailbreak nem kell hozzá. Persze tény, a telefont fizikailag meg kell szerezni.

(#6) llaszlo válasza llaszlo (#4) üzenetére


llaszlo
veterán

Valaki tuti hazudik.

(#7) llaszlo válasza llaszlo (#4) üzenetére


llaszlo
veterán

És igen. Az persze teljesen rendben van, hogy a google illegálisan tárolja az adatokat. Érdekes miért nincsenek anti googlefanboyok???
De jöhetne még a buzz is. Persze ezeket hajlamosak az emberek elfelejteni, de az apple hibáit meg évekig felemlegetik. Mintha a többi cég bármiben is különb lenne. Mindegyik hibázik, nincs különbség.

Ez a cikk rámutat, hogy mind egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#8) llaszlo


llaszlo
veterán

Most kaptam egy választ, hogy tegnap este jött egy update és amiről meg itt írnak az már rég lejárt lemez.

(#9) Waikiki válasza llaszlo (#8) üzenetére


Waikiki
tag

Kevesebb indulat helyett talán figyelmesebben el kellett volna olvasni a cikket, de legfőképp nem kiragadni belőle mondatokat:

A harmadik fontos változás, hogy ha a felhasználó nem engedélyezi, kikapcsolja a „helyfüggő szolgáltatások alkalmazása” (Location Services) funkciót, akkor a szoftver törli a korábban rögzített adatokat (itt megjegyzendő, hogy az elmúlt napokban többszörösen bizonyították mind szakemberek, mind újságírók, hogy a szolgáltatás kikapcsolása után is aktív volt az adatgyűjtés, folyamatosan frissült az adatbázis)

Ebből mindenki számára egyértelműen ki kellene derülnie, hogy egyes szakemberek szerinti korábban, ezen frissítés előtt, a kikapcsolás után is történt adatgyűjtés, azonban pont ez a frissítés megoldja ezt a kérdést is azáltal, hogy kikapcsoláskor törli az adatbázist.

Úgyhogy nem hazudik senki, max. figyelmetlenül olvas és indulatból kommentel.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#10) wednesday válasza llaszlo (#4) üzenetére


wednesday
őstag

"Ezt utálom, hogy ha más cég csinálja akkor rendben van,..."

Én meg az utálom, ha egy "vitába"' ez a legfőbb érv: " de a másik is csináljaaa!!" Ez érv? Ezzel lehet védekezni? :(((
Igen sajnos a ami világba ez tökéletesen jó "érv", gyakorlatilag legalizál minden tevékenységet (politikában, gazdaságban, viselkedésnél), ami nem tisztességes, vagy zavaros.
Miben menti fel ez az almát?? Azért mert a gugli is csinálja? Ezért már meg se lehet szólni, vagy felhívni rá a figyelmet?
De legyen fordítva, nehogy elfogultsággal vádolj, miben menti fel ez a guglit?? SEMMIBEN.
Az ne zavarjon minket, ha valakit jogosan bírálnak.

(#11) #24737024 válasza wednesday (#10) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ebben teljesen igazad van, azonban llaszlo is némileg jogosan háborog, ugyanis vannak ezen a fórumon nem kevesen, akik kettős mércével mérnek: moonman például rögtön magyarázza a bizonyítványt, ha a Microsoft lép félre, az Apple-t viszont egyenesen démonizálja hasonló esetben; ntomka ugyanez, csak ő a Google felé elfogult; és ne feledkezzünk meg a Linux-fanboyokról, akik szerint minden cég gonosz, kivéve a RedHat és a Canonical...

[ Szerkesztve ]

(#12) llaszlo válasza Waikiki (#9) üzenetére


llaszlo
veterán

Te meg kiragadtál egy részt.
Ugyanis a cikk a néhány napja kiadtak egy frissítésről szól és nem arról, hogy tegnap este jött egy frissítés. Tehát totálisan félre értelmezhető az egész cikk.

"Az Apple a néhány nappal ezelőtt tett ígéretét betartva kiadta"

Amiről pedig te írtál az tegnap este jött ki és azóta már kikapcsolható. De a cikkben az van, hogy ezt néhány napja adták ki és mégsem működik rendesen. Valójában a 4.3.3-at tegnap este rakták ki.

Tehát a cikk hibás.

Szerda: :) :) Engem az zavar, hogy ha valamit az apple elsz@r akkor az kb giga óriási nagy hiba és százával jönnek az apple lehúzások. Ha meg más cég csinálja akkor az kb rendben van és alig van lehúzás.
Menj csak fel egy apple vagy akár egy linux (nem a hupra, bár még az is sokkal színvonalasabb ilyen téren, mint a ph) fórumra. Ott vajon miért nem fikázzák orrba szájba a többi rendszert?? Erre mindenképp várnék már valakitől egy választ, mert másik topciban is kérdeztem már, de még senki sem válaszolt.
Simán eldiskurálnak értelmesen (nem alázva, fikázva) akár a winről, androidról vagy másról. Ezzel szemben itt mi van?? Apple cikk akkor tuti, hogy az első 3 HSZ-ben az van, hogy "fújjj apple milyen sz@r már". Ha más cikk win vagy android vagy más, akkor előbb-utóbb megjelenik egy anti applefanboy lehúzza az apple-t ééééss csak utána jönnek az apple fanboyok akik védik az almát. Addig érdekes módon nem történik semmi különös csak ha provokácíó van. Ami már érthető.

[ Szerkesztve ]

(#13) wednesday válasza #24737024 (#11) üzenetére


wednesday
őstag

Én ugyan ezt írnám másnak is egy másik hírnél. Nem feltéten llaszlo-nak szántam kizárólag. Igazából inkább maga a jelenség kezd már zavarni ez a: "másik is csinálja". Tehát ezzel el van intézve a dolog.
Elhiszem, hogy zavaró lehet, ha az ember úgy érzi, a "többi oldal" disznóságai el vannak hanyagolva. Csak ez nem feltétel így van. Amit felsoroltál abból is látszik, hogy azért minden cégről szólt már valami hasonló cikk (illetve most ez a cikk pont arról szólt, hogy javítottak), ahol előjönnek a "védők" és a "támadók".

llaszlo: Ha úgy érzed, hogy csak provokáció, akkor lehet, hogy csak az is. Akkor ott már rég nem egy termékről vagy egy cégről vagy egy objektív tényről van szó. Szerintem akkor ne foglalkozz vele. :)
Egyébként engem inkább az zavart az egészben, hogy minden oldal hibás. És ez olyan érzést sugall, hogy akkor ez van, ezt kell szeretni. Ahelyett, hogy a Google, Apple, MS felhasználók szépen számon kérnék a szolgáltatóiktól a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#14) ntomka válasza #24737024 (#11) üzenetére


ntomka
nagyúr

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#15) azbest válasza Cathfaern (#5) üzenetére


azbest
félisten

Régebben lehet, hogy volt olyan hiba, amit kihasználva elérhették a fájlrendszert, de tudtommal ez nem engedélyezett:

http://developer.apple.com/library/ios/#documentation/iphone/conceptual/iphoneosprogrammingguide/RuntimeEnvironment/RuntimeEnvironment.html

The Application Sandbox

For security reasons, iOS restricts each application (including its preferences and data) to a unique location in the file system. This restriction is part of the security feature known as the application’s sandbox. The sandbox is a set of fine-grained controls limiting an application’s access to files, preferences, network resources, hardware, and so on. Each application has access to the contents of its own sandbox but cannot access other applications’ sandboxes.

szerk: itt egy patch ami a v2.0 - v2.0.2 verziókat érintő ilyen jellegű hibát javította [link]

Ja értem mire gondolsz, hogy a számítógépre backupolt változatot a számítógépen el lehet(ett) érni. De ebben a hírben azt kifogásolják, hogy a telefonon titkosítatlanul rajta lesz még mindig 2 napnyi adat - amit csak jailbreakelt telefonon érhetnek el.

[ Szerkesztve ]

(#17) llaszlo válasza balazs_pro (#16) üzenetére


llaszlo
veterán

Látom értelmeset nem tudsz írni, akkor meg minek írsz??? Ráadásul még a nickemet is képtelen vagy rendesen leírni. Segítek: CTRL + C és CTRL + V ha gondjaid vannak.
Te is csak kb annyit tudsz, hogy "apple jajjj az egy sz@r". Szép volt Emese.

[ Szerkesztve ]

(#18) azbest válasza azbest (#15) üzenetére


azbest
félisten

Annyit még, hogy az egész fel van fújva. Miért baj, hogy a pontosabb / energiatakarékosabb működéshez adatokat ment és tárol a telefon? Nem arról van szó, hogy ezt begyűjti magának az telefon gyártója (legyen akár apple vagy más), hanem hogy személyes adatokat rögzít és tárol (nem is titokban, hisz erre állítólag van fejezet az eula-ban).

Ha már nagy "leleplezések" kellenek, akkor most szólok, hogy minden gonosz mobiltelefon gyártó cég készüléke mindenféle privát adatokat rögzít és tárol:
- ismerősök telefonszáma, neve és más elérhetősége (e-mail)
- a hívások időpontja és hossza
- fényképek, amelyekben akár a hely és idő koordináták is szepelhetnek
Az okos telefonok még gonoszabbak, hisz rajtuk lehet még:
- a meglátogatott weboldalak címe és ideje
- email accountok adatai, akár maguk a levelek is
- közösségi hálós oldalak account adatai, akár a jelszavak is
- dokumentumok és mindenféle olyan anyag, ami nda / ipari titok kategória alá eshet

A mobilhálózat üzemeltetője pedig mindig tudja hogy merre járunk, hisz fel tudnak hívni a telefonon. ;]

Nem is értem mire fel az egész felháborodás.

[ Szerkesztve ]

(#19) llaszlo válasza azbest (#18) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt mindenki tudja. Nem is ez a baj, hanem hogy most az apple-nél jött elő egy hiba és hát akkor már menni kell lincselni meg kövezni.

(#20) llaszlo válasza llaszlo (#19) üzenetére


llaszlo
veterán

És egy másik tipikus dolog. Nyertem egy iPodot, kitettem FB-re a képét és egyből jöttek a fikázások kb 20-30 percen belül, hogy az milyen sz@r. De kitettem a Desire-m azt nem fikázta senki sem. Na erről beszélek, hogy a többség szerint ha már alma akkor az sz@r, úgy hogy ő még soha nem használt almás cuccot semmit sem. Csak azért sz@r, mert alma.

[ Szerkesztve ]

(#21) Brutális eb válasza wednesday (#10) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#22) #24737024 válasza ntomka (#14) üzenetére


#24737024
törölt tag

Pedig igaz, egy rossz szó a Chrome-ról, és máris ugrasz mint a sebzett vadkan :P De ez nagyon OFF

(#23) #24737024 válasza llaszlo (#20) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nekem a családban 3 Apple termékem van, de még soha senki nem ugrott rám miattuk :U

(#24) llaszlo válasza #24737024 (#23) üzenetére


llaszlo
veterán

A családban rám sem mondjuk arra az egy iPodra. :) :) Meg pont a család az akik nem is nagyon fognak nem is foglalkoznak vele. De tedd csak ki FB-re aztán majd meglátod. :) :)

(#25) #24737024 válasza llaszlo (#24) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nem úgy értettem, hanem hogy a családban van 3 Apple termék: az én MacBook-om, valamint a barátnőm MacBook Pro-ja és iPhone-ja. ;) Mindketten elégedettek vagyunk velük, és elvileg ez kéne számítson. :U Annyi exhibicionizmus pedig nem munkál bennem, hogy a Facebookra kitegyek ilyesmit :Y

(#26) ntomka válasza #24737024 (#22) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja persze. Fizetett Google igeterjesztő vagyok. :F

ツ Headphones on - World off

(#27) #24737024 válasza ntomka (#26) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ja persze. Fizetett Google igeterjesztő vagyok.

Inkább csak önkéntes :P

(#28) ntomka válasza #24737024 (#27) üzenetére


ntomka
nagyúr

Honnan tudod? ;]

ツ Headphones on - World off

(#29) Cathfaern válasza azbest (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nem tudom hogy csinálják, amit tudok, hogy van egy iPhone 3GS-em (jailbreak nélkül), és rádugom egy ubuntus gépre, akkor szépen elérem a teljes fájlrendszert. Kétlem, hogy a linux felhackelné a telefont gyorsba :)

Az általad kiemelt rész csak a telefonon lévő appokra vonatkozik. Azok tényleg nem férnek hozzá a fájlrendszerhez, de ha egy PC-re felkötöd a telefont, onnantól szabad az út. (tudtommal a "hol jártam" program sem az iTunes-os backupot nézte, hanem a telefonon lévőt)

(#30) #24737024 válasza Cathfaern (#29) üzenetére


#24737024
törölt tag

Igen, a fájlrendszer jailbreak nélkül is elérhető.

(#31) llaszlo válasza #24737024 (#30) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt még tegyük hozzá, hogy minden telefonon. :) És főleg linuxszal.

(#32) llaszlo válasza #24737024 (#25) üzenetére


llaszlo
veterán

Én is azért tettem fel, mert nyeremény volt.

(#33) azbest válasza Cathfaern (#29) üzenetére


azbest
félisten

"Overall iPhoneBrowser seems like a nifty little software for your iPhone (including jailbroken iPhones) though the developer rightly points out that you won't get very far with it, thanks to "a small area of folders called a sandbox to work with"." [link]

"Unless you jailbreak your iPhone, the file system will remain off limits as Apple intended. Even so, many people who jailbreak their phones stop with Cydia." [link]

Nézd meg a készítő bemutatóját:
"Pete Warden and Alasdair Allan talking about how they discovered the existence of the tracking database on the iPhone, and what it might mean."
http://www.youtube.com/watch?v=GynEFV4hsA0

A backup-ot turkálta. A manifest fájlt nézegette, amiben a valós fájlnevek visszakereshetők. Talált db fájlokat. Feltűnt neki, hogy az összetört készülékéréről mentett backupot feltöltve az új készülékre, arra is felkerül a régi adat :U Sőt még arra is vetemedik a készülék, hogy helymeghatározáskor felhasználja a helymeghatározáshoz készített segédadatokat... olyan szomorúan tudnak nézni, de az eszükbe sem jut, hogy a visszaúton azért nem loggolt a készülék, mert már megvolt annak a területnek a cellainfója, így nem kellett bekapcsolnia a gps-t hozzá.

"if you loose your phone your movements on the last year are on that phone... if you jailbreak the device then you have direct access to the filesystem so you can directly grab this file..." Ha elveszted és feltörik a készüléket, akkor megtalálhatják rajta ezt az adatbázist. (Meg a levelezést, az összes ismerősöd számát....)

A backupok kódolatlanságát sérelmezik. Nincs semmi ok arra gondolni, hogy kiadná a készülék az adatokat másnak.

[ Szerkesztve ]

(#34) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

balazs_pro a jövőben a személyeskedő hozzászólásokat mellőzd légy szíves !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

mindjárt fel is teszem :K

(#36) Cathfaern válasza azbest (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az első két idézet még mindig az iPhone-on futó programokra vonatkozik.

Bemutató: írtam, hogy ebben nem vagyok biztos, hogy honnan szedték. De végülis nem oszt nem szoroz, hogy iTunes-on keresztül lehet elérni a fájlokat vagy anélkül, a lényeg hogy ha fizikailag hozzájutsz a készülékhez, akkor el tudod érni.

"A backupok kódolatlanságát sérelmezik. Nincs semmi ok arra gondolni, hogy kiadná a készülék az adatokat másnak."
Szerintem nem is írtam olyat, hogy kiadná bárkinek is :) De tudtommal más se... (Androidnál igen, de az más tészta). Amit én állítottam, hogy hiába rendszerfájl, attól még bárki hozzáfér egyszerűen úgy, hogy felcsatlakoztatja az iPhone-t egy PC-re. Igen, ehhez fizikailag hozzá kell jutni a telefonhoz.

(#37) azbest válasza Cathfaern (#36) üzenetére


azbest
félisten

Nem-nem, az a két link is arról szól, hogy a pc-re kötött iPhone-on is csak az látszik amit a sandbox enged.

A készítők videójával kapcsolatban igazából nem csak neked válaszoltam ( :R ), hanem ahogy végignéztem, úgy emeltem ki az érdekesebb részeket, mert szerintem sokan nem ismerik, hogy valójában miről van szó. Lehet, hogy az itt megjelent hírek sem pontosan mutatták be / elferdítették, hogy milyen aggályokat vetett fel az adatbázis.

Azt is idéztem, hogy tört telefon kell ahhoz, hogy direktben elérhető legyen az adat, egyébként pedig csak backup fájlokból lehet megszerezni. Azt viszont nem tudom, hogy a backup készítéséhez mi szükséges... kell-e engedélyezni a készüléken. Arra gondolok, hogy ha egy elveszett (ellopott) készüléket valaki át akar nézni, akkor mennyire nehéz hozzáférni a bizalmasabb adatokhoz. Ilyen szempontból szerintem más készülékek sem állhatnak jobban (ha jól emlékszem az n900-zom esetén simán menthetek, turkálhatok az adatok közt, ha gépre kötöm és ovi suite-tal megnézem).

Egyébként itt úgy látom, hogy lehet kódolt backupot is készíteni (2011 februári, előtte nem tudom volt -e ilyen... és csak kódolt backup tartalmazza a jelszavakat) [link]

"With iOS 4 and later, if you encrypt the backup it can transfer the keychain items (passwords, credentials) to a new device."

Ezen kívül:
"If you protect your iPhone or iPod touch with a passcode, you will be prompted to enter the passcode when you connect to iTunes. Once you successfully enter the passcode, iTunes will recognize that device as authorized and you will not need your passcode to back up or sync."

Ezzel a kör be is zárult:
- a backup lehet kódolt (bár lenet nem ez az alapértelmezett)
- jelszóval védett telefon esetén a backuphoz is jelszó kell
- jailbreak kell a fájlrendszer közvetlen eléréséhez

Viszont régebbi os verziónál / sebezhetőségekkel elképzelhető, hogy kinyerhető az adat.

[ Szerkesztve ]

(#38) azbest válasza azbest (#37) üzenetére


azbest
félisten

One more thing ( ;] )

Nekem nincs iphone-om, nem is fejlesztek rá... csak néhány apple eszközökkel / rájuk való fejlesztésben jártasabb kollegám szavait hallva gondoltam utánanézek már kicsit a témának... pár perc kereséssel találhatóak hivatalos információk, amelyeket jó lett volna a cikkek és hírek íróinak elolvasni, leellenőrizni az állításokat amelyeket hallottak... nem csak terjeszteni a szóbeszédet, hanem ok-nyomozni kicsit.

(#39) llaszlo válasza azbest (#38) üzenetére


llaszlo
veterán

Valamit félre értettél. A backupot lehet kódolni viszont most jelenlenleg a tartózkodási helyek (melyik toronyra csatlakozott a telefon) rögzített adatai nem kódoltak. Az más kérdés, hogy sok haszna nincs az adatoknak. A többi okostelefon is ugyanígy menti ezeket az adatokat, hogy ha engedélyezed.
Eddig az volt még a gond, hogy valami SW hiba folytán az iOS ha ki is kapcsolta valaki a logolást továbbra is működött a háttérben, de most már az is kikapcsolható.
Ennyi az egész és ezen lovagol már mindenki 2 hete. Ebből találta ki a sok "okos", hogy az Apple követi a usert. LOL Miközben csak ugyanazt csinálta, mint a többi OS is.

(#40) azbest válasza llaszlo (#39) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy olvastam, hallottam a videóban a töretlen telefonról csak backup formályában menthető ki az adatbázis, ami kódolt backup esetén gondolom kódolt. Az ios programok nem férnek hozzá a sandbox miatt, sem a számítógépen futó progik. Persze kódolatlan backupokat szerteszét hagyva és jelszó nélküli telefonnal könnyű hozzáférni az adatokhoz, ha a telefonhoz / géphez hozzáférek. A timestamp szerintem arra kell, hogy a túl régi adatokat kisebb súlyal vegye figyelembe és újra feltérképezze a területet ha már nem valid.
Mondjuk a lejárt adatokat tényleg üríthették volna, de ezt a fix majd javítja.

[ Szerkesztve ]

(#41) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"két biztonsági kutató által megírt, bárki által kipróbálható szoftver segítségével az iOS régebbi verzióinál a telefonokon tárolt fájlokból több-kevesebb pontossággal visszakereshető a tulajdonos időpontokhoz kötött térbeli mozgása."

Melyik az a program? Megnézném szívesen Sztív bá mit rögzített...

(#42) #24737024 válasza ForRedGlory (#41) üzenetére


#24737024
törölt tag

Melyik az a program? Megnézném szívesen Sztív bá mit rögzített...

iPhone Tracker

(#43) alamuszi válasza llaszlo (#6) üzenetére


alamuszi
senior tag

Hiteles forrás... :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#44) ForRedGlory válasza #24737024 (#42) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi! :R

(#45) #24737024 válasza alamuszi (#43) üzenetére


#24737024
törölt tag

Hiteles forrás...

Miért, az sg.hu hitelesebb? ;]

(#46) alamuszi válasza #24737024 (#45) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen, mert nem kereskedő, vagy ahhoz nagyok közeli személy üzemelteti, ezt Handrás is írhatta volna. Kb ennyire hiteles.... ;]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#47) llaszlo válasza alamuszi (#46) üzenetére


llaszlo
veterán

Gratulálok, hogy csak eddig látsz.
Nyilván egy héttel hamarabb kiadtak egy SW frissítést és csak egy héttel később tették elérhetővé. Látom olvasni vagy szöveget értelmezni nem tudsz. Te is ugyanolyan szemellenzős vagy, mint a sok hülye apple fanboy aki ha jogosan kritizálják az apple-t akkor is nyomja a sódert. Csak te a másik véglet vagy aki ha már alma akkor az tuti hazudik vagy sz@r csak simán és fikázni kell. Gratulálok ismételten.

De ha te már olyan rohadt okos vagy akkor nézd meg ezt: [link] A lényeg: 4.3.3 kiadás dátuma 2011.05.04. De persze nem a cikk a szar, hanem az apple, a wiki meg beszmac is hazudik. Ismételten gratulálok.

A cikkben azt írták, hogy a 4.3.3-at már legalább egy hete kiadták. Ezt idéztem feljebb is, de a cikkben is ott van, hogy 4.3.3.
Nem baj te is legyél elvakult apple antifanboy, te sem vagy különb, mint az apple fanboyok.

[ Szerkesztve ]

(#48) llaszlo válasza llaszlo (#47) üzenetére


llaszlo
veterán

Csak, hogy ne kelljen vissza olvasni a cikket nehogy megerőltesd magad:

"Az Apple a néhány nappal ezelőtt tett ígéretét betartva kiadta az iPhone-on, az iPad-en és az iPod Touch-on használt iOS operációs rendszer legújabb változatát, a 4.3.3-as verziót..."

A cikk megjelenése 2011.05.05.
Frissítés megjelenése: 2011.05.04. Magyar idő szerint 05.04. este.
Az egy nap (vagyis inkább egy éjszakáról van szó az időeltolódás miatt) nem tudom, hogy mióta néhány nap. Előtte kiadott valami köztes frissítést (ennek nincs külön verziószáma valamikor április végén jelent meg), és a cikk arról ír viszont a 4.3.3-at hozza fel ami május 4-én jelent meg. Még tesztelni sem volt idő mégis valaki már másnap arról ít, hogy az apple kamuzott. Teljesen másról ír a cikk, mint ami valójában a 4.3.3-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#49) llaszlo válasza llaszlo (#48) üzenetére


llaszlo
veterán

Az indexen is megtaláltam szó szerint ezt a cikket. Azt meg mindenki tudja, hogy az index mennyire hiteles. Érdekes módon az apple oldalakon miért nem írnak erről a frissítésről??? Lehet, hogy valójában május 4 előtt meg sem jelent csak valami hülye írta ez le??

Na ennek még utána nézek holnap.

(#50) llaszlo válasza llaszlo (#49) üzenetére


llaszlo
veterán

Bekker most esett le, hogy mi van. ááááá Ez a cikk totál félre érthető több helyen is. Én eltörném a kezét annak aki ezt írta.

Május 4-én kiadták a 4.3.3-at ez javíotta a hibákat (persze ezt nem írták le a cikkben részletsen, mert ugye azt minek????? :W :W :W ) és előtte nem lehetett rendesen kikapcsolni a logolást. És a cikkben is erre utalnak csak totál félre érthetően. Nem csak én értettem félre ahogy látom.

Az egyik kulcsmondat:

a szolgáltatás kikapcsolása után is aktív volt az adatgyűjtés, folyamatosan frissült az adatbázis

A lényeg a volt szó, vagyis a frissítés előtt. Most már kikapcsolható ténylegesen.

Persze tudom, hogy az apple antifanboyok továbbra is azzal jönnek, hgoy az apple hazudott és lenyomozta a usereket. Persze erre senki sem talált semmi bizonyítékot, hogy ez az adat bárhogyan is eljutna az apple-höz. De mivel ők anti fanboyok így gyártják az összeseküvés elméletet és persze, hogy az apple hazudik, mert ugye az appleről van szó.

Az index kivételesen nem saját magától írta a cikket hanem innen vette.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.