Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Szokás szerint epölnél van miből lefizetni a szabadalmi rendszernél ügyködőket...

De most komolyan, hová fog ez fajulni?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) .mf


.mf
veterán

A cikk megemlíthetné továbbá azt is, hogy Japánban a NFC már hosszú évek óta (legalább 5-6, de simán lehet több is) általános használatban van. Sőt, most gyorsan rá is gugliztam, Sony és NXP még 2002-ben szabadalmaztatta. Igazán közölhetnék végre az amerikaiakkal, hogy van Amerikán kívül is világ...

szerk:
Sőt, még ezt is találtam a wikin:
"The Near Field Communication Forum (NFC Forum) formed in 2004 promotes sharing, pairing, and transactions between NFC devices[4] and develops and certifies device compliance with NFC standards.[5] A smartphone or tablet with an NFC chip could make a credit card payment or serve as keycard or ID card. NFC devices can read NFC tags on a museum or retail display to get more information or an audio or video presentation. NFC can share a contact, photo, song, application, or video or pair Bluetooth devices."

2004...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ó-óóó ebből megint per lesz, ha eljátssza azt az Alma amint nyáron tett a Design kérdéssel. Szerintem ha a Sony nem lenne elég nagy vállalat, akkor még a szigetes billentyűzet szabadalmát is magáénak akarná, merthogy mindenki abban a tudatban van hogy az az Apple szabadalma, pedig NEM! Csakhát a Sony nem Samsung hogy eljátszhassa vele a kis bírósági mókáját.

A hozzászólás nyomokban trollkodást tartalmazhat, amiért a tulajdonos nem vállal felelősséget. Amennyiben bele szeretne kötni a hozzászólásba előbb kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

(#1) Maxentius Ha a Nokiának tud bizonyos időközönként "xy" millió dollárt akkor ez nem okozhat gondot....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#4) Youri


Youri
veterán

Majd jön Everman megmagyarázni, hogy ez így van rendjén...

RTX ON

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Azt hittem ez már régi tech :U

(#6) atike


atike
nagyúr

Ez már azért gáz...

Hogyan kaphatta meg a szabadalmat amúgy? :F

(#7) callmeakos válasza Youri (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha ezt is megmagyarázza szobrot adok neki.......

All→M8

(#8) Mr.Csizmás válasza Youri (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+9999

legalább van 2012-re is iTroll téma (az idei a samsung kopizás volt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) rudi


rudi
nagyúr

Lassan lehetne valami fészbúkos, vagy akármilyen közfelháborodási petíciót indítani az almások undorító szabadlami módszerei miatt... laza tippre többmillió "aláíró" lenne, köztük jómagam is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) #40553216 válasza callmeakos (#3) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Csakhát a Sony nem Samsung hogy eljátszhassa vele a kis bírósági mókáját.">A Samsung Electronics is nagyobb, mint a Sony, hát még a Samsung csoport.

(#11) #56573440 válasza rudi (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem ugyanennyi erővel lehet a rendszer ellen is egy szavazást is indítani. egy dolog élni a rendszer adta lehetőségekkel és egy másik engedni ilyen piaci magatartást. ezzel persze nem az almát mentegetem, de attól még nem ők engedélyezték...

(#12) callmeakos válasza rudi (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Támogatnám és tolnám azt a virtuális szignót is azonnal.

Amúgy ebből a szempontból Amerika rendesen a béka segge alatt van. Hogy egyszerűen nem esik le nekik hogy amit az Apple csinál háááát erősen megkérdőjelezhető és meg is kérdőjelezendő. Most vált csak bizonyosságra hogy az Apple nem tiszta módszerekkel játszik. Mert ha azzal játszana, akkor ez a szabadalom nem lehetne az ővék. Kíváncsi volnék mennyit is ért meg ez nekik.......

(#10) tomtyi Akkor hogy a bánatba lehet az hogy az a szabadalom nincs a kezükben? Mert van akkora mint ez az NFC...

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#13) BoB válasza rudi (#9) üzenetére


BoB
veterán

Én is támogatnám, ez már a röhej kategória lenne ha nem lenne ennyire undorító....

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) Zola007


Zola007
veterán

Ez nagyon komoly :W
ilyen cégtől sem veszek soha semmit, aki csak azzal tud piacot nyerni, hogy jogtalanul kirúgja a lábat a másik alól. Nesze neked piaci verseny...

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15) floatr


floatr
veterán

Aztán megint jön a samu, vagy másvalaki NFC-ben érdekelt, és érvényteleníti, és a márkák ismét ragyoghatnak a bulvár rovatokban ingyen. Esetleg ezt is bevonják majd az alapvető fontosságú technológiai szabadalmak közé, aztán beáraztatja a licencelését a versenyhatóság.

(#16) Mr.Csizmás válasza floatr (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondom, 2012-es trolltéma biztosítva van. :U :K

(#17) HummeRC aztán erre hivatkozva (amit kereken leírtál) fognak pereskedni, mert hasonlít az ő technológiájukra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) HummeRC


HummeRC
senior tag

Egy kérdés: Hol írja az eredeti forrás, hogy az Apple-nak kizárólagos világszabadalma van erre a protokollra? Ugyanis megkeresve a szabadalom besorolását, ez csak egy kategória besorolás, ami nem kizárólagos. Bárkinek lehet, hisz csak egy körülírás. Ez így kb annyit ér, hogy ők is használhatják, mivel van erre épülő technikájuk. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) Kashim válasza HummeRC (#17) üzenetére


Kashim
őstag

Igen én is kíváncsi lennék részletesen, mert van egy sanda gyanúm, hogy szokás szerint nem így van a dolog, ahogy ebben a bulváros cikkben le van írva, csak megint kellett valami, hogy trollok százai táptalajt kapjanak egy kis fikázódásra.
Apple + Szabadalom(randomtechnológia) = Napi dühöngés
Előbb tájékozódni kéne kicsit. Egyáltalán mikor nyújtották be a szabadalomkérelmet? Valamikor az iPhone 1-es időkben lehetett, ha az van a képen.

Félre ne értsetek, nem védeni akarom az Apple-t, mert ha valóban egy egész meglévő technológiát védett le, amit már mittudomén évekkel korábban valaki kisajátított, akkor egy ocsmány húzás volt és egyben röhej, hogy ilyet engedélyeztek neki. Azonban, mint a hasonló híreknél általában, mindig benn a levegőben, hogy valahonnan elindul egy pletyka, aztán a végére egy utánajárás nélküli flame cikk lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19) hunbi válasza Kashim (#18) üzenetére


hunbi
tag

Nem kell, hogy más kisajátítsa ahhoz, hogy érvénytelen legyen. Ahogy én tudom, elég publikálni, onnantól kezdve senki nem védetheti le senki, mert nem új. (pl lehet, hogy a szabadalmat beadó is csak úgy olvasta a publikációt)

(#20) llaszlo


llaszlo
veterán

Hogy is van most ez a baromság? Aki hamarabb levédeti azé a jog? Vagy valami ilyesmit olvastam itt kb egy hónapja.

(#21) floatr válasza llaszlo (#20) üzenetére


floatr
veterán

Dabadab szerint úgy kell értelmezni, hogy megkapja a szabadalmat, amit aztán később érvénytelenítenek, ha bebizonyosodik h volt előzménye.

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kezdem meggondolni ezt a műszaki pályát. Ha ennyi szabadalmi vergődést csinál az alma, akkor jogászmérnökként nagyon jó pénzt tudnék keresni náluk :K
Amúgy meg már szerintem is vicc amit művelnek, de isten áldja, én a körte párti vagyok...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A Nokia is dobott már piacra NFC-s telefonokat sok évvel ezelőtt, de nem tudta elterjeszteni a dolgot

A szabadalmi rendszerük problémáival pedig Amerikában is tisztában vannak..

(#24) nbg válasza Kobaljov (#23) üzenetére


nbg
senior tag

Hat nagyon nem ugy tunik... :|

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#25) naxa válasza nbg (#24) üzenetére


naxa
csendes tag

Kifejezetten tarthato lenne a kollega allitasa, hogy igenis tisztaban vannak a "problemakkal" amerikaban, ha azt felteteleznenk, hogy szandekosan hagyjak ilyen rossz allapotban, mivel azokat, akik meg tudnak valtoztatni a rendszert, lefizetik azok, akiknek az erdekeben all (pl. akik ebbol gyarapitjak vagyonukat). Persze miert is felteteleznenk ilyesmit?

(#26) Kobaljov válasza nbg (#24) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Sok évtized után most szeptemberben változtatták meg először komolyabban a jogi szabályozásukat rá (bár ez továbbra sem hozott gyökeres változást), részletesebben lásd pl. itt

(#27) micimacko


micimacko
aktív tag

Lehet szar az egész amerikai rendszer, de ha már ott el tudják lehetetleníteni a versenytársakat, mert pl. kitiltatják a többiek forgalmazását, akkor azzal is sokat nyernek, mivel USA-ban van a legnagyobb felvevőpiacuk. Samsung sem hiába akar oda betörni.

Emellett én is úgy gondolom, hogy aljas húzás tőlük.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#28) David75


David75
őstag

A cikkben írt bump az bluetooth alapú tehát ez hülyeség.Ja nem már jó ideje wifis. Azt a borzasztó hülye céget meg nem tudom sajnálni aki eredetileg kifejlesztette az nfc-t és nem védette le...

Mr.Csizmás: Egyet értek. De viszont az a cég aki kifejlesztette nem tudom miféle ügyvédekkel rendelkezett akik nem sejtették hogy amúgy ha nem védetjük le akkor előfordulhat az amit most az apple csinál...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#29) Mr.Csizmás válasza David75 (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez az nfc olyan alap dolog mint az önindító az autókban....

jó hogy nem védte le a ford :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) tobal válasza David75 (#28) üzenetére


tobal
tag

Azért nem védette le mert nem volt annyi pénze, hogy lefizesse a bizottságot. Inkább költötte arra a pénzét, hogy a technológiát fejlessze.

(#31) David75 válasza tobal (#30) üzenetére


David75
őstag

Mutass forrást,linket vagy meg sem történt és csak azért írod mert apple hater vagy.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#32) Narxis válasza David75 (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet azért nem védette le mert azt szerette volna, hogy terjedjen és fejlődjön ez a technológia, nem pedig egyetlen cég kezében legyen amelyik kénye-kedve szerint bánhat vele. Majd pedig beperli azt a céget amelyik használni meri. Lehető legrosszabb dolog manapság ha egy szabadalom az Apple kezében van.

Thanos was right.

(#33) David75 válasza Narxis (#32) üzenetére


David75
őstag

Ezt megcsinálhatta volna úgy is hogy mindenki tőlük licenceli ingyen vagy bagóért. De hát akárhogyan nézem naivak voltak és lehet szidni az apple-t de ők se tudnának szerencsétlenkedni ha ne lennének ilyen naiv cégek...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#34) floatr válasza Narxis (#32) üzenetére


floatr
veterán

Nincsen ezzel semmi baj. Egy következő kirakatperben elvesztik ezt a szabadalmat, ahogy az szokott lenni.

(#35) tobal válasza David75 (#31) üzenetére


tobal
tag

Mire mutassak linket? Arra, hogy az NFC technológia létezett már az Apple szabadalmi "követelése" előtt is, vagy arra, hogy az Apple lefizette a bizottságot? Remélem érzed...
Egyébként nem akartam trollkodni vagy flamelni a hozzászólásommal, sajnálom hogy azonnal a személyed elleni támadásnak vetted.

(#36) Narxis válasza David75 (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hajlandó ilyenre az Apple, főleg ingyen vagy bagóért? Szerintem nem igazán, de itt már spekulálunk. Szerintem csak egy célt szolgál, hogy minél "egyedibb" legyen a saját termékük, mert az egész üzletpolitikájuk erre épül. Nekem az Apple-ről az a South Park rész jut eszembe amikor Eric Cartman örököl egy halom pénzt és vesz magának egy vidámparkot ahova csak ő mehet be. :)

Thanos was right.

(#37) David75 válasza tobal (#35) üzenetére


David75
őstag

"Azért nem védette le mert nem volt annyi pénze, hogy lefizesse a bizottságot."

Erre kérek bármi bizonyításra alkalmat és/vagy arra, hogy nem volt az nfc-t kifejlesztő cégnek annyi pénze hogy levédesse.

Félre ne értsen senki nem védem az apple ebben a dologban elvégre mire fel védeti le az nfc-t mikor nem volt még ezt támogató telefonjuk. Viszont ezért az nfc-t kifejlesztő cégre haragszom mert az volt a naiv/hülye. Fel kéne már fogni hogy kapitalizmus van, verseny van, harc van és eképpen cselekedni.

Narxis: Te írtad hogy szerinted az nfc-t kifejlesztő cég azért nem védette le mert ingyenesen szerette volna hogy terjedjen. Na most ha azért mert ők voltak olyan hülyék hogy nem védették le és nem lehetett utána bárkinek ingyen licencelni és ezért majd az apple-nek kell licenc díjat fizetni akkor igazán rájönnek majd hogy elég hülyék voltak.

Az apple viselkedése ehhez hogy egy cég ilyen rossz stratégiét folytat ennek semmi köze ahhoz hogy milyen húzása ez az apple-nek elvégre nem tehetnek arról hogy az nfc-t kifejlesztő cég felső vezetése ilyen szinten volt naiv.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#38) tobal válasza David75 (#37) üzenetére


tobal
tag

Oké, elismerem, sarkítás volt azt mondani, hogy az NXP+Sony-nak nem volt pénze levédetni. Valószínűleg tényleg naivak voltak, és inkább a technológiát kifejlesztő mérnökeiknek fizették ki azt a pénzt, amit kenőpénzként kellett volna odaadni a jogászoknak. Naivak voltak, mert a fejlődést és az értékteremtést előnyben részesítették a jogi bohóckodással szemben. De a legvalószínűbb, hogy abban hittek, hogy a szabadalmi hivatal tényleg úgy működik, ahogy kellene neki: tehát ha egy olyan technológiát akar valaki levédetni, amihez semmi köze, akkor ezt nem hagyják. Sajnos ez nem így van.

Az apple viselkedése ehhez hogy egy cég ilyen rossz stratégiét folytat ennek semmi köze ahhoz hogy milyen húzása ez az apple-nek elvégre nem tehetnek arról hogy az nfc-t kifejlesztő cég felső vezetése ilyen szinten volt naiv.
Annyi köze azért van hozzá az Apple-nek, hogy az Apple cég az, ami erkölcstelenül jár el, nem a Sony :). Persze az más téma, hogy miért kell így viselkednie az Apple-nek, de ez messzire vezet.

[ Szerkesztve ]

(#39) David75 válasza tobal (#38) üzenetére


David75
őstag

"Naivak voltak, mert a fejlődést és az értékteremtést előnyben részesítették a jogi bohóckodással szemben."

Verhetik a mellüket ha a hatalmas lila köd miatt végül azért nem terjed el mert az apple levédeti. A fejlődéshez és az értékteremtéshez is meg kell védeni amit alkottak. Levédetik aztán utána ingyen licencelik bárkinek ennyi lett volna...

"De a legvalószínűbb, hogy abban hittek, hogy a szabadalmi hivatal tényleg úgy működik, ahogy kellene neki: tehát ha egy olyan technológiát akar valaki levédetni, amihez semmi köze, akkor ezt nem hagyják. Sajnos ez nem így van"

Ha egy cég felső vezetésében ilyen gondolkodású emberek ülnek akkor más most lehúzhatják a rolót. Kereskedelemben nincs helye ilyen idealizmusnak aminek aztán hatalmas pofára esés lesz a vége. Csak magukat hibáztathatják...

"Annyi köze azért van hozzá az Apple-nek, hogy az Apple cég az, ami erkölcstelenül jár el, nem a Sony . Persze az más téma, hogy miért kell így viselkednie az Apple-nek, de ez messzire vezet."

Az egyik erkölcstelen a másik meg hülye. Egyik se jobb a másiknál...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#41) BoB válasza David75 (#37) üzenetére


BoB
veterán

"Az apple viselkedése ehhez hogy egy cég ilyen rossz stratégiét folytat ennek semmi köze ahhoz hogy milyen húzása ez az apple-nek elvégre nem tehetnek arról hogy az nfc-t kifejlesztő cég felső vezetése ilyen szinten volt naiv."

Ne haragudj de ez akkor is erkölcstelen és nincs így jól. Rühellem az olyan embereket akik másokat kihasználva juttatják előbbre saját magukat, fennhangon kijelentve hogy ők voltak a hülyék mert miért nem voltak okosabbak.

#42: Ha pénzt veszel fel egy automatából és leejted, én meg felveszem és elteszem annak ellenére hogy ott állsz mellettem akkor minden jó én fasza gyerek vagyok mert miért is ne lennék elvégre ez a normális, Te voltál béna , megérdemelted?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#42) David75 válasza BoB (#41) üzenetére


David75
őstag

Ha olvastál én is erkölcstelennek tituláltam de viszont a kifejlesztő cég nagyon hülye volt tehát kb meg is érdemli valamilyen szinten.

"Ha pénzt veszel fel egy automatából és leejted, én meg felveszem és elteszem annak ellenére hogy ott állsz mellettem akkor minden jó én fasza gyerek vagyok mert miért is ne lennék elvégre ez a normális, Te voltál béna így jártál?"

Ez inkább úgy néz ki hogy ha vagyok olyan hülye hogy lerakok egy tízezrest a földre és elhúzok akkor ne csodálkozzak ha másnap már nem lesz ott.

Narxis: persze hogy nincs jól de ahhoz kell alkalmazkodni ami van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#43) Narxis válasza David75 (#37) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy én mindent felhasználói szemszögből nézek, mert azt tapasztalom meg a saját bőrömön. Ilyen cégvezetési sallangokat megértek, de attól még a véleményem áll. Nincs ez így jól.

Thanos was right.

(#44) tobal válasza David75 (#42) üzenetére


tobal
tag

Az egy dolog, hogy ahhoz kell alkalmazkodni, ami van, de hogyha az, ami van, az rossz, akkor nem kéne abba beletörődni, hanem változtatni kéne rajta. Azzal fejlődik a világ, hogy a kétségkívül rossz szabályokat megváltoztatjuk, nem pedig csak elfogadjuk és alkalmazkodunk hozzájuk. Elfogadni azt ami van, még akkor is, ha az rossz, lustaság és nemtörődömség. Jelen esetben az amerikai szabadalmi rendszert kellene megváltoztatni.

(#45) David75 válasza tobal (#44) üzenetére


David75
őstag

Igazad van de azzal sokat nem fognak elérni hogy inkább nem védetik le és akkor majd az apple-nek fognak fizetni a saját fejlesztésükért. Tehát semmiképp se ez a módja annak hogy ezen a rossz szabadalmi rendszeren változtassanak.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.