Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SuperFly válasza Hobbbyt (#50) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Saját (jól működő) szabvány ezek szerint egyenlő lenne az ipari hulladékkal?

Szerintem a kiegészítők életciklusának jelentős meghosszabbítása lenne környezetvédelmi szempontból igazán előnyös. Ebben természetesen lenne hová fejlődnie a gyári Apple kábeleknek (is, de ugyanúgy mállott már szét gyári Samsung type-C és Nokia micro-B kábelem is, normál használat mellett).

A képlet egyszerű: ha nem romlik el, nem dobod ki.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#52) andor80


andor80
senior tag

Legférgesebb cégek egyike.Mint a Coca cola..."Azért marad a gyilkos műanyag mert az emberek azt akarják"
Meg pár sörgyártó."Azért rakunk KUKORICADARÁT a sörbe mert a magyarok imédják"pff alaja duma.Most meg az alma beszél ocsmány kamukat

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#53) Hobbbyt válasza SuperFly (#51) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Saját (jól működő) szabvány ezek szerint egyenlő lenne az ipari hulladékkal?"

Igen, pontosan. Szabványról nehezen beszélhetünk, hisz csak ők használhatják és meg sem engedték másnak. A felhasználóknak hátrányt, az Applenek anyagi előnyt biztosít. A micro USB-vel szemben legalább volt 1 előnye (a felcserélhetőség) de az USB-C vel szemben minden szempontból alulmarad (adatátvitel, teljesítményátvitel, népszerűség..).

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#54) btprg válasza Doky586 (#44) üzenetére


btprg
senior tag

Valószínűleg azért nem lesz soha már ilyen hengeres tápcsatlakozó, mert akkora harc megy egy telefonban minden köbmilliméter helyért, hogy nem csinálná egy gyártó se, hogy két külön csatlakozó legyen a töltésre és a kommunikációra...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#55) jerry311 válasza Hobbbyt (#53) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az hogy valami licenszkoteles, vagy nem licenszelheto, meg szabvany.
Megis mi alapjan gyartananak millionyi kiegeszitot?

(#56) SuperFly válasza Hobbbyt (#53) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Az én olvasatomban, ha valami jól és megbízhatóan működik, az nem hulladék.

Kompaktabb és robusztusabb (egy egybeöntött fém házba sajtolt pinek, sima felület - de biztosan láttál már ilyen csatlakozót) a Lightning, mint a type-C.
Az USB-C felnőtt kényelemben hozzá (megfordíthatóság), adatátviteli sebességben pedig túl is szárnyalta... de a cikk nem erről szól, mert ezek nem környezetvédelmi szempontok!

Nézzünk másik példát, ha az autógyártókat köteleznék, hogy mostantól csak egyféle gumimérettel gyárthatják az új modelleket, az előnyösebb környezetvédelmi szempontból? - Ez lenne a szabványosítás.
Vagy inkább az, ha azt mondják, hogy csak és kizárólag jó minőségű, hosszú élettartamú abronccsal szerelhetik fel őket? - Ez lenne az életciklus növelés.

(A mindenféle olcsó, silány minőségű utángyártókat pedig lehetetlen szabályozni, amiknek a termékei lehet pár nap után tönkremennek, és utána mennek a szemetesbe - szabványtól függetlenül terhelve a környezetet, és pazarolva az erőforrásokat.)

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#57) Doky586 válasza btprg (#54) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos hogy a mini micro USB alkalmatlan tápcsatlakozónak mert nem bírja a kemény mehanikai igénybevételt. (és még csak nemis USB3 kompatibilis)

Nem használtam még, de talán az USB-C sem bírja jobban a durva mehanikai használatot. Túl aprók az érintkezői és hamar széttörik.

Az egész csak a telefonok gyors (pár éven belüli) elhasználódását okozza.
Az 5-6-7" méretű telefonokban bőven van hely. Ha a 10 évvel ezelőtti fele ekkora telefonokban volt erre hely.

[ Szerkesztve ]

(#58) dabadab válasza Reverend (#37) üzenetére


dabadab
titán

"3.5 jack átalakító
Samsung Experience store [link]
Apple store [link]
"

Xiaomi Redmi : 0 Ft, mert VAN RAJTA 3.5 jack. Innováció!!!!!444!4!4

"Type C összekötő
iPon (sajnos az sestore-ban nincs éppen) [link]
Apple store [link] Valóban, ez 5690 helyett 6990, de ezzel együtt nem 1 hanem 2 méteres, ráadásul nekem pont 2 méteres kellett.
"

noname: 1200 forint (és ezért már kétméteres!!!!444)

Szóval igen, az Apple túlárazott.

Ha ránézel az részvényeseknek kiadott tájékoztatóiknak, akkor is látod a marginokból, hogy túlárazott.

Ez tényleg olyan dolog, ami világos, mint a nap, számszerűen meg lehet mutatni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) SuperFly válasza andor80 (#52) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Te jó ég... A Coca-Cola maga lenne az ördög, amiért műanyagot használ? Mégis milyen alternatívák jöhetnének szóba? Papírdobozos kóla? Ne vicceljünk már :D Azon túl, hogy alkalmatlan lenne a feladatra (szénsavas folyadék tárolása), jöhetne, hogy fakivágás...
Vagy üveg? Az üveg előállításának ökológiai lábnyoma valóban kisebb, de életszerű (súly, logisztika, törékeny)? Mellesleg az összes többi hasonló gyártó mit használ hasonló célra? Ugyan már! Ráadásul előtted a választás, vegyél alu dobozosat, amiből érthető okokból nincs nagy kiszerelés, fajlagosan sokkal drágább és vissza tudod hordani szelektíven is.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#60) andor80 válasza SuperFly (#59) üzenetére


andor80
senior tag

TE jó ég IGEN:
Olvass már kicsit a témában!
Segítek hátha megérted mi a baj.Teaser nem az amire gondolsz:
[link]

VAN és LEHETNE is alternatíva!De nem ehelyett olcsó gyilkoség nyomatják a BS.t :K

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61) leviske


leviske
veterán

Az EU részéről úgy emlékszem már a microUSB kapcsán is az volt az elképzelés, hogy nem kell a gyártóknak alapból töltőt adniuk. Aztán ez a része idővel elmaradt.

Szóval nem védeni akarom az Apple-t, de hacsak explicite meg nem tiltják a töltő mellékelését, akkor igazából sok foganatja nem lesz ennek sem.

(#62) SuperFly válasza andor80 (#60) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Az első kérdésben már kifejtetted előtte is a véleményedet, pedig szerintem pont a többi kérdés lenne érdekes! :)
Ha mondjuk a HVG azt is megírja, hogy pl. a Toyota a legnagyobb károsanyag-kibocsátó (mivel az egyik legnagyobb autógyártó -ahogy a Coca-Cola pedig az egyik legnagyobb üdítőgyártó- így logikus is lenne), akkor gondolom ők is automatikusan gonoszak lennének onnantól.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#63) #92253184 válasza dabadab (#58) üzenetére


#92253184
törölt tag

Aztán ránézel a piaci szereplők profitjára és rájössz, hogy a Samsung kivételével egyedül az Apple gyárt stabilan profitábilisan. Ami figyelembe véve, hogy a kínai gyártoknál erősen gyanús némi állami hátszél is, elég szomorú, de értem a fogyasztónak minden is jár. Ingyen, de inkább fizessen a gyártó, hogy hajlandó vagy használni a termékét. :C

(#64) jerry311 válasza SuperFly (#62) üzenetére


jerry311
nagyúr

[link]
9 hónap alatt begyűjtött és kategorizált szemét alapján ez a lista. Nem a HVG (vagy más média) találta ki, ők csak átvették a cikket.

(#65) dabadab válasza #92253184 (#63) üzenetére


dabadab
titán

"Aztán ránézel a piaci szereplők profitjára és rájössz, hogy a Samsung kivételével egyedül az Apple gyárt stabilan profitábilisan"

Nem simán profitálbilisan, hanem rettenetesen magas marginnal. Mondom, hogy túlárazott.

(#64) jerry311: ez csak és kizárólag az óceánok felszínén lebegő műanyagszemét alapján készült

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#66) #92253184


#92253184
törölt tag

Szerintem csak a lényeg felet sikerült elsiklani.
Több milliárd termék van a piacon. Ide értve mobilokat, tableteket, ekönyv olvasókat és még egy sor egyébb eszközt.
Erre van három-négy csatlakozó típus, az almás; a mini, micro és c USB. Hol töredezett ez a piac? Ez egy nagyon egységes piac, nincs mit rajta szabályozni. :N

(#67) SuperFly válasza jerry311 (#64) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Itt nem a HVG a lényeg, biztos vagyok benne, hogy valós a számítás; hiszen ha egy adott cég adja el a legtöbb terméket, úgy teljesen logikus, hogy az ő csomagolóanyagukból lesz a legtöbb.
Hogy mindezt milyen megvilágítású cikkben közlöd, maximum ennyi a HVG része a dologban.

Ha csak nem maga a Coca-Cola vállalat dobálja el az egész világon a szemetet, akkor nem gondolom, hogy önmagában a fentiek miatt egy aljas, gonosz vállalat lenne. Vagy csak annyira, amennyire az összes többi üdítőgyártó, akik ugyanúgy nagyrészt műanyagpalackos terméket értékesítenek - tehát kb. az összes, mivel nincs még valós és működő alternatíva a műanyag palackokra... sajnos!

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#68) Juhaszatti válasza SuperFly (#59) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A PET palackok elterjedése előtt is volt Coca-Cola.
Sőt, általában a sört sem műanyagban árulják, pedig azt is szállítják, tárolják, stb.
Legfeljebb nem lenne kólából sem 2 literes kiszerelés, ahogy üveges sörből sincs. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy baj lenne.

Egyébként már az is óriási előrelépés lenne, ha a németekhez hasonlóan, mindenhol máshol is betétdíjasak lennének a műanyag flakonok. Ott minden palack visszaváltható.
Biztosan kevesebb műanyag hulladék lenne már ezzel a lépéssel is.

(#69) Doky586 válasza Juhaszatti (#68) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A sört is zacskóban kéne árulni mint a tejet, kakaót..! Visszaváltható zacskóban. :))

(#70) SuperFly válasza Juhaszatti (#68) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Az összehasonlítást nem értem. Szerintem jórészt kb. senki nem akar műanyagdobozos sört vagy bármi egyéb alkoholt nagy kiszerelésű PET-palackban vásárolni. És valószínű üveges kólát / üdítőket hazacipelni apró kiszerelésben (tucatjával) sem lenne népszerű opció.
De tegyük fel, hogy ha minden(!) üdítő üveges lenne, és az üveg is kikötne mindenhol a világon szemétként, az nem okozna legalább ekkora problémát? Szerintem (is) inkább a hulladékkezelést kellene szigorúbban szabályozni. És persze kutatni továbbra is a jobb alternatívákat, amik még egyelőre nincsenek sajnos!

[ Szerkesztve ]

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#71) tomazin válasza SuperFly (#62) üzenetére


tomazin
veterán

Tehat szerinted az egy valid valasz amit adtak es minden rendben van?

Temahoz: komolyan nem ertem miert kell ezekkel a cegekkel finomkodni. Adni kell egy vallalhato hataridot es onnantol bunti. Nem egyszeri, hanem napi. Es nagy. Ha a bunti nagyobb mint a profitjuk ebbol a plusz beveteli forrasbol akkor lecserelik.
Es igen, innentol nem kell toltot mellekelni, mert jo lesz a regi.
De ahogy irtak ezzel parhuzamosan a laptopos dc-re is egy kotelezo szabvany.

A hoborgoknek: igen, a zacsko ado sem tetszett sok embernek, mert jajj nehogy mar nekem kelljen vinni egy taskat, azt meg leszrom, h megfulladunk a szemetbe. Igen, kicsit kellemetlen lenne ez is, de cserebe nem lenne annyi szemet termelve, mert kulon penzt kellene adni az ujert, ergo meggondolna az emberek nagy resze, h tenyleg van-e ra szukseg.

(#72) Doky586 válasza SuperFly (#70) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Cola-t pedig bádog (fém) benzines kannában kéne árulni. Azok legalább elrozsdálnak kidobás után és nemis törékenyek.

(#73) SuperFly válasza tomazin (#71) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Nem, nincs rendben a válasz amit adtak. Valószínűleg magukra kellett volna vállalniuk, hogy nagyrészt közvetlenül ők tehetnek az összes, műanyag csomagolóanyagok által okozott problémáról (akkor is, ha mindenki más is ugyanúgy ebbe csomagol).
Valamint vállalniuk kellett volna kötelezettségként, hogy amíg nincs egy új, mindenben megfelelő alternatíva a csomagolásra, addig beszüntetik a palackozást.

Addig pedig fenntartható kitermelésből származó, fa alapanyagú tartályokból csapolnak a vásárlók két tenyerébe.

De viccet félretéve, kíváncsi lennék, hogy szerinted miben kellene árulni a kólát :)

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#74) Lenry válasza Doky586 (#44) üzenetére


Lenry
félisten

Jah mert a NAS-ba meg a routerbe pont ugyanannyiszor dugod ki/be a tápot mint egy telefonba :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#75) Lenry válasza SuperFly (#59) üzenetére


Lenry
félisten

Németországban egy sörösüveget átlagosan 36x töltenek újra, mire kukázzák. [link]
Szerintem ez azért nem rossz arány

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#76) DarkChild válasza Doky586 (#57) üzenetére


DarkChild
senior tag

"Durva mechanikai használat"...?
Szerintem ezeket az alapvetően konzumer piacra szánt eszközöket nem arra tervezik, hogy a felhasználó kilós kalapáccsal üsse le a készülékről a csatlakozót.
Én egy határozott, egyenes vonalú rántással szoktam leválasztani a csatlakozót a mobilról, és még soha, egyetlenegy micro-B vagy USB-C-s konnektor sem ment nálam tönkre - még csak meg sem nagyon lazultak a több éves használat során.

(#77) SuperFly válasza Lenry (#75) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Az üveg ökológiai lábnyoma viszonylag kicsi, ez nem vitatott. De akkor legyen minden visszaváltható (sörös)üvegben, amit jelenleg műanyagban árulnak? Motorolaj, fogkrém, tusfürdő, keksz? (Mert azért nem csak a Coca-Cola csomagol műanyagba, még akkor sem, ha az ő palackjukat a legkönnyebb azonosítani, mert rengeteg is fogy belőle, plusz egyedi is a formája.)

És az ezek után megnövekedett üveghulladékot ha ugyanúgy eldobálják, és nem szabályozzák szigorúan, az nem okozna ugyanúgy problémát (szilánkok, stb)?

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#78) Doky586 válasza DarkChild (#76) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kalapácsra gondolok.
Már az is durva használat ha éjjel sötétben (nem ránézve) dugod be az USB-t és a telefon síkja 1°-nál jobban eltér a kézben tartott dugó tengelyétől. Vagy egy kézzel húzod ki. Ez már túlzott terhelés a micro usb érintkezőinek. 10 000 alkalom után elkopik a kontaktus (vagy a rugózása), kontakthibássá válik.

[ Szerkesztve ]

(#79) Namelesske


Namelesske
addikt

Elmehetnek a picsába ha nem tetszik...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) jerry311 válasza SuperFly (#70) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az üveg "lebomlik", lesz belőle kavics, aztán homok.

(#81) Tamás88 válasza Atomgeszi (#43) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"Szemben haver S8-án, ahol konkrét aljazatot kellett cserélni.."

Szerintem meg csak ki kellett volna pucolni a dugaljt, és akkor ugyanúgy pöccre beáll a csatlakozó.

(#82) Atomgeszi válasza Tamás88 (#81) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az volt az első.
Szerviz aztán cserélte.

(#83) btprg válasza DarkChild (#76) üzenetére


btprg
senior tag

Igen, ez érdekes, hogy vannak olyan emberek, akiknek havonta mennek tönkre a fülhallgatóik, USB kábeleik, stb., és vannak olyanok, akiknél évek után sincs semmi gond velük.

Másrészről meg az ólommentessel forrasztott SMD csatlakozókba bele van kódolva, hogy ha nincs jól tehermentesítve akkor le fog pattogni a NYÁKról. És ehhez elég ha egyszer feszül meg véletlenül...

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#84) Doky586 válasza btprg (#83) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"évek után sincs semmi gond velük"
Nálam csak 3évig bírta sajnos az LG-G2, utána töltés is akadozott adatátvitel is megszünt. Sajnos a gyártók is közreműködnek az ennyire silány minőség érdekében. Az ipari szabványos hengeres töltőcsatis berendezések (Nokia tel, modem, router, nas stb a dugasztápjukkal együtt) akár 5-10 évig is kibírják.

Aki legalább 5éve használja ugyanazt a telefonját micro-USB vel az elmondhatná hogy csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#85) Namelesske válasza Doky586 (#84) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát én speciel évente 3 szor szoktam kihúzni a routert vagy a modemet. A telefont meg naponta 5 ször. Nem összemérhető a két felhasználás, talán a laptopokon található jack ami a legközelebb áll hozzá, és bizony azok is ki tudnak kopni 5 év alatt mint az USB. Csak sokkal nehezebben lesz kontaktos.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#86) Giovan! válasza dabadab (#65) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem inkább éljenek és növekedjenek a pofátlanul túlárazott termékeikből származó haszonból, minthogy a userek adataival való kereskedelemből. De ezt döntse el nyugodtan mindenki saját maga, hogy melyik üzleti modell a szimpatikusabb neki, ahogy azt is, milyen csatlakozót akar a telefonján látni.
Fölösleges és ostoba dolog ez a szabályozási kényszer, pláne úgy, hogy az érvelésüknek sincs semmi logikája, ahogy arra már többen is rámutattak a topikban. Mitől lenne kevesebb műanyagszemét, ha ezentúl is ugyanúgy csomagol mindenki töltől a készülékek mellé?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#87) Doky586 válasza Namelesske (#85) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Csak sokkal nehezebben lesz kontaktos." EZ a lényeg!!!
Mi más számítana? Hogy lekopik a fényezés? Az nem érdekel.
Minden laptopon ilyen hengeres tápcsati volt és van.

(#86) Giovan! +1

[ Szerkesztve ]

(#88) tomazin válasza SuperFly (#73) üzenetére


tomazin
veterán

Gondolom sosem lattal meg pl. visszavalthato coca cola palackot.

(#89) Lenry válasza Doky586 (#87) üzenetére


Lenry
félisten

Mi más számítana?

Pl hogy 3-400-szor több kihúzást kell kibírnia?
Valahogy efölött épp harmadszorra siklasz el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#90) Doky586 válasza Lenry (#89) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, te a micro-usb -t favorizálod, én meg valami új tartósabb tápcsatit választanák..

(#91) Namelesske válasza Doky586 (#87) üzenetére


Namelesske
addikt

A dell töltőn nem is megy több GB adat percenként. Az USB univerzális mindenre jó re semmire se igazán, a din jack meg csak tölteni de azt nagyon.

Nekem volt Nokia E51, mini USB +2.5mm Nokia töltő csatlakozó. 3 évesen lógott, semmivel se volt tartósabb mint az azt követő Micro USB Samsung Galaxy.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#92) Lenry válasza Doky586 (#90) üzenetére


Lenry
félisten

na akkor negyedszerre is: az általad tartósnak titulált csatlakozókat évente néhányszor húzzák ki. mi bizonyítja, hogy tartós? az hogy nem megy tönkre ha nem nyúlsz hozzá soha? vao.
gondolom a microUSB is pont ilyen tartós volna, ha egyszer bedugnád, aztán többé nem húzod ki

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#93) Doky586 válasza Lenry (#92) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért még van még aki a notebookját hordozza naponta és nem csak fix asztali gépként használja..

(#94) Juhaszatti válasza Doky586 (#90) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Type-C-ről van szó, nem Micro USB-ről. A Type-C a tartósabb "csati".

Egyébként meg fent írtad, hogy 10.000 alkalom után elkopik a Micro USB. Az azt jelentené hogy még úgy is több mint 27(!) évig bírná, ha minden nap töltenéd a telefont. Nincs olyan ember a Földön, aki ennyi ideig használja.

Persze biztos vagyok benne hogy nem bírná ennyi ideig, de még egyetlen telefonomban sem adta meg magát se Micro USB, se Type-C.

(#95) Doky586 válasza Juhaszatti (#94) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig micro-usb ről volt szó. Nekem se szerintem nektek sincs sokéves tapasztalatok type-C ről. (a beharangozott ígérgetést most hagyjuk)

10ezret: annyit kellene bírnia, ami átlag napi 2x töltésre és 2x adatátvitelre dugva 7év. (így valószínű nem a csatlakozó halna meg elsőként a készüléken)

[ Szerkesztve ]

(#96) Juhaszatti válasza Doky586 (#95) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A cikk a Type-C-ről szól (a lighting mellett), hiszen az lenne az egységesített csatlakozó. A Micro USB-t felejtsük el. A Type-C gyorsabb, ergonomikusabb, és masszívabb is.
4,5 éve van a piacon, ennyi ideje lehet vele tapasztalat jelenleg.

Szerencsére elég ritka hogy valaki napi 4x dugja be. Igaz hogy nem túl vaskosak az akksik manapság, de egy napot általában kihúznak, a napi 1 töltés általánosabb.
És a minden egyes nap 2x adatmozgatás sem túl életszerű, így az elméleti élettartam azért több, mint 7 év (hosszabb idő alatt jönne össze a 10.000).
A gyakorlatban még nem lehet tudni, hiszen nem is létezik ennyi ideje a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#97) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Maradjunk annyiban hogy én nem örülnék ha betiltanák hogy az USB-n kívül is legyen másfajta TÁP csatlakoztatási lehetőség is, ti meg örülnétek neki. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#98) Doky586 válasza Doky586 (#97) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja és ez nem jack !!!
És ez már 1000éves lehetne új mágneses rögzítésű pici hajlítható kivitel, stb

(#99) #33253120 válasza Doky586 (#95) üzenetére


#33253120
törölt tag

2018 április óta napi 4-8 csatlakoztatás az S9+-ba, felváltva a töltőkábellel, és a DEX átalakítóval.
Köszöni szépen jól van.

(#100) #33253120 válasza Doky586 (#98) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha minőségi az alapanyag, és a gyártás, akkor a micro usb-vel, type-c-vel sincs baj, ha gagyi, akkor dc is simán tönkre fog menni.
Egy időben a kínai tableteken ilyen dc csati volt, a micro csak adatra volt rajtuk. És igen, ott is előfordult a töltőcsatlakozó kopása, sérülése, lötyögése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.