Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tikakukac válasza Giovan! (#150) üzenetére


Tikakukac
titán

Az, hogy nem akar. Akarni akarna ő sok mindent. Szerencsére az állam gondolkodik (oké ez így leírva fájdalmas, höstegLölő), így még jelenleg kint van a fejünk a vízből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152) kacsyx


kacsyx
aktív tag

"kellemetlenségeket okozna a fogyasztóknak"

Pl. nem éreznék magukat egy egységes töltővel elég sznobnak, trendinek?

Szinte mindennapos, hogy bejönnek az irodába és körbekérdeznek, hogy van-e valakinek iphone töltője. Mi meg széttárjuk a kezünket.

Szlovéniában kirándultunk egy hegyen, útközben találtunk két osztrák nőt. Egyiknek kifordult a bokája, már letakarta a társa hőtükörfóliával. Várták, hátha arra jön valaki, mert szétválni nem akartak, az iphonejuk meg nem talált térerőt. Ráadásul majdnem le is merültek már. Nálunk csupa android, mindenkinél van térerő, nálam a Xiaomi-n még több napnyi akkuidő úgy, hogy végigtrackeltem az utat.

Menjenek csak külön útra a töltőjükkel, eddig is közröhely tárgya volt az apple a szememben.

(#153) miqlas


miqlas
őstag

... ahogy én látom, csak az Apple nem akarja elfogadni az EU-s javaslatot. A többi gyártó nem háborodott fel eddig ez ellen! Megint egy „Apple vs világ” harc szemtanúi leszünk ... hiszen az Apple mindig is a másságról szólt ;]

Amúgy szerintem azért is hibás az almás cég érvelése, mert a javaslat nem visszamenõlegesen írná elõ az átállást, hanem valamilyen 2-5 éven belüli idõponttal, hogy a tech. cégek tudjanak alkalmazkodni és a jövõbeli fejlesztéseikkel megfelelõen tervezni! :K

42

(#154) Giovan! válasza Tikakukac (#151) üzenetére


Giovan!
addikt

Most maradjunk inkább ennél az esetnél, és ne evezzünk el a "mit akarhat az Apple irányába szerintem". A közleményükben nincs szó arról, hogy a saját megoldásukat akarnák ráerőltetni bárkire.

Az állami beavatkozást én is indokoltnak tartom (elvégre azért fizetünk adót, hogy beavatkozzon belőle néha :D) , egy bizonyos szintig. Ez már nekem túlmutat azon a szinten.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#155) Tikakukac válasza Giovan! (#154) üzenetére


Tikakukac
titán

A közleményben jó almás pite recept sincs. Fogalmam sincs mit változtat egy cég üzletpolitikáján egy adott közlemény tartalma. Ez nyílt titok, hogy ha rajtuk múlna én az utcára kerültem volna már sok éve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156) XORANDOR válasza Pirosász (#30) üzenetére


XORANDOR
kezdő

Hát, ha nem kell se szén se atom, akkor marad a "barátság vezeték" :D

(#157) XORANDOR válasza joey04 (#46) üzenetére


XORANDOR
kezdő

Erre megoldás lehetne a scifi -t leszámítva, ha tényleg kibírna min 24 órát egy feltöltéssel és ez optimálisan mindig éjszaka környékére esne. Éjszaka ráteszed, alszol, és reggel lehet nyomkodni. Viszont ahogy egy előző hozzászóló és említette, a jelenlegi technológiánál egyenlőre nagy a veszteség, és még nem éri meg.

(#158) Giovan! válasza Tikakukac (#155) üzenetére


Giovan!
addikt

Húhh, hát erre nem tudom mit lehetne reagálni...
Együttérzek veled és sajnálom hogy megkárosítottak, így már érthető miért vagy képtelen objektíven látni a helyzetet :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#159) Tikakukac válasza Giovan! (#158) üzenetére


Tikakukac
titán

Istenem. Tényleg nem szabad a felsorolásoktól és a toldalékmentes szavaktól fentebb lépni. Bármi hasonló bekerül egy hsz.-be, instant kiforgatja mindenki.

A többit inkább visszatöröltem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160) Giovan! válasza Tikakukac (#159) üzenetére


Giovan!
addikt

A szívem szakad meg, itt kell vesződnöd érvekkel meg hasonlók, mikor az emberek simán elfogadhatnák amit állítasz, hiszen te állítod. Elképesztő amit megengednek maguknak egyesek...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#161) Tikakukac válasza Giovan! (#160) üzenetére


Tikakukac
titán

Elképesztő amit megengednek maguknak egyesek...

Ugye? Pedig mennyivel egyszerűbb az ilyen érvekkel megtámogatott hsz.-eket egyszerűen csak ignorálni. Érdemes visszanézni a topikot ezen szemlélettel ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162) Medocsabi válasza dabadab (#122) üzenetére


Medocsabi
addikt

Részemről ez egyáltalán nem ötlet volt. Csak arra próbáltam célozni, hogy a cikkben szereplő ok (a környezetvédelem) mennyire álszent. Millió más dologgal is lehetne kezdeni ha komolyan gondolná az EU. Nem gondolnám, hogy pont a töltő csatlakozók egységesítése lenne az egyik legfontosabb pontja.Ettől persze még jó dolog, Csak az indokot tartom álszentnek.

(#163) joey04 válasza XORANDOR (#157) üzenetére


joey04
titán

éjszaka megnézem mennyi az idő, vagy valami fontosabb értesítés, aztán igazgathatom vissza. nem, én ezt kihagyom, legalábbis mint kizárólagos megoldást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#164) burgatshow válasza kacsyx (#152) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez pont annyira reprezentatív, mint amikor azt mondom neked, hogy az én háztartásomban a telefonod töltése megoldhatatlan lenne mert nincs USB-C vagy Micro USB eszközöm. :)

Mindenki valamelyik oldalra elbillen.

(#165) Giovan! válasza burgatshow (#164) üzenetére


Giovan!
addikt

Az a baj nem érted. Ők eldöntötték, a lightning szar, és le kell cserélni, mert mindenkinek olyat kell használnia mint nekik, mert az jó, mert ők használják. Aztán még ők sznobozzák az Apple felhasználóit :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#166) Tikakukac válasza Giovan! (#165) üzenetére


Tikakukac
titán

Holnaptól főnök csak lightning csatis cuccaid legyenek, innen kívánom :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#167) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A helyzet már korántsem olyan katasztrofális töltő fronton, mint kb. 10-15 éve, de az e-szemét csökkentése egy kívánatos pont. (Pláne, hogy sok ember továbbra is a normál kukába dobja az e-szemetét, és nem csak kábeleket, hanem pl. képcsöves tévéket is.) Megoldás lehet, ha a gyártók ezentúl nem adnak töltőkébelt az új telefonhoz és egyéb hordozható, elektronikus készülékhez (pl. e-könyv olvasó, borotva), bár ennek akár egy "indokoltlan" árdrágulás is lehet az eredménye az amúgy filleréekből előállítatott kábelekre. Nem beszélve arról, hogy ha ismét lesz egy micro-USB => Type-C szabványcsere, akkor az embereknek ismét kell egy új töltő vagy átalakító. (Írja mindezt egy olyan eember, aki egy előbb említett, Huawei márkájú átalakítő fejért kiadott kb. 2000 Ft-ot :B )

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#168) somogyib válasza Necroman_Mk2 (#167) üzenetére


somogyib
őstag

"az e-szemét csökkentése egy kívánatos pont"

Az lenne, de amíg mindkét fél erre hivatkozva az ellenkezőjét állítja - lásd alcím - addig ez csak egy üres lózung.

A klímavédelem ma egy jól hangzó szlogen, de szerintem sokak csak reklámcélból használják, tudományos megalapozottság nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#169) burgatshow válasza Giovan! (#165) üzenetére


burgatshow
veterán

De amúgy nem mintha az Apple ne tudná megoldani, simán kábel helyett mellékelni fogja a Lightning - USB-C adapterét azt kész.... :D

(#170) moleculez válasza strogov (#9) üzenetére


moleculez
veterán

"telefonos vadnyugat" :DD
Ejjj a régi szép idők... -"van nokija tőtőd"
-"Kicsi vagy nagy dugós?!"

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#171) Necroman_Mk2 válasza somogyib (#168) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A tudományos megalapozottság szerintem nem gond, inkább a tényleges tenni akarás hiánya az. Bár vannak erre megfelelő szervezetek (pl. GreenPeace, zöld pártok), akik tudnak rájuk hatni e téren.
De inkább ezt tűzzék ki, mint bármilyen "nemzetieskedő" lózungot, amily utóbbiak mögött többnyire még kevesebb valós tenni akarás áll, mint a környezetvédelem mögött.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#172) nyisziati válasza Necroman_Mk2 (#171) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezzel az a baj, hogy amikor kezd sok pénzről szó lenni, akkor vagy megkenik/megveszik a GP-t/zöldeket, vagy a politikusokkal teszik ezt meg a nagy cégek.

Vagy egyszerűen benyögik, hogy mi akkor is ragaszkodunk a műanyag palackjainkhoz, mint a Coca-Cola tette azt mostanában.
Ja és arra hivatkozva, hogy "az emberek akarják ezt!". :(((
És hozzájuk senki nem fog hatósági embereket testálni, hogy márpedig holnaptól csak visszaváltható csatos üvegben árulod a nyálat, különben irgum-burgum.

[ Szerkesztve ]

(#173) dabadab válasza Necroman_Mk2 (#171) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk pont a Greenpeace-nek (meg a többi hagyományos zöld szervezetnek) a tudományos megalapozottsággal komoly problémái vannak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#174) somogyib válasza Necroman_Mk2 (#171) üzenetére


somogyib
őstag

Amit írtam arra értettem, amiről a cikk is szól:

a.) Van az EU, azt mondja egységes töltő kell, mert ha az lesz, akkor nem szennyezzük annyira a környezetünket.

b.) Erre az Apple azt mondja, hogy nem jó az egységes töltő, mert azzal jobban szennyezzük a környezetünket.

Most kinek higgyek? Hol van itt tudományos magyarázat az egészre?

Ezért írtam, hogy ez a környezetmegóvás - ilyen esetben - csak egy lózung. Szerintem mindenki csak a saját gazasági érdekeit nézi.

És manapság bármilyen ötletet jól el lehet adni, csak "környzettudatosságra", "ökológiai lábnyomra", "karbnonsemlegességre", és egyéb ilyenekre kell hivazkozni.

És ahogy írtad is, tenni akarás nincs. De nem is lesz, amíg ez csak jól hangzó szövegek durrogtatása.

[ Szerkesztve ]

(#175) Fred23


Fred23
nagyúr

Megszavazták.

[ Szerkesztve ]

(#176) joey04 válasza Fred23 (#175) üzenetére


joey04
titán

Ahogy látom messze van még, hogy ebből legyen valami...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#177) #33253120 válasza Necroman_Mk2 (#171) üzenetére


#33253120
törölt tag

A Greenpeace évek óta kb bármire/bármi ellen felbérelhető, a zöld pártok felett meg valahogy mindig kibukik, egy nagyobb politikai párt pár éven belül.
Szerintem ezek nagyobb kárt okoznak a környezetvédelemnek, mint az általuk emlegetett környezetvédelmi törvények.

(#178) #33253120 válasza Fred23 (#175) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tökmindegy. Már a micro usb féle ilyen szavazásnál sem állt be az Apple a sorba, most sem fog.

(#179) Necroman_Mk2 válasza somogyib (#174) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Józan paraszti ésszel gondolkodva: egységes töltő esetén több készülék (nem csak telefonok) használja ugyanazt a típust, azaz nem lesz kötelező melléjük csomagolni a dobozba. Ez persze eleinte kellemetlenségeket szülhet, de idővel meg lehet szokni - szóval ebben az EU-nak van igaza :K

Az Apple-nek ez ugye a "licencdíj" miatt lehet kellemetlen, abban viszont igazuk van, hogy ez a felülről jövő egységesítés visszavetheti az innovációt.

(#172) nyisziati Mondjuk e téren én a Coca-Colának adok igazat, főleg, hogy ezen PET palackok újrahasznosítható anyagból készülnek. Az, hogy a buta fogyasztó nem képes kilapítva a szelektíve dobni, az egy más kérdés - de itt egy jó lehetőség egy GreenPeace-szel való együttműködésre a jobb világra nevelés jegyében :)

(#177) T_chris Meglássuk a jövőben, bár, mint azt a kis magyar valóság bizonyítja, nem csak(?) a zöldek megvehetőek ;)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#180) nyisziati válasza Necroman_Mk2 (#179) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne viccelj. Újrahasznosítás?!
Németországban, ami úttörőnek számít ilyen szempontból, 10 % körüli az újrahasznosítás aránya.
A legjobb műanyag az, amit elő se állítanak.

(#181) #33253120 válasza nyisziati (#180) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ok. Akkor elmagyaráznád nekem, hogy a heroin árú lámpatestek mint kézműves termék, miért vannak brazílilai őserdők halálából származó papírba túlárazottan, és mindenenre kiterjedően túltoltan csomagolva? 80*80*80, és van benne még kb 2.5kg papírtömés.
Ellenben a kínai hasonló csillár az újrafeldolgozható hungarocellben, ugyanúgy 80*80*80, de az emberek hamarabb adják le a hungarocellt a helyi hulladékudvarban, de a papírt még a milliomos is a kazánba dobja....
Az meg ilyen szmogban nem vicces.....
Szerk.: És láttam már ugyanazt a csillárt prémium, és kínai kivitelben is....

[ Szerkesztve ]

(#182) dabadab válasza #33253120 (#181) üzenetére


dabadab
titán

"az emberek hamarabb adják le a hungarocellt a helyi hulladékudvarban, de a papírt még a milliomos is a kazánba dobja...."

A hungarocell baromira macerásan újrafeldolgozható (ellentétben a papírral), német viszonyok mellett meg a kazánba dobott hulladékpapír kb. értelmezhetetlen, nincs ilyen, nem létezik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#183) Tikakukac válasza #33253120 (#181) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mekkora ordenáré sz0pás a hungarocell... amúgy is, mert mocskos, mint az állat, de, hogy itt Pest belvárosában eltüntetni az ilyesmi csomagolóanyagokat...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#184) #33253120 válasza dabadab (#182) üzenetére


#33253120
törölt tag

Magyar viszonyok mellett meg ami nem büdös, az ég, a többi megy a kommunálisba/szelektívbe... Tehát a papír, az R.I.P. :(

[ Szerkesztve ]

(#185) #33253120 válasza Tikakukac (#183) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ott nincs hulladékudvar? Beviszed, lerakod, és majd ők tudják....

(#186) dabadab válasza #33253120 (#184) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát a papír, az R.I.P. :("

Ehhez képest nálunk folyamatosan tele vannak a papíros szelektív gyűjtők, illetve gázkazában nem olyan egyszerű belegyömöszölni a papírt.

DRM is theft

(#187) nyisziati válasza #33253120 (#181) üzenetére


nyisziati
veterán

Wut?
Ezért mondom, hogy a legjobb műanyag az, amit elő se állítanak.

(#188) Tikakukac válasza #33253120 (#185) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, hát ez az elmélet.

Gyakorlat: juss el a hulladékudvarba. Mókás, főleg egy rakat szeméttel, BKK-n.
Gyakorlat2: vegyék is át tőled a cuccokat. Whehe, dupla móka.

De ugyanezt vidéken is eljátszani, pfii. Nyiregyre vittem be dolgokat, anyám, hogy mennyi telefon, rohanás és hülye pofa állta utamat mire ledobáltam mindent...

Nem csodálom, ha valaki tényleg mindent simán a kukába dobál, itthon pusztulat ami van szelektív téren.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#189) buherton válasza dabadab (#182) üzenetére


buherton
őstag

Vannak fatüzelésű kazánok is és egyként elég sok. Azokba simán beledobják a papírhulladékot. De ez még csak a kisebbik gond, mert papír, fán és szenek kívül mást is elégetnek :( . Nem véletlen, hogy télen Csepel, Pesterzsébet, Kispest és Kőbánya felett van a legrosszabb levegő.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#190) dabadab válasza buherton (#189) üzenetére


dabadab
titán

"De ez még csak a kisebbik gond, mert papír, fán és szenek kívül mást is elégetnek :( . Nem véletlen, hogy télen Csepel, Pesterzsébet, Kispest és Kőbánya felett van a legrosszabb levegő."

Szerintem Pesterzsébeten viszonylag kevés német milliomos lakik - ugyanis róluk volt szó. :)

DRM is theft

(#191) haxiboy válasza t72killer (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem vagyok Apple párti, de nem pont ők voltak akik a visszavett ütött kopott telefonjaikat szétszerelték, újra hasznosították és újra eladták és/vagy felhasználták a következő széria gyártásánál?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.