Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Reverend


Reverend
tag

Látom, még mindig nagyon divatos ez az "apple túlárazott" téma, hadd szolgáljak pár összehasonlítással. Ezek szigorúan szubjektívek, ugyanis pontosan ezeket a dolgokat vettem magamnak az apple boltban. Ezt bocsássátok meg nekem, de marhára nem érdekel, hogy mennyibe kerül valami, amire nincs szükségem.

3.5 jack átalakító
Samsung Experience store [link]
Apple store [link]

Type C összekötő
iPon (sajnos az sestore-ban nincs éppen) [link]
Apple store [link] Valóban, ez 5690 helyett 6990, de ezzel együtt nem 1 hanem 2 méteres, ráadásul nekem pont 2 méteres kellett.

Telefon töltő kábel de hirtelen
Ezt saját magadnak kell kiderítened. Menj le egy random kínai üzletbe, és nézd meg egy lightning kábel és egy usb-c kábel árát. Nálunk a lightning 500 Ft, az usb-c egy ezres. Mindkettőt vettem az utóbbi időben, minőségük kb ugyanolyan.

Egyszerűen nem értem, hogy a fenébe ragad be itt egyeseknek valami 10 évvel ezelőtti fixáció. Kb. az az érzésem, mintha még mindig 4.60-as kenyérről vitatkoznánk.

És hogy a témához is szóljak: az egész egységesítés csak akkor ér valamit, ha tilos lesz a kábelt (és töltőt) mellékelni a készülékhez, mindenkinek külön kell megvennie ha szüksége van rá. Én ezt már nagyon szeretném, mert ettől lesz környezetkímélő. Mondjuk ebben az esetben nem világos, hogy akkor miért ne lehetne két/három szabvány, minimálisnak érzem azon szemét mennyiséget, ami esetleg egy tönkrement készülékkel egy időben rendszer váltás (lightning->usb c) miatt keletkezne. De lelkük rajta. Ezzel az erővel egyébként egyesíthetnék a 230-as konnektorokat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.