Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem pont ugyanilyen ígérgetés volt ~12 éve is..? Hogy mennyivel jobb lesz ha mindenki áttér usb töltöre? Nem lett jobb.
Csak akkoriban legalább még nem próbálták betiltani a többi pártot.

[ Szerkesztve ]

(#102) dabadab válasza Doky586 (#101) üzenetére


dabadab
titán

"Nem pont ugyanilyen ígérgetés volt ~12 éve is..? Hogy mennyivel jobb lesz ha mindenki áttér usb töltöre? Nem lett jobb"

Bocs, de szerinted itt nincs senki, aki ne emlékezne azokra az időkre?

Persze, hogy jobb lett, ezt a teljesen nyilvánvaló tényt nem kellene elhazudni csak azért, mert itt fanboykodsz.

DRM is theft

(#103) Ricardo válasza Doky586 (#101) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nem lett jobb." :U

(#104) Namelesske válasza Doky586 (#98) üzenetére


Namelesske
addikt

Meg mutatom nekem mi van itthon ami az összes általad felvázolt hátrányt és problémát megoldja. Ezzel a vitát le is zárhatjuk.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#105) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért a type C töltők sem egységesek, csak a kábelük egyforma.
Samu tablethez kapott "adaptive fast charge" töltővel nem tudom tölteni a Redmi telefonomat.

(#106) hallador válasza buherton (#39) üzenetére


hallador
addikt

Ugyanezt tudom elmondani a Dell-ről neked. Van olyan ügyfél, akinél sorozatosan küldték vissza a gépeket, mert az USB-c DP egy kis mozdulatra kontaktos lesz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#107) SuperFly válasza hallador (#106) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Ezek után, kérdem én, környezetvédelmi szempontból nem lenne ésszerűbb a kábelek, csatlakozók (termékek) életciklusának megnövelését kitűzi célként?

Ergo, ha veszel egy telefont, és ígyis-úgyis adnak hozzá kábelt (ennek a szokásnak a megszüntetése nem szerepel a tervekben a cikk szerint), tehát gyártani nem fognak kevesebb kábelt. Részlet kérdése ebből a szempontból, hogy milyen csatlakozó van a végén.
De ha nem romlik el, mert jó minőségű, hosszú élettartamú, úgy nem fogod kidobni. Márpedig ha nem megy tönkre, úgy nem dobod ki, és nincs e-szemét.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#108) Tikakukac


Tikakukac
titán

"Az Apple-nél úgy vélik, hogy az Európai Unió elképzelése az egységes töltő bevezetéséről veszélyeztetheti az innovációt"

Egyik szemem sír, a másik üveg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109) SuperFly válasza Tikakukac (#108) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Nyilván nem akarják elengedni a sajátjukat, ezen meglepődtél? :)

De ha ezt nem az Apple nyilatkozta volna, lehet könnyebben belátható lenne: van benne igazság.

Pl. 5 év múlva ha igény lenne egy "USB-W" csatlakozóra, mert a technológia megkövetelné az új csatlakozót, akkor először majd az EU-nak könyöröghetnek a tech vállalatok, hogy szabad-e ilyet fejleszteniük?

[ Szerkesztve ]

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#110) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Ha már elektronikai hulladékról van szó, akkor sokkal nagyobb probléma a mindenhez hozzacsomagolt 1 amperes USB töltőfej, amivel mar teli a fiók és a mai akkumulátorkapacitások mellett nem jók semmire

(#111) Tikakukac válasza SuperFly (#109) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezer módon meg lehetett volna írni egy ilyen közleményt, de nem. Itt még mindig innováció van bzdmeg. Az van. Mikor 2.0-n hasít a lájtning és raktak mögé akkora tárhelyeket, hogy gyökereztem a földbe.

Ragaszkodjanak a hülyeségeikhez, de akkor nekem indokolják is meg rendesen. A kamu és hülyeség az nem indok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112) Giovan! válasza Tikakukac (#111) üzenetére


Giovan!
addikt

Az érvük teljesen valid, csak nem rájuk vonatkoztatva (hacsak nem dolgoznak a Lightning továbbfejlesztésén, ami nem valószínű). A túlszabályozás mindig az innováció kárára válik.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#113) Tikakukac válasza Giovan! (#112) üzenetére


Tikakukac
titán

Az tuti. Mikor akkora innovációt sikerül csinálni, hogy az új laptop mellé kell egy második is, hogy a pendriveok tartalmához hozzáférj, mert egész Budapesten van összesen 2 darab átalakító :DDD

Imádom ezt a fajta innovációt. Én ezt nem innovációnak szoktam hívni, de az én kifejezésem sajnos ide nem fér el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az USB (Universal Serial Bus) is SOROS portnak készült, de ez mára már inkább vicc kategória hogy az USB-C elérte a régi 25 évvel ezelőtti XT gépek PÁRHUZAMOS (LPT) portjának vezetékszámát... :W

(#115) SuperFly válasza Tikakukac (#113) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Azokon a bizonyos új laptopokon, ha nem tévedek, pont, hogy type-C csatlakozók vannak.
Akkor tessék, azon a fronton már meg is valósították a célt, amit az EU feldobott. De akkor ez sem jó, ugye?
Azt hiszem ez már a van rajta sapka / nincs rajta sapka esete :)

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#116) Giovan! válasza Tikakukac (#113) üzenetére


Giovan!
addikt

Örülök hogy ezt most kiadtad magadból, de az Apple állítása (ti. a túlszabályozás az innováció kárára válik) ettől még mindig tartja magát (csak mint mondtam, várhatóan nem az Apple fog innoválni).
Ahogy a topikban is írták, egy új szabvány bevezetése az EU híresen hatékony bürokráciájának gyorsaságától függne, amit én nem tartok egy pozitív dolognak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#117) SuperFly válasza Giovan! (#116) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Pontosan erről van szó!

Plusz, ha minden eszközhöz ugyanúgy adnak kábelt, akkor mégis mit befolyásol ez a szabályozás környezetvédelmi szempontból (ami az eredeti célja lenne ennek az egésznek)?
10.000 telefonhoz ugyanúgy 10.000 kábelt fognak adni... tényleg a csatlakozó itt a lényeg?

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#118) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Azért attól függetlenül hogy zsigerből utálom az Apple-t ezt hogy ez e szemét miatt legyen egységes töltő, annyira semmitmondó üres frázisnak tartom, hogy csak na. Ha tényleg a hulladék csökkentés érdekében akarna az EU bármit csinálni, akkor nyugodtan maximalizálhatná a legyártható okostelefonok számát...Például. Ha előjönnének egy hasonló hírrel, elihnném hogy komoly a szándék.Ez így szimplán a b@szogassuk az amcsikat mert miért ne kategória.

(#119) dabadab válasza Doky586 (#114) üzenetére


dabadab
titán

"Az USB (Universal Serial Bus) is SOROS portnak készült"

Továbbra is az.

"ez mára már inkább vicc kategória hogy az USB-C elérte a régi 25 évvel ezelőtti XT gépek PÁRHUZAMOS (LPT) portjának vezetékszámát... :W"

Miért lenne vicc?

(#115) SuperFly: "Azokon a bizonyos új laptopokon, ha nem tévedek, pont, hogy type-C csatlakozók vannak"

A probléma pont az, hogy nem csatlakozók, hanem összesen egyetlen egy USB-C port, ami egyben töltőportként is szolgál. Agybaj.

DRM is theft

(#120) dabadab válasza Giovan! (#116) üzenetére


dabadab
titán

"Ahogy a topikban is írták, egy új szabvány bevezetése az EU híresen hatékony bürokráciájának gyorsaságától függne, amit én nem tartok egy pozitív dolognak."

Itt érdemes visszaemlékezni arra, hogy a GSM szabványt is tulajdonképpen ők írták elő és ha ezt összehasonlítjuk azzal, ami az USA-ban történt, ahol keveredett a GSM meg a CDMA, akkor ez határozottan jó dolog volt, sőt, azt is lehet látni, hogy az újabb mobilszabványok bevezetését sem lassította ez a szabályzás.

DRM is theft

(#121) Tikakukac válasza SuperFly (#115) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, ez nem a sapka esete, ez annak az esete, amikor... inkább visszatöröltem, nehogy dübörögjön itt nekem a személyeskedés moderáció.

Mutassam meg neked hány vége van egy tetves adat/töltőkábelnek? Segítek: 2 darab. És most nem az a gond, hogy mi van a telefon felőli végén, hanem, hogy mi van a másik végén. Így talán sikerült megérteni a pendrive problémát is. Legalábbis remélem.

Giovan!: Valami hasonló a Right to Repair témában is érekelne. Fú apám. Ott is úgy meg van magyarázva, hogy igazándiból még a javíthatatlan és kukázott cuccokkal teszünk jót a környezetnek, hogy csak csettingettem. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#122) dabadab válasza Medocsabi (#118) üzenetére


dabadab
titán

"Ha tényleg a hulladék csökkentés érdekében akarna az EU bármit csinálni, akkor nyugodtan maximalizálhatná a legyártható okostelefonok számát.."

Szerinted nagyságrendileg hány mobiltelefont gyártanak az EU-ban?... Most komolyan, legalább minimálisan gondoljatok bele az ilyen ötletekbe.

DRM is theft

(#123) SuperFly válasza dabadab (#119) üzenetére


SuperFly
csendes tag

"A probléma pont az, hogy nem csatlakozók, hanem összesen egyetlen egy USB-C port, ami egyben töltőportként is szolgál. Agybaj."

Hát nem tudom...

De teljesen mindegy, hogy mennyi az annyi, mert nem kapcsolódik a cikkhez.
Max annyiban, hogy van mégis olyan terület, ahol megelőzte a többieket a type-C csatlakozó bevezetésében. Hogy ez jó-e ,vagy sem, azt mindenki döntse el maga.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#124) Tikakukac válasza SuperFly (#123) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nem tudom...

Tessék, itt az innovációd. 1 port mindenre, mindenkinél hamarabb. Ez valóban innovatívra sikerült. Ekkora ordenáré hülyeség tényleg nem jutott eszébe egyetlen "konzumer" gyártónak sem.

Következetesség. Az, ami ezekből a párbeszédekből mindig eltűnik idővel, csak sosem értem miért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#125) SuperFly válasza Tikakukac (#121) üzenetére


SuperFly
csendes tag

A kábel mindkét végének vizsgálata már tényleg egy érdekes eset. Bár a cikk sem tért ki erre (csak a konkrét eszközök portjaira), de érdekességképp megjegyezném, hogy az említett gépeknek pont, hogy ilyen a kábelük: [link]

De ha kötelezővé tennék az EU-ban a mindkét oldalán type-C kábeleket, mennyi mostani standard töltőfej menne kukába? Ennek az érmének is két oldala van.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#126) #33253120 válasza SuperFly (#125) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kb mint amennyi Nokia, Sony, Siemens, Alcatel töltő ment ki a micro váltásnál.... :)

(#127) Atomgeszi válasza SuperFly (#125) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"mennyi mostani standard töltőfej menne kukába? Ennek az érmének is két oldala van."

Ugyanannyi, mintha minden maradna ugyanígy?

Idővel az emberek úgyis lecserélik a töltőt/telefont, gyorsabbra korszerűbbre..

Itt végül is csak annyit nyernénk, hogy vészhelyzetben valóban bárki töltőjét tudnánk használni, illetve minden mindennel kompatibilis lenne, meg kikopna évek alatt a köznyelvből, hogy
"Van valakinek egy iphone töltője? Ja neked csak androidos van" :D

(#128) SuperFly válasza Tikakukac (#124) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Az, hogy létezik 1 portos gépük is, az nem egyenlő azzal, hogy az összes gépükön egy van, ahogyan te nyilatkoztál.
De teljesen mindegy mennyi van rajta, mert a csatlakozó típusa miatt hoztam fel élő példának. Legközelebb ennyi erővel leírhatnád azt is, hogy mennyire pocsék a pillangó mechanikás billentyűzetük :) Azzal még csak vitatkozni sem érdemes... de ugyanúgy nem sok köze van az eredeti témához.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#129) Juhaszatti válasza SuperFly (#123) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért olyan nagyot nem előzött. A közel 4 éve kiadott Asus laptopomon is van Type-C. A különbség hogy nem kizárólag azt kell használnom mindenre.

(#130) XZoli


XZoli
aktív tag

hogy is nem kötelező Európában Apple termékeket árulni nem csak a töltőt, de még a kábeleket és az mobil akkumulátorokat is egységesíteném... ja így nem lehet lehúzni a bírkákat majd

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#131) dabadab válasza SuperFly (#125) üzenetére


dabadab
titán

"De ha kötelezővé tennék az EU-ban a mindkét oldalán type-C kábeleket"

De nem teszik kötelezővé, szó se volt erről.

Tényleg, láthatóan teljesen fogalmatlanul beleugrottál valamibe megmagyarázni a dolgokat és most kapkodsz mindenhová, hogy azért valamiben mégiscsak neked legyen igazad.

DRM is theft

(#132) SuperFly válasza Juhaszatti (#129) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Sok más gyártót megelőztek, de nem azzal, hogy van rajta type-C, hanem azzal, hogy csak ilyen töltővel készül az összes Apple notebook azóta.
A Dell pl. (azokat ismerem) használ legalább 3 féle töltőcsatit az új gépeihez a mai napig.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#133) Tikakukac válasza SuperFly (#128) üzenetére


Tikakukac
titán

Következetesség. Mint írtam csak ennyi kéne ide.

Te jöttél innovációval. Akkor nézd meg a dátumokat. Ha sikerült majd gyere vissza és válaszolj normálisan. Addig ignore, mert meguntam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134) somogyib


somogyib
őstag

"Az EU többek között az e-szemét csökkentésével érvel mellette"
" Apple-nél úgy vélik, hogy az Európai Unió elképzelése az egységes töltő bevezetéséről...jelentős mértékben megnövelné az elektronikus hulladék mennyiségét"

Az egységes bevezetést mind a két fél ugyanazzal az indokkal "érveli" meg, és "úgy véli". Semmi köze ennek az e-szeméthez meg környezetvédelemhez.
Csak most ez egy jó szólam, amire mindenki bátran felülhet...

Szarnak ezek a hulladékcsökkentésre, az csak egy jó hívószó amit lehet nyomni a médiában.

[ Szerkesztve ]

(#135) SuperFly válasza dabadab (#131) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Ezek szerint félreértettél, senki nem mondta, hogy erről szólna a cikk, sőt... csak érdemes lenne megvizsgálni ezt a lehetőséget is, pontosan egy ilyen felvetésre írtam válaszként.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#136) SuperFly válasza Tikakukac (#133) üzenetére


SuperFly
csendes tag

A dátumok? 2020 van, és az összes új Apple notebook tudtommal csak és kizárólag type-C táppal készül. Ez nem innováció, csak egyelőre még nem egy elterjedt gyártói magatartás (a Dell a mai napig legalább 3 félével gyárt, és a HP is minimum 2-vel). Ez az egyetlen dolog ami miatt szóba hoztam.

Szóval HA tényleg a töltőcsatlakozó egységesítése lenne az e-szemét elleni Szentgál, akkor ebben az Apple egyelőre sok más gyártónál előbbre tart a notebookok terén.

No offense, de én végig következetesen a cikk témájának megfelelően, tehát az e-szemét, és a töltőcsatlakozók irányából igyekeztem megközelíteni a kérdést.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#137) Tikakukac válasza SuperFly (#136) üzenetére


Tikakukac
titán

Marad az ignore. Ha nem érted miért, akkor nézd meg a Dell termékpalettáját aztán az almást. Elsőre ennyi elég is lesz.

Sok sikert és jó fejlődést :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138) Giovan! válasza dabadab (#120) üzenetére


Giovan!
addikt

A hálózati szektor hogy is jön ide? Jelen esetben mi értelme lenne kicsavarni a vásárló kezéből a döntést, és korlátozni a piaci versenyt?

Amúgy itt az ide vonatkozó részlet az Apple hivatalos közleményéből:

Prior to 2009, the Commission considered mandating that all smartphones use only USB Micro-B connectors which would have restricted the advancement to Lightning and USB Type-C. Instead, the Commission established a voluntary, industry standards-based approach that saw the market shift from 30 chargers down to 3, soon to be two — Lightning and USB-C, showing this approach does work.
We hope the Commission will continue to seek a solution that does not restrict the industry’s ability to innovate and bring exciting new technology to customers.

Én teljesen egyet értek ezzel, a szabályozás csak arra lenne jó, hogy a következő szabványt is jóvá kellene hagyatni, ami időbe telik, bármennyire gyorsan zavarnák is le a folyamatot.

Őszintén szólva nekem szimpatikusabb a lightning, mint a USB-C. A gyorstöltés és az adatmozgatási sebesség hidegen hagynak, viszont masszívabbnak tűnik, ami elég fontos szempont nálam, mivel még élénken él az emlékezetemben a microusb okozta szenvedés, ráadásul MFi tanusítvány esetén ez garantáltan ugyanazt a szintet hozza minden termék esetén, szemben a USB-C-vel, ami elég nagy szórást mutat ebben a tekintetben.

De akinek más a fontos (pl. az adatátviteli sebesség), az meg vegyen olyan telót, amin USB-C csati van, ez legyen az ő dolga. Én nem a Lighting mellett akarok érvelni, hanem a választás jogának megőrzése mellett.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#139) dabadab válasza Giovan! (#138) üzenetére


dabadab
titán

"A hálózati szektor hogy is jön ide?"

Mint példa hasonló döntésre, amikor Európa-szerte egyetlen szabványt kényszerítettek ki és jól illusztrálja, hogy egyrészt a felvetett problémát (miszerint ez a szabályzás tudja-e követni a technikai fejlődést) tudják kezelni, másrészt meg hogy az ilyesfajta egységesítés nagyon komoly előnyökkel járhat.

Azt meg nem látom, hogy mi tudna egy töltőszabvány lecserélésében olyan rettenetesen sürgős lenni.

"Én nem a Lighting mellett akarok érvelni, hanem a választás jogának megőrzése mellett."

Ez a "jog" azért elég illuzórikus, nem? Most is olyan töltőcsatlakozót kapsz, amit a gyártók adnak és nem nagyon lehet válogatni.

DRM is theft

(#140) Giovan! válasza dabadab (#139) üzenetére


Giovan!
addikt

az ilyesfajta egységesítés nagyon komoly előnyökkel járhat.

Teszem azt? Ja igen, bárhol lehet tölteni minden készüléket. Na bumm, eddig sem töltöttem másoknál a telóm, a power bank-hez meg amúgy is kell a kábel. Miért nem dönthetem el én, hogy kell-e nekem ez az előny?

A távközlési szabvány esetén az előny nyílvánvaló, itt azonban (legalábbis számomra) nem annyira.

Ez a "jog" azért elég illuzórikus, nem? Most is olyan töltőcsatlakozót kapsz, amit a gyártók adnak és nem nagyon lehet válogatni.

Így van, ez is szempont lehet készülékválasztásnál, ahogy oly sok minden más is, amiről csak a gyártók döntenek. A jog viszont létezik, mert te döntöd el milyen csatlakozóval felszerelt telefont használsz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#141) SuperFly


SuperFly
csendes tag

Ha pl. az EU azt akarná, hogy mostantól csak E27-es foglalatú lámpát lehessen venni, és szüntessük meg az E14-es foglalatot, mert sok a villanykörték okozta környezetszennyezés?
(Igyekeztem olyan példát hozni, ami elég szemléletes, és nem triggereli a sértődött gyermeket senkiben...)
Az igaz, hogy a fogyasztók többsége számára még előnyt is jelenthetne praktikussági szempontokból (csereszabatosság, szomszéd is tud adni, ha kiég, stb.).
De ezt azzal megindokolni, hogy környezetvédelem, meg e-szemét?
Talán önmagában az egységes csatlakozó miatt kevesebb fényforrás használódna el, és kerülne szemétbe? Nevetséges

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#142) #33253120 válasza SuperFly (#141) üzenetére


#33253120
törölt tag

Előfordulhat, hogy sok egyfajta csatlakozóval szerelt készülék van egy háztartásban.
Mindenkinek telefon, pár tablet, bt headset*, stb.... Jellemzően micro jelenleg.
A legtöbbhöz jár töltő, de ha valamelyik töltő behal, akkor lehet nem rohansz azonnal újat venni, hanem mondjuk a tabletet, és a headsetet felváltva töltöd, és az onnan felszabadult töltőt használod a telefonodhoz. Mert otthon keveset használod a bt fülest, melóban meg nem haszálod az otthoni tabletet....
Bele sem gondolsz a környezetvédelembe, csak beosztod az erőforrásaid.

De mondjuk a multiknál káván megkarcolt tévé bedarálásánál mindenképpen környezetbarátabb leszel.

És ezt úgy írom, hogy nem zöld vagyok, csak realista. :D

Szerk.:* Az utolsó 6 BT headsethez csak kábelt kaptam, töltőfejet nem, mert az amihez használod, vagy tud usb-t, vagy a töltője tud usb-t....

[ Szerkesztve ]

(#143) Tikakukac válasza SuperFly (#141) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan azért jön ki a konklúzió "nevetségesre", mert ennyire hülye példát összekaparni tényleg nem kis munka lehetett.

Önmagában az egységes csati miatt a családban úgy 40 kábel legalább nem létezne. Ezért nagyon borzalmas az izzós példa, mert ahova izzó kell, oda izzó kell. Csak valamiért megint védeni kell xy céget. Érteném bakker miért...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144) Namelesske válasza Giovan! (#138) üzenetére


Namelesske
addikt

Az USB egy szabvány, gyártótól függ milyen minőségű és mennyire precíz csatlakozót vásárol. Pl egy Redmi 8 nyilván nem lesz olyan tartós mint egy Note 10 szigetelt kialakítása. Az Apple simán megtudja csinálni hogy jó legyen ha akarja. De nem akarja mert pénz van benne. Licence díjakat ad el a lightning után.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#145) Giovan! válasza Namelesske (#144) üzenetére


Giovan!
addikt

Gyári kábellel használtam az i6-osomat kb. két évig, tökéletesen szuperált és túlélte magát a telót is, jelenleg öcsém használja kocsiban. Másnál lehet szar a gyári kábel, de korántsem mindenkinél, ha nem rángatod, meghálálja.

De ha szar lenne a gyári kábel sem változni a véleményem a dolog elvi részével kapcsolatban, a verseny erőszakos megszüntetése értelmetlen és káros.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#146) joey04


joey04
titán

marjátok egymást pedig az apple meg az eu álláspontja is bullshit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#147) csongi


csongi
veterán

Helyes, egyszer csak lesz valtozas. Fejlodes csatlakozo fronton ettol nem allna meg, az igeny kikenyszeritene ujabb csatlakozasi tipust.
Ha nagyobb teljesitmenyu kell, akkor a toltofejek is kukazva lesznek.
De a toltofejeket is lehetne szabvanyositani, illetve kotelezo lenne minimum a ket csatlakozasi pont meglete. Volna mit rendbe tenni, mert a gazdasag szarik ezekre. Ezket torvenyileg kellene iranyba helyezeni.

(#148) SuperFly válasza joey04 (#146) üzenetére


SuperFly
csendes tag

Szerintem is!
A különbség annyi, hogy az Apple a saját bullshitjével nem másokat akar kötelező érvénnyel szabályozni.

'A nappal nap nélkül olyan, mint az éjszaka'

(#149) Tikakukac válasza SuperFly (#148) üzenetére


Tikakukac
titán

Az b@szna csak be :DDD
Rajtuk múlna most is 32GB/1GB konfigos gépek futnának, egy adatmentéshez meg 50000 dolcsiért vehetnék USB elosztót és spéci racket.

Megint eltévedtél az erdőben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#150) Giovan! válasza Tikakukac (#149) üzenetére


Giovan!
addikt

Abban a hozzászólásában pontosan melyik állítása nem felel meg a valóságnak?

Én elhiszem hogy csúnya Apple meg minden, de itt megint arról van szó, hogy az állam akar gondolkodni a fogyasztók helyett. Ha a Samsung használna saját szabványt, akkor is ugyanígy hülyeségnek tartanám az EU javaslatát, annak ellenére, hogy nem használok jelenleg Samsung készüléket.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.