Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Itt azért már fegyvertény a hatásfok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) Senki9876


Senki9876
tag

Szegény nVidia ;]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#3) Boxi88


Boxi88
őstag

Ez a nem mindegy!!! Az AMD 85W-ból többet hozott ki, mint az nVidia 100W-ból se...

Le a kalappal! :C

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Ez jelenleg egy erős sakk. Ha kijön az 590M, akkor a 6990M adja meg a mattot. :U Pont kerül az i-re és a mondat végére. Eme nm háborúban az AMD nyert, folyt köv jövőre. :DDD

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Készülj NVIDIA!
A HD7000-rel az asztali piacon is ez lesz a helyzet - könnyen lehet, hogy végérvényesen! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Kicsit butaságnak tartom ilyen cuccok vételét, legalábbis most. Mobility HD5870 majdnem ezt a szintet hozta lassan kerek egy évvel ezelőtt 800 árnyaló társaságában. HD6970M 960 árnyalót használ, HD6990M pedig 1120-at. Az utóbbi is max 25%-kal fogja felülmúlni az egy éves technológiát, és nagyjából 4 hónap múlva rajtolnak HD7970M (Wimbledon) GPUk új architektúrán és csíkszélen. Teljesen feleslegessé teszik ezeknek a gyártását.

Persze, várni mindig lehet, és akkor sose vásárol az ember, de a 7000-es Radeonok milliárd új fícsört hoznak majd (el se kezdem sorolni, mert holnapra se érnék a végére) és állva hagyják a régebbi generációt. Most azt ajánlanám bárkinek, hogy ha tud, várjon 4-5 hónapot, mert akkor mindkét oldal elküldi a süllyesztőbe a mostani csúcskategóriát.

(#7) DemonDani


DemonDani
addikt

Ez mobil gpu, kell teszt róla, és ott derül ki meddig megy az aktuális notebook.

Hajlamosak meglepő eredményt produkálni a különböző konfigok :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) rybank válasza Meteorhead (#6) üzenetére


rybank
senior tag

úgy éri meg, ha régebbi kártyád van

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

honnan lehet megtudni, hogy az egyes mobil gpu-k milyen csatolóval vannak szállítva? pl nvidia 425m ?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Abu85 válasza Sanya (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX11-es mobil VGA-k rendre MXM 3.0b-vel vannak szállítva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Sanya válasza Abu85 (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor már csak a hűtésről kell gondolkodni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) TESCO-Zsömle válasza Meteorhead (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

de a 7000-es Radeonok milliárd új fícsört hoznak majd

Amit 2 év múlva talán már ki is használ a programok 5-10%-a.

Csak olyan terméket szabad venni, amit éppen aktuálisan ki tudsz használni. Aki megvesz egy HW-t, mert milyen jó is lesz, ha a programok majd futnak rajta, semmivel se jobb, mint aki folyton csak vár...

Sanya: Azért nem csak. A beszerzés sem egyszerü, mivel az MXM VGA-kat nem árulják dobozolva a sarki számtech boltban.
És akkor még ott a kérdés, hogy a táp elég-e neki, mert azt se lehet egy notiban cserélni...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Egy 5470 mindenre elég ;] Elvégre mire is találták ki a notikat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) ch003067


ch003067
addikt

Háth nem semmi, de szerintem laptopba felesleges ilyen kártya...

(#15) shteer válasza Angel1981 (#5) üzenetére


shteer
titán

és ez neked milyen jó lenne

..szerintem jónak tűnik

(#16) zörbi


zörbi
csendes tag

Nem lennék meglepve ha direkt várták volna meg hogy az NVidia kihozza a mobil 580-at mert így ez marketing szempontból 10-es hogy kisebb fogyasztás mellett a sorozat középkategóriás chip-jével elverik az NVidia mobil zászlóshajóját.

[ Szerkesztve ]

(#17) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Nagyon nyomul az AMD ,hajrá:)
Nv-t nem sajnálom ;]

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#18) Angel1981 válasza shteer (#15) üzenetére


Angel1981
veterán

Az árverseny hiányára célzol?
Hagyjuk már!
Csak ezen okokból nem fogok "nem örülni" annak, hogy visszaszorítanak egy céget, ami olyan gyakran nézi hülyének a felhasználókat, mint az NV... :(((

És egyébként is:
1. a piac nem lesz egy résztvevős, mert trösztellenes eljárást vonna maga után
2. ha az egekbe verné az AMD az árakat, akkor az csak tovább rontaná a VGA piac amúgy sem túl rózsás kilátásait, amivel magának is ártana...

[ Szerkesztve ]

(#19) adamssss


adamssss
veterán

Ok papíron gyorsabb. Játékokban ki látta? Esetleg Abu már tesztelte is? A papír mindent elbír...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Pickle Rick válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

+1

Ezért van még mindig 4870-em. Amire kell arra bőven elég még FullHD-ban is.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#21) Abu85 válasza adamssss (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalos mérések:
Advantage over 580M

1920x1080
Dragon Age 2 at 4AA/16AF -> 23,69%;
Total War: Shogun 2 at 2xAA/16xAF -> 10,36%;
Aliens vs. Predator at 2xAA/8xAF -> 13,19%;
Batman: Arkham Asylum at 4xAA/16xAF -> 16,85%;
ET: Quake Wars for 8xAA/16xAF -> 25,82%;
Just Cause 2 at 0xAA/2xAF -> 14,22%;
Left 4 Dead 2 in 0xAA/0xAF -> 8,30%;
Metro2033 at AAA/4xAF -> 11,40%;
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena in 4xAA/8xAF -> 15,32%;
Wolfenstein MP for 8xAA/16xAF -> 16,59%.

Nem szokás hivatalosan kamuzni, mert úgyis kiderül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) buzus


buzus
aktív tag

"Barts alkalmazásával a gyártási költségek nagyságrendekkel alacsonyabbak, aminek következtében hozzávetőleg 300 dollárral az NVIDIA ajánlata alá tudnak menni"

-Ha ez igaz, akkor loál. 300$ egy kártyán? Nem sok ez egy kicsit abu? Vagy csak nekem?

85W ide 100W oda, én sosem vennék förmedvény 4-5-6 kilós monstrumot amiben ilyen vga van. Meghagyom a gamereknek, minimális testedzésnek hogy hurcolhassák :)

[ Szerkesztve ]

(#23) HPAA


HPAA
őstag

én igazából soha ne értettem miért kell ilyen teljesítmény egy notiba... :N

************* censored

(#24) Abu85 válasza buzus (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GTX 580M ajánlott kereskedelmi listaára 790 dollár. A HD 6990M-é ezek alapján 490 dollár lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Most éppen hogyan áll a két ellenfél a driverek (win) minősége szempontjából?

(#26) buzus válasza HPAA (#23) üzenetére


buzus
aktív tag

Még ha azonos teljesítményű lenne az asztali társával, de nem. Sokkal többet is kérnek érte. Cseszettül felfűti a notit és ezáltal hogy hűteni kell a súlyát is megdobja a gépnek. De hát bánom is én akinek ilyen kell.

(#27) Abu85 válasza buzus (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát igen. Asztalon egy 200 dolláros VGA elveri mindet. :D Más árak uralkodnak a mobil piacon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Amit 2 év múlva talán már ki is használ a programok 5-10%-a.

Kivéve ha programozol (mint én), és másnap már kész is a cucc, ami kihasználja. Én konkrétan gyilkolni tudnék C++ért OpenCL kernelekben, aszinkron műveletekért, double-precisionért egy notiban, virtuális memória névtérért...

Az új fícsörök kihasználása azért jön két év múlva, mert akkor kezdik el fejleszteni a cuccokat amik használják, amikor kijön a hardver. Sosem értetten azt az érvelést, hogy "minek az új fícsör, amikor úgyse használja semmi"? Akkor mégis hogy a viharba terjedne a cucc, ha nincs hardveres alap??

(#29) TESCO-Zsömle válasza Meteorhead (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt mondtam: Minek az új fícsört megvenne, ha nem tudod kihasználni?

Így a mondandód mindkét fele kiesik. Az első azért, mert te ki tudod használni, a második meg azért, mert a létének értelmét nem vonom kétségbe.

Jöjjenek csak az újabbnál újabb cuccok. Én meg majd megveszem őket olcsón, 1-2 évvel megjelenés után...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ilyen áron ekkora teljesítmény igen csak komoly! :Y

...

(#31) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Lehet valamit keverek de már ez a harmadik 6990 amiről olvasok..Elfogytak volna a nevek?:)
Az árazást nem értem. Miért adják annyival olcsóbban mint amennyivel kevesebbért tudják előállítani?

(#32) TESCO-Zsömle válasza Lacika001 (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez 6990M.

Valamivel versenybe kell szállni az nVidia nevével. Ha ugyanannyiba kerülnének, akkor is az nV-t vennék többen, sőt... Valszeg így is azt fogják, mert az egységsugarú felhasználó csak a színes matricáig lát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) TESCO-Zsömle válasza Lacika001 (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RI/OS ráduplázott...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) Abu85 válasza Lacika001 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy 6990 van. Ez 6990M.
Nem hiszem, hogy ennyivel kevesebbért tudják előállítani. A tokozást és a GPU méretének különbségeit és a válogatás költségeit beszámolva ... egy HD 6990M előállítása 100 dollár lehet, míg a GTX 580M esetében 160-170 dollár körül van ez az összeg. Az árazás inkább azért ennyi, mert 500 dollár felett borzasztóan kicsi a mobil GPU-kra az igény. Az AMD gondolom kiszámolta, hogy a lehető legtöbb nyereség 500 dolláron jön. Lehet, hogy egy modulon nem keresnek annyit, mint az NV a GTX 580M-en, de 300 dollárral olcsóbban az eladások száma sokkal több lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Lacika001 válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Llanos dual graphicsnál is mintha lenne valami 6990d, de az lehet 6690d is, nem tudom már követni :))

Egyébként erre gondoltam én is hogy az NV-t vennék, és a 300dollárral olcsóbb AMDről meg azt gondolnák hogy nincs olyan jó azért olcsóbb.

(#36) Abu85 válasza Lacika001 (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

6690D2 van. Nem tudom, hogy honnan jött ez a 6990D2 jelölés. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) Kassadin válasza Angel1981 (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért szerinted az nvidia lehúzza a rólót a bizonyos incidens után? Erősen kétlem. Habár a sok ati fanboy örülne neki, csak nem gondolnak bele, milyen következményekkel járna ránk nézve.

"1. a piac nem lesz egy résztvevős, mert trösztellenes eljárást vonna maga után"

Nem, lásd az első mondatom.

[ Szerkesztve ]

(#38) Lacika001 válasza Abu85 (#36) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Megvan: [link]

De az amd oldalán tényleg nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#39) Abu85 válasza Lacika001 (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor ez egy VR-Zone magánakció volt. ;]

Kicsit a VGA-piachoz. Egyrészt az NV nem megy tönkre ettől. A Windows 8 érkezésével ugyanúgy lesz platformjuk, mint az Intelnek és az AMD-nek. Másrészt a VGA-piac a teljes GPU-piac alig 30-35%-a. Ha egyszereplőssé válik, akkor a jelenleg is drasztikusan csökkenő szegmens elenyésző méretére való tekintettel nulla trösztellenes eljárás várható. Pont az a baj most a piaccal, hogy két szereplőt nem tud eltartani, mert már nincs benne annyi pénz. Ha egyszereplőssé válna, akkor az aktuális problémák megoldódnának, csak hát érthető módon sem az AMD sem pedig az NV nem akarja átengedni a másiknak a saját részesedését.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Angel1981 válasza Kassadin (#37) üzenetére


Angel1981
veterán

Más dologról beszélünk.
Az NV nem húzza le a rolót, de lassan végérvényesen másodhegedűs szerepbe kerülhet a VGA piacon, ami miatt én aztán nem bánkódnék - lásd korábbi hozzászólásomat, hogy miért nem.

Az "1." pont válasz előző kolléga hozzászólására, ha esetleg ezt feltételezné, hogy én azt feltételezem, hogy az NV kivonulna.

"Habár a sok ati fanboy örülne neki, csak nem gondolnak bele, milyen következményekkel járna ránk nézve." - ezt is megválaszoltam előző hsz-emben, hogy miért nem következne be az a bizonyos "szorozzunk meg minden árat 2-vel, mert egyedül vagyunk" dolog.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kassadin válasza Angel1981 (#40) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehet hogy másodhegedűs lesz, nem lehetetlen. Viszont az nem lenne jó szerintem hogy csak 1 nagy gyártó van, akkor ki fog esetleg versenyhelyzetet teremteni? Ez olyan minthogy csak intel lenne, és mindenkinek intel procit kellene venni, mert hogy nincsen konkurense, aki letörje az árait a saját termékeivel.

[ Szerkesztve ]

(#42) VIC20 válasza Meteorhead (#6) üzenetére


VIC20
őstag

Bocs, de az 5870-ben 1600 SP van.

(#43) Angel1981 válasza Kassadin (#41) üzenetére


Angel1981
veterán

A CPU piacon mindig is az Intel volt a "nagy gyártó", pár apró botlástól eltekintve mindig is ő diktált.
A GPU piacon már nagyon régóta az NVIDIA a "nagy gyártó" és ő diktál - ez kezdett megváltozni 1-2 évvel ezelőtt, és remélem, hogy a HD7000 befejezi ezt a folyamatot.
Ennyi.

(#44) Kassadin válasza Angel1981 (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi abból profitálnánk hogy fej-fej mellett haladnak, mert ez előre vetítené az árak csökkenését. Nyilván neked se mindegy, hogy mennyiért veszel meg egy adott dolgot.

(#45) TESCO-Zsömle válasza VIC20 (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Még mindig mobil VGA-król van szó.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Angel1981 válasza Kassadin (#44) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban.
De ez nem fog bekövetkezni, mivel az NVIDIA a GPGPU irányba kezdett el fejleszteni, és egyre "illetlenebb" dolgokat vetett be azért, hogy a VGA bizniszből még kisajtolja, amit lehet.
Ezért nem bánkódom, hogy most az AMD fog majd dominálni.
Ha meg nagyon elpofátlanodik ő is, akkor meg részemről pápá gamer pc, és veszek egy konzolt. (És valszeg nem leszek egyedül, aki így dönt.)

(#47) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#46) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért nem felejteném, hogy emellett a legütősebb mobil játék-platformot rakta össze ARM alapokon, amit 2013-2014 környékén Maxwell formájában asztali gép platform is követ.

Az nVidia csak az x86-os piacról lett/lesz kiszorítva. Minden más tárt kapu, és nem félnek belépni rajt.

A Win8 eljövetelével pedig a SW-es alap is adott lesz DX11(.1)-es játékok futtatásához.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48) Kassadin válasza Angel1981 (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Az amd dominálhatna már a procijaival, nem csak az atival. ;]

(#49) nemszabad


nemszabad
tag

"Ez lényegében azt jelenti, hogy a Radeon HD 6990M beépítésével nemcsak gyorsabb lesz az adott notebook a Geforce GTX 580M-hez képest, de számottevően olcsóbb is."

Ennyi. Ez egyelőre matt.

(#50) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#47) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, lehet, de engem a mobil játék-platform nem érdekel! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.