Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az álom

Hozzászólások

(#1) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Érdekes, de így reggel azthiszem neki kell futnom mégegyszer, hogy levegyem a lényeget..

Everybody lies.

(#2) Ipse89


Ipse89
tag

Mivel a napokban szerettem volna feltenni, egy bejegyzést az álmokról, ezért nagyjából átjött a lényeg. Nemrossz írás, jól fogalmazol. :R
Előfordult velem, hogy tetszett egy lány, vele talákoztam álmomban, és reggel mikor felébredtem rádöbbentem, hogy szerelmes lettem. :Y
Olyan is volt, hogy álmomban elvesztettem valamelyik családtagom/barátom/számomra fontos személyt, ez segített ézheztéríteni, hogy tessék foglalkozni a hozzám közel állókkal. Bizarr, de mégis tanúlságos.

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#3) Wictor


Wictor
senior tag

Én érdekes módon sohasem szoktam rosszat álmodni, de akármit álmodok, reggel nyúzottan, iszonyú fáradtan ébredek. Nem végzek nehéz fizikai munkát, csak szellemit (tanulok). Na ez mitől lehet? :) Egyébként mivel ugye pozitív végkifejletű álmaim vannak, így sűrűn történik velem a való életben negatív dolog. Mivel ugye az álom általában a valóság fordítottja. Vagy ez baromság? Én ezt hallottam, olvastam pár helyen.

[ Szerkesztve ]

(#4) pincehely válasza Barthezz2 (#1) üzenetére


pincehely
addikt

Az első ilyen jellegű írásom, még sohasem próbálkoztam ilyennel.
Az álom megtörtént, én felkeltem és úgy éreztem ki kell írnom magamból. Ez született belőle, aztán gondoltam felteszem ide, hátha valakinek mond valamit, vagy ismerős lehet a dolog.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#5) Barthezz2 válasza pincehely (#4) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Félre ne érts, nem azt mondtam, hogy rossz, sőt tetszik. Csak reggel mikor rákattoltam, azt hittem "meseszerűbb", könnyed kis sztorit olvashatok ébresztőnek, de nem az. Aztán félkómásan egy kicsit "nehéz" olvasmány volt. Így újraolvasva, már ok :)
Egyébként szerintem az álom az egy dolog a sok közül, amire nem mostanában kapunk választ. Álmodtam már olyat, hogy meghitt boldogságban éltem egy lánnyal, ébredés után meg szinte hiányzott, hogy nincs velem, pedig nem is létezik, vagy a tipikus, mikor azt álmodod, hogy zuhansz, és arra ébredsz, hogy megugrassz, és kapaszkodsz az ágyba, hogy megmenekülj. Szóval érdekes dolgok ezek :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6) pincehely válasza Barthezz2 (#5) üzenetére


pincehely
addikt

Köszönöm, örülök, ha tetszik. Furcsa dolgok ezek az álmok eléggé.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#7) szablya


szablya
tag

Érdekes lenne ebben a topikban az álmokról beszélgetni... Feldobok pár témát, lássuk, mit szóltok hozzá:

1. A valóság és álom kapcsolata, valóra vált álmok, megálmodott valóság, saját - megtörtént - történetek.
2. A tudatos álmodás.
3. Az álom, mint jel. Álmoskönyvek, álomjósok.

Valakinek valamelyikhez bármi hozzáfűznivalója? :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) Wictor válasza szablya (#7) üzenetére


Wictor
senior tag

3. hszben benne van a válaszom az 1. kérdésedre. :D

(#9) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Jó az írás. Végre érthető kerek mondatokat is lehet valahol olvasni.
Speciel én inkább hidegebb hellyel szoktam álmodni. Inkább oda vágyom. :)

(#10) Barthezz2 válasza szablya (#7) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudatosa álmodás, hát érdekes. Szvsz azt ugy tudom elképzelni, hogy lefekszel, álmodozol(nem álmodsz!), majd miután elalszol, ez folytatódik, mint álom.
Álmodozni gondolom mindenki szokott, és mikor ér rá, legjobban, ha nem este az ágyban, de én mostanában leteszem a fejem, és már alszom is :D

Everybody lies.

(#11) pincehely válasza LA_COSTE (#9) üzenetére


pincehely
addikt

Köszönöm a vélrményed.
Akkor még lehet, hogy van jövőm a leendő munkámat tekintve! :))
Idén fogok diplomázni Kommunikáció és Médiatudomány szakon :DD
Bár a Népszabadság főszerekesztője szerint igazi antitalentum voltam 2 éve, mikor gyakorlatot töltöttem nála.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12) Kris91 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


Kris91
csendes tag

Szerintem szablya nem arra gondolt tudatos álmodás alatt, hogy "most lefekszem és álmodok valami jót", hanem inkább arra, hogy az álmodon belül "tudd" irányítani a cselekményt, hogy mi hogy történjen, amit te magad csinálsz. Velem legalábbis volt már ilyen, hogy álmomban a saját szemszögemből láttam a külvilágot és ha pl érdekelt, hogy mi van egy bizonyos ajtó mögött, akkor odamentem és kinyitottam. Vagy volt ugyan ilyen beszédben is, hogy odamentem egy személyhez (akár ismert, akár ismeretlen, ugye álomban előfordul ez is, az is) és azt kérdeztem, amit akartam kérdezni és nem "csak úgy jött".

(#13) Barthezz2 válasza Kris91 (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet erre gondolt. Akkor viszont egy valamit mondok: alvajárók. Valamiért ők is csak elindulnak :D

Everybody lies.

(#14) Wictor válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


Wictor
senior tag

Biztos csak éhesek, a hűtőt keresik... ;]

(#15) szablya válasza Kris91 (#12) üzenetére


szablya
tag

A tudatos álmodás az álmodás egy fajtája, melynél az alvó személy tisztában van tudatállapotával, felismeri, hogy épp álmodik, és jártasságától függően bármely elemét befolyásolhatja vagy meghatározhatja. A tudatos álmot éber álomnak, tiszta álomnak vagy (az angol lucid dream kifejezésből) lucid álomnak is nevezik. Az éber álmodás egyaránt lehet spontán, vagy szándékosan előidézett élmény.

Nekem kiskoromban sok tudatos álmom volt, olyan szinten, hogy tisztában voltam azzal, hogy álmodom, viszont ez megijesztett, és menekülni próbáltam belőlük. Aztán persze rémálom lett az egészből, mert nem tudtam kontrollálni...
Most szeretném újra ezt az egészet, nagyon rég nem ismertem fel "belülről" egy álmot, ha pedig sikerülne kellő gyakorlatot szereznem, és irányítanom az álmokat, nagyon kellemes, esetleg hasznos (ezoterika) dolgot csinálhatnék az álmaimban, például együtt lehetnék a lánnyal, akit szeretek, Tyrael oldalán harcolhatnék a gonosz ellen, hatalmas pallossal, úszkálhatnék, stb :) Persze ez nagyon magas kontrollt feltételez az álmok fölött. Már pusztán felfedezni a saját képzeleted (elméd?), az is egy élmény...

A tudatos álmodás elsajátítására vannak gyakorlatok, praktikák, magyarul is sok dolgot találni :)

Ki álmodott már tudatosan spontán?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) Wictor válasza szablya (#15) üzenetére


Wictor
senior tag

Én még a legképtelenebb álmaim (jó értelemben persze) során sem fogtam fel, hogy "csak" álmodom. Mindig ökörségeket álmodok, de rémálmaim, mint írtam, még hál' Istennek nem voltak. Ti miről szoktatok álmodni, ha szabad kérdeznem? :B

[ Szerkesztve ]

(#17) Black-core válasza szablya (#15) üzenetére


Black-core
aktív tag

Én már álmodtam még régebben 2x 3x de én nem tudtam irányítani bármit,hanem a helyszín és az emberek adottak voltak,csak a cselekedetemet tudtam magamtól irányítani.És tudtam hogy álom.A helyszínt vagy pl egy személyt nem tudtam meg változtatni valahogy nem is jutott eszembe hogy akár hova elálmodhatnám magam.Viszont én szinte mindig kívűlről látom magam álmomban.Ti hogy vagytok ezzel?

Rémálmomban pedig aszt figyeltem meg hogy a nagy fűzfa meg a víz meg a sötét szinte mindig benne van és legtöbbször eltévedek nem tudom hol vagyok.

Olyan nekem is szokott leni hogy aszt álmodom hogy megcsúszok a lépcsőn és a testem megrándul az ágyban,de ez mindig csak félálomban szokott lenni

(#18) szablya válasza Black-core (#17) üzenetére


szablya
tag

Izometrikus nézet? Jó lenne egy hack'n slasht tolni álomban ;]

Olyan nekem is van, hogy például félálomban leesek valahonnan, az ágyban meg megrándul a testem...
Nekem régen nem voltam rémálmaim, utoljára, mikor megnéztem a Túlvilág szülöttét. Nem nézek horrort vagy pszichothrillert... :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#19) Wictor válasza szablya (#18) üzenetére


Wictor
senior tag

Én szeretem a horrort, mégsem ér el a rémálom. :P Amúgy állítólag ha az általad említett zuhanás során egyszer földet érsz, akkor meghalsz. Az a végelgyengülés állapota. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Kris91 válasza szablya (#15) üzenetére


Kris91
csendes tag

Igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Velem volt már, hogy befolyásoltam az álmaimat, ahogy azt már írtam.

(#21) Black-core


Black-core
aktív tag

Én régebben mindig néztem horrort,de nem álmodtam azok miatt soha rémálmot.A jó az hogy én szinte mindig emlékszem az álmaimra,nagyon ritkán van hogy nem.

Wictor Ilyenről már én is halottam\olvastam (régebben érdekelt ez az álom dolog) hogy ha álmodban meghalsz akkor igazából is.Hát nem tudom de az tényleg elég furcsa hogy soha nem haltam még meg álmomban.Volt már olyan hogy szitává lőttek,lezuhantam egy magas hegyről de a végén mindig túl éltem.Esetleg vki halt már meg álmában?

Hülyeséget álmodni nagyon ritkán szoktam általában az az napi legjobb vagy legrosszabbról álmodok.Régebben volt olyan nagyon Terminátor fan voltam és kb 50-80x biztos volt olyan rémálmom hogy azt álmodtam hogy üldöz egy terminátor.Egyébként pont az egyik ilyen álmomban volt az is hogy tudtam hogy csak álmodok és azt csináltam amit akartam. ;]
Egyébként nekem beszokott jönni az hogy amire gondolok elalvás előtt,azzal álmodok este.

Ipse89 Olyan álmom már nekem is volt hogy egy lányról álmodtam este akit életemben nem láttam meg semmi,és amikor felkeltem hiányzott :B

(#22) Wictor válasza Black-core (#21) üzenetére


Wictor
senior tag

Jó neked, hogy arról álmodsz, amire gondolsz. :K Én erre sajnos nem vagyok képes, pedig próbáltam már kikapcsolni elalvás előtt és csak arra a "bizonyos dologra" gondoltam, amivel szerettem volna álmodni, de nem jött be. Állítólag ha egy időpontra gondolsz elalvás előtt, és mondogatod magadnak, hogy reggel x:y-kor fogok felkelni, akkor bejön. Én azért mindig beállítom az ébresztőt, mert eddig még egyszer sem jött be. Nem tudok eléggé ellazulni és csak arra az egy dologra, vagy időpontra koncentrálni. :U

Álmomban ez a zuhanós dolog már megtörtént velem is nem egyszer, sőt, volt olyan, hogy bringáztam, nem bírtam fékezni a bringával és nekimentem hátulról egy autónak, aztán átrepültem felette, de nem fájt semmim sem a földet éréskor, sem álmomban, sem a valóságban. Sőt, kifejezetten jó érzés volt, olyan volt, mintha súlytalanul repültem volna, leírhatatlan. :)

(#23) Black-core válasza Wictor (#22) üzenetére


Black-core
aktív tag

Az időpontos nálam az esetek 90% ában bejön.Ezzel igaz csak hétvégente szoktam játszani de ma is pont ez volt.Tegnap este olyan fél egyig voltam fent és hát ugye 5-40 kor kéne kelnem hogy beérjek a suliba.A lényeg az hogy beállítottam a telomat 6-50re hogy mégis kibírjam aludni magam.De 5-50 kor már fent voltam :O .Szombaton is ez volt nem akartam sokáig aludni és úgy gondoltam hogy 8 körül fel kéne azért kelni.8-10kor néztem rá az órára.Viszont ez úgy nem működik nekem hogy ha sokat akarok aludni.pl Éféltől 10ig hiába gondolom,már jóval előbb felkelek.Egyébként még életemben nem aludtam úgy el hogy csörgött az óra\telefon felkeltem és visszaaludtam volna.Vhogy nem bírok visszaaludni nem hagy nyugodni hogy már készülődnöm kéne és még ott fekszek.

és te kívülről szoktad magad látni?

(#24) Wictor válasza Black-core (#23) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem szoktam magam kívülről látni álmomban. :F

Basszus, én ma 3 (!) szundit aludtam át, pedig nagyon korán fel kellett volna kelnem (ismételni a dogára egy kicsit). Az 30 perc pluszt jelentett... :D Mondjuk én mindig 2-3 körül fekszek le és 6-kor, vagy legkésőbb 7-kor kelek hétköznap. Hétvégén pedig tolom az ipart 12-13 óráig... :D

[ Szerkesztve ]

(#25) szablya


szablya
tag

Tudom, ez nem egészen ide vág, de jó sztori, és asszem tényleg megtörtént.

Haver este megnézte a Texasi láncfűrészt, és utána nehezen bírt elaludni, és folyton a filmre gondolt. Aztán a láncfűrászessel álmodott, és állítólag nagyon durva rémálom volt. Aztán egyszer csak felébredt, úgy 2 körül, felült az ágyba, és persze be volt szarva (13-14 éves volt). Nem tudott visszaaludni, mert parázott, és bekapcsolta a tévét. Pont a Texasi láncfűrészes 2 ment. Nem lettem volna a haver helyében...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#26) Wictor válasza szablya (#25) üzenetére


Wictor
senior tag

Szar ügy... :D Én a helyében az összes részt megnéztem volna kapásból, így fel lettem volna előre készülve mindenre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Black-core válasza Wictor (#24) üzenetére


Black-core
aktív tag

Sztem a szundi csak önkínzás ;) Ha már egyszer nagy nehezen fel ébredtél akkor minek 5perc múlva ismét ugyan aszt végigszenvedni?

szablya Azért arra figyelek hogy este ne nézzek nagyon horrort.

És mi van az olyan álmokkal amiket nem csak egyszer álmodik az ember?
Nekem volt már egy párszor olyan hogy ugyan azt álmodtam többször is.Nem ugyan arról hanem ugyan azt.

(#28) Kris91 válasza Black-core (#27) üzenetére


Kris91
csendes tag

A szundit néha én is kihasználom, jól jön az néha. :DDD
Én kisebb koromban, kb 8 évesen többször is azt álmodtam, hogy egy magas szirtről belezuhanok a tengerbe, de nem keltem fel, még mielőtt elértem a tengert, hanem beleestem és láttam ahogy lebegek a vízben és nézem a víz felszínét alulról.

(#29) Wictor válasza Black-core (#27) üzenetére


Wictor
senior tag

Észre sem vettem, hogy ébresztett a telefon! 1 perc után ugye magától lekapcsol a zene. Aztán 9 perc után újraindul. Aztán vettem észre, hogy sok mindenről lemaradtam... :D Valszeg iszonyú fáradt voltam.

Nekem egy lányról van visszatérő álmom. Valahogy mindig belekeveredik az álmomba és garázdálkodik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) szablya válasza Black-core (#27) üzenetére


szablya
tag

A visszatérő álmok állítólag jelentenek valamit.
Babona? Ezoterikum? Én hiszek például a szellemekben...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#31) Black-core válasza Wictor (#29) üzenetére


Black-core
aktív tag

Mondjuk lehet hogyha én is 3ig lettem volna fent akkor én se bírtam volna felkelni.4-5 öra az nem vmi sok. :N

Én amikor ugyan azt álmodtam akkor az álmomban tudtam hogy ezt már megtörtént velem olyan mint a dejavu csak ez álmodban.

És legalább ismered azt a lányt aki nem hagy békén még éjszaka se? :B

(#32) Wictor válasza Black-core (#31) üzenetére


Wictor
senior tag

Ismerem sajnos (vagy hál' Istennek)!? :U Már az egyik másik (jaj, ez szép volt :D) topicban taglaltam is, hogy honnan...

(#33) Black-core válasza Wictor (#32) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nem hiszem hogy sajnos,mivel mondtad hogy rémálmaid nincsenek és ha nem rémálmokat álmodsz vele akkor... :B

(#34) Wictor válasza Black-core (#33) üzenetére


Wictor
senior tag

Jó, csak mint írtam abban a másik topicban, ő az a lány, akit a legjobban kedveltem és gyűlöltem egyszerre az életemben. Erre írtam, hogy hál' Istennek sajnos. :U És mikor már úgy érzem, hogy végképp elfelejtettem, akkor előjön az álmomban. :(((

(#35) Black-core válasza Wictor (#34) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nekem is volt ilyen lány mondjuk gyűlölni nem gyűlőltem csak szerettem,kb 5éve nem beszéltem vele de nagyon ritkán még álmodok vele.

Viszont a topik nevét elküldhetnéd pü.ben hogy össze áljon a kép,ha gondolod.Mondjuk aszt már csak holnap olvasom el mert ha most nem fekszek le akkor még a végén holnap nekem is a szundihoz kell folyamodni :) .

Még nem volt senki aki meghalt volna álmában?Kíváncsi lennék hogy mit érzett utána.Mmint hogy mi történt az álmában utána. :R

(#36) Wictor válasza Black-core (#35) üzenetére


Wictor
senior tag

Szerinted ha meghalt álmában, akkor majd el fogja mesélni? :D

A topic. A 78. hsz-ben írtam a lányról egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#37) tildy válasza Black-core (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem volt ilyen.
A régi autómmal utaztunk többen, apumnak mondtam, nincs nálam a jogsim nem akarok vezetni. Az autóm közel sem olyan volt, mint amilyenre én emlékszem, alig 1.5 kmert mentünk vele. A kerekek csalinkázva mentek, kormánymozdulatra nem jól reagált az autó, fék nem fogott, csak gyorsultunk gyorsultunk, ütközés , és onnétól kezdve az van meg, hogy hallom apum kiabálni, majd kívülről látom, hogy felrobban az autó, és mindannyian meghalunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Wictor válasza tildy (#37) üzenetére


Wictor
senior tag

És milyen érzés volt? Éreztél valami furcsát álmodban, vagy mikor felébredtél? Megkönnyebültséget, vagy levertséget, vagy fájdalmat? :F

(#39) tildy válasza Wictor (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

azonnal felébredtem utána, szószerint kivert a víz. De megkönnyebbülés is volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Wictor válasza tildy (#39) üzenetére


Wictor
senior tag

Hát azt mondjuk megértem. :K Valami előzménye volt az álomnak? Aznap történt valami furcsa, vagy valami rossz dolog veled/veletek?

[ Szerkesztve ]

(#41) pincehely


pincehely
addikt

Ha van rá igény, akkor jöhetnek még ilyen álmokkal kapcsolatos írások, hasonló köntösben.
elég gyakran álmodom :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#42) Wictor válasza pincehely (#41) üzenetére


Wictor
senior tag

1 szavazat mellette. :)

(#43) Barthezz2 válasza Wictor (#19) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha amikor azt álmodjuk, hogy zuhanunk, és leérünk, az azt jelenti, hogy valóságban meghaltunk, akkor ezt ki mesélte el? ;] :D

pincehely: jöhet :K

Everybody lies.

(#44) Wictor válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


Wictor
senior tag

Hát biztos túlélte, újraélesztették... :D Miért, a halál utáni eseményeket (fény, folyosó -> nem a kórházira gondolok :P) hogy tudják olyan pontosan felvázolni szted?

[ Szerkesztve ]

(#45) Black-core válasza tildy (#37) üzenetére


Black-core
aktív tag

Szőrnyű rémálom lehetett.De akkor ezek szerint nem láttad te se magadat halottnak álmodban?.Mert olyan már nekem is volt hogy lezuhantam magasról vagy belémlőttek egy egész tárat de vhogy nem haltam meg soha.Ilyenkor fel sem szoktam kelni és csak álmodok tovább.Amikor ilyen álomból felkelek reggel hiába tudom hogy csak álom volt,valahogy a délelőttöm olyan nyomott hangulatú lesz,legalább is nekem. Az előzményre én is kíváncsi lennék,hogy néztél e előtte vmi olyan filmet vagy hallottál e valami halálesetről?

(#46) tildy válasza Black-core (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem láttam halottnak magam, kívűlről szemléltem a robbanás után az egészet.
Viszont filmet sem néztem, egyetlen egy magyarázatom van:
Robbanas: valami gyulik bennem, es egyszer puff, veget fogok vetni neki.
A januári munkahely szerintem...

autovezetes: en iranyitom az eletem, de az a vegen megsemmisul

Kivulrol latom a robbanast: nem erzek fajdalmat, ott tudom hagyni a multat .
Valami ilyesmi .

De a kocsimat latni, es azt, hogy ennyire leamortizalodott, az nagyon rossz erzes volt. Bar mar a multam resze, akkor is fajt. Ezt nem tudom hova tenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) szablya válasza Wictor (#44) üzenetére


szablya
tag

Fény? A válság miatt már leoltották ;]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#48) Black-core válasza tildy (#46) üzenetére


Black-core
aktív tag

Ilyen jó álom fejtővagy? :B Esetleg arra vmi tipp hogy miért lehet az hogy a legtöbb rossz álomban eltévedek,és azon belül is mindig van tó meg fűzfa? :R

(#49) Black-core válasza Wictor (#36) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszi végigolvastam. :R

(#50) Wictor válasza szablya (#47) üzenetére


Wictor
senior tag

Muhaha... :D Nem oltották le, csak energiatakarékosra cserélték az izzókat... :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az álom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.