Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) JackFeryll válasza ViZion (#50) üzenetére


JackFeryll
őstag

Persze, de egyenként drágább mint az egész csomag, amiből egy csomó minden számomra szükségtelen.

(#52) bteebi válasza szilagyiv (#49) üzenetére


bteebi
veterán

Ha tényleg annyit kell csak fizetned érte, amennyit használod, akkor rendben van. A havi fix $50 viszont nem ezt sugallja... Abban viszont teljesen igazad van, hogy a szolgáltatásért bizony fizetni kell, és ez így van rendjén.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#53) SirRasor


SirRasor
őstag

Nekem ez volt az utolsó csepp, most nagy bőszen ki fogom próbálni a GIMP-et.

Make Love not war!

(#54) ViZion válasza SirRasor (#53) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt nem értem... ha megvolt a PS, akkor nem érint a változás. Ha most vennéd, még megveheted dobozosként is, vagy lehet előfizetős modell. Ha előfizetést választod, akkor is ugyan azt telepíted, csak nem a "van serialom"-at, hanem a trial-t, majd a subscription-t kell választani, bejelentkezni Adobe fiókba, települ, kész. Ezután havonta egyszer be kell lépni az adobe fiókodba, hitelesítésként. Ennyi.
Azon kell lázongani, h cloud? NEM AZ. A neve az, minden a saját gépen van.
Aki idáig sem vette meg annak sem változik: korábban is volt "patch", ami megkerülte a hitelesítő servereket, és crack sem kellett. SEMMI, de az ég világon SEMMI nem változott. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) SirRasor válasza ViZion (#54) üzenetére


SirRasor
őstag

Teljesen igazad van, de félreérted a helyzetet. Eddig se vettem meg, de így ezek után az újabbat már nem fogom tudni beSZEREZni :))

Viszont első benyomásom a GIMP-ről nagyon pozitív. Kb. minden benne van, ami NEKEM kell. A pont fentebb taglalt Corel 9-10-11-12-13-14-15 miatt már 1 éve Inkscape-t használok, úgyhogy így legalább nem fogok kétségbe esni, ha gyorsan valamiért egyik napról a másikra ingyenes szoftverekre kell átállni.

Már csak a DreamWeavert kell kiváltanom valamivel, ami egy *picit* segít, de ígyis nagyrészt már csak a kódos megjelenítést használom, szóval kis tanulással egy npp is elég lesz :D

Make Love not war!

(#56) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Megásták a sírjukat, nem kár értük. Majd jön a konkurrencia.

[ Szerkesztve ]

(#57) Dr. Akula válasza szilagyiv (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ha jobban belegondolunk, minek birtokolni?"
Hogy ne csak addig tudd használni a pénzedért vett tulajdonodat, amíg egy Kft azt jónak látja, csődbe nem megy, az internet szolgáltatód úgy dönt hogy ő most épp karbantart és addig te ne használj semmit. Mert nem akar az ember a pénzéért még mások kénye-kedvétől függeni.

[ Szerkesztve ]

(#58) Z_A_P válasza SirRasor (#55) üzenetére


Z_A_P
addikt

Paint.Net

OK

(#59) SirRasor válasza Z_A_P (#58) üzenetére


SirRasor
őstag

Annak nincs ingyenese, de azért köszi :)

Make Love not war!

(#60) ViZion válasza SirRasor (#59) üzenetére


ViZion
félisten

irfanview, photoscape, aviary, gimp... stb. Alap dolgokra bőven elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61) rii


rii
nagyúr

aki nem volt még eleget albérletben, ,az nem érti csak, ,miért jó a saját kecó
egyszerűen albérletbe nem lehet hosszútávon berendezkedni, hiszen sosem tudható, mikor jön el az a pont, hogy meghirdeti a tulaj eladásra az ingatlant ....

mert nem a birtoklásról szól ez, hanem az hogy szeretne mindenki az önmaga ura lenni, és nem függeni mások kénye kedvétől

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#62) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

nekem ezzel csak a matek a bajom:
amazonon cs6: $620 (http://www.amazon.com/Adobe-65158237-Photoshop-CS6/dp/B007R0RKV8)
2 évente jön új verzió
havidíjjal: 24*$50=$1200

"antikalóz"... lófaszt...

(#63) kraftxld válasza MortalVenoM (#62) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A matek.... amit linkeltél az csak a Photoshop az amazonon. Egy program a creative cloud-ban $20/hó.
Igy már kicsit mások az arányok :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#64) MortalVenoM válasza kraftxld (#63) üzenetére


MortalVenoM
tag

az $50-ból a cikk alapján indultam ki, nyilván, ha tartják a $20/hó árat, az megint más. az azért megint kérdéses, hogy a dobozos változat megszűnése milyen hatással lesz a felhő árakra. valószínű, hogy nem csökkenni fognak. :(

(#65) bambano


bambano
titán

jó is ez a felhő dolog, nyilván soha nem fordult még elő olyan, hogy felhő leálljon, megddosolják, vagy megszórják spammel és ezért kitiltsák a netről... oh wait.

ráadásul ezt a problémát nem csak a felhő szervereinél kell értelmezni, hanem a teljes odavezető úton, tehát a csajágaröcsögei helyi mgtsz által üzemeltetett lokál wifis nettől a magyar gerincen keresztül a felhőig... és persze milyen jó lesz azokat a száguldó biteket fotóbolt ps-re pazarolni...

összességében azt kell hogy mondjam, ez egy pozitív lépés. kevesebb lesz a kéztelen, 3 hónaljos, ruhafogas egyen celeb az újságban. persze sírni fognak, hogy nem tűnt el a narancsbőr, de kit érdekel. fotóbolt=hazudozás. majd csökken kicsit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) Santiagain


Santiagain
senior tag

Akik itt a felhő miatt paráznak, azok a pénzüket is a dunyha alatt tartják?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#67) rii válasza Santiagain (#66) üzenetére


rii
nagyúr

ja neked még nem volt olyan, hogy odamentél volna a megszokott, és a környékeden a Te bankod egyetlen ATM-jéhez, és ki volt rá írva, hogy "Karbantartás miatt nem üzemel." ... :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#68) Santiagain válasza rii (#67) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ezek szerint dunyhában tartod. Ott mindig hozzáférhetsz.
Bankot is jól kell választani. Akkor bármilyen ATM-ből vehetsz fel 2* "ingyen".

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#69) #06658560 válasza Santiagain (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az aztán ritka jó szolgáltatás...
Na meg, ha adott faluban van egy darab bank, esetleg csak az is a szomszéd faluban, akkor pláne tudsz válogatni, nem?

#61 rii: azon országokban, ahol a bérlés társadalmilag jelentös mennyiségü embert érint, s ezért normálisan szabályozott a folyamat ez nem gond. Mert védik a lakót is, s bár a tulajdonosa az ingatlannak változhat, a bérlö ettöl még nem kell, hogy kiköltözzön. S a lakások java része nem is magántulajdon, hanem cégeké, önkormányzatoké, direkt bérlakásnak.

[ Szerkesztve ]

(#70) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Ajaj... beindult a dühös felhasználók úthengere: Hitler értekezése az új Adobe CC üzleti modellről

:DDD

(#71) bambano válasza Santiagain (#66) üzenetére


bambano
titán

A pénzemnél meg tudom csinálni, hogy valamennyi tartalékot a párnában tartok, a napi szükségleten túlit meg bankban. próbáltad ugyanezt szoftverrel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) ViZion válasza bambano (#65) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, olvasd el a pontosítást. Felhő az kb. a neve, mert trendi. Meg adnak 20 GB tárhelyet, amire azt raksz, amit akarsz, perverzek pakolhatnak .psd-t is :D
Nem kell folyamatos internet, nem az Adobe serverei számolják a filtereket és nem fogja online tárolni a scratch disket sem. Minden olyan marad, mint volt, csak nem veszed meg a SW-t, hanem bérled ezentúl. Ha para, akkor hamahamamost megvehető a CS6 még. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) tibi72 válasza szilagyiv (#70) üzenetére


tibi72
aktív tag

Ez nagyon jó!
Igen csak néznek maguk elé a fejlesztök és menedzser hogy mit inditotak el. Hogy kellene lenyomni az emberek torkán. Én nem sok jövöt josolok neki.

(#74) rii válasza Santiagain (#68) üzenetére


rii
nagyúr

Nem mindig te választasz bankot.
A lakáshitel velejárója.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#75) Dr. Akula válasza ViZion (#60) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Irfan az jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.