Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Teljesen érthető, bár a felhasználókra nézve egyáltalán nem szerencsés a lépés...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Okos döntés, már csak az árakat kell egy kicsit felülvizsgálni.

(#3) Deadzone41


Deadzone41
őstag

ez most azt is jelenti, hogy folyamatos internet kapcsolat kell majd hozzá?

(#4) alevan válasza Deadzone41 (#3) üzenetére


alevan
őstag

Elvileg nem, havonta kell majd 1x net az aktiváláshoz.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) hati válasza Deadzone41 (#3) üzenetére


hati
addikt

Igen, ami nagyjából amúgy is mindenhol megvan (az ügyfelei körében).

(#6) blade zte


blade zte
őstag

A felhöalapú dolgok jók, ezzel nincs is gond. De számomra azt a bezártság érzést kelti. Gondoljatok bele ha valami történik a világban. Esetleg háború indul, és nem tudsz a jövöben csinálni SEMMIT, mert minden felhö-alapú. A felhö az túlélés-szempontból a legrosszabb döntés.

Másrészt belegondoltatok abba, hogy te pl. szépen perkálsz jópár dolcsit egy ps-ért az adobénak. Tök jól elvagy, csinálod a dolgod... Puff csödeljárás, mindened odaveszik, semmit sem tudsz befejezni, minden szerver leáll. Meg sem fogod tudni tartani a programot, átképzésre meg nem lessz idöd, ha ez a munkád. Ez így nagyon nem biztonságos.

Oppo find 7 astro black

(#7) BDave válasza blade zte (#6) üzenetére


BDave
őstag

A második bekezdés nem hiszem hogy ilyen gyorsan menne végbe :) Egyik napról a másikra felszámolják a céget, szerverek kuka? :) Azért egy eljárás nem 1 napig tart. És gondolom adnának lehetőséget a felhasználóknak lementeni a munkájukat.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Dupla? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) BDave válasza ViZion (#8) üzenetére


BDave
őstag

Sokszor van dupla cikk a lapcsaládon belül...

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Eddig a Leica pl. a gépeihez adott Photoshiop licenszet, ami amennyire tudom jogosultságot adott a frissebb verziók használatára is. most ez hogy fog történni? Az ötven dollár milyen idötartamra szól? Havonta, hetente, naponta, indításonként, esetleg évente?

Pozitívum: az atombombával papaucsállatkára módszert warezpistiék talán el fogják felejteni.

#11: közben megtaláltam a havidíj szót is. viszotn akkor nekem nem fedi valahogy a "a lehető legalacsonyabban" kifejezést. (Nem, nem nulla lenne az.)

[ Szerkesztve ]

(#11) kraftxld válasza #06658560 (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Havonta $50

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) alevan válasza blade zte (#6) üzenetére


alevan
őstag

Háború esetén legkisebb gondod is a PS és a felhő lessz. Illetve szerintem fontosabb adatokat nem csak felhőben tárolsz. Ha beüt a krakk az adobenak, szerverleállások nem egyből lesznek, emelett hidd el, lessz aki felvásárolja majd a céget, és életben tartja a CSt.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) szilagyiv válasza blade zte (#6) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Nem kicsit borulátó gondolatok!

Egy Adobe nem fog úgy tönkremenni, hogy ne tudj a már kifizetett szofverekkel dolgozni, erre mérget vehetsz! Ha meg demégis, mert háború meg nemtom, akkor kb. a civilizált világnak annyi - nem lesz szükség fotosoppra...

(#14) blade zte válasza alevan (#12) üzenetére


blade zte
őstag

Hát nem mondod? Nem az a lényeg hanem a gondolkodás, hogy minden a felhöben legyen.

Oppo find 7 astro black

(#15) #06658560 válasza alevan (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyesek szerint már zajlik a harmadik vh. Csak az már virtuális. S nem oly nagy mutatvány egy céget le-eatombombázni.

Ami amúgy kérdés: mekkora számítási teljesítményt kap az ember a pénzéért, mik az opciói, vagy automatikusan a max rendelkezésre állót kapja meg? Sorbanállás hogy néz ki?

(#16) xmaas válasza blade zte (#6) üzenetére


xmaas
őstag

Eroltetik ezt a sok cloud alapu sz@rt meg mindig nemtudjak az eszukbe vesni az emberek hogy ez baromira nem tesz jot senkinek a vallalatokon kivul ezer millio pelda van ra milyen szepen eltud menni az internetkapcsolat a fenebe van amikor tobb orara , barmikor van egy vihar erosebb esso ,villamcsapas es ezek barmikor megtortenhetnek ilyenkor meg verheted a pcsodhoz a programot amiert fizettel mert feldughatod magadnak ha nemtudod hasznalni de a lenyeg hogy kifizetted++++ es ez ugyan ugy ervenyes jatekra vagy barmi masra amihez szukseges folyamatos internetkapcsolat amit nem lehet biztositani lassuk be

(#17) Integra


Integra
titán

mindenki totális kontrollt akar a júzerek felett. dögöljenek meg.
cloud a legnagyobb parasztvakítás és lehúzás.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) #06658560 válasza Integra (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Totális júzert a kontroll felett!

(#19) kraftxld válasza xmaas (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Főleg, hogy ehhez nem kell állandó netkapcsolat, csak havonta egyszer hitelesít :)
Egyáltalán használtad már a Creative Cloud-ot?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) alevan válasza blade zte (#14) üzenetére


alevan
őstag

A felhő a jövő, ezzel nem lehet vitatkozni. Az, hogy egyesek elk....ják, mint az EA a Sim Cityvel, az egy dolog, de ha jól csinálják (adatok biztonsága, automata backup, esetleg szerver oldali számitási teljesítmény kamatoztatása) én nem bánom, legyen.

Ha eljön az, pl. Atomos tableten PS majd ugyanolyan gyors, mert szerveroldalon GPGPUk számolnak a kis atomocska, vagy jaguárocska helyett, havi 50 dollárért, és emelett amint kijönnek új sebesség növelő technológiák, az én előfizetésem nem változik, mégis érezhetően gyorsul minden, akkor nem bánom, legyen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) szilagyiv válasza Integra (#17) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Az egy dolog, hogy a Google, meg a fb kiszívja a lelkedet is a billentyűzeten keresztül, de az Adobe valszeg csak azért megy a felhőbe, mert így egy lépéssel költséget csökkent (kiadás, szállítás, raktározás...stb), és aláver a gonosz kalózoknak. Nem vagyok elárasztva pénzzel, mégis egyet tudok érteni ezzel az üzletpolitikával, mert akinek professzionális termék kell, az fizesse meg. Akinek meg nem kell, az ocsóé vegyen valami alternatívát (vagy használjon ingyeneset).

(#22) blade zte válasza alevan (#20) üzenetére


blade zte
őstag

Aki társadalomtól függve szeret élni, annak biztos...

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#23) #06658560 válasza alevan (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A felhő a jövő, ezzel nem lehet vitatkozni."

Ezzel csak vitatkozni lehet.

#21 szilagyiv: ha képszerkesztéssel keresnéd a kenyered, s mint a piacon legjobbat használnád a PS-t, örülnél neki, hogy online legyen feldolgozva, tárolva a te szellemi tulajdonod, amivel tudtodon kívül bármi történhet, s mint a példák is mutatják adatvesztés könnyen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24) ViZion válasza alevan (#20) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, ez a felhő nem AZ a felhő, ahol Adobe helyetted kimatekozza a képet :D
Felhasználói szempontból csak a havi egyszeri Adobe fiókba bejelentkezés a többlet, más nem. Felhőnek hívják, mert trendi, csodálom, h nem iPhotoshop, vagy a fene tudja mi lett :D

xmaas: ez a "kreatív felhő", attól a progi a Te gépeden fut, azon számol, stb. Csak hozzáférsz közben egy helom extra cucchoz, fórumhoz, letölthető motyókhoz, stb.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) xmaas válasza kraftxld (#19) üzenetére


xmaas
őstag

Passz nem hasznaltam Cloud alapu dolgokat de tudtomal az ami Cloudban fut az a szolgaltato szerverein fut nem a te gepeden es internet nelkul nem mukodik a dolog de meg persze tevedhetek is

(#26) alevan válasza blade zte (#22) üzenetére


alevan
őstag

El lehet vonulni a Kárpátokba egy viskóba lakni, halakat fogni, és vadászatból élni ha nem teccik kéremszépen.

A mai világ az egymástól való függésből áll. Akármit teszel ellene, attól még nem változtathatsz rajta. Hogy idézzek egy híres filmből:

"Megszoksz, vagy megszöksz" (vagy nem használsz semmi felhőn alapulón programot, oprendszert, és mindenből maradsz a régi verzióknál).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) alevan válasza ViZion (#24) üzenetére


alevan
őstag

Jelenleg nem, de ha sikeres lessz az üzleti modell, illetve a OpenCL és társai technológiák elterjednek, akkor mi akadályozná meg a fejlődésnek eme irányát?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) Yany


Yany
addikt

Azért hozzátenném, hogy a Photoshop pont a kalózkodás révén válhatott alapművé. Ha kezdetektől sem lehet feltörni, nem tartana itt. Ezzel együtt is érthető a lépésük, nem is akarom vitatni, csak érdeklődve várom a piaci helyzetük alakulását, mert könnyen lehet, hogy a könnyebb haladás irányába lép a nép és keresnek más alkalmazást... és szép lassan azon fognak felnevelkedni az újabb generációk, nem Photoshop-on. (ezek nem meggyőződéseim, csupán felvetések, kérdések)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29) blade zte válasza alevan (#27) üzenetére


blade zte
őstag

A tulajdon megfoghatósága. Hogy a tied legyen, és ne kelljen függnie valamitől. Mert ilyesztő, hogy elég 1 kattintás, és nincs is meg a tulajdonod, ami eddig sem volt az otthonodban. Mátrix-szerűen rá legyünk kötve?
Amúgy hozzáfűzve ahhoz, hogy bejöhet egy háború, vagy hasonló:
Az utóbbi 10 századból mondj egyet, amikor nem volt háború, vagy elszakadás, mint a szocializmusban? Most miért ne lehetne? Bejön pl egy kommunizmus, elzárják az internetet a külvilágtól, akkor nincs meg a tulajdonod, mert mások a törvények. Ez csak az egyike a sok példának.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#30) ViZion válasza alevan (#27) üzenetére


ViZion
félisten

"mi akadályozná meg a fejlődésnek eme irányát"
Egy nagyobbacska fájlnál a rétegek mozgatására is várni a server válaszára... háát ez még eléggé sci-fi és pár évig az is lesz. Van ilyesmi, pl. az Aviary, de nagyobb dolgokra ez a közeljövőben biztosan nem reális.

A félelmek jogosak. Ha pl. beüt egy rendes zombi-raid, akkor itt ülök az irodában és nem indul a PS... :O egyelőre még nem tudom feldolgozni, de kb. ilyen lehet :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) alevan válasza blade zte (#29) üzenetére


alevan
őstag

A mai világban, ahol diktatórius rendszer van, ha valaki ki meri ejteni a lázadás szót, a NATO küldi a vadászgépeket-fegyvereket a lázadóknak. Nem lessz itt kommunizmus, még ha gyökereiben a tökéletes emberi társadalmat fejezi ki (mielőtt meglincseltek, nézzetek utánna, nem én tehetek róla, hogy gyakorlatban csak egy eltorzitott verziója lett alkalmazva, terror segítségével.......).

Emelett nem nemzetek közötti háborútól kell félj, ameddig az USA tartja kezében az internetet, és te meg egy jelentéktelen országban élsz. Mint már fenebb említették, ma már a kiberhátorútól kell tartsunk. Jelenleg egy nagyobb cég több hatalommal bír, mind mint Magyarország, vagy Románia.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) matyiGo válasza alevan (#31) üzenetére


matyiGo
aktív tag

lesz :N lessz
egy ez csak egy ... brutális a hejesirasód :D

[ Szerkesztve ]

(#33) rii


rii
nagyúr

majd a világ vállat ránt, és szépen elpöförészik mindenki a CS5, CS6-tal

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) Ruuwa válasza Yany (#28) üzenetére


Ruuwa
tag

Pont ezen gondolkodtam én is. Abszolút megértem az Adobe érveit a felhő mellett, de az emberek többsége szerintem nem fog fizetni a programért, ha annak használatából nincs jövedelme. (A 30 napos próba verziót felejtsük el, az pont semmire nem elég.) Így elveszthetnek egy olyan utánpótlást, akik érdeklődésük miatt kerülnek kapcsolatba a progival, aztán így vagy úgy megélhetésük része lesz, megszokják, és nem akarnak mást használni. Plusz ott vannak azok a tömegek, akik csak kedvtelésből, néhanapján mókolnak valamit valamely Adobe termékben. Nekik szerencsére egyre több (Linuxos is) alternatíva van.

És ez egyébként áll szinte az összes professzionális programra. Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem kevés olyan ember van, aki azzal indul neki "De jó lenne animációkat/honlapot/fityfenét csinálni, meg is veszem ezt a programot néhány tíz-száz ezer forintért, aztán beiratkozom egy tanfolyamra még két-háromszor annyiért, maximum nem jön be a dolog".

Persze sokat segítenek az "academical licence"-ek, de azt nem tudom mennyire járható út ez valakinek, aki konkrétan nincs hallgatói jogviszonyban.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#35) matyiGo válasza Ruuwa (#34) üzenetére


matyiGo
aktív tag

"meg is veszem ezt a programot néhány tíz-száz ezer forintért"
ugyanúgy hatalmas munka van egy szoftverfejlesztés mögött is mint egy hardver mögött, első lépésben akár akarja valaki, akár nem meg kell venni a vasat.

(#36) szilagyiv válasza Ruuwa (#34) üzenetére


szilagyiv
senior tag

A 30 napos próbaverzió pont arra elég, hogy megismerkedjen az ember a szoftverrel, sőt még arra is, hogy egy-egy szösszenetet megcsináljon vele. Vagyis nem helytálló az az érv, hogy elveszítik a "csak érdeklődő" réteget. Ahogy korábban is írtam, az árral van egy kis gond. Ha már korlátozzák a használhatóság idejét (tehát csak kölcsönzöd, nem megveszed), akkor igazán adhatnák olcsóbban is! Lemegy a viszonteladói árrés is. A jelenlegi árak fele már ösztönző lehetne.
Érdekes, hogy az egyéni licence többe kerül EUR-ban, mint USD-ban...

(#37) bteebi


bteebi
veterán

Havi 50 dollár szerintem nagyon sok (egy évben kb. 120-140 kHUF!), pláne ha csak 1-2 alkalommal van rá szükséged. Az már persze más tészta, ha ezzel dolgozik az ember, de akkor se kevés. Mindenesetre szerintem leginkább a használati idő alapján lenne érdemes - pontosabban korrekt - elszámoltatni a felhasználókat.

#35: Oké, de mi van, ha neked elég mondjuk a CS3 is (amit megvettél X éve), és nem kell a CS27? A legtöbb szoftverből nem azért adnak ki új verziót, hogy neked jobb legyen, hanem hogy legyen mit (újra) eladni. Lassan már majd eljutunk arra a szintre, hogy egy adott verziójú szoftver megsemmisíti önmagát csak azért, mert már rég járultál hozzá a cég CEO-jának prémiumához. Az, hogy folyamatosan meg akarják velünk vetetni a legújabb, mindenképpen sokkaldesokkaljobb verziókat (ami amúgy sok esetben lényegében tök ugyanaz, mint az elődje - tisztelet a kivételnek), finoman fogalmazva is visszás, még akkor is, ha amúgy teljesen érthető a döntés.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) ViZion válasza szilagyiv (#36) üzenetére


ViZion
félisten

havi ~17 Euro a PS. Ez egy cégnek nem pénz. Trial továbbra is van, miért ne lenne? Iskolai verzió is van, stb. Hol itt a baj? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) Ruuwa válasza matyiGo (#35) üzenetére


Ruuwa
tag

Igaz, nem is azt mondom, hogy adják ingyen. Csak hogy vannak pénzben nem azonnal kifejezhető előnyei egy cég számára annak, ha sokan használnak egy programot.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#40) szilagyiv válasza bteebi (#37) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Fordítsuk meg a dolgot: legyártja az Adobe a CS1-et és utána feloszlatja magát, mert már mindenki megvette, aki akarta, és senkinek nincs szüksége újabb verzióra, mert annyira tökéletes, ééés soha-soha nem lehet már kitalálni olyan funkciót, ami könnyebbé, kreatívabbá teheti a munkát...

Ez így nem túl reális ugye?

(#41) McSpy


McSpy
őstag

Nem tudom,de az én betokosodott agyam nem nagyon akar ráállni semmilyen felhőre :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#42) Alchemist válasza alevan (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

El lehet vonulni a Kárpátokba egy viskóba lakni,

Tudnék kellemes helyről távmunkázni vagy fehőzni, de ott jó, ha Edge van, nemhogy valóban korlátmentes és megfizethető (mobil) szélessáv.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Alchemist válasza Ruuwa (#34) üzenetére


Alchemist
addikt

nem fog fizetni a programért, ha annak használatából nincs jövedelme.

Az alkalmi képbuzerálóknak teljesen jó pl. a Gimp.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) alevan válasza Alchemist (#42) üzenetére


alevan
őstag

Tudd meg, hogy meglepően sok helyen elérhető a Kárpátokban Orange Romania és Vodafone Romania szélessávú mobilinternet :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45) Alchemist válasza alevan (#44) üzenetére


Alchemist
addikt

Csak éppen a Bakonyban, az elvonulós helyemen nincs 3G és sajnos igazán korlátlan csomag se.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) JackFeryll


JackFeryll
őstag

A cég oldaláról abszolút érthető a döntés.
Mondjuk örülnék ha lenne egy PS,LR,After Effects (esetleg még Illustrator) csomag. A teljes $50-os csomagot úgysem használja ki az ember az egyedüli meg általában kevés.

(#47) bteebi válasza szilagyiv (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Egyáltalán nem azt mondtam, hogy ne fejlesszenek. Fejlesszenek csak, mert az mindig jó. Csak ne akarják feltétlenül rám erőltetni a frissebb verziót, vagy legalábbis ne plusz pénzért :). Tehát ha például annyiból állna egy "fejlesztés", hogy menük helyett ribbon (szalag) van, és szebbek az ikonok, de amúgy funkcionalitásában tök ugyanaz, akkor azt ne akarják rám sózni egy rakás pénzért. Pláne úgy ne, hogy rákényszerítenek a váltásra, a plusz költségekre azzal, hogy az előző - amúgy tökéletesen megfelelő - verziót megszüntetik / törlik / "lejáratják" a licencedet.

Nem azért van még életben az Adobe (se), hogy fejlesszenek. Fejlesztenek, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy új verziókat produkálnak a lehető leggyakrabban azért, hogy újdonság néven, sok pénzért el tudják neked adni úgy, hogy a funkciók több, mint 99%-a tök ugyanaz. Persze benne van az is, hogy a profiknak az a <1%-nyi eltérés maga a megváltás.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) janos1988 válasza alevan (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Tehát akkor virtuális géppel annyiszor másolható amennyiszer nem szégyenli az ember.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#49) szilagyiv válasza bteebi (#47) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Egyébként értelek, és teljesen egyetértek abban is hogy sokszor pofátlan trükkel adják el az újabb verziókat (nem csak az Adobe).
Egy olyan szoftverrel dolgozok, aminek a havi díja kb. annyi, mint az Adobenál egy éves full előfizetés, és ha a fél családiház áráért mégis megvenném az aktuális verziót, akkor úgy csesznek ki velem, hogy az egyel magasabb verziószámmal kiadott szoftverrel készült munkák már visszafelé NEM KOMPATIBILISEK!!! És bizony ezeknél is volt olyan verzióváltás, ami gyakorlatilag dizájnváltás volt és lehetett újra tanulni az ikonokat...

Ha már kreatív szoftver, akkor ugye van még a Corel (én inkább őket preferálom). A 9-es verzióban már gyakorlatilag mindent meg lehetett csinálni, most mégis 15-nél tartanak.

Annyiból találom sokkal jobb megoldásnak az Adobe felhős ötletét, hogy gyakorlatilag egy szolgáltatásért fizetsz. Magyar embernek ezt borzasztóan nehéz feldolgozni (én is érzem a súlyát), pedig "nyugaton" már régóta működik ez a "bérletes konstrukció" mindenhol: házat nem vesznek, csak bérelnek, autót is. Ha jobban belegondolunk, minek birtokolni? Sőt, még lehet hogy kevesebből kijön bérelni és mindenki jól jár. Ráadásul csak addig fizetsz érte, amíg szükséged van rá. Nehéz....

(#50) ViZion válasza JackFeryll (#46) üzenetére


ViZion
félisten

:F van külön is. Attól, h a hírbe nem került be, még van. Adobe oldalon meg kell nézni.

bteebi: A PS CS széria szépen fejlődött, igaz a CS6 már elment kicsit a 3D és a "mágikusmegoldom" irányokba, ami pont nem a profi usereket érinti (aki 3D-t akar, annak a PS szerény, a varázsbizbaszok meg elég korlátozottan használhatók).

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.