Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Milyen szép... :Y

(#2) Medocsabi válasza Olajka02 (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez az SZTK-s verzió :D

(#3) rudi válasza Olajka02 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja! És a szaki szerint ugye kész van, most már "csak" elfogadható méretűre kell kicsinyíteni. És szerintem ez még jó pár évig nem fog összejönni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

Mivel az új fokuszba állás nem egy pillanatnál is kevesebb időbe fog tartani, inkább zavaró lesz és nem fog megfelelni a termék a fogyasztóknak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) imibogyo válasza gabor7th (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Arról nem is beszélve, hogy 150-300.000 Ft-ból én letudom nagyjából 10-15 szemüvegcserémet, mert ugye nem kell mindig keretet is cserélnem. És a cikkben említett 3-5 évenkénti cserét figyelembevéve ez 30-50 évnyi távlat, ami alatt változik az ember ízlése, fejformája, frizurája stb., tehát ami 30 évesen kielégíti az igényeimet keretben, az lehet, hogy 60 évesen már nem, tehát amúgy is cserélném a keretet...

(#6) Tin válasza gabor7th (#4) üzenetére


Tin
veterán

elképzelem ahogy mész az autóval, majd ránézel a melletted ülőre, a lencse elkezd huntolni, közben a szemeid is, inverzben, majd visszanézel az útra, és csattasz egy bazi nagyot.

nyilván pár év alatt tökéletesítik.

(#7) jerry311 válasza gabor7th (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valahol el kell kezdeni. Lesz ez majd jobb is.

(#8) Lacok


Lacok
őstag

A vastagságából ítélve még golyóálló is. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Techdemónak, kickstarteren összelapátolni némi pénzt talán elmegy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) h-yle


h-yle
addikt

Na végre valami amire tényleg illik az okos szemüveg jelző. Látszik, hogy ez még csak v0.1 technika, de nagyon jó, hogy végre ebbe az irányba is fejlődik a technológia.
Szuper lenne, ha ezt értelmes sebességgel, pontossággal és méretben meg lehetne oldani. A next step már a műszem. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) ló úr válasza imibogyo (#5) üzenetére


ló úr
őstag

Milyen szemüveg cserélgetés? 300 ból kb szemműtét :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12) nyunyu válasza ló úr (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Időseknek 50 fölött az már nem opció.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) cami][us


cami][us
senior tag

A multifokális lencsékkel nincs semmi probléma.

(#14) BonFire


BonFire
veterán

Akkor remélem, ennyi pénzért a lencse minimum gyémántból lesz, mert még az üveg is megkarcolódik. 16 ezres lencse egy hét alatt karcos lett. Piszkosul örülök neki. És persze legyen már öntisztító, ne legyen állandóan zsírfoltos meg poros.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15) Tutu7030 válasza Medocsabi (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mai nevén hipster verzió. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#16) imibogyo válasza ló úr (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Az én szememen 3 millióból sem tudnának segíteni... :B

(#17) joghurt válasza ló úr (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Ha elolvastad a cikket, a multifokális lencsékre nem a rövid- vagy távollátás miatt van szükség (hiszen azokat sima mínuszos vagy pluszos lencsével orvosolni lehet), hanem mert a szem izmai már nem képesek a különböző fókusztávolságoknak megfelelően nyomogatni a szemlencsét.
Szemműtéttel legfeljebb odáig tudsz eljutni, hogy vagy közelre, vagy távolra ne kelljen szemüveg. De a másikhoz kelleni fog.

Aki pedig az árat számolgatja, egy bifokális lencse is érezhetően drágább a simánál. (Ez az SZTK kivitel, amin messziről látszik, hogy két lencséből van összerakva.) Az átmenet nélküli multifokális lencsék bőven 50ezer felett kezdődnek.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) MZperX75 válasza imibogyo (#16) üzenetére


MZperX75
addikt

Miért is? Annyira rossz?

(#19) macilaci78 válasza rudi (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem is ez a baj... Hanem a kis méretű lencse a szemgolyót csak egy kis tartományban fogja engedni mozogni, hiszen azon kívül úgysem lát. Ez pedig a szemmozgató izmok lustulásához, sorvadásához vezet, periférikus látás, stb...

Az, hogy ha leesik az éjjeli szekrényről, összetörik-e, vagy autóbaleset során hogy viselkedik, más kérdés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Számomra már az is kérdéses, hogy egy ilyen mechanika mennyi ideig bírná a folyamatos fókusz állítást +a lencse, keret tartóssága is kétséges. Mindezt persze olyan módon megoldani, ami viselhető is marad hosszú évekig.
Töltés még megoldható lehet, hisz éjszaka leveszi az ember, de a mai akkuk még elég nagyok, szóval jó pár év kell még ehhez az egészhez, viszont a kezdeményezés nem rossz.

blabla

(#21) agent_k válasza joghurt (#17) üzenetére


agent_k
őstag

Az ötlett marha jó, a kivitelezés már nem annyira, de hát ez még béta verzió. Tök jó, hogy már ennyire is működőképes verziót sikerült létrehozni.

Az átmenet nélküli multifokális lencsék bőven 50ezer felett kezdődnek.
Szerencsére ezt most sikerül megcáfolni saját tapasztalattal. Nagy meglepetés volt nekem is az pozitív élmény. Bár nem akartam ennyi pénzt kiadni, de kellett. 38ezer volt a progresszív multifokális lencsés szemüveg. Menő kerettel és a lencséken valami csillogi-villogi mentes bevonattal.

(#22) 7s26c


7s26c
senior tag

jó dolog, de nem lesz népszerű . max. lassacskán.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#23) Fotószem válasza WildBoarTeam (#20) üzenetére


Fotószem
csendes tag

A szem akkomodációs képességének romlása az esetek többségében vagy a közeli- vagy a távolabbi tartományra vonatkozik--szerencsére ritkábban a teljes látómezőre.
Ez az eszköz NEM lencsét, hanem folyadékot használ a fókuszálás elősegítéséhez: magyarán a törésmutatót változtatja.
A gondolat, hogy valakik ezen próbálnak segíteni köszönetes; a kivitelezés viszont így még életszerűtlen.
A hosszas és nehezebb (üveglencsés) szemüvegviselés nagyon rossz hatással van a levegővételre is, mivel az orrnyeregre folyamatos nyomást gyakorol.
De ami abszolút életszerűtlen, az nem ez a szemüveg, hanem az agyatlan szemüvegárak !
Lassan luxuscikk lesz egy szemüveg, amiknek a kerete meg egyenesen csak mutatós hulladék, pedig a funkcionalitását tekintve igencsak strapabírónak kellene lennie és nem olyannak, amiből nyári melegben kiesik az üveg 110ezerért....

(#24) 7s26c válasza Fotószem (#23) üzenetére


7s26c
senior tag

látom magam előtt, ahogy megfulladok egy tízkilós keretben :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#25) Fotószem válasza 7s26c (#24) üzenetére


Fotószem
csendes tag

Orrsövényferdülés és krónikus orr-nyálkahártya kiszáradás. Ha látni nem is fogod, mert nem az orrod ferdül, de még érezheted.

(#26) 7s26c válasza Fotószem (#25) üzenetére


7s26c
senior tag

poénkodtam. van üveglencsés szemüvegem és némi orrsövényfirkanásom is (bár az ősrégi) . de jó volt elképzelni :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#27) rudi válasza joghurt (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosabban a lencse veszíti el a rugalmasságát (akkomodációs képességét). De alapvetően jól írod, a műtét (legyen szó lézeres igazításról vagy idősebb korban lecsebeültetésről) csak az egyik végletet oldja meg. Bár most már a műlencsét is csinálják olyanra, hogy az alsó része közelre, a felső része távolra jó, mint a multifokális lencsének. Csak ott rizikós a megszokás, ami többnyire nem probléma, de ugye a Murphy faktor... Ami meg az árakat illeti, épp az imént adtunk el egy pár közel csúcs multifokális lencsét (grafikus kártyára fordítva a GTX 1070 ekvivalensét), ennek a darabára 75k körül van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza Fotószem (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, ezek a változó dioptriás lencsék gél alapúak egy külső "zacskóban". Nem a törésmutatójuk, hanem a "zacskó külső felületének" görbülete változik (a'la szemlencse), de hogy mennyire pontosan, és hogy csak pár fix állást (görbületet, ezáltal dioptriát) tud vagy folyamatos az átmenet (bármilyen dioptria) annak nem jártam utána.

A keret súlya és a divat meg olyan dolog, amit embere válogat. Napokban volt itt (látszerészetben) egy srác, aki semmi műanyag keretet nem bír el, még a fémkereteknél messze könnyebb ultemből készülteket sem. Papuccsal máshová támaszkodó fémkeretből viszont még a vaskos és nehéz szárút is lazán hordani tudja.

Eléggé vad keretek vannak már, évtizedek óta kemény melót tesznek bele a tervezők és a marketingesek, hogy divatcikként érvényesüljön, és elég sikeresek is ebben :) De a nyári melegben kieső üveg az valószínűbb, hogy kontárság és nem tervezési hiba eredménye, ezt gyakorlati tapasztalatból mondom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) ripla


ripla
őstag

Az ötlet nem rossz, majd ha lesz kontaktlencsés verzió, akkor befizetek egyre. :)

(#30) Yany


Yany
addikt

Philips: 2004
SINTEF: 2011
És most akkor ez... komolyan, mintha visszafelé haladnánk az időben, ráadásul *va lassan...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) Tutu7030 válasza Yany (#30) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sőt! a folyékony lencsét már Frank Herbert is megálmodta a Dűne regényekben.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32) Pötyi válasza Tutu7030 (#31) üzenetére


Pötyi
őstag

Ja. 1960-ban. Ha jól emlékszem, a regény végén a magyarázatokban azt írták, hogy sztatikus térben tároltak valami olajat és a sztatikus tér módosításával tudták állítani a lencse domborulatát a fókuszáláshoz.

Mondjuk megemlíteni megemlíthették volna a cikkben, pld. "Megvalósult Frank Herbert ötvenéves ötlete" vagy valami ilyesmi...

QNX is cool!

(#33) Cooper911


Cooper911
senior tag

Azért próbáld fel ezt a keretet és próbálj meg benne bárhova lepillantani :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#34) forandor válasza Cooper911 (#33) üzenetére


forandor
tag

RIP perifériás látás. :)

(#35) so_ha válasza nyunyu (#12) üzenetére


so_ha
senior tag

50 fölötti szemműtét (Presbyopia):

[Optimum]

[Olvasószemüveg]

[Sasszem kezelés]

(#36) nyunyu válasza so_ha (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez valami új lehet.

7 éve PRKn voltam az Optik Mednél, akkor még nem voltak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) nyunyu válasza forandor (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

RIP perifériás látás. :)

Az már sima szemüvegnél is probléma, mert csak a lencse előtti terület éles, aztán kitakar a keret, azon kívül meg totál homály.

Jó szemüveges beidegződésként még évekkel a szemműtétem után is az egész fejemet fordítottam irányba, ha valamire rá akartam nézni.
Meg kellett tanulni, hogy a szemgolyóm is forgatható.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) rudi válasza nyunyu (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

7 év alatt óriásit fejlődött ez az ágazat, sokkal jobbak a lézerek, ultrahanggal zúzzák szét a hályogos lencsét, a multifokális szemüveglencsék és szemlencsék is teljesen új dimenzióban vannak már, még egy új réteget is felfedeztek a szaruhártyában :)

Most épp a rejtett kancsalság korrigálása (a prizmás lencsék) és a tompalátó szem újra rendszerbe állítása (a VR headsetek egyik valóban értékes felhasználási területe) a nagy sláger. Mondjuk épp ez az öregszeműség, amit a változó dioptriás szemüveg oldana meg az egyik olyan terület, ahol bőven lenne még mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) pubyy válasza nyunyu (#37) üzenetére


pubyy
tag

Legalább nem sorvad el a nyakizmod... :K

(#40) pubyy


pubyy
tag

Én nem preferálom az ehhez hasonló OKOS dolgokat. Egy szemüveg ne akarja kitalálni hogy én hova akarok fókuszálni, mert az eredmény kib@szott rossz lesz.
Példának okáért a csúcs Zeiss gépen is amikor legutóbb bemérték a szemem majd nem egy dioptriát tévedtek, pedig "csak" 2,5-ös a dioptriám, tehát ez százalékosan mérve egyszerűen minősíthetetlenül SZAR eredmény.
Ez a mérőkészülék árban, precizitásban-( és persze méretben is)- nagyságrendekkel van előrébb egy olyan kis bizbasszal szemben amit ebbe bele képesek építeni... És ez még csak az a fázis ahol megméri hova kell fókuszálni, az további hibalehetőség hogy sikerül-e neki és mennyi idő alatt....
Tehát részemről teljesen feleslegesnek tartom egyáltalán fejleszteni ezt az eszközt, legalábbis a technika jelen állása mellett..
És mégegyszer hangsúlyozom nem, nem szeretném hogy bármiféle okos cucc ki akarja találni hogy hova akarok fókuszálni.
Még az autók adaptív tanuló képességét is úúúútálom, mert az se akarjon már semmit kitalálni.
Váltok ha akarok, fókuszálok ha akarok, oszt az iparági megmondóemberkék meg bekaphatják....
Egy olyan szemüveget azért preferálnék, amin lenne mondjuk egy pici kapcsoló, aminek a váltásával ÉÉÉÉÉn tudnám változtatni a szemüveg dioptriáját, felhasználástól függően, de seeeeemmmmi cicó meg automatizmus..

[ Szerkesztve ]

(#41) ripla válasza pubyy (#40) üzenetére


ripla
őstag

Van olyan ismerősöm, akinek 3 szemüvege van, olvasáshoz, távolbalátáshoz, vezetéshez. Feltéve ha nem hagyta otthon, vagy az autóban, esetleg csak lerakta valahová és nem találja. Tapsolna örömében ha nem kellene folyton azzal szórakoznia, hogy előkotorja az épp aktuálisan szükséges szemüvegét. Kiindulva abból, hogy majdnem 170 ezret fizetett ki értük.

(#42) Pötyi válasza ripla (#41) üzenetére


Pötyi
őstag

Az autósszemüvegét hagyhatná akár állandóan - az autóban! Úgyis csak ott használja! Legalább mindig ott lenne egy fix, megszokott helyen.

:DDD

QNX is cool!

(#43) ripla válasza Pötyi (#42) üzenetére


ripla
őstag

Igen, de az ember ezt is elfelejti. :)
Azt meg nem is mondtam, hogy mindegyikhez van egy pótszemüveg is, az már 6 darab szemüveg...

[ Szerkesztve ]

(#44) rudi válasza ripla (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ő az ideális jelölt a minőségi multifokálra. Kicsit több lenne mint 170k (ha tényleg jót akar), de mondjuk 250-ből (diszkont szemüvegáruházban olcsóbban, szarabbat) már a mostani 1+1 akciókkal kapna egy "fehéret" és egy sötétet. Vagy akár egy olyan fotochromatikust (sötétedőt), ami autóban is sötétedik. Vagy lehetne a második tartalék. Ezerszer jobb dolog a cserélgetésnél a multi. Csak nem szabad megvenni belőle az olcsót, mert azt neccesebb használni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) rudi válasza Pötyi (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, hagyja csak az autóban! Olvadjon csak el rajta az antireflex réteg (ez egy vékony fémfilm a műanyag lencsén, 70 °C már megtérdelteti), az majd este a reflektorfényben olyan zavaró lesz, hogy azonnal rohan újat csináltatni. Hozzánk, a látszerészetbe :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Pötyi válasza rudi (#45) üzenetére


Pötyi
őstag

A te kocsidban nincs kesztyűtartó? Oda nem süt be a nap. Khm. Mint az köztudott...

:DDD

QNX is cool!

(#47) Pötyi válasza rudi (#45) üzenetére


Pötyi
őstag

Különben is, ha szemüveges lennék, én túl sznob vagyok ahoz, hogy műanyag lencsém legyen. Én echte üvegből csiszoltatnám.

:DDD

QNX is cool!

(#48) rudi válasza Pötyi (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen a kesztyűtartó részmegoldás. Ott nincs akkora meleg és oda az esetek egy részében elteszi az ember a szemüvegét. Az üveglencse elméletben jól hangzik, gyakorlatban viszont annyira nem buli, különösen magasabb dioptriánál.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) joghurt válasza rudi (#44) üzenetére


joghurt
addikt

Legutóbb kipróbáltam a fényre sötétedő lencsét, mert elegem volt már a szemüvegre csíptethető napszemüvegekből, amik nyár végére lekoptatták a lencse bevonatát a tappancsok alatt.
Hát... Az alap, hogy mesterséges világításnál (kompakt, fénycső, LED) félig sötét, mert ugye ezekben sok az UV. Tengerparton meg így sem elég, pedig a jobban besötétedőt választottam. A polárszűrőt meg különösen hiányolom belőle.

A 170-250ezres szemüvegtől még én is dobok egy hátast, pedig nem minimálbérből élek. Nooormális?

Ráadásul adminisztratív szempontból sem egyszerű, hiszen egy külön olvasószemüveget kifizet a cég (monitoros munkakör), de itt alkudozzunk a pénzüggyel, majd a könyvvizsgálóval, hogy a számla hány százalékát térítheti meg a cég?

A tej élet, erő, egészség.

(#50) rudi válasza joghurt (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

Súgd majd meg privátban a lencse márkáját esetleg a boltot, ahol vetted.

Ezek a sötétedő lencsék trükkösek és éppen most mozdult nagyot a technológiájuk. Az a baj velük, hogy lassan sötétednek (ezen javítanak az újabbak, de még méregdrágák) és minél melegebb van, annál kevésbé. Tehát igen, a tengernél, ahol épp jó lenne a marha erős sötétedés nem tutira nyerő. Ellenben síelésnél olyan sötét tud lenni, hogy ki se látsz belőle. A polarizálással meg gyakran ütik egymást.

Én személyesen a dioptriás napszemüveget szoktam ajánlani, mert az sem szerencsés, ha a napszemüveg olyan egyenes mint a dioptriás, jobb, ha íves, ami megint extra költség. Illetve a most divatba jövő, egyenesebb szemüvegekre már mágneses vagy keretre támaszkodó előtétet tesznek, nem csipeszeset. Pl ilyet, élőben elég faszán néz ki.

Ami a céges támogatást illeti. Azt hiszem a legtöbb boltba adnak neked igazolást, hogy a t. ügyfél korrigálására való lencsékkel ellátott olvasószemüveg sőt még inkább munkaszemüveg (mert az drágább) ennyi kreditbe kerül. Azt talán meg tudod lengetni a cégnél, amikor egy komolyabb multifokál számlájából igényelsz visszatérítést.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.