Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) katt777 válasza Pancsermeste (#100) üzenetére


katt777
félisten

Akkor SP1 lesz a hunyó, mert alapból semmi baja a 64 bites Vistával. A legújabb verziót nem próbáltad még? Az már csak SP1 komp.! Nekem sajna pont garban van a 3870-em, úgyhogy nem tudom megnézni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#102) Pancsermeste válasza katt777 (#101) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igazából már arra se emléxem, hogy milyen Vistám van, de valószínűleg még nem SP1-es. ATT-t pedig júniusban töltöttem le az oldaladon lévő linkről, akkor az volt a legújabb... ha jól tudom, most van vmi beta, ami már az ATI 48XX-as karikat is egész jól kezeli -de ezzel még nem próbáltam. Majd 1-2 hónap múlva ismét nekifutok... bár utálom a Vistát, de muszáj lesz megbarátkoznom vele. Ha nem boldogulok, majd úgy is sikítok! ;) :R

-= Pancsermeste® =-

(#103) katt777 válasza Pancsermeste (#102) üzenetére


katt777
félisten

Ha nem SP1-ed van, akkor meg tuti működnie kéne, az nálam teljesen rendben volt. Az oldalamról most is a legfrissebbet töltheted le (már nem csak buildben újabb, hanem alverzióban is), az a link van beállítva.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#104) katt777


katt777
félisten

Na leteszteltem a legújabb ATT-t. Ugyaz a hiba:
ATi driver 35%-os ventivel VGA 50°C.
ATT driver 40%-os ventivel VGA 55°C.
Szóval továbbra is túlmelegíti a VGA-t. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#105) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy problémám.Mégpedig van egy x1950xtx-es kártyám és az ATT-ben beállítottam mindent úgy ahogy le volt írva Katt777 írásában.Már egy ideje így használtam a kártyát ám most valamiért kékhalálozott a vondózom és mióta újraindult a gép a játékoknál kikapcsolt a monitor.Gondoltam nem kap elég szuflát a vidkari és megnéztem az att-t.Bizony a gpu 1.4v helyett 1.2v-t kap (648/999) és ez kevés.Viszont nem tudom 1.4v-ra visszaállítani mert amint az alkalmazra kattintok visszarakja 1.2v-ra.Valakinek van valami ötlete?Újratelepítettem az att-t de ugyanaz.Esetleg a vindóznak lehet hozzá köze mert akkor format c: :((( Köszi előre is :R

Üdv:Viktor

(#106) katt777 válasza Viktoár (#105) üzenetére


katt777
félisten

Ment pü. Sorry, nem mindig van időm ide is benézni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#107) Viktoár válasza katt777 (#106) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm! :R

Üdv:Viktor

(#108) CYBERIA


CYBERIA
őstag

ATI Tray Tools 1.5.9.1294 Beta

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#109) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Én már csak azt szeretném tudni, hogy az ATT-ben hogyan lehet a CCC Avivo beállításait (videolejátszáshoz) előcsalni... merthogy úgy tűnik, hogy a videó és színek / videó átfedés beállításai nem felelnek meg a CCC-ben az Avivo-nak (hiába állogatom, nem történik semmi).

(#110) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ja és még egy kérdés: van az ATT-nek a Catalyst gamma problémájára valami megoldása?

(#111) Syklas


Syklas
tag

Igen hasznos.. Tökéletes és Teljes leírás.. GRATULA!!
Szép Munka..!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#112) katt777


katt777
félisten

ATT felhasználók figyelem! A friss verzióban már nem csupán a képernyő-beállítási lehetőségek hiányoznak, hanem a nyelvi fájlok többsége, így a magyar is! Szóval mentsétek ki a hungarian.ini-t a mostaniból, és az újabb verziókba, már ha még használjátok a progit, másoljátok be, így már kiválasztható lesz a beállításoknál. De szerintem már nevetséges, ahogy folyamatosan romlik ez a progi.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#113) katt777 válasza Johnny Cage (#109) üzenetére


katt777
félisten

Video és szín beállítások.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#114) Pancsermeste válasza katt777 (#112) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szia Mester!

Már régóta használom az ATT-t, idáig teljesen meg is voltam vele elégedve, de most az ATI 3850-es kártyámnál az a fura helyzet állt elő, hogy a 2D-re beállított profilommal időnként 30 fokos, időnként viszont közel 40 fokos a GPU. Nem tudom, mitől lehet ez a különbség, és mi idézi elő. Mindkét esetben az órajel 250/500, a GPU fesz pedig 1V, a hűtés állandó. (AC S1 fix ventivel) Szerinted mitől lehet ez? :F
Van néhány ATT beállítás, ami nem teljesen világos számomra, így ha lennél olyan kedves ezeket kicsit részletesebben elmagyarázni! :R

-= Pancsermeste® =-

(#115) tiop


tiop
tag

Üdv
Én is vettem egy 4870 karit szépen berakom a gépbe,müködik is ahogy kell,csak amikor WMW fájlt akarok lejátszani a lejátszó lefagy,a monitor meg kikapcsol.???
Mi lehet a gáz??

(#116) Roland76 válasza tiop (#115) üzenetére


Roland76
tag

Nem tartom valószínűnek, hogy ez feltétlenül a videokártya hibája lenne, inkább a rendszer környékén keresném a hibát. Én - bár nem vagyok a codec packok hive - de feltennék egy K-Lite Codec Pack-ot és úgy nézném meg mit kezd a wmv fájlkokkal a Media Player Classic például.

[ Szerkesztve ]

(#117) katt777 válasza tiop (#115) üzenetére


katt777
félisten

AVIVO codec-eket feltetted? K-Lite tud szívatni, ha fent van.
Legjobb MPUI-t használni, és nem kell codec-csomag.
ATT-ban lehet WMV gyorsítást ki-be kapcsolni, az is megérne egy próbálkozást.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#118) Myers


Myers
senior tag

Hatalmas köszönet a leírásért!!! :C

Felraktam az ATT-t, a leírásod alapján. Kár hogy szinte nincs is hsz a 48xx szériával kapcsolatban.

4850-es kártyához 1.6.9.xxxx att-t raktam fel.
Ahogy látom elég sokat változott a program:
- úgy vettem észre, hogy a d3d és az open gl eléggé össze lett mosva, persze az ogl spec dolgok külön fülön vannak, de az kb közel 0.
- ezen kívül nincs voltage fül. (persze azt írtad, hogy ha a karsz nem támogatja, akkor nincs) Viszont az overclocking fülön van egy voltage legördülő menü, és van benne egy pár érték. Ezek szerint mégis állítható a feszültség?
- az ati overdrive 5 menüben viszont megint nincs feszültség csúszka.
Akkor most 4850-en állítható a feszültség vagy nem?

Egyelőre ennyit találtam.

http://www.muszaj.hu/

(#119) D1Rect


D1Rect
félisten

Most találtam rá az írásra. Köszönet érte. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#120) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Be lehet állítani valahol ATT-ben hogy ha nem natív felbontást használok, legyen fekete keret? köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#121) Killer man


Killer man
tag

Hali. Jöt már ki valami friss verzió amelyik tökéletesen megy 64bit-es Vista alatt?

(#122) fradi81 válasza Killer man (#121) üzenetére


fradi81
veterán

tökéletesen megy csak kell hozzá ez a progi...

moto g72, Ninebot d28e

(#123) Killer man válasza fradi81 (#122) üzenetére


Killer man
tag

Köszi! Feltettem a progit és minden ok! Viszont rendszerindításkor nem találja a C:\boot\boot.ini-t. Megnéztem, nincs is ilyen fájl benne. Sajnos ki kell választanom a Vistát a megjelenő menüben, mert a ReadyDriver választásánál mindig visszadob.Esetleg van erre valami okosság?

(#124) fradi81 válasza Killer man (#123) üzenetére


fradi81
veterán

Próbáld leszedni majd újra fel, a menüben nekem magától ráál amire kell nem nyúlok hozzá, úgy emlékszem telepítéskor lehetett választani pár dolog közül.

moto g72, Ninebot d28e

(#125) Killer man válasza fradi81 (#124) üzenetére


Killer man
tag

Ezt kínálja fel: [link]

(#126) Killer man


Killer man
tag

Most nézem, hogy nincs kijelzőkezelőm az ATT-ben! Tv-outot akartam beállítani.
Vajon hova tűnt???

(#127) fradi81 válasza Killer man (#125) üzenetére


fradi81
veterán

igen, kijelzőkezelő az mihez kell pontosan? Én meg azt nem találom hol lehet állítani hogy nyújtsa vagy keretet rakjon játéknál meg ilyenek. Úgylátszik nincs benne.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#128) Killer man válasza fradi81 (#127) üzenetére


Killer man
tag

Tv-kimenetet akartam beállítani színház módban! Semmilyen átfedés vagy klón mód nincs!

Amikor még XP-t használtam, abban a verzióban volt!

[ Szerkesztve ]

(#129) katt777 válasza Killer man (#128) üzenetére


katt777
félisten

ATT ini fileban keressétek ezt: hide_display=1, ez tünteti el a képernyőkezelőt, 0-ra állítva megjelenik.
boot.ini-vel biztosan nem a readydriver+ miatt van gondod.
Legfrisebb ATT-k (ma is van új) linkje a honlapomon.

Feszültség-állítás átkerült az órajelekhez, itt lehet listában nem szereplő feszültségeket is megadni, aztán kiválasztani. Ez már jóval a cikk megírása után módosult a programban.

Pár dolgot gyorsan módosítok, képmentések nem mennek, mert 3 hete egy 7900GT van a gépemben, azóta garizzák a 4870-emet. :(( :((( :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#130) katt777


katt777
félisten

OpenGL és D3D KIZÁRÓLAG AKKOR mosódik össze, ha volt már fent CCC.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#131) Killer man válasza katt777 (#129) üzenetére


Killer man
tag

Köszi! A "hide_display=1" sor nem szerepelt az ini fájlban, de beleírtam.
Most tényleg megjelenik. :R

(#132) katt777 válasza Killer man (#131) üzenetére


katt777
félisten

Elméletileg 1-en van, és 0-ra kéne megjelennie, mert ugye az lenne a képernyőmenü elrejtésének kikapcsolása. Nálad 1-re működik?
Baszki, hogy már 3 hete nem küldik vissza a VGA-mat, meg nem is cserélik, semmit nem tudok megnézni, ha kérdezi valaki. :(( :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#133) Pancsermeste válasza katt777 (#132) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Elméletileg és gyakorlatilag is 0-ra kell megjelennie....

"OpenGL és D3D KIZÁRÓLAG AKKOR mosódik össze, ha volt már fent CCC."

Ezen is könnyű segíteni: Finomhangolás -> Fejlett finomhangolás -> CCC Mode Switch -> Enable Merge 3D mode : kikapcsol

-= Pancsermeste® =-

(#134) katt777 válasza Pancsermeste (#133) üzenetére


katt777
félisten

Ezt tudom. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#135) Killer man válasza katt777 (#132) üzenetére


Killer man
tag

0-ra működik, csak egyáltalán nem volt benne ez a sor! Most viszont a színház módot nem tudom úgy beállítani, h a monitor felbontását ne vegye le 1024*768-ra mikor aktiválom a TV-t.
(Alapból 1280*1024). Meg aztán hiába van beállítva, h ne várjon a felbontás átváltásakor, mégis vár! Szerintem Vista hiba lesz. Már másnak is volt ilyen egy másik fórumon. Kiterjesztettben jó a felbontás.
A karid tényleg jó sokáig van gariba! Mit mondtak meddig kell várnod? Jól jön ilyenkor egy alaplapi VGA.

(#136) katt777 válasza Killer man (#135) üzenetére


katt777
félisten

Lehet, hogy az újabbakból már ezt is kivették. A lényeg, hogy kidobja a menüt.
Új build tegnap került fel. 64-bites Vista támogatás fejlesztésével.
Nem mondták, meddig várjak, de éreztettem mind2 helyen, hogy nem lenne jó nekik, ha sokat kéne várnom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#137) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Hali! Nem tudok nagyobb feszt adni a kártyámnak az ATT-ban. 1,158 a max amit még elfogad(ez alapból benne van a listában) de 1,159 sem jó már! Pls help

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#138) Killer man válasza katt777 (#136) üzenetére


Killer man
tag

Hol tudom elérni ezt az új build-et? Ez azt jelenti, hogy nem kell hozzá a ReadyDriver?

(#139) katt777 válasza Killer man (#138) üzenetére


katt777
félisten

Ugyanonnan letölthető mindig a friss (cikkben és a honlapomon is). ReadyDriver még mindig kell, és kelleni is fog, mert R.A. nem fizet egy rakás lóvét az ingyenes programjáért a MS-nak az aláírásért.

Gr3GoRi. Nem tudsz, keress ceruzát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#140) Gr3GoRi válasza katt777 (#139) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Elvileg a ceruzás művelet megvolt. Techpowerup guide alapján egy 3B-s ceruzával "színeztem" már de akor sem jó... Lehet hogy én nem csináltam jól :F

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#141) katt777 válasza Gr3GoRi (#140) üzenetére


katt777
félisten

Lehet, hogy túl erősen színezted, vagy túl vékonyan, vagy rossz helyen. Nem tudom, a cikket is olvastad-e, hogyan kell, vagy csak besatíroztad, ahogy láttad a képen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#142) Gr3GoRi válasza katt777 (#141) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Próbáltam gyengébben és erősebben is és tutira jót színeztem.
Ez alapján próbáltam. 2. kép szerint csináltam meg ami max 1,4 V jelent nem? A 3. képen lévő grafitozás már több voltot eredményez annyit meg már nem szertnék adni neki :B
Piros nyákos Toxicom van amit nem gyakran láttam még, ez nem lehet gond?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#143) katt777 válasza Gr3GoRi (#142) üzenetére


katt777
félisten

A 3. képen jelezve van fehérrel, hogy hol kell satírozni, de a 2.-on semmi ilyet nem látok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#144) Gr3GoRi válasza katt777 (#143) üzenetére


Gr3GoRi
tag

A 3. képen lévő módszer sem működik...
A jelenlegi órajeleim (730/1180) mellett ha 1,159 Voltra állítom egyből fekete képernyő aztán restart..
Ha alapórajlen van a kártya akkor meg elvisel nagyobb feszt is, ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#145) katt777 válasza Gr3GoRi (#144) üzenetére


katt777
félisten

Akkor az már a toxic miatt lehet.
A magasabb fesz nem feltétlenül jelent nagyobb tulajdonságot, hiszen lehet, hogy a VRM-ek mondják be az unalmast.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#146) Gr3GoRi válasza katt777 (#145) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Mind1.Azért kössz szépen a válaszokat.

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#147) katt777 válasza Gr3GoRi (#146) üzenetére


katt777
félisten

Hát sajnálom, de többet én sem tudok kitalálni. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#148) Gr3GoRi válasza katt777 (#147) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Ja és még valami :) Biosból való fesz emelés akkor ugyanúgy nem működne?
Radeon Bios Editorral megnéztem a biosom beállításait de amint megláttam a clock settings részt.. azt mondtam köszi inkább nem piszkálom :N de lehet nekem tűnt bonyolultnak...
Mire való az a sok clock info(00-09-ig)? Itt 1.12V a maximum érték, gondolom ha a kártya komolyabb használatban van akkor kapja ezt a feszt. A volt táblázatban itt is 1.158 a max

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#149) katt777 válasza Gr3GoRi (#148) üzenetére


katt777
félisten

Ott az RBE-t ismertető cikkem. ;) Röviden: ha lent rákattintasz a lista 1-1 elemére, kiírja, hogy melyik clock micsoda. Fesz. emeléssel biosból próbálkoztak már, de tudtommal nem működik, mert hardveresen le van korlátozva. Lefelé viszont lehet vinni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#150) Gr3GoRi válasza katt777 (#149) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Cikked megkerestem, szép írás :R Itt viszont találtam egy vmodos Toxicot! Ezek szerint mégiscsak lehet vmodolni... :((( Vmit akkor én csináltam rosszul :W

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.