Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Tényleg rácsodálkoztam én is tegnap már a dologra. Az nem is tűnt fel, hogy eltűntek ezek a "sallangok", hanem az, hogy mintha valami elhalványuló effekt lenne, úgy jönnek elő ezek.
Így mondjuk tényleg csak effektnek jó, hiszen az az egér könnyen elmozdul, meg a keresésre máris ott vannak, nem bújnak el örökre. Inkább látványos mint hasznos szerintem, de annak jó.
iGoogle-nál meg ugye semmi hatás, pedig ott is eltüntethették volna a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem jobb volt a régi, ez az effekt kifejezetten zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#3) kételkedem válasza #51736960 (#2) üzenetére


kételkedem
addikt

Engem nem zavar, de nem is érzem korszakalkotó áttörésnek, hogy az egér megmozdításának hatására jönnek elő az elemek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Innovatív.

Thanos was right.

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Heh, eddig is minimalista volt, most méginkább. Ha megmozdítom az egeret, akkor egyből előjön szal sok értelmét nem látom... De kb le is szarom... :)

(#6) Gabás


Gabás
addikt

Teccik az ötlet, kár, hogy csak a helyi oldalakon működik (legalábbis nekem).
mod: ja nem, csak a magyar nem működik még így külföldről:)

[ Szerkesztve ]

(#7) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igazi Google innováció, hónapok munkájának eredménye :)

Nyilván nem hülyeség a lecsupaszított kezelőfelület, bár - nem tom ti hogy vagytok vele - de erre ott van a címsávból vagy az amelleti keresődobozból keresés... ha már a főoldalra így vagy úgy elnavigáltam akkor legyenek ott a funkciók azonnal, innentől kezdve az animáció csak felesleges csicsa... szerintem.

(#8) Keksz


Keksz
senior tag

És ezen hónapokig gondolkoztak :D

Az emberek 99%-a ugyis megmozdítja az egeret mert nem tudja h a kurzor ilyenkor a csíkban van és egyből kereshetne.

Plusz ki használja már a google.com -ot mint weboldal, kb évek óta van minden böngészőbe keresősáv a jobb felső sarokban (melyikben elöbb, másikokban csak később lett).

(#9) FTeR válasza Kendek (#1) üzenetére


FTeR
addikt

mi az oka annak, hogy nem közvetlenül a keresendőt írod be, hanem előbb elmész a google oldalára, majd ott pötyögöd be?

(#10) Kendek válasza FTeR (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az az oka, hogy nem tudom a keresendő tartalom címét, ezért keresek rá kulcsszavakkal és a találatok közül válogatok. Azon oldalakat, amelyeket nap mint nap látogatok, azoknak tudom a címét, nem a keresőbe írom mint minden hülye, hanem a címsorba. Meg aktívan kihasználom az Opera gyorshívóit is...
De azt hiszem a kereső éppen erre való, ezért is használom. De ha azt kérded, hogy mért nem mondjuk a böngésző kereső mezőjébe írom egyből, annak meg az az oka, hogy kellenek nekem az egyéb funkciók is, mint a magyar nyelven keressen csak, vagy éppen a fordító, képkereső stb... Ha meg már úgyis megnyitom a Google oldalát, mért ne kezdenék egyből ott?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) FTeR válasza Kendek (#10) üzenetére


FTeR
addikt

operában nem lehet hozzáadni új keresőt (pl google.hu)? ieben ez elég triviális, fx-ben meg megy egy adonnal vagy hekkeléssel és ezekben működik az autocomplete is (ie-ben még képeket is megjelenít).

a címsoros kereső nálam ki van kapcsolva, mert rohadtul idegesít, többek között ezért is esélytelen nálma a króm.

(#12) ntomka válasza Keksz (#8) üzenetére


ntomka
nagyúr

A google.com-ot én sem használom, mint weboldalt, de a google.hu a kezdőoldalam. De biztos senki vagyok... :U

(#10) Kendek: Teljesen egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#13) pilsner válasza FTeR (#11) üzenetére


pilsner
aktív tag

operában olyan keresőt adsz hozzá, amilyet akarsz. eszközök->beállítások->keresés.

ez az új lecsupaszított google kezdőlap meg inkább zavaró. az a néhány link szerintem nem vonta el a figyelmet attól, hogy mire is akarsz rákeresni, és úgyis előjön előbb-utóbb

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#14) FTeR válasza pilsner (#13) üzenetére


FTeR
addikt

az a jó ebben a fédelésben, hogy ie-ben eltűnnik a betű élsimítás...
nem mintha nme lehhetne egy fél sorral újratölteni.

(#15) zbory


zbory
tag

Firefoxban lehet kulcsszavakat hozzaadni egy kereseshez, hogy vegsosoron csak annyit kelljen mondjuk beirni ha kepeket akarsz keresni, hogy pl "img jessica alba". Es ez tetszolegesen bovitheto minden addon nelkul, szoval ezek utan szinte mindenfele keresooldal latogatas felesleges.

http://johnbokma.com/firefox/keymarks-explained.html

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#16) FTeR válasza Kendek (#10) üzenetére


FTeR
addikt

ha esetleg vki nem értette volna, akkor arra kérdeztem rá, h ha már keres, akkor miért nem közvetlenül keres és miért megy el előtte még külön a googlera.

#15
halkan megjegyezzük, ez is opera találmány és azóta minden böngésző támogatja vagy alapból vagy adonnal.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kendek válasza FTeR (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint már előttem mondották, meglehet változtatni természetesen bármire. Csak szerintem azt nem értetted meg amit írtam. Éppen az a lényeg, hogy én azért nem azt használom, mert ha oda beírok akkor úgyis a Google oldalát nyitja meg, akkor mért ne kezdenék egyből ott. Na meg én gyakran használom az egyéb funkciókat is, mint a fordító, képkereső, magyar oldalakon keressen csak stb, aminek meg ott a linkje, vagy ott lehet bekattintani.
#16: ezért, amit föntebb írtam. Nem beszélve arról, hogy a böngészőben kereséshez is kell egy új lapot nyitni úgyis. De ha nem tetszik, akkor nevezhetjük a szokás hatalmának is...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18) BluEyes


BluEyes
őstag

Hát erre a "fejlesztésre" kár volt egyetlen percet is elpazarolni. Ki lehet kapcsolni valahogy?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19) FTeR válasza Kendek (#17) üzenetére


FTeR
addikt

szal, az én problémám (nme igazi probléma, mert rohadtul nem zavar, csak kíváncsi vagyok), hogy miért érzitek kényelmesebbnek az extra lépéseket azzal szemben, h egyből a keresőmezőbe írtok. mégha több keresőt is használtak (akár ugyanannak több változatát), akkor is praktikusabbnak érzem egyszer hozzádni új search providernek, semmint mindig elmenni a kezdőoldalra és ott bepötyögni.

teljesen mindegy, h milyen egyszerűen és gyorsan el lehet jutni különböző módszerekkel, akkor is több lépés, mint egyből a keresőbe írni.

félreértés ne essék, nme akarok senkit sem meggyőzni, mindenki úgy használja, ahogy jólesik neki, csak pusztán kíváncsi vagyok. soxor, amikor rákérdezek erre, akkor jön a "jéé, nem is tudtam".
ugyanezt szoktam tenni, ha látom,h tele van a böngésző toolbár addonokkal. mert annyira érthetetlennek találom, h feltételezem h nem szándékos.

be lehet állítani, h keresésre új tabot nyisson és ha minden igaz az is működik, h ctrl+enterre új ablak egyébként meg az épp aktív.

(#20) ntomka válasza FTeR (#19) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó ember! Ki ne akadj már ezen. :U Szimplán megszokás kérdése. Én pl. gyors keresésekhez is a címsort használom, ugyanis még FF-nél is egyesítettem a keresőmezővel. Így praktikus nekem. 20 féle kereső szolgáltatást nem használok, nekem elég a Google. Kipróbáltam többet is hozzáadtam, de egyszerűen nem használtam. Többnyire elég a gugli találatai nekem, ha valamit ott nem találok, vagy célirányosan keresek, akkor értelem szerűen elnavigálok az adott oldalakra. Ahogy előrébb is írták, ha szűrt keresésre van szükségem, pl csak magyar találatokra, akkor megyek a gugli oldalára, de akkor is egy kattintás, mivel az a kezdő oldalam, és valljuk meg, a google alap oldala nem az a töty-möty oldal, ami percekig tölt. :U A képkeresésről nem is beszélve...

ツ Headphones on - World off

(#21) Narxis válasza FTeR (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én az url mezőt használom vagy pedig a Firefox default kezdőlapját ha épp nincs nyitva böngésző. De van még gadget is ami Google-től kezdve Bing-en át a Yahoo-ig minden keresőmotort használ. Régen én is úgy kerestem, hogy elmentem a google.hu-ra.

Thanos was right.

(#22) moonman válasza FTeR (#19) üzenetére


moonman
titán

gondolom google.com a kezdőlap és amikor új tabot nyit, egyből ott virít a honlap.

egyébként részemről is keresőmező és alt+enter, vagy pedig kijelöl és accelerator. csak nem Google. ;] az address bar pedig nekem sem dob keresőre, utálom. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Kendek válasza moonman (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elfelejtetted már az Operát? Ha új lapot nyitsz, akkor a gyorshívók jelennek meg, nem pedig a kezdőlap.
Egyébként pedig semmivel sem jelent kevesebb munkát, ha a Google kezdőlapot nyitom és oda írom vagy a kereső mezőbe. Nyitok egy új lapot meg rákattintok a keresőmezőre és írok, vagy nyitok egy lapot, rákattintok a gyorshívóra és írok. Ennyi, ha pedig egyéb funkció is érdekel akkor még egy katt, nem pedig egy enter és plusz katt. Nekem meg így kényelmes, maga a Google oldala meg gyors, ez nem hátráltatja a munkát.
A címsor pedig nálam sem a keresőre dob, én is utálom azt.

<-ƘƘ->

(#24) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

volt régen egy pár szóból álló html oldal, most meg gondolom valami js izé hozza elő a többit, animálva... ezt én nem nevezném egyszerűsítésnek... a gugliban valakiknek elgurult a gyógyszere.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) moonman válasza bambano (#24) üzenetére


moonman
titán

én nem veszek észre lassulást. a Bing-et is szidják a háttérképek meg a - Google-höz képest - zsúfolt kezdőlap miatt, de ott is egy pillanat alatt jelenik meg minden, a kép megjelenése közben már lehet gépelni.

neked valami nagyon spártai elképzelésed van a szoftverekről, a webről és úgy általában az IT-ról. minden legyen egybites, feketefehér és maximum három sor kódból álljon. :U

(#26) Franklin


Franklin
addikt

"a további funkciók csak akkor válnak láthatóvá, ha a felhasználó megmozdítja az egeret"

Vagy nyom egy TAB-ot :-)

(#27) #16820480 válasza moonman (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk annyiban igaza van, hogy ha az a cél, hogy egyszerű legyen, akkor ne egy flash animációval oldják már meg a háttérkép homogén fehér színét, meg egy rakás scripttel az eddig simán szöveges dolgokat. mert most jelenleg az van, hogy megcsinálták ugyanazt plusz egy animációt, bonyolultabban, ráadásul egy rakás időt eltöltöttek vele.
én inkább arra tippelnék, hogy a JS miatt most viríthatnak, hogy az ő böngészőjükben gyorsabban fut.

amúgy nekem tetszik ahogy a chromiumban megoldották a cím-/keresősávot. amikor elkezd gépelni az ember, akkor előjönnek a lehetséges variációk színkódolva (zölddel a webcímek, feketével a keresési lehetőségek), a nyilakkal azt jelölöm ki, amelyiket akarom, nem fog feleslegesen keresni olyanra, amire nem akarom. csak az zavar kicst, hogy így több keresőt (imdb, és társai például) nem tudok hozzáadni. de az alapértelmezett kereső gyorsabb, mint a hagyományos megoldással.

(#28) bambano válasza moonman (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amikor én elkezdtem a hálózatozást, még 2400-as aszinkron modem, 4800-as x.25 meg 9600-as internetünk volt. Muszáj volt mindent elérni egy karakteres konzolról, max vt100-as emulációval.

Mostanában is igen gyakran van a kezemben olyan cucc, ami nem bír el semmi csicsát, de használni kell, mert a feladatának jól megfelel. Nem lehet mindig mindent grafikusan intézni, mert nem bírják az eszközök se, meg a hálózat se. Parancssorosan is tudni kell mindent.

Egyébként nem írtam lassulást. Bonyolódást írtam. Egy darab beviteli mezőhöz ne kelljen már javascriptet bekapcsolni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Fecow válasza #16820480 (#27) üzenetére


Fecow
aktív tag

Bocsi lehet, hogy most lyukra futok, mert nem ismerem a chromiumot, de google chrome-ból simán tudsz alternatív search providerekkel kereseni. IMDB-vel legalábbis biztos.
Nem emlékszem, hogy magától szerezte be a chrome, vagy én adtam kézzel hozzá, de simán betudod állítani. Options->Basics>Default search Manage. Itt ha szerepel a listában simán megkeresed és megnézed a keywordöt, ha nem akkor add search engine és felveszed. Ezután valahányszor beírod a keywordöt az omniboxba, jobbszélen megjelenik egy tab feliratú ikon, ha megnyomod a tabot, akkor a keywordhöz állított search engine-t használja, és nem a default search engine-t. Remélem chromiumnál is így működik.

Nyergeld meg a nagyot

(#30) #16820480 válasza Fecow (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, próbálom most, de hiába van bent ott több search engine (importálta ff-ból), de nem tudok váltani köztük, csak úgy, ha másikat teszek be alapértelmezettnek. nem tudok tabbal váltani, vagy lehet, hogy csak nem értem hogyan kéne.

(#31) FTeR válasza #16820480 (#27) üzenetére


FTeR
addikt

azért itt nem flash van és a flasht is lehet optimizálni, mégha ezt a bannerek gyártói nem is teszik meg (mivel a hozzáértésük a tavirózsa szintjén van).

egy ilyen egyszerű js animáció nem terhel semmit. én inkább arra gondolnék, h az egybitesek nem fogják fel, h mit kell csinálni, csak várnak, h betöltődjön. de állítólag megszavaztatták, szal ők sem a hasukra ütve döntöttek.

sztem mondjuk zavaró és ie-ben szarül is néz ki, de annyira nem érint...

szerk:
#30 kezd el elé irni a kereső nevét és fel fogja ajánlani, h abba keresse, igaz az autocomplate csak a defaultal megy.

[ Szerkesztve ]

(#32) #16820480 válasza FTeR (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, persze, túloztam egy kicsit, de ezzel a megoldással egyszerűbb biztosan nem lett az oldal felépítése.

ha eléírom a kereső nevét, akkor valóban működik, köszi! bár ennél azért majd kézenfekvőbb megoldást is találhatnának...

(#33) Keksz válasza ntomka (#12) üzenetére


Keksz
senior tag

Hat nekem kezdooldalam sincs, most minek hivod be minden inditasnal a google.hu -t mikor ugysincs ra szukseged?

(#34) hcl válasza bambano (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, elég sok olyan (pl. beágyazott) eszköz van még használatban, amin nincs erőforrás, viszont kell ezt-azt HTML felületen használni. PL. a munkahelyemen akad elég sok 256Mb-os gép + XP + .net vagy webes kliensprogi kombó. Na ezeken rohadtul nem mindegy, mennyire van lecsupaszítva a HTML kód. Vagy a .net.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Franklin válasza Keksz (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Kb. ugyanolyan gyorsan jön be a google.hu, mint egy about:blank és többre is használható :-)

(#36) hcl válasza Franklin (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ez attól is függ, milyen neted van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) lapa válasza FTeR (#19) üzenetére


lapa
veterán

nem értelek pontosan. nekem a (fadeelés-óta-rühellt) google a kezdőlap, a böngészde meg 'quick launch' panelen van. keresni egy klikk.

a címsor +1 klikk, ha erre gondolsz, +100% munka.

(#38) FTeR válasza lapa (#37) üzenetére


FTeR
addikt

nemtom írtam-e, lehet csak akartam, de a google a kezdőlap, akkor értem.
habár: azt nem, h miért az a kezdőlap. ha indítasz egy böngészőt aminek a homeja about:balank (vagy about:Tabs), akkor címsában van a fókusz, nem kell kattintani. ha google a kezdő, akkor annak a keresőmezője az aktív (azon van a fókusz). az új tab nyitása ugyanúgy plusz egy katt, mint belekattintani a keresőmezőbe.
ráadásul azért mert új lapot nyitok még nem biztos, h keresni akarok, ekkor viszont egyrészt fölöslegesen töltődik be, másrészt elveszi a fókuszt a címsávról.

(#39) FTeR válasza #16820480 (#32) üzenetére


FTeR
addikt

hamár teljesítmény és böngészők, végeztem egy kis tesztet.
úgyalakult, h safe mode-dal indítottam wint, így abban megnéztem, majd normálisan is.
a tesztelt oldal a youtube és a feladatkezelőben a cpu terhelést lestem:
safe mode:
S: 15-20%, oldal betöltésnél sokáig 30-40%, egyetlen böngésző, aminél +10% ha beletekertél a videóba
C: 9-14% oldal betöltésnél ~30%
Fx: 5-7%, oldal betöltésnél 24-35%
O: 5-7%, oldal hosszabb ideig betöltésnél 20-40%
IE: 0-3%, oldalbetöltésnél ~20%, de szinte rötön leesik 5% alá, ha nem nyúlsz hozzá, akkor stabilan 0%

normal:
S: 20-29%
Fx: 14-20%
O: 15-18%
C: 12-18%
IE: 3-5%

a safari ugyan kiamgaslóan sokat eszik, de különösebben nem lepett meg, mert a wines változat alablól is elég gáz, osx-en nem teszteltem.
crometól jobbra számítottam, mivel eléggé elterjedt az a vélemény, h a legjobb a teljesítménye.
Opera és Firefox kb azt hozta, amire számítottam.
ie viszont nem kicsit lepett meg, 3-5% elég baráti, safe mode alatt a 0% meg elég hihetetlen. magyarázat balszeg az, h a többivel ellentében ie alatt a flash egy ActiveX plugin és nem egy külön app.

(#40) Franklin válasza FTeR (#38) üzenetére


Franklin
addikt

1 klikk a böngészőre, bejön a google.hu. Ha nem azon akarok keresni, akkor CTRL+L, ekkor a fókusz a böngésző címsorára ugrik, legalábbis FF és Chrome alatt. Beírom a kívánt honlap első pár betűjét, a böngésző kiegészít és enter. Ennyi.

Feltéve ha nincs kitéve könyvjelzőnek, mert akkor +1 klikk és kész :-)

(#41) FTeR válasza Franklin (#40) üzenetére


FTeR
addikt

hagyjuk. már nem érdekel.

(#42) #16820480 válasza FTeR (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez jó, de most egy olyan dologgal mértél sebességet, ami egy 3rd party plugintól függ. a Chrome-ot úgy reklámozzák, hogy a script futtatási sebessége rendkívül gyors, meg a sallang(és időnként funkció-)mentes program eleve elég gyorsan fut. érdemes lenne megnézni valami olyan oldalnál, ahol egy rakás java script és/vagy applet fut, hogy mennyi az oldal betöltése. például valami web messenger talán jó lehet erre (de ne a MS sajátját nézd ,mert azt nyilván saját böngészőre optimalizálják, hanem valami meebo, vagy hasonlót).

(#43) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#42) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,(de ne a MS sajátját nézd ,mert azt nyilván saját böngészőre optimalizálják, hanem valami meebo, vagy hasonlót)." - Facebook?

sweetlou6.wordpress.com

(#44) FTeR válasza #16820480 (#42) üzenetére


FTeR
addikt

egyrészt a flash sebessége lett felhozva, mint az egyik leglassabb platform, másrészt nem nagyon van olyan oldal, ahol folyamatos és masszív javascript használat van (ezért is baromságok a javasctipt banchmarkok).

egyébként szeretném megjegyezni, h a cél nem az volt, h a krómot vagy mást rossz színben tűntessek fel vagy éppen az ie-t jóban, hanem arra voltam kíváncsi, h a flash mennyit eszik, mert az ilyen szintű folyamatos terhelés már az akku időre is jelentős hatással van.

minden esetre érdekes, h miközben az ie-t leszámítvan minden más böngésző ugyanazt a flash appletet használja, mégis vannak eltérések.

[ Szerkesztve ]

(#45) #16820480 válasza FTeR (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk én általában kikapcsolom a flash-t minden oldalon, hacsak nem kifejezetten szükség van rá, mert idegesít.
viszont vannak olyan oldalak, amin vagy betöltésnél kell lefusson egy rakás script, vagy konkrétan applettel vannak tele, és ezek lassúak lehetnek adott esetben. főleg régebbi gépeken. ahol most dolgozom, ott anyagi okokból sajna csak elég vacak gépek vannak, ilyen P2-P3 kategória, és azokon péládul egy webmessenger (meebo vagy webQQ, amiket használok) percek alatt sem képesek betöltődni IE8 alatt, így kénytelen voltam Chrome-ot használni, mert ott legalább működtek (gyanítom, hogy FF alatt is hasonlóan siralmas teljesítményt adtak volna).
nem is mondtam, hogy bármit rossz színben tűntettél volna fel, csak azt mondom, hogy a flash nem a legjobb alap a hasonlításra, mert nem annyira nélkülözhetetlen, ráadásulsajna rengeteg esetben eszméletlenül optimalizálatlan.

(#46) FTeR válasza #16820480 (#45) üzenetére


FTeR
addikt

eh, webmesengerről jutott eszembe, h mintha pár éve olvastam volna, h a hotmailbe integrálva lett egy messenger és gondoltam utána nézek már. ms-nek sikerült jól eldugnia, miközben gtalk kinyomja az ember szemét, addig ezt alig lehet megtalálni, csak egy kis link az options mellett...

btw, elég vad ötletnek tartom, h a live accountom loginját (vagy bámilyen másét) megadjam egy 3rdpty oldalon.

(#47) x007 válasza FTeR (#44) üzenetére


x007
tag

másrészt nem nagyon van olyan oldal, ahol folyamatos és masszív javascript használat van (ezért is baromságok a javasctipt banchmarkok).

ne mondd már, hogy pl. IE és Chrome között nem érzel szembetűnő különséget, amikor egy AJAXos oldalt használsz

(#48) #16820480 válasza FTeR (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor azért nem találtam én sem... azt hittem, hogy a live.net-re bejelentkezve lehet webmessengert használni, de nem láttam sehol. mondjuk nekem halál mindegy, hogy hol adom meg, mert egyrészt kliensprogramból is 3rd partit használok, másrészt meg a messengeren kívül semmilyen másik szolgáltatását nem használom a live-nak.

(#49) FTeR válasza x007 (#47) üzenetére


FTeR
addikt

webfejlesztő volnék, nem kell bemutatni ajaxot. lehet többet tok róla, mint te.
javascript futtatásnál nagyságrendi különbségek vannak ie és króm között, de ez csak masszív használat mellett érezhető, ami a nagy átlagban nem jellemző.

épp a múlthéten írtam egy jquery plugint, ami dom-ban átalakít dolgokat, ha adott elemből 1000 fölött van, akkor érezni pillanatnyi beakadást, de ennyi elemnél már maga a html legenerálása is érezhető időt vesz igánybe, minden böngészőben (ebben mondjuk ie az egyik leggyorsabb...).
ennyi elemnél már érdemesebb kevesebbel (~200) kezdeni és ajaxal feltölteni a háttérben, ahol meg rohadtul nem a javascript a szűk keresztmetszet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.