Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Sok értelme. :DDD

(#2) zed1983


zed1983
őstag

3 GB-os verzió várható ebből?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) dangerzone


dangerzone
addikt

Rettentő igénytelen megoldás ez. Vagy a 2. venti forgatja a házban a levegőt? :D

Akkor már tegyenek rá kisebb hűtőt és mehet is az ITX házakba.

[ Szerkesztve ]

(#4) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem az Asus féle disegn nem jön be...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez miért gyanúsan rövid NYÁK? A ref 1060 NYÁK-ja is ekkora, csak túllóg rajta a cooler...

(#6) szasanyi


szasanyi
félisten

Na, tessék lehet vinni a eszkógazdaságos stixet. :D Bár gyanítom, inkább a gyártónak gazdaságos...

(#7) Amacs


Amacs
aktív tag

A 1060 rajtjára ennek már kész kellett volna lennie mondjuk a dual helyett.

(#8) anderledani


anderledani
őstag

Én azt DVI-I-nek nézem.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#9) ktamask


ktamask
tag

Igen, az DVI-I.

(#10) Daywalker válasza ktamask (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Valóban, csak a specek között DVI-D-t ír az ASUS. Mondjuk abban se vagyok biztos, hogy ez ennek a kártyának a hátulja, mert a specek 2 hdmi és 2 dp-t írnak. Vagy a spec rossz. [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) atenza


atenza
senior tag

Szerintem csak nem hozta az eladásokat a 3 ventis ocsmányság ( új direct cu III), a két ventis fehér sem túl meggyőző (nem "gaming" meg "strix") ezért visszatérnek a jól bevált előző verzióhoz...

[ Szerkesztve ]

(#12) #65675776 válasza anderledani (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

A csatlakozó az, hogy rá tudd dutgni a DVI kábelek nagyrészét. Ugyanis többnyire benne van minden tű, az analógok is. Csak bekötve nincsenek a VGA-n.

Daywalker: Az Asus szeret hazudni a specifikációkban. Időnként utólag vesznek ki dolgokat az oldalukon. Alaplappal is jártam már úgy, hogy azért vettem, mert van rajta integrált BT. Megjön a lap, még a dobozon is szerepelt, a BT, csak a lapról hiányzott teljesen. Mikor rákérdeztem a supportnál, akkor nem válaszoltak, csak módosították az oldalt. A szívás az volt benne, hogy nem magamnak raktam össze a gépet, az ismerősöm meg elégedetlenkedett, hozzáteszem jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#13) #65537792


#65537792
törölt tag

Takarították a raktárat és a sarokból előkerült pár raklap ilyen hűtő.

- Hhhmm, mit csináljunk vele? Kérdezted a raktárvezető.

- Dobjuk fel a 1060sokra. Mondta a targoncás.

- Ez nagyon jó ötlet. Fizetés emelést kapsz.

(#14) Daywalker válasza #65675776 (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers.

Minden gyártónál. Az, hogy ez mennyire fair húzás, más kérdés.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) #65675776 válasza Daywalker (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semennyire sem, mert a törvények értelmében a vásárlók tudatos félrevezetése. Ráadásul az adott lap esetében még a legelső rev volt (mondjuk ők már azt is rev 3.0-nak nevezték a megjelenés pillanatától...), ergo egyetlen példányon sem volt rajta egy pillanatig sem a BT. De a dobozcímkét és az oldalt is BT-vel alkották meg. Ha nem kérdezek rá lehet a mai napig úgy szerepelne. Még csak bocsánatot sem kértek, sőt, mint írtam válaszra sem méltattak. Ez nehogy nem fair, hanem tudatos geciség.

(#16) Departed válasza atenza (#11) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan, augusztus végén Asus-t akartam venni 1060-asból, az előző kártyám is olyan volt, erre csak a túlméretezett túlárazott 3 ventis volt részükről.

Így hát a Gigabyte-nak mondtam hogy shutup and take my money. :U
Szerencsére a WF2 is teljesen jó, főleg ehhez a max 120-130 wattos fogyasztáshoz, szeretem. :K

Asus meg elmehet az elkésett DCU2 verziójával...ahova akar. :P

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

Ugyanígy nézett ki a GTX 960 Strix is. Csoda, hogy csak most jött ki az Anus ezzel a verzióval.

#tarcsad

(#18) #65537792 válasza Yutani (#17) üzenetére


#65537792
törölt tag

Olvasta da címet? Meg a cikket?

(#19) Yutani válasza #65537792 (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen. És te?

Egyébkét a rendkívül béna "gyanúsan rövid NYÁK" szöveget szem előtt tartva nézd meg még egyszer a hozzászólásomat.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#20) shteer válasza dangerzone (#3) üzenetére


shteer
titán

mitől igénytelen? a 30+ cm-es kártya okés inkább (120W fogyasztással)?

..szerintem jónak tűnik

(#21) shteer válasza Daywalker (#10) üzenetére


shteer
titán

a spec lesz a jó szvsz, elviekben nincs már analóg out az 1000-es szériában

képek meg valszeg a 960-ról renderelődtek még

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22) Graphics válasza dangerzone (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont ezt írták a cikkben, hogy a rövid verzió előfutára ez :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Teljesen jó :) Inkább ez, mint az 1-2 éves 970-ek meg a 3GB-os 1060-ak.

gottagofast

(#24) GAI válasza Graphics (#22) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Pont ez a lényeg, hogy ez a nyák nem rövid (nézd meg a refkártyáról a képet), hanem ellenkezőleg: minden más kártya, ami ennél hosszabb, az számít a szükségesnél hosszabbnak.

(#25) Graphics válasza GAI (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végülis akkor ugyanazt mondjuk, csak más a nézőpont. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Departed válasza GAI (#24) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan, kis fogyasztású, modern, kis nyákot igénylő kártya. Milyen hosszú legyen, kilógjon a bejárati ajtón? :U

Teljesen jó ez a kártya így ahogy van, egyszerűen extrém módon elkésett. Aki akart, többségében már vett 1060-ast, és szerintem elhanyagolható közöttük a "gyanúsan hosszú nyákos" 3 ventis Asus ami akkor jött amikor ennek kellett volna.

(#27) Scholes9 válasza #65537792 (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valami ilyesmi :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28) Yutani válasza Departed (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jó, de a "gyanúsan hosszú nyákos" három ventis parasztvakítót drágábban el lehetett sózni! :K

#tarcsad

(#29) Departed válasza Yutani (#28) üzenetére


Departed
őstag

Hát erről szívesen megnéznék egy kimutatást. Szerintem nem csak én gondolkodtam úgy hogy 120watt fogyasztáshoz két venti + normális ár.

Ezért vettem 84k-ért nem Asus-t minthogy 104k-ért vettem volna Asus-t. :U

(#30) atenza válasza Departed (#16) üzenetére


atenza
senior tag

Én is így voltam vele, de én MSI-ben gondolkodtam mert az kikapcsolja a ventiket alacsony terhelésen. A gigabyte WF2 is leállítja? Van esetleg még más márkából ilyen?

(#31) Departed válasza atenza (#30) üzenetére


Departed
őstag

A Gigabyte WF2 is leállítja. :K Én is csak olyat vennék.
MSI-ből a legolcsóbb GT meg az olcsóbb Gainward talán ami nem állítja le a többiek nagyjából félpasszívak mind.

(#32) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Nekem egy 970-es Strix-em van. Azt kell hogy mondjam jól össze van rakva, és az anyaghasználata is nagyon jó! Azt gondolom ez ennél az 1060-nál sincsen másképpen! A 970-en 10mm-es heat pipe van - a többi gyártóéknál asszem csak 8mm-es ez az elem.
Szerintem azért van ennek az 1060-nak létjogosultsága! Masszív, ámde minőségi anyagokból összepakkerolt 0dB-es félpassziv hűtéssel! Bár némileg igazat kell hogy adjak azoknak akik azt írták, hogy ha már kicsi a nyák, akkor a videókároly akár kisebb is lehetett volna. Szemlátomást nekem is úgy tűnik, hogy a 960-as strix hűtését adoptálták. Hát igen... nem csak innovatívnak, hanem költséghatékonynak is kell lenni.

Azért én örülnék, ha végre valaki készitene 1 slot-os levegőhűtés megoldásokat is, legalább a középkategória kártyáira! (mármint hogy a kártya+hűtés összesen 1 slot vastag)

(#33) atenza válasza Departed (#31) üzenetére


atenza
senior tag

Na az szuper! És nem túl hangos játékok alatt? Vettem régebben egy gigabyte 650ti boost-ot de annak a ventije nagyon ciripelt játékok alatt (a műanyag külső rész rezonált be), azóta inkább kerülöm a gigát.

Utána vettem egy asus 760-ast, ami alapból halk (azért játékok alatt van némi hangja), alapvetően bevált, ezért is gondoltam hogy 1060-ból is asus lesz, de aztán megláttam hogy csak a 3 ventis förmedvény van és drága is meg nagy is, szóval hasonló cipőben jártam mint te.

[ Szerkesztve ]

(#34) scarabeus86


scarabeus86
tag

Épp VGA vásárlás előtt állok, ezelőtt Asus kártyáim voltak. Kizárólag GTX 1060 3 GB-os jöhet szóba félpasszív hűtéssel, ha ebből lenne a 2 ventis Strix, azt venném.

A böhömnagy 3 ventis Strixnek nem sok értelmét látom, drága, és csak 1506 MHz. Be sem férne a házba, és abból csak 6 gigás van.

Asus Dual nem félpasszív, így az is kilőve. Kár, mert a dizájnja passzolna az alaplapomhoz.
Szerintem Gigabyte Windforce lesz ebből, az a legolcsóbb, és gyorsabb is az Asusnál (1556 MHz).

[ Szerkesztve ]

(#35) Kisteker


Kisteker
tag

Azt nem értem, hogy ha manapság az a divat hogy mindent teleraknak RGB LED-ekkel, akkor miért nem lehet a termék fekete vagy fehér? :(((

(#36) shteer válasza Kisteker (#35) üzenetére


shteer
titán

ezen sincs RGB, rossz helyen panaszkodsz :)

..szerintem jónak tűnik

(#37) b. válasza Kisteker (#35) üzenetére


b.
félisten

( No RGB)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) távcsőves válasza b. (#37) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez az az 1060-as, amire folyik a nyálam. No csicsa LED, mindig elegáns fekete és fehér szín és kész.

Ami még mindig visszatart, videóvágó / renderelő programok CUDA támogatása. ( Pascal) A másik oldalon az OpenCL out of the box működik. Tájékozódás folyamatban, ha biztos leszek benne, hogy rendben lesz, akkor 1060 Armor lesz.

(#39) Departed válasza távcsőves (#38) üzenetére


Departed
őstag

Ilyen a Gigabyte WF2 verziója is, no csicsa LED. Najó vannak a hűtésén narancssárga csíkok. :P

Egyébként sokat nézegetnéd hogy ez a lényeg? Nekem plexis a házam oldala de nagyon ritkán nézek bele. :)

(#40) távcsőves válasza Departed (#39) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem, elsősorban a monitort nézzem én is. ;) De a gagyibájtot én személy szerint kihagyom/tam. Főleg, mert az MSI megalkotta ezt.

(#41) Departed válasza távcsőves (#40) üzenetére


Departed
őstag

Azért gagyi mert "viccesen" be lehet rakni nevébe ezt a szót? :U
Ha alapvetően gagyi cég lenne, nem lenne már a piacon idén 30 (!) éve.

Nekem Giga 1060 van és minden csak nem gagyi, másrészt az adatlapod alapján neked is Gigabyte kártyád van. (bár az 1gb vram-ot nem írtad el? Nekem 2GB-osom volt, azt hittem alap hogy annyi van rajta, az 1GB tényleg gagyinak tűnik de nem a gyártó miatt :P )

De részemről vehetsz MinőségtelenSI-t, az is jó. ;) :D

(#42) távcsőves válasza Departed (#41) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igen, főleg mert belelehet rakni a nevébe viccesen, másrészt mert az adatlapomon szereplő vga az egyetlen amit bírtokoltam jó gagyibájt hűtésel. Hogy NV oldalon milyenek voltak nem tudom. De nem preferálom és kész. Nem írtam el, tényleg 1GB vramos. Olyasmi volt 6 éve, mint az 1060 3Gb napjainkban.

Ui: ha lenne Asrock vga, írhattam volna seggszikla... Szöval béke van emberek.

[ Szerkesztve ]

(#43) Departed válasza távcsőves (#42) üzenetére


Departed
őstag

Abszolút béke. :K

Neem, az ázsiai szikla, tehát mondjuk a MountEverest-ről nevezték el. ;)

Szerintem egyébként mindig termékenként érdemes dönteni, nem márka alapján. Augusztus végén 84k-ért vettem ezt a minden szempontból teljesen jó vga-t. Ma is ugyanezt venném a mai tudásom/árak/termékek ismeretében is. Csak közben játszom már vele lassan 3 hónapja vidáman.

Vagy pl. telefon téren Xiaomi. Ma már ezerszer többre tartom a samsung mobilos üzletágánál, egyrészt mert minden telefonjuk jó és nem szénné butított a megfizethető kategória mint a koreaiaknál. Másrészt úgy adnak ki jobbnál jobb telókat hogy mindig reális az árcédula. Negyedmilliós telefon meg az apple-től is nevetséges, nemhogy egy androidos (esetleg robbanós) samsung-tól.

Mégis samsung telefont vesznek nálunk legtöbbet? Mert ismerik hogy alapvetően a samsung márka jó cuccokhoz kapcsolódik. Ennyit a márkákról. :R

(#44) távcsőves válasza Departed (#43) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nézd, a HD6950 1Gb Windforce vga hűtése pazar, azért is müködik a mai napig. A kivitelezése a hőcsövek mérete és elrendezése a ventilátor profil.. Mind tökéletes. A mérnök vagy mérnökcsapat azóta az MSI-nél lehet. :B

Igazad van a termék választásal kapcsolatban. Csak ez már komolyabb összeg, számomra. Egy darabig velem lesz, szóval nem akarom megint azt érezni, volt honnét engedni a hűtésnél. Más gyártók jelenleg jobbak ebben minimálisan drágábban. Pedig tudtak kiváló hűtést építeni, van rá bizonyíték.

(#45) Departed válasza távcsőves (#44) üzenetére


Departed
őstag

Továbbfejlesztett Windforce van ezeken.
Esetleg vehetsz G1-et is.

De mondom, jó ez MSI is, szóval hajrá. :)

(#46) b. válasza Departed (#43) üzenetére


b.
félisten

Ez közel sem igaz az MSI armor vs Gigabyte kapcsolatra. sajnos nagyon sok Gigának problémás a hűtése , cicereg, nyikorog 1060 nál, Te szerencsés vagy de sokan nem.Persze van amikor könnyen orvosolható, de még is csak ad az egésznek egy kis rossz szájízt, mikor egy 90 ezres kártyát barkácsolni kell otthon. [link]Nálam ez maximum egyszer fordulhatna elő, utána nem vennék tőlük terméket. A 2 kártya ára nincs olyan távolságban, mint egy Xiaomi vs Samsung verzió. kb 5 ezer forint van köztük.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy a Giga rossz, sőt ,inkább az egyik legjobb elérhető árú kártyákat dobja a piacra, csak a Samu féle hasonlat miatt írtam le.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) Departed válasza b. (#46) üzenetére


Departed
őstag

Igaz, a Xiaomi ár érték aránya sokkal jobb a samsung hoz képest, mint vga márkáknál ez valaha előfordulhat. :R

[ Szerkesztve ]

(#48) scarabeus86 válasza b. (#46) üzenetére


scarabeus86
tag

Rákerestem most, yt tele van gigabyte fan problem videókkal, főleg a gaming g1 széria. Windforce-ok megbízhatóbbak, úgy tűnik, bár találtam egy problémás windforce 1060-as videót, ráadásul magyar a feltöltője. Meggondolom, végül lehet MSI lesz belőle, vagy asus rx 470, abból van jófajta strix verzió, ugyanazzal a hűtővel, mint ami e cikkben van. Vagy várok még, hátha idehaza is megjelenik a cikkben levő 3 GB-os verzió, egyből ráharapnék. Csak oly nehéz várni, fél éve tervezek kártyát venni, de ezidáig kivártam, hogy majd lesz jobb meg olcsóbb. :D de befejezem az offolást, a megfelelő topikban felhozom majd a dolgot.
(szerk: most nézem az MSI még a Windforcenál is olcsóbb. Ha félpasszív, akkor lehet azt veszem) .

[ Szerkesztve ]

(#49) Departed válasza scarabeus86 (#48) üzenetére


Departed
őstag

Ez az MSI GT verziója, ennyiért nem kapsz félpasszívat, nem olyan. :N
3GBos butított verziót meg aztán főleg nem vennék 2016 végén. Kivéve FullHDnél kisebb monitorhoz. Bár ahhoz meg túl erős az 1060.

(#50) b. válasza scarabeus86 (#48) üzenetére


b.
félisten

Ez a verzió nem félpasszív sajnos.Armor viszont már igen MSI ből.és nem sok ár különbség van köztük,talán 3 K, bár érezni már sajnos a karácsony közeledtét az árakon.[link]1060 erősebb azért mint 470, ha 3 Giga nem jelent problémát neked, MSI ben pedig nem fogsz csalódni, érdemes plusz 2-3 ezret rászánni arra, hogy valóban gondtalanul élvezd az új játékokat, illetve , hogy ezt ne kockáztasd. ( Általában a 3 GB és az MSI kártyákkal a használóik nagyon meg vannak elégedve , ne hallgass azokra akik előítéletekből és tapasztalat nélkül lebeszélnek róla)) Ha érdekel szertettel várunk a fórumában, [link]Tudunk pár jó tanáccsal segíteni a vásárlásban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.