Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) shtml válasza rudi (#33) üzenetére


shtml
őstag

"Hűtéses nagyokosoknak üzenem, akiknek nyilván óriási tapasztalatuk van lapos minigépek szellőzésében, porra fogékonyságában, U-szerverekben, mobil rackekben és hasonlókban."

Ha jól sejtem, ezek a gépek nem légkondícionált és szűrt levegőjű szerverszobákban fognak üzemelni, hanem tipikusan emberek által is használt helyiségekben, sőt lakóhelyiségekben, ahol bizony van por. Továbbá légy szíves, magyarázd el, vajon a porbegyűjtés mértéke mennyiben függ a ventilátor csapágyazásától és fordulatszámától? A napi takarítás eltüntetheti a szem elől a port, a beszívott levegőben viszont továbbra is ott van. Innentől kezdve a gép által begyűjtött por, mindenféle textilszálak stb. mennyisége pontosan úgy alakul, mint asztali PC-k esetén, vagyis kizárólag a levegőszállítástól függ, ceteris paribus.

Használtad a kis gépecskét - amely mellesleg nekem igen szimpatikus - folyamatosan egy-két hónapig és megnézted utána, mennyi por gyűlt össze benne? Mert ugye ez tipikusan nem az a gép, melyet a gazdája párhavonta szétszed és kiporszívóz.:) Én erre lettem volna kíváncsi és bár nem tudom, miféle "hűtéses nagyokosokra" célzol, sajnos erre a kérdésemre nem válaszoltál.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.