Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Mekkora rakás PR-bullshit - miközben az Asus is elég rosszul teljesít a nem megfelelő hűtés miatt fellépő throttling tekintetében. Cikket rendelni még mindig olcsóbb, mint jobb hűtéssel tervezni a gépeket...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) villamos


villamos
őstag

A ventilátornál, illetve szellőzőnyílásnál lévő esetleges fólia eltávolítása is sokat segíthet... ;]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Acer-nek van még eléggé korrekt hűtési rendszere laposoknál, nem jut most eszembe a fantázianeve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) kalmani


kalmani
tag

Gémer laptop? Zsákutca.

(#5) sgtfeke


sgtfeke
újonc

Asus rog g703 ott van hutes a tobbi lutri. Slim meg normál gepek semmire nemjok csak a nagy dögök.
Tapasztalatbol mondom.

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

"... és együttesen jóval 100 watt feletti hőleadásért felelnek"


Khm... ez csak az i9-10980HK az Alienware M15R3-ban.

Az Asus nagyon jó irányba indult el amikor alkalmazni kezdte az eutetikus ötvözetet tartalmazó hővezető anyagokat, de bakot lőtt amikor a diffúzió elkerülése miatt egy nikkel betétet rakott a hűtésre. Hiába a jó hőközlés a flipchip és a hűtés között, ha a nikkel messze nem vezeti úgy a hőt mint a vörösréz...
Jelenleg a legjobb megoldás; amit azok a gyártók alkalmaznak ahol nem számít a pénz; hőkamra és a fent említett folyékony fém alkalmazása; Razer, Alienware, Acer Helios 700...
Érthetetlen számomra, hogy már egyszer anno alkalmazták a VC-t a G752-es modellben, akkor most miért hagyták ki a másfél milliós Zephyrus Duo-ból:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) KillHates válasza villamos (#2) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondani tetszik :R :K
Ez mekkora szégyen már az Asus részéről:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) KillHates válasza kalmani (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért egy ilyen "zsákutcába" szívesen behajtanánk egy páran:

Clevo X170, nyamvadt 10900K-val és RTX2080Super-el!
Szolíd hűtéssel, hogy legyen minek elpöfögnie a 600W meleget... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9) MaxxDamage válasza KillHates (#8) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:))

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10) .mf válasza KillHates (#7) üzenetére


.mf
veterán

Ez komoly? Nem csak egy-egy darabnál b@szták el, hogy nem húzták le a fóliát? Ez mekkora ordas blama már... :)) Nesze neked píár-cikk a hűtésről ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Ixion77


Ixion77
őstag

"...úgy alakította ki a légáramlást irányító csatornákat, hogy a porszemcsék, szöszök ne a bordákra kerüljenek, hanem egy külön úton akadálytalanul távozzanak..."

Azért erről megnéznék először egy tartóstesztet, mert eléggé bullshit szaga van. Szólt valaki a porszemeknek hogy tudják merre kell menniük?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) yennayo válasza tibaimp (#3) üzenetére


yennayo
junior tag

[link] acer nitro 5?

(#13) KillHates válasza tibaimp (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

AeroBlade és PowerGem

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) KillHates válasza Ixion77 (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig az elv egyszerű és működik is; végeredményben a centrifugális erőt használja ki az ötlet, hogy a kosznak nagyobb a súlya mint a levegőnek és az egy külön csatornán ahol nincs útban a hűtőradiátor lamellája, ott távozik:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15) Ixion77 válasza KillHates (#14) üzenetére


Ixion77
őstag

Ennyi erővel távozhatna a nagy lyukon is, nem?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16) KillHates válasza Ixion77 (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem értem a kérdésed :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) Ixion77 válasza KillHates (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

A centrifugális erő 360 fokban működik. Az én józan paraszti logikám szerint mivel a nagy lyuk a 360 fok nagyobb részét teszi ki mint a kicsi, ezért lényegesen több por távozik a nagyon mint a kicsin. A tapasztalat viszont az, hogy hiába távozhatna, mégis inkább összegyűlik a lapátokon (is). Tehát nekem úgy logikus hogy a kis lyuk talán 10%-kal csökkenti a porlerakódást, de a 90% továbbra is ott lesz a lapátokon.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18) KillHates válasza Ixion77 (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kicsit én is mókusvakításnak tartottam, de valamit mégis ér. Már jó ideje (25 éve) notebook-okat szerelek és az ilyen rendszerű notik hűtése sokkal kevésbé piszkolódik el.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) racskobalazs válasza KillHates (#18) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Lehetséges, hogy azon a kis lyukon a légnyomás nagyobb, mint a nagyon ahol "nagyobb felületen" eloszlik így ott sokkal nagyobb eséllyel viszi ki a port a magasabb nyomás? Ez is csak ilyen józan paraszti gondolat.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.