Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Na, ez igencsak meggyőzően néz ki. feltételezem az Epyc/TR deszkák alternatívájának készült. a dual 10G külön dicséretes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az árára igen kíváncsi leszek, főleg annak fényében hogy hogy viszonyul mondjuk egy Talos II-höz (ugyanis specifikációk terén így első ránézésre hasonlót fog tudni mint az az 5-6 éves POWER deszka.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/press-release/asrock-announces-c621a-ws-motherboard-for-intel-xeon-w-3300-ice-lake-processors

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) fatpingvin válasza Z10N (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Synthwave válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, pontosan ezt olvashatod itt magyarul, kicsit kiegészítve. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Z10N válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Nincs mit :) Latod egyesek nem ertekelik...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) fatpingvin válasza Synthwave (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom hogy a forrásmegjelölés nem divat de azért lehetne rá adni egy kicsit...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) hallador


hallador
addikt

A lap Windows Server 2012 R2 x64, Server 2016 x64, RedHat Enterprise Linux Server 6.8/7.4 x64, CentOS 6.8/7.4 x64, SUSE Enterprise Linux Server 11 SP4/12 SP3 x64, Ubuntu 16.04/18.04 x64 és FreeBSD 11.1 x64 operációs rendszerek, illetve Virtual VMWare ESXi 6.5 u1 Win hyper-V Server 2012 R2 alatt röffenthető be.

Amúgy ezeknek az oprendszereknek vagy ebben, vagy 1 - 15 év múlva lejér a supportjuk. Nem tudom, én nem vennék ilyen vasat ha a szoftver nem supportált. kivéve a 2016-ot.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) Synthwave válasza fatpingvin (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahol kell, ott mindig meg van jelölve a forrás.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) hallador válasza hallador (#8) üzenetére


hallador
addikt

*1 - 1,5

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) Synthwave válasza hallador (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, a 15 kicsit "optimista" volt. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) fatpingvin válasza hallador (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

RHEL, SLES esetében valahol érthető, de múlik igazán bármi ezen az officially supported dolgon? ugye tudottan nem arról van szó hogy csak ezekkel lehetne használni a lapot

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) anulu válasza hallador (#8) üzenetére


anulu
félisten

nekem valahogy ez nem jön össze. 2021-ben nincs hivatalos W2019 support? az más kérdés, hogy a 2012/16 driverek mennek alatta, de illett volna odaírni. főleg úgy, hogy a 2022 is már a nyakunkon van.

btw ez inkább WS, mint server lap.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) fatpingvin válasza anulu (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

homályos és vékony a határ... nekem ez ránézésre egy szerverdeszkának tűnik, bár már azt se tudom hogy mi alapján lehetne különbséget tenni. a BMC nekem valahogy mindig szerver feature volt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) MasterDeeJay

Ws a lap típusa, W procikat is támogat akkor inkább illene workstation lapnak nevezni. Bár tény hogy jó lehet szerverhasználatra de inkább ws-nek látszik. BMC az igen sokrétűen használható asztali gépkén is. (Hibakeresés, diagnosztika, távoli bios frissítés stb)

Az asrock oldalán van elírás:
- Max. capacity of system memory: RDIMM: 64GB, LRDIMM: 128GB, RDIMM-3DS/ LRDIMM-3DS: 256GB*

Vicces lenne ha csak ennyi ramot támogatna összesen.
40eft-os 8 slotos kínai x99 lap is lazán kezel 128gb ramot rdimm ddr3!-al 2db quad rank / channelel sima haswell-ep...2014 ből. Azaz 8 rank/channel.
Ez sztem egy modul max kapacítása lehet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) hallador válasza fatpingvin (#12) üzenetére


hallador
addikt

Attól fögg mire kell, ha otthonra játszani, akkor nincs, ha egy cég vesz ezekből 200-at akkor nagyon nehezen magyarázom, meg, hogy a nemsupportált RHEL fejlre állt egy kernel update-kor, mert az alaplapra integrált pl NIC/CNA adapter nem ismeri fel a régi kernel (Ugye az RHEL ~ 5 évig ad feature supportot utána csak security-t.). Ugyan Ma már Magyarországon is figyelnek a dolgokra, de ha esetleg ez olyan cég mint pl egy TV társaság, akkor ott a biztonság is számítani fog, ha nincs support akkor meg ez oda. Már nem dívik az a megoldás, hogy majd a tűzfal megvéd. A security hardening pedig egy valamit magára adó cégnél nagyon fontos dolog.

Amúgy pedig, szerintem megy ez RHEL8 és SLES15-ön is, csak az ASROCK valamiért jól titkolja.

#13 anulu

Mondjuk az ASROCK oldala mást mond:

Van 2019-hez, csak az oldal nem említi meg a dolgot, trehány az ASROCK.

[link]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) anulu válasza fatpingvin (#14) üzenetére


anulu
félisten

alapvetően ez EATX formátumú lap, tehát max home-made serverekben tudom elképzelni. ha torony kiszolgálókról van szó, akkor érdemes egy Dell T szériát megnézni, hogy ott hogyan van kialakítva pl a légáramlás. az server. :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) anulu válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


anulu
félisten

hivatalosan ezek a CPU-k legalább 1,12TB RAM-ot támogatnak (Ark szerint), szóval, ASRock hozta a formáját :( btw, nagyon régóta nem az alaplap, hanem a CPU része a memória vezérlő, így az határozza meg, hogy mi mehet és mi nem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) MasterDeeJay válasza anulu (#18) üzenetére

Bios bizonyos szintig belenyúlhat. Rosszabb esetben korlátozhat is, bár ez inkább a nagy brandek hülyesége.
pl lehet keverni ECC (nem reg) és sima nem ecc ramokat, de egyes gyártóknál bios kiabál hogy nem támogatott és nem indul el vele (Dell egyes szériái). Meg persze amikor kiabál hogy nem brand ram van benne de tovább megy.
Mennyiségileg nem rémlik bios szintes korlátozás valóban.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) anulu válasza MasterDeeJay (#19) üzenetére


anulu
félisten

szerencsére, hogy nem brand memória meg HDD van benne, amiatt max a Lifecycle Controller hisztizik, de az ég egy adta világon semmit nem befolyásol :)
tbh, eszembe nem jutna ECC és non- RAM-okat egymás mellé rakni. onnantól az egész lényege megy a kukába és feleslegesen vetted a drágább ECC-s memóriákat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) MasterDeeJay válasza anulu (#20) üzenetére

Nem tartom fontosnak az ECC ramot (pontosabban magát az ecc-t mint funkciót), attól függetlenül hogy jópár gépemben az van. Újonnan nem veszek ramokat (dupla áron) ha van valami jó ajánlat akkor használtba veszem. Ha úgy adódik hogy ecc és nem ecc is megy a gépbe akkor használom úgy.
Egyedüli pozitívum az hogy jól tuningolhatóak az ecc és ecc reg ramok (játékra használt gépekben, kínai alaplapok szerver procival, de a saját supermicro gépem is támogat ram tuningot) Példának az összes 1066-os ecc reg ddr3 ram memtest stabil 1600-on is, némelyik 1866-is és volt egy kit 2133-on is ami gyakorlatilag dupla órajel. DDR4-ből 2133-osok szinte mindegyike megy 2667-en is [link] , sajnos a mostani load reduced ramjaim nem stabilak ilyen órajelen de a sima ecc reg az szépen megy. De még i7 4790k mellett 4gb-os samsung ecc 1600-as ment 2667-en, messze hűvösebben mint mondjuk egy kingston hyperx. DDR2-ből nem volt jó az ecc reg tuning bár lehet chipset gond miatt.
Kicsit extrém de vannak javított ramjaim is, letört smd-s is, de nyilván ha nem megy memtesten több órát akkor szoktam javíthatni smd forrasztóállomással, nem feltétlenül szükséges minden alkatrész a ramra. Magukat a chippeket nem állok neki azért cserélgetni.
ECC-t aktívan működni csak akkor láttam amikor ténylegesen hibázott a ram és javítgatta szépen magát de csak tuningal sikerült ilyen hibát generálnom. Alap órajelen egyik logba sem láttam még több éven keresztül futó szerverben sem hibát.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.