Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) coyote55


coyote55
őstag

Remélem, a példa ragadós lesz! :D

Memento Mori!

(#2) fateless


fateless
veterán

Alapvetően a kifutó modellek ára csökkent...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) copin


copin
őstag

Árháborút indított a Nokia

Na ja, eddig mi volt? Ez inkább a Samsungnak szól, semmint az SE-nek, na de mindegy.
A Moto meg azt hiszi hogy a csőd előtti profit jól fog mutatni a vezetők életrajzában, mivel más nem marad a cégnél, ennek eléréséért. Vicc ez az egész.

(#4) Dare2Live válasza fateless (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ilyenkor lehet rendszerint a legjobb ár/értékű mobilokat kifogni.

btw 5610, N81 tesztje 7hónapja volt az még annyira nem kifutó modell.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) zsoltke


zsoltke
tag

nagyon helyes ez az árcsökkentés, pont most néztem ki a nokia n81 8gb-ot :C

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#6) fateless válasza Dare2Live (#4) üzenetére


fateless
veterán

Annyira nem, de mára nagyon lerövidültek a modellek periódusidejei, az utódfélék már kint is vannak a piacon, illetve más készülék váltja őket. Bolond ez a világ, de sajnos már kifutónak számítanak, a gyár pörgetni akarja a készülékeket, hogy még újabb modellek kihozásával még több profitot termeljenek. Ha pedig nincs lényegi újítás, akkor csak az elődmodell árának csökkentésével érhető el az, hogy a konkurenciához képest ne legyen túl drága az új modell, ugyanakkor a régit is megvegyék még.

Szóval én sem tartom még őket régieknek, de a marketingesek igen.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) HXY


HXY
addikt

Ó bár csak az N96 is 70-80 körül lenne!

(#8) kali válasza HXY (#7) üzenetére


kali
legenda

előbb vagy utóbb annyi is lesz! félő, hogy utóbb... :DDD

(#9) _Bumburnyák_


_Bumburnyák_
csendes tag

Ez szép és jó, de ha csődbe megy mindenki és csak a Nokia marad akkor lesz nemulass! :DDD

Szia Bumburnyák!Kaparsz?

(#10) AMD Power


AMD Power
titán

Ez nekünk csak jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11) Hunter2


Hunter2
addikt

nokiát nem vennék, de egy N81-et kipróbálnék teszt jelleggel.

(#12) copin válasza _Bumburnyák_ (#9) üzenetére


copin
őstag

Ha monopólium akkor már inkább a Samsung (bár ilyen helyzet sose lesz).

(#13) kali válasza copin (#12) üzenetére


kali
legenda

ha monopólium, akkor csak olyan gyártó jöhet szóba, aki csak mobiltelcsi (+ tartozékok, meg ilyesmi) gyártásával foglalkozik. a samsung már túl sok téren akar megfelelni...

(#14) Dare2Live válasza kali (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert?

Samsung 7év (legalábbis elötte nem emlékszem EUban mobiljára) alatt "0ról" a 2. legnagyobb lett, eközben Motorola döglött, SE meg fene tudja elbukik vagy feltámad.
Nokia ott ahol volt 40%on. Ha samu így foglal piacot teljesen reális lehet hogy monopolpozicióba kerül. És 7éve is gyártott már mikrot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) copin válasza kali (#13) üzenetére


copin
őstag

A monopólium szóba se jöhet. Gondolj az Intel, vagy az Nvidia büntetéseire. Erről ennyit.

a samsung már túl sok téren akar megfelelni...

Ha a Samsung családi vállalkozás lenne, akkor azt mondanám ok, de így, ez egy MULTI, csupa nagy betüvel. Van pár terület, ahol piacvezetők és lám még léteznek és ha valamelyik gyártó elkaphatja a Nokiát, azok szinte biztos hogy ők lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mamuska válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Mamuska
őstag

98-99 körül is lehetett már SAmsung mobilt kapni! Ök megérdemlik a sikereket. Jelenleg ök fejlesztenek a legtöbbet a Motorola és az SE meg nem fejleszt semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17) copin válasza Mamuska (#16) üzenetére


copin
őstag

Motorola és az SE meg nem fejleszt semmit

Kissé elhamarkodott megállapítás. f=1

[ Szerkesztve ]

(#18) copin válasza Mamuska (#16) üzenetére


copin
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#19) Dare2Live válasza Mamuska (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem érdemlik meg a sikereket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Mamuska válasza Dare2Live (#19) üzenetére


Mamuska
őstag

Azt csak úgy írtam, nem azért ,hogy beléd kössek.

(#21) szilu84


szilu84
tag

nokiáék biztos nem szivesen hozták meg ezt a döntést, de lényeg h nekünk jó :DDD

(#22) Ricardo


Ricardo
félisten

nekünk csak jó az agresszív árverseny. Kíváncsi leszek mennyire mennek le az árak.

(#23) kali válasza copin (#15) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy nem lehet monopólium, be is tenné a kiskaput... :U

Dare2Live; semmi gondom a samsung céggel, sem a termékeivel - van mobiltelefon (és még sok más műszaki cikk is) a családban a nevükkel fémjelezve, de összetett tudásban nálam még nem bizonyítottak - már a mobiltelcsiket tekintve. majd ha lesz olyan telcsijük, amiben minden van egyben, akkor én is samsung telcsit fogok használni...
de persze ettől még a samsung és a többi gyártó is adja csak olcsóbban a telcsijét, kövesse a nokia szemléletét :C

[ Szerkesztve ]

(#24) fateless válasza kali (#23) üzenetére


fateless
veterán

Samsung i780 :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Vagy nem csökkentek még az árak vagy nem vettem észre. Az N81 pl annyiba kerül szinte mindenhol mint 1 hónapja? Hol van az árcsökkenés? Vagy még nem ért ide?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#26) kali válasza fateless (#24) üzenetére


kali
legenda

:( nem qwerty, nem érintőkijelző, nem ceruza, nem windows mobile, hanem MOBILTELEFON kell nekem! ja, és visszafelé nem fejlődök, mivel néhány paramétere nevetséges! például a 65 ezer színű kijelző, a 2 mp-es kamera és még sorolhatnám...
van néhány érdekes és jó tulajdonsága is, de ez még kevés...

(#27) fateless válasza kali (#26) üzenetére


fateless
veterán

majd ha lesz olyan telcsijük, amiben minden van egyben, akkor én is samsung telcsit fogok használni

Én csak választ adtam a vágyadra... :P

Visszafelé nem fejlődök :D :D :D
Ha neked egy i780 visszafejlődés, akkor vagy mesevilágban élsz, vagy az NTT DoCoMo-nál van előfizetésed ;]

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) Mamuska válasza kali (#23) üzenetére


Mamuska
őstag

"majd ha lesz olyan telcsijük, amiben minden van egyben, akkor én is samsung telcsit fogok használni..."
Mi a baj a g810-el például?
Többet tud mint az n95 és jobb anyaghasználata van meg ráadásul optikai zoomos.

(#29) fateless válasza Mamuska (#28) üzenetére


fateless
veterán

A 8510 is tökéletes lenne, mivel az megfelel az ő telefon elvárásainak - hiszen egy telefon attól jó telefon, ha jó kamera van benne ;]

De a baj a Samsung felirattal van, mint mondta.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) joey04


joey04
titán

Én is úgy gondolom hogy nem annyira a SE hanem a Samsung ellne irányul ez a lépés. SE üti saját magát, a nagyoknak nem kell vele jelen pillanatban foglalkozniuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) fateless


fateless
veterán

Most az elmúlt hozzászólásaimmal elég genya voltam, bocs. :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#32) joey04 válasza kali (#23) üzenetére


joey04
titán

nekem a Samsunggal egy bajom van, a saját szoftvere.Számomra teljesen kényelmetlen kezelhetetlen idegesítő.Ezért is érdekelnek tőlük csak a WM és Symbian mobilok, talán az F480 az egyetlen ami "saját" szoftos és tetszik, de az meg teljesen új.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) kali válasza fateless (#29) üzenetére


kali
legenda

nem attól jó, de 65 ezer színű kijelzővel meg 2 mp-es kamerával sok ével ezelőtt volt már telcsim... hol is mondtam, hogy a samsung felirattal van a baj? nem, nem mondtam ilyet - sőt nem is írtam!
a g810 már közelítene, csak olyan bunkócska, furcsa a fogása - igaz kb. 10 percet volt a kezemben...
ja, és majd ha a samsung is olyan gyakran ad ki új szofvert (jobbnál jobb funkciók beépítésével) a komolyabb telcsikre (is) mint a nokia, akkor majd visszatérhetünk a témára.
ez amúgy sem a nokia vs. samsung részleg :W

(#34) fateless válasza kali (#33) üzenetére


fateless
veterán

A WM nem kezel több színt, mint 64k-t, ezért van ez a színmélység. Viszont már más készüléket is néztem, ami WM-lal bír (jelenleg is ilyen készülékem van), és elmondhatom, hogy ezek a kijelzők messze egy szinten vannak a Nokiák 16M kijelzőivel. De nem muszáj nekem hinned, kérdezz meg másokat is nyugodtan, vagy olvass el néhány tesztet.
A kamera viszont tényleg nem olyan, mint egy G600-ason, de ennek az egyetlen oka az, hogy ezeknek a készülékeknek a kamerája csak sokadlagos funkcióval bír. Mindazonáltal a W800-asom után a jelenlegi Asusom az, ami olyan kamerával bír, ami eléri, sőt gyakran meghaladja annak a szintjét.
De ahogy te is mondtad, telefon kell, tehát nem fényképezőgép. Összességében nem azt akarom kihozni, hogy a Samsung i780 milyen jó telefon, hiszen az csak azoknak jó, akiknek elsősorban egy PDA kell, de nem akarnak minden egyebet is magukkal hordozni. Sokkal inkább arra akartam választ adni, hogy igenis van a Samsungnál több olyan készülék is, ami minden egyben masina és nagyon jól össze van rakva.

MOD: tudom, hogy nem Nokia vs Samsung topic, fura is lenne, ha én védeném a Samsungot, amikor nagyon nem kedvelem őket, csak kevés modell van, ami meg tud fogni, de ezek nem a G810, i8510 és hasonlók közül kerülnek ki, mert ezek nekem csak wannabe telefonok.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) Dare2Live válasza Snowy_owl (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha most történik vmi az mire MOra eljut....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) fateless


fateless
veterán

Azon gondolkodom, hogyan lett ez az árcsökkenés ilyen hír :F
Úgy értem, ez egy normális tendencia, hogy folyamatosan esik egy készülék ára az idő haladtával. Nekem ez inkább reklámfogásnak tűnik, és nagyon remélem, hogy az eddig is törvényszerűen meglevő árcsökkenés nem lesz ezentúl kampányfogás, hogy miden nap olvassunk valamelyik gyártótól egy hasonló hírt. Történjék meg mindez, de csendesen, ahogy eddig is történt.

Különben csak bosszantjuk magunkat, hogy no lám, csökkentik, de még mindig nem ért ide az árcsökkenés. Közben meg a boltokban készleten lévő telefon úgysem fog olyan hirtelen csökkenni, amíg valakinek ki nem fogy a készlete és ne vesz olcsóbban a nagykerből, mert csak akkor csökkent a konkurens bolt is, hogy tartsa a versenyt

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) Dare2Live válasza fateless (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Rengeteg bolt nem vagy csak minimális raktárkészletet tart így elég gyorsan ide fog ez érni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) fateless válasza Dare2Live (#37) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem is hamar itt lesz.

Amit nem szeretnék, az a sok hírnek álcázott reklám olvasása... Ez nem a site hibája, hanem a cégek fogása lehet. Okos marketing egyébként, csak nincs kedvem hozzá. De ez már olyan konspirációs gondolatmenet...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.