Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza tvamos (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy értve, hogy a Tiny-re csak (nem nézem utána) valaki meghackelte a loadert. Az IDE hivatalosan nem támogatja.
Az Open Source és a hivatalosan támogatott dolgok nem értelmezhetetlenek. Amire a fejlesztők azt mondják, hogy rendesen megcsinálták, odaállnak mögé, azzal kell működnie, bármi mást csak saját felelősségre.
Amúgy nem flame ez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) lehella válasza Graphics (#9) üzenetére


lehella
senior tag

Mi VHDL-ben programoztunk Xilinx basys2-t az egyetemen, de ahogy látom ezt az eszközt jobban kilehet használni.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#53) buherton válasza Graphics (#9) üzenetére


buherton
őstag

Villamosmérnöki és mérnökinfós szakon van ilyen, de ha jobb helyről van szó, akkor nem Arduino-t tanítanak, hanem C-t.

(#42) hcl: A soros-portos megoldás egy bizonyos bonyolultságig elfogadható, de utána nagyon lelassítja, megnehezíti a debugot, illetve nagyon sok mindent csak körülményesen lehet benne megcsinálni, pl. az enum értékét nem szöveges formában látod, hanem számként, stb... De kisebb projektek esetén (pár száz/ezer soros) és egy jó debug könyvtárral természetesen hatékony eszköz tud lenni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

egy ilyennel mekkora munka lenne összedobni első lépésben egy hangérzékeny (voice activity detection) diktafont, amely csak akkor veszi a hozzűkötött mikrofon bemenetét, ha a jelerősség átlép egy bizonyos szintet, a hangot pedig digitalizálva SD kártyára menti?

Gondolom egy SD kártyás arduinora lenne szükség, meg egy USB-s mikrofonra (ez esetben kell USB az arduinora is) vagy egy Arduino kompatibilis mikorofon IC-re.

Következő lépésekben pedig kamera illetve mozgásérzékelő kerülhetne rá mintegy házi riasztórendszer alapjaként...

J.

(#55) tvamos válasza joysefke (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van kameras arduino projekt, de ahoz inkabb nezz at a raspbery pi topicba, szerintem. Ez a kis nyolcbites keves lesz oda!

(#53) buherton
+1 Szepen szoltal!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56) joysefke válasza tvamos (#55) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Raspberry Pi gondolom a sokszorosát eszi ennek...

J.

(#57) tvamos válasza joysefke (#56) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tuti, az a broadcom csip nem az alacsony aramfelvetelrol szol. De ez az arduino sem eppen. En LP-re MSP430-at hasznaltam eddig, most meg majd Freescale-t fogok, ha minden jol megy. De akkor kicsit bele kell menni az MCU C-be.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valaki tudna nekem írni egy igen egyszerű progit arduinora? egy visszaszámláló kellene, ami naponta 3x20 másodpercre bekapcsol egy relét. visszajelzés i2c-re kötött lcd-n (4x20 karakter), nem probléma, ha a visszaszámlálás miatt az idő kicsit elcsúszik (rtc-vel nem nagyon akarok szórakozni, az a következő lépés lesz :D).

tehát pl. a D2 outputot beállítja 1-re (zár a relé), visszaszámol így 20 másodpercet, ekkor D2 kikapcsol, visszaszámol 28780 másodpercet (8 óra - 20 mp), és kezdi elölről a ciklust. hogyan elegáns ezt megoldani?

(#59) buherton válasza ngabor2 (#58) üzenetére


buherton
őstag

Valamelyik timerrel időzítesz egy adott időre. Lesz egy init függvényed, amiben benne lesz a GPIO, watchdog, I2C, és timer inicializálás, illetve az állapot gép inicializálása. A timer ISR-jében mindig egy változót növelsz, és ezen kívül ebben semmi más ne legyen. Lesz egy main-ed, amiben benne lesz egy két állapotú állapot gép. Az egyik állapotban lesz 20 secig a másikban pedig 8 óráig. Az átmenetet pedig az ISR-ben inkrementált változó szerint határozod meg.

C-ben tudok segíteni, ha esetleg abban akarnál programozni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60) Robert7x válasza ngabor2 (#58) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Naponta: Külső órachip (RTC) pl. DS1307
Arduino alatt azonnal a tied: óra/perc/másodperc.

innen if idővan=most : d2 high, else d2 low.

Óra és kezelése:
Igaz adatgyűjtő, de az óra külön fejezetet kapott: [link]

I2c lcd: LiquidCrystal_i2c és 1-1 utasítással azonnal LCD-t kezelsz.
[Valahol középtájon]

Kb 1 óra összedobni, hogy közben meg is tanulod....

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#61) ngabor2 válasza Robert7x (#60) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a LiquidCrystal_I2C nálam nem működik, úgyhogy maradok a "normál" LiquidCrystalnál.

mivel se adatot nem akarok gyűjteni, se a pontos időre nincs szükség, csak napi 3x-i bekapcsolásra, ezért sokkal egyszerűbben megoldottam 2 for ciklussal (holnap be is dobom, összesen nincs 20 sor...). holnap le is ellenőrzöm majd.

(#62) buherton válasza ngabor2 (#61) üzenetére


buherton
őstag

Azért ezzel a for ciklussal óvatosan, mert main blokkoló. Ha már egy picit több tudást akarsz bele tenni rögtön jönnek majd a gondok. ;)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#63) tvamos válasza ngabor2 (#58) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megirnam, de abbol nem tanulsz! :))

Iratkozz fel a mar emlitett TavIR arduinomtanfolyamra, es a 60 nap vegere meg lesz!
Tenyleg nagyon jo, es ingyenes. Persze, ha megveszed azottani kit-et, akkor haladni is tudsz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64) ngabor2 válasza tvamos (#63) üzenetére


ngabor2
nagyúr

már elvégeztem, írogattam is programocskákat. a feladat már a végletekig le lett egyszerűsítve, mert a sokkal nagyobb tudásúba mindig beletört a bicskám. jelenleg eljutottam az egyszerűsítésbe addig, hogy ezt az egyetlen feladatot szeretném rábízni, az összes többit máshogy oldom meg. jó is, hogy nem volt időm az eredeti koncepciót nyomni, mert annak a megoldása a jelenlegi eszközeimmel életveszélyes lett volna (230V-ot egy olcsó relével nem biztos, hogy jó kapcsolgatni, kb. 2mm van a nyákon a vezetékek között).

a program:

#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal.h>

LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7);


void setup()
{
lcd.begin(16, 2); // start the library
lcd.setCursor(0, 0);
pinMode(2, OUTPUT);

}

void loop()
{
digitalWrite(2, LOW);
for(int x = 28780; x > 0; x--){
lcd.clear();
lcd.print("Remain to switch on: ");
lcd.print(x);
delay(1000);
}
digitalWrite(2, HIGH);
for(int x = 20; x > 0; x--){
lcd.clear();
lcd.print("Remain to switch off: ");
lcd.print(x);
delay(1000);
}
}

nem vagyok programozó, kb. 20 éve szórakoztam legutóbb vele, akkor is pascallal, ami kicsit más. túl mélyen belemerülni időm sincs. most annak próbálok utánajárni, hogy a for kapcsos zárójelei után kell-e pontosvessző. a fordító lefordítja úgy is, ha van, úgy is, ha nincs.

(#65) QuippeR válasza ngabor2 (#64) üzenetére


QuippeR
tag

Nem kell utána pontosvessző. Azért fordítja le vele is, mert egy üres parancsként fogja fel. (for ciklus kész, ok. most nem csinálok semmit, ez is kész, ok.)

(#66) ngabor2 válasza QuippeR (#65) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi.

fordítás közben dobott pár warningot (előjeles, ill. előjel nélküli dolgok miatt, de lefordult). még szerencse, hogy 32767 alatti számmal kell dolgozni :D

(#67) maszatomy2


maszatomy2
csendes tag

Üdv, eredeti arduino termékek megvásárolhatók a www.nvstore.hu oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#68) tvamos válasza maszatomy2 (#67) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es milyen jo aron! 21 Forint 84,4 filler... :))
En inkabb nem eredetit veszek amugy. Ugyis opne source HW...
Nekem a Teensy 3.0 + tetszik. Illetve azom van, es ez mar legalabb repul mint a szel!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69) happy555


happy555
aktív tag

Sziasztok!

Már úton vannak az én kis játékszereim is.
Rendeltem egy nano v3-at (többek közt)
Addig is azt szeretném megtudni tőletek, hogy egy gép visszajelző ledjét hogyan tudom majd rákötni arduino bemenetére?
(mint egy kapcsoló amit a gép működése aktivál)

Előre is köszi!
Próbálok rágyúrni....

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#70) tvamos válasza happy555 (#69) üzenetére


tvamos
nagyúr

Milyen gep?
Szerintem egy optocsatolo led-jet kosd be a led helyett.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71) happy555 válasza tvamos (#70) üzenetére


happy555
aktív tag

Lézeres vágó/ gravírozó.
Köszönöm, már mástól is megkaptam ezt a tippet, úgyhogy kap egy optokaput! :)

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#72) ngabor2


ngabor2
nagyúr

adat logolással kapcsolatban lenne egy kis problémám. adott az időjárás-állomás, ami menti az sd-kártyára az adatokat. ez x másodpercenként/percenként (beállítástól függően) ír a kártyára néhány-10 bájtot. az sd írhatósága erősen korlátozott, főleg ha noname, és már elég régi kártyáról van szó. a kímélés céljából arra gondoltam, hogy az adatokat először egy több írást kibíró eepromba vinném, majd ha ott összegyűlt elég sok (512kb-s chip esetén max 64kB), akkor azt egyszerre kiírni a kártyára. így sok-sok módosítás helyett egyszer kellene a kártyához nyúlnia. ahogy elnéztem a 24lc512 kezelését eléggé elszörnyülködtem, nem is igazán bírtam magamban összerakni. hol 16 bájtos, hogy 32 bájtos korlátról beszélnek, úgy meg pont a lényege ugrik az egésznek.

ebben tudna valaki segíteni? meg lehet egyáltalán csinálni, vagy amíg bírja a kártya, addig írjak rá, utána csere?

[ Szerkesztve ]

(#73) tvamos válasza ngabor2 (#72) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kontroller RAM-jaba sok adat fer, tedd oda oket, es akkor ird ki, ha betelik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#74) ngabor2 válasza tvamos (#73) üzenetére


ngabor2
nagyúr

atmel 328 chipnek van 2 kB ramja meg 4kB eeprom, nomeg 32 kB flash, amiből 25k-t elfoglal a kód. egyik se túl sok.

ha mega2560 lenne, akkor azt mondom, hogy oké, megoldható. de így nem erőltetném.

(#75) tvamos válasza ngabor2 (#74) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert, ha 2kB-onkent irod, mar jobb a helyzet. Amugy a 24LC-ket nem nehez irni. (Mintha a tavir tanfolyamban is lett volna rola szo, hogy van ra beepitett rutin.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76) ngabor2 válasza tvamos (#75) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, onnan vettem az ötletet. viszont az eepromból "tömbösítve" se találtam módszert, hogy egyszerre írjak egy teljes blokkot az sd-kártyán.

(#77) tvamos válasza ngabor2 (#76) üzenetére


tvamos
nagyúr

Link, szoveg nelkul... :-)
http://playground.arduino.cc/code/I2CEEPROM

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#78) ngabor2 válasza tvamos (#77) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi szépen, tanulmányozom.

(#79) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. DX-ről vki nem szeretne rendelni FreArduino-t? Ha 3 fölött rendelünk olcsóbb :)

(#80) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Arduino-val kapcsolok 12v-os lámpákat, 74HC4094 + ULN2803A IC párosokkal bővítve a kimenetek számát. Az a gondom, hogy amikor épp minden lámpának kikapcsolva kellene lennie, akkor néha, nagyon ritkán, mégis kigyullad egy-két lámpa véletlenszerűen. Napi kb 16 órát megy a cucc, és kb. 5-10 percenként van bekapcsolva egy-egy lámpa, 10 másodpercre. A hiba kizárólag az "üres" időszakban jelentkezik amikor minden le van kapcsolva elvileg. Valakinek van tippje, merre kezdjem el keresni a hibát?

köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#81) tvamos válasza nihill (#80) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megoszthatnal kicsit tobb informaciot! Mi az hogy kigyullad? Felvillan? Vagy kigyullad hosszabb idore? Vagy mit csinal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82) nihill válasza tvamos (#81) üzenetére


nihill
őstag

Több másodpercre kigyullad, utána magától elalszik. Néha csak 1db néha több lámpa is egyszerre, véletlenszerűen. Elég ritkán, ha ott vagyok még sosem csinálta, mindig más szólt utólag. Lehet ott kellene állnom egész nap és probléma megoldva :)

(#83) tvamos válasza nihill (#82) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem lehet kosza reset a rendszerben? Az ilyesmi neha elofordul, ha nem jo a reset aramkor. Mit tettel oda? Vagy letiltottad a reset pint? A szabad bemeneteket is erdemes valahova bedrotozni, vagy atallitani kimenetnek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84) nihill válasza tvamos (#83) üzenetére


nihill
őstag

A reset problémáról most olvasok csak a neten, hogy említetted. 120ohm-os ellenállás bekötését találtam rá, az megoldja, vagy hogy lehet letiltani szoftveresen? Mega 2560-at használok.
A nem használt bemeneteket beállítottam outputra.

[ Szerkesztve ]

(#85) tvamos válasza nihill (#84) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha letiltod a Resetet, csak HV- serial lehet utana programozni. Amugy a programozoban kell a Reset pin-t i/o-ra allitani.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#86) nihill


nihill
őstag

Sajnos ugyan úgy megvan a probléma az ellenállással letiltott reset után is.

(#87) tvamos


tvamos
nagyúr

Csakomako!
Ha van itt valaki, es meg nem jott ra, es erdekli, akkor a ma esti nyomulas eredmenye:
A "\arduino-1.5.4\hardware\arduino\avr\boards.txt"-ben tudok hozza adni akarmilyen sajat PCB-t.
Innen kezdtem a nyomulast:
http://arduino.cc/en/Tutorial/ArduinoToBreadboard
A lenyeg az volt, hogy ATMega8 panelt internal RC-vel (quartz nelkul) bla-bla-bla...
(Persze, guruk tudjak, de hatha valakit erdekel valami uj projekthez.... mittudomen...)
Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,
nyitottam egy Arduino témát, ha gondoljátok osszátok meg hogy éppen min dolgoztok :)

Üdv:Sleed

(#89) tvamos válasza Sleed (#88) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mer' ez miert nem jo? Nem kotozkodes, csak kerdem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#90) Sleed válasza tvamos (#89) üzenetére


Sleed
aktív tag

Nem tudom, ha be szeretném mutatni a projektemet, vagy segítséget kérni, nem valaki más blogposztjába rondítanék bele. Másrészt van egy pár blogbejegyzés, mind különálló komment szekcióval ezért megosztottnak érzem egy kicsit a dolgot. Gondoltam jobb lenne összefogni egybe.

(#91) tvamos válasza Sleed (#90) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#92) Andras_Cs


Andras_Cs
újonc

Sziasztok!

Keresek két olyan embert, akik szeretnek arduinokkal foglalkozni, a hozzájuk tartozó kütyüket próbálgatni és szívesen foglalkoznának ezzel napi 8 órában versenyképes fizetés mellett Budapesten. Olyan emberek jelentkezését várom, akik szeretnének egy fejlesztői játszótéren dolgozni a következő években és ehhez a tudásuk is meg van.

Ha érdekel a hardver építés és szeretnél saját eszközöket fejleszteni, van tapasztalatod arduino mikrokontroller programozásában, szeretsz kísérletezni, van műszaki érzéked, és jól beszélsz angolul, akkor írj nekem egy privát üzenetet. Jelentkezhettek két fős csapatban is, ha már van egy jól kialakult párosotok.

Várom a jelentkezéseteket, és további szép napot kívánok:
András

(#93) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Sziasztok!

Szétbontottam egy jellegzetes fehér, gyufásdoboz méretű RGBW kontrollert, 12-24V tápigényű, 6A-ig hajt ledszalagot a szokásos csatlakozójával. Applikáció a Happy Light
Nem arduinojellegű a kérdés, de a történet hasonló.
Hülye fejemmel nem gondolkodtam előre így két dolgot rendeltem fárísztről a zíbéjről.

1. ezt a komplett kontrollert
2. arduino uno klón + bt board + ismerőstől tranyós erősítőfokozat lesz tervezve

A két pakk nagyjából egyenlő arra a célra ami nekem kell, android applikációval színes ledek variálgatása.
Az arduino nyitott valami, elvileg a másik is, csak nem annyira egyszerű, vagy csak nekem nem.

A kis fehér dobozkával valamilyen formában kommunkál ugye az app, amit rá írtak, küldözgeti az RGB value-t valamilyen formában. Nyilván, hogy ha írok neki, hogy lécci csak a kimenetek specifikációját adja meg, nem fogja, szerzői joga.
A kis fehér dobozban egy Ti CC2540F256 Wireless SoC van, mellette természetesen az EEPROM.
Igazából, hogy mi van az EEPROM-ban nem is érdekel, mivel én is RGB értékeket szeretnék küldözgetni, csak nem szép szines apból csuszkákat tologatva örülve, hanem egy saját applikációval előállított értékeket.

Tud valaki nekem abban segíteni, hogyan lehet RGB vezérlést írni egy ilyen SoC számára BT-on? Böngészgettem a 298 oldalas kezelésijét, de ezek nekem még nagyon sötét. Az applikáció többi része, ami kiszámolgatja nekem az RGB értékeket még algoritmustervezés alatt van, nekem most hirtelen arra van szükségem, hogyan tudom konkrétan erre a Ti Soc-ra megcímezni.
Előfordulhat, hogy a távolkeleti programmel kolléga belenyúlt az EEPROM-ba, akkor **szhatom?

RGBW controller board bontva

ui.: a közös nevező pedig egy 20W-os RGB fémhátú ledecske.

[ Szerkesztve ]

-=ecchphoto=-

(#94) lui740


lui740
újonc

Hello. Nekem a felprogramozással van bajom. bárhogy próbálom valamire mindig hibát ír ki. Tudna valaki segíteni? Köszi előre is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.