Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük, már vártam hasonló gondolatébresztőt a témában! :R

(#2) razorbenke92

Én is örülök ennek az írásnak. Régóta tervben van, hogy belevetem magam, talán a nyár meghozza a lendületet hozzá.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#3) Muton


Muton
addikt

Köszi az írást! Pont vagy egy hónapja nézegettem a DX-en, lassan lehet, hogy rendelek egyet. Ahogy elnézem számos kiegészítő panel kapható hozzá, terv, hogy idővel magam csináljak egy automatikus virág locsolót, ha huzamosabban nem vagyok otthon :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha van hozzá elég kedv, akkor nagyszerű szórakozás, régebben magam is kísérletezgettem vele :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Köszi az irást.
Lehet berendelek egy ilyen panelt én is. Mi árban dobják az ember után? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a cikket!

Mennyibe van egy ilyen?

J.

(#7) ZetorGumi válasza joysefke (#6) üzenetére


ZetorGumi
addikt

egy huszas.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#8) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Köszönjük, nagyon jó kis "bemutató" én is szívesen megcsinálnám mert kedvet azt kaptam hozzá csak én az ilyenekhez hülye vagyok. :DD
Kb. úgy szedném szét mint hülyegyerek a rossz biciklit. :D

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szuper dolog, ezt kéne a főiskolán okosítani, sokkal életszerűbb dolgokat lehet kivitelezni vele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) San398 válasza joysefke (#6) üzenetére


San398
őstag

Ebay-en 3-4 ezerért már kapsz Arduino UNO R3 MEGA328P-t ami legalább ilyen jól használható mint a cikkben látható.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#11) wmati válasza San398 (#10) üzenetére


wmati
addikt

Vaterán nézegettem, alapból 3 fajtát találtam mi a különbségek ?

(#12) ZetorGumi válasza wmati (#11) üzenetére


ZetorGumi
addikt

A méret, ezáltal a "bővithetőség".
Kisebb panel, kevesebb ki/bemenet.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#13) wmati válasza ZetorGumi (#12) üzenetére


wmati
addikt

Kösz

(#14) Ursache válasza Graphics (#9) üzenetére


Ursache
senior tag

Egyetertunk.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#15) nyunyu válasza Graphics (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Szuper dolog, ezt kéne a főiskolán okosítani, sokkal életszerűbb dolgokat lehet kivitelezni vele.

Milyen villanyos/infos foiskola az, ahol nem szorakoztattak mikrokontroller programozassal?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) kpityu2


kpityu2
őstag

Annyit fűznék még hozzá, Hogy az IDE tulajdonképpen a Processing környezet, ami az Arduino vezérlésén/programozásán kívül sok más fantasztikus dolgot is tud ( Kinect kezelés, webcam kezelés, 3D modellezés, kép és hangfeldolgozás, animáció, Android programozás, stb) :

[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#17) agressiv


agressiv
addikt

Mindíg jön valami új, végre megtanultam a PIC-et, erre most az arduino a "menő". :DD

Hát még a borz.....

(#18) kisi


kisi
aktív tag

Gratulálok, Szuper kis írás lett!

Nekem egy Uno r3-m van, remekül el lehet vele szórakozni.

Tudom, nem az volt a cikk célja, de egy pár szót lehetett volna ejteni a forgalomban lévő boardokról, illetve azok jellemzőiről: Arduino Serial, Arduino Duemilanove, Arduino Mega, Arduino Lilly, Arduino Leonardo, Arduino Due, Arduino Uno.

(#19) Szmájler


Szmájler
csendes tag

Jó látni, hogy vannak még olyanok akik nincsenek beleőrülve a PIC be :)

Az én fantáziámat az mozgatja hogy egy távirányítású autó difiművét helyettesíteni két motorral és valamilyen mikrokontrollerrel kialakítani egy aktív difit :) Dúvrább esetben összkerékhajtás. És akkor egy igen patent kis rally RC autót összelehetne dobni :) Bár sok meló lenne vele az biztos :)

(#20) marchellow


marchellow
tag

a beszerzéshez pár szót írnék én is.
kezdőknek mindenképp az UNO board javasolt, árfekvése kiváló és jó ideig eltart míg esetlegesen "kinövi" valaki.
a hivatalos disztribútor itthon a fablab, de raktárkészletük se nagyon van, meg az áraik sem túl jók.
utángyártottat itthon innen lehet rendelni: http://avr.tavir.hu/

külföldi webshopok:
én múlt hét vasárnap rendeltem innen egy ilyen csomagot:
http://www.cooking-hacks.com/index.php/shop/arduino/starter-kits/arduino-starter-kit.html
keddre már itt is volt. igaz nem volt olcsó, de tényleg gyors volt a kiszolgálás.
a board is eredeti arduino, nem utángyártott (nem mintha ez nagyon számítana igazából).

DX-en nagyon olcsón lehet még kapni utángyártottat, de ott kb 1 hónap mire eljut hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#21) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szép összefoglaló, és jó alapok :)
Régen akarok már ilyet írni, de hát akkor a programozás alapokat nem is fogom feszegetni, csak a hardvert :)
Anniyt lehetett volna kidomborítani még, hogy miután ezzel a demo boarddal, meg breadboarddal összeraktál egy áramkört, megírtad a programot, máris lehet tervezni hozá a nyákot, ha egy konkrét célra akarod használni.

@Joysefke : Az Atmega328 magában kb. 750Ft ebayen, Arduino demo board meg 3000...

Ha magadnak építed (ahogy én is), kb. ezerötből megvan, talán kicsit több..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Én úgy döntöttem beszerzek egy ilyen kis Arduinot. :)
Nagyon tetszik hogy a lehetőségek határa kb. végtelen.

Ha esetleg valamilyen programozási vagy bekötésben segítég kéne azt itt hardveraprón hol tudom majd megkérdezni?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#23) agressiv válasza sotetlovag97 (#22) üzenetére


agressiv
addikt

Azzal menj HE-re.

Hát még a borz.....

(#25) Galdius


Galdius
csendes tag

nekem a linuxos része tetszik hogy az egész ott van csinálva nem windows alatt éjjen az atmega:D

(#26) nyunyu válasza Galdius (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Magara ezekre a mikrokontrollerekre is letezik kulon oprendszer, microC/OS-nek hivjak, kemeny 20KB leforditva a kernele.

Legalabbis egyetemen ilyennel bohockodtuk ATMega128-cal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) hcl válasza Galdius (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Olyan szinten, hogy Linuxon tudok Parallel Programmerrel fullosan bootloadert és fusebiteket írni, pedig hivatalosan Parallel-lel nem támogatott :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) tvamos


tvamos
nagyúr

Csak sajnos a debug = 0 !....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30) hcl válasza Volkov (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ügyes :)
Én most fényképezőgéphez építek időzítőt, eddig órákat csináltam, meg kijelzőmeghajtásokat. :)
Későbbiekben pedig rádiós vezérléseket... :U

@tvamos : Ezt hogy érted?
Nekem pl. pont az tetszik benne, hogy ezt még programozni kell, nem visual object framework bullshit.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) agressiv válasza Volkov (#29) üzenetére


agressiv
addikt

(amit nem én írtam :DDD)

Itt el is veszik a varázsa a dolognak. Ez így tulajdonképpen olyan, mintha egy cél IC-t vennél.

Hát még a borz.....

(#32) hcl válasza agressiv (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak az nem biztos, hogy a te igényeid szerint van összerakva, és nem tudod úgy és akkor módosítani, ahogy csak akarod.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) agressiv válasza hcl (#32) üzenetére


agressiv
addikt

Ha forráskódot sem kap az ember akkor ugyanott van. És nem azt mondtam, hogy nem jó, de ne örüljünk már ennyire egy más által elkészített program működésének.

Hát még a borz.....

(#34) hcl válasza agressiv (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az már a fejlesztő döntése, adja-e hozzá (alapeset ugye az, hogy igen, mert az Arduino erről szól). Én ha végre eljutok a cikkírásig, nyilván felteszem a progikat is hozzá.
Másik dolog : aki meg akarja otthon valósítani, majdnemhogy forrás nélkül is meg tudja. Aki nem járatos az elektronikában, az viszont vehet egy saját igényei szerint programozott cuccot, de akár olyat is lehet, hogy építtetsz egy egyadi cuccot, amire fejlesztő olyan változtatásokat csinálaht, amilyet csak szeretnél, és pl. te fel tudod tölteni a hardverre az új progit, mintegy firmware jelleggel.

(Amúgy a konkrét eset, szerintem ezer ilyen tachográf forrást lehet találni.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) agressiv válasza hcl (#34) üzenetére


agressiv
addikt

Én is szoktam nézegetni mintaprogramokat, de a programjaimat magam írom meg, olykor segít egy haverom, mert a szintaxissal mindíg gondban vagyok.

Hát még a borz.....

(#36) Volkov válasza agressiv (#31) üzenetére


Volkov
aktív tag

Nem értek egyet.
Miért kéne mindent a 0-ról írni, ha valaki már megcsinálta? :F

Az alapot nem én írtam, de mára eljutottam oda, hogy a saját igényeim szerint alakítom a kódot, pl máshogy néz ki a kiírás, tettem bele hőmérőt, stb.
Itt egy példa rá
(a kocsin kívül is folyik a fejlesztés, a másik a kalibrálás miatt van bent)

Sokkal könnyebb úgy tanulni (szerintem) ha van adott cél, mint hogy villogtassunk egy led-et mert az jó.

Egyébként tervben van a full saját verzió is, a sebesség mérés már megy! ;]

Cél IC meg sok feladatra nincs. Erre se. Öreg kocsi, 86-os, nem OBD-s.

:)

(#37) agressiv válasza Volkov (#36) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kell, de ne csinálj úgy, mintha olyan nagy dolgot alkottál volna, mert nem. És ettől még nem is értem, hogy miért isteníted az arduinot, majd amikor többféle platformon próbálkozol, akkor elddöntheted, hogy melyik az egyszerűbb. Mindegyikre létezik ilyen megoldás.

Hát még a borz.....

(#38) Volkov válasza agressiv (#37) üzenetére


Volkov
aktív tag

Istenítem?! :F
Bocsánat, hogy hozzá mertem szólni egy cikkhez... :(((
(találó a nicked..)

:)

(#39) agressiv válasza Volkov (#38) üzenetére


agressiv
addikt

Semmi baj, félreértés van.

Hát még a borz.....

(#40) hcl válasza agressiv (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem hinném, hogy úgy állt volna hozzá, hogy valami nagyot alkotott. Simán megmutatta, hogy neki hogy működik, nem kell helyből rávetni magad...
Az Arduionban meg az a jó, hogy egyszerű. Különben képességeiben nem egy nagy valami, de nem is hardcore dolgokra való. Arra ott az assembly.

Én mondjuk szeretem magam írni a dolgaimat, de sokszor merítek a példaprogramokból is. Azért vannak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) tvamos válasza hcl (#30) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahogy irtam. Nincs debug. (Breakpoint, Step, Watch window, ilyenek...)

(#33) agressiv válasza hcl (#32) üzenetére
Dehogynem... Oerulunk neki, mert... No mindegy...

Rosszul mutat, hogy egy soldet breadboardot nem lehet ranyomni a tetejere.
Lehet, csak osszeeskuves elmelet, de lehuzas szaga van...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42) hcl válasza tvamos (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De milyen debug lenne egy mikrokontrolleren? :) Én úgy szoktam megoldani, hogy megfelelő helyeken kiküldöm soros porton a változókat.
(Van egy olyan mondás is, hogy "Az igazi programozó TUD dumpot olvasni :D )

Breadboard meg... én pl. magamnak építem a cuccaimat, amik úgysem kompatibilisek a shieldekkel, szóval ez nem probléma :D Tüskesor+drót :)
A gyári shieldek emiatt nem is izgatnak, bár persze azt is rá tudom drótozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) tvamos válasza hcl (#42) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, meg lehet oldani, de minek, ha nincs ra szukseg? Vannak rendes IDE-k is, rendes debuggal. Amilyen egy debug. Persze, lehet a soros porton adatokat kuldeni, meg LEDeket villogtatni, meg nyomogombokat tenni, hogy arra varjon az fw, de erre meg azt mondanam, hogy egy tiny13/15-on hogy?

A hw csatlakozas szandekos, vagy veletlen elrontasa pont azt akadalyozza meg, hogy gyorsan, olcson haladj. Ha mar nyakot kell csinalni, akkor arra nem kell az arduino hw se, mert ratervezem a procit is.

(Persze... Igazi programozo... Az igazi programozo fejben futtatja a szimulatort!)

Ez egy platform a sok kozul, sokaknak tetszik, szerintem meg egy katyvasz. Otthon jatszogatni jo lehet...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#44) agressiv válasza tvamos (#43) üzenetére


agressiv
addikt

Egyet kell értsek!

Hát még a borz.....

(#45) hcl válasza tvamos (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igaz, hogy kissé túl egyszerű, de eredeti célja egy tanulórendszer volt. Szerintem arra jó is, tehát pont amit írtál, otthon játszogatni.. Az már, hogy végülis lehet vele rendes, használatra való hw-t is építeni, csak hab a tortán :)

Nyák : nem mondam nyákot. A saját demo boardomon tüskesor van, az egyéb hardvereket arra dugdozom, általában próbapanelre felépítve.
Ha kész, program és HW is, akkor csinálok neki nyákot. Arra ráteszem nyilván a procit is.
Néha a kész cuccra is felteszem a soros tüskesort, hogy lehessen módosítani a progit :)

(Persze... Igazi programozo... Az igazi programozo fejben futtatja a szimulatort!
:D Ez jó :)
De ez azt is jelenti, hogy tudja, mit csinál, amit ír ;) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) kovgab


kovgab
aktív tag

jó kis írás... gratula :C

Ká Úr

(#47) JoeYi


JoeYi
őstag

Köszi a cikket, a hatására beruháztam egy kisebb csomagba. Az analóg input lábak fogtak meg a legjobban, sokmindenre adnak lehetőséget

(#48) tvamos válasza hcl (#45) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az már, hogy végülis lehet vele rendes, használatra való hw-t is építeni, csak hab a tortán
Szerintem ez nem igy van, mert NEM FOGOD TUDNI, HOGY MUKODIK!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49) hcl válasza tvamos (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért ne tudnám...? Persze, egy Tiny-vel más a helyzet, de az nem is hivatalos Arduino HW. A legtöbb hardveren meg van valamilyen visszajelzés, legalábbis amiket én csinálok, szoktam rakni.
Meg azért... a legtöbb, ezzel felépített cucc valamit csinál. Nyilván tudom, mit szeretném, hogy csináljon. Ha teszi, akkor tudom, hogy működik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) tvamos válasza hcl (#49) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha open source, akkor a hivatalos, ertelmezhetetlen!
Na, abbahagytam a flamelest, mindenkitol elnezest kerek!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.