Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nah egy ilyet elfogadnék, persze csak, ha nem hangos :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) jorgoszka


jorgoszka
tag

Tetszik. :P

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#3) arn


arn
félisten

a zajszintre en is kivancsi lennek... az elozo is 1000 eur volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) t72killer válasza Scholes9 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csinos darabok, de bizony a 1060-at nem lesz könnyű civilizáltan lehűteni, a 1070-et meg pláne nem. Ezekbe valami max 50W-os dVGA kellene, akár mobil vonalról.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Scholes9 válasza t72killer (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan, jó eséllyel nem éppen halk gépezetek lesznek ezek :N

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#6) t72killer válasza Scholes9 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor HTPC-nek halva született 5let:(. Elég ciki, ha a gép hangosabb a filmnél ;] (igaz, mozigépbe nincs is értelme ilyen bika grafikának, csakhát nvidia fronton jelenleg vagy 1060 vagy a régi, hevc10bit-et nem támogató szériából válogathat az ember)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) berVi válasza t72killer (#6) üzenetére


berVi
senior tag

HTPC-be pontosan nulla ertelme dVGA-t tenni. Ha valaki a 10 bitre gorcsol (nem mintha vakteszten meg tudna mondani a kulonbseget), akkor varjon a Kaby Lake-ig par honapot, azt' joido.

(#8) t72killer válasza berVi (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, főleg, hogy a Kaby procik jó eséllyel BIOS-updattel menni fognak a mostani 1151-es lapokban. Nekem is van htpc-m, a vga "helyére" winyó fog kerülni. :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) berVi


berVi
senior tag

A GPU-k dedikalt VRAM-ot kaptak a gepben, vagy az osztott kozpontit hasznaljak?

(#10) Seirus


Seirus
tag

Én is inkább feláldozom a méretet a csend oltárán :K de alapjáraton (ill. filmnézés közben) azért lehet hogy halkak maradnak.
4K-ról nincs fogalmam de FullHD lejátszás közben keletkező hő elég távol áll a Doom által termelttől :DDD
Szóval zene, film netezés alatt maradhat halk...

Ennek ellenére ez a tipikus "szép-szép, tetszik, de nem praktikus" dolog :(

Telefonszám adatlapomon.

(#11) t72killer válasza berVi (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A cég egyelőre csak a 6 GB GDDR5 memóriával ellátott GeForce GTX 1060-ra " - ezekszt dedikált VRAM.

#10: egy modern (Skylake/Kaby) proci 4k alatt se fog leolvasztani neked egy passzív hűtőt:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Patice válasza berVi (#7) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, azért van, csak nem TV-hez, hanem vetítőhöz (madVR....), de ez itt nagyon OFF.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) arn válasza t72killer (#6) üzenetére


arn
félisten

azert egy videolejatszas alatt nem fog sokat enni... lehet siman megall 20wbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Borisz76


Borisz76
veterán

Lassan 2 éve, hogy a fiamnak vettem egy Zotac EN860-s gépet.

Tettem bele 2x4 GB ram-ot és egy 256 GB-s SSD-t.

Teljesen jól használható.

Minimális hangja van filmnézés alatt.
Játékok ( Word of tank/repcsi/csatahajó ) alatt persze megjön a hang de nem zavaró.

A Bios-ban 3 féle opció közül lehet választani ami a hőmérsékletre vonatkozik.
Ebből adódóan lehet halk a gép de , akkor melegebb vagy hűvösebb beállítás esetén hangosabb.

Tetszetős darabok ezek az újak is.
CPU és dGPU terén is történt előrelépés.
No meg persze a csatlakozók is fejlődtek.

Tény, hogy nem olcsó , de ekkora méretben ilyen teljesítményt összehozni nem egyszerű feladat.
Ha valaki csak filmezésre használná, akkor felesleges is.
Ugyanakkor ezekkel a dVGA-kal már játszani is lehet...akár a legújabb címekkel is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15) Ribi válasza berVi (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

HTPC topikban erről más a vélemény, de ez már más kérdés. :U
(bár ahogy nézem a cikket se igazán olvastad el...)

[ Szerkesztve ]

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Csak" HTPC-be GTX 1060-at rakni biztos overkill (ha nem számítjuk a HEVC igényt, de azzal simán megküzdhet a proci is), erre jön rá, hogy az NVidiák (ahogy mostanában kaptam az infót a HTPC Topic-ból) nem épp a kadenciahelyes lejátszásukról híresek. Szóval kicsit hit-and-miss a dolog és csinálhattak volna belőle AMD VGA-s verziót is, mert aki ennyit szán egy HTPC-re az nézni fogja a kadenicahelyességet is. Mást tészta ha a játékos képessége inkább érdekli a HTPC helyett. Persze csak akkor ha az ára nem szárnyalja sokkal túl egy normál "összerakós" konfig árát, amit gyanítok, hogy nem egészen így lesz.
Szóval most egyelőre nem egészen értem teljesen a koncepciót. (Ha AMD VGA lenne benne kicsit megértőbb lennék...)

De a mérete, a ficsőrők és a kinézete terén szerintem nagyon ott van (Csak az NVidia a mellé lövés, no meg majd az ára lesz érdekes...)

U.i.: bár nem tudom, hogy ezek az új sorozatú NVidia kártyák hogyan állnak a kadenciahelyességgel :F , ha a fentiek már azokra nem vonatkoznak akkor más a helyzet...

(#17) smkb válasza SunMount3r (#16) üzenetére


smkb
őstag

És melyik jelenlegi AMD mobil gpu tud csak hasonló teljesítményt is egy m1060-al azonos fogyasztási keretből? Melyiket kéne választania a Zotacnak, a nem létező AMD modellek közül?

(#18) SunMount3r válasza smkb (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valóban, ebben most az AMD jóval gyengébb, ezt nem vettem figyelembe. :U Most néztem és még a R9 M485X is hátul kullog, ha csak ezt a részét nézzük. De gondolom azért a mai játékok nagy részével nem lehet olyan nagy gondja.

(#19) J.J. András válasza t72killer (#6) üzenetére


J.J. András
őstag

miért, ha filmet játszik le egy PC, akkor hangos ?
mennyi a CPU kihasználtság akkor ? vagy a VGA-jé ?
max. 35% komplett ????

Akkor meg miről beszélünk ... ? BRD lejátszását is egy csomó teszt nézi.... kompletten 60÷80W fogyasztás....

hirtelen

nekem ilyen kellene, aztán vihetem magammal mint egy laptopot, mert már mindenhol van kivetítő....

bye-bye

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) t72killer válasza J.J. András (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az enyém ugyan nem, kb prime-ot kell indítanom, hogy felpörögenek a ventik ;] Ilyen kicsi doboznál viszont nem tudom...

A laptopom viszont felmordul, ha 4k anyagot játszok vele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) sagit


sagit
addikt

Kevés ez a proci az 1070 hez. A 4770T - m se hajtotta full ki.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) berVi válasza Ribi (#15) üzenetére


berVi
senior tag

Nem igazan erdekel, hogy milyen butasagokat terjesztenek HTPC korokben. A Kaby Lake konkretan 0.5 (!) Wattot fog fogyasztani 4k 10 bit HEVC tartalom dekodolasara (a Skylake-nek massziv 10 W kellett erre a hatalmas mutatvanyra, mivel nem volt HW decode). De hat a nagy HTPC szakiknak ez tuti nem eleg, es csak Titan X SLI eleg ra, nem? Ne rohogtess...

Intel Announces 7th Gen Kaby Lake

[ Szerkesztve ]

(#23) Lacok


Lacok
őstag

Olcsó biztos, hogy egyik sem lesz, ha csak a korábbi Magnus modelleket veszem alapul viszont cserébe kap a vevő egy kis méregzsákot amit nem kell lecserélni egy év után.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) Ribi válasza berVi (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem butaságokat beszélnek, neked nincs fogalmad mi mindenre használható a vga. Nyilván nem a kő alap lejátszáshoz kell a vga power, hanem ha bekapcsolnak mindenféle képjavító eljárásokat. Ezeket nem kell használni, én sem használom, de ha valaki igen, akkor oda kell a nafta...

(#25) aok1


aok1
tag

És az a gyenge energia takarékos core i5-ös ki is paszírozza a gtx 1070-est?Mert nem egy ki eggyensúlyozott konfiguráció ez szerintem.Nem lessz az az alacsony órajel kevés oda?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.