Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sugarforce


sugarforce
őstag

kis és középvállalatnak 10gbit? hát az még kicsit odébb van, pláne ha az erre alkalmas hálózati eszközök árát nézzük. Az ára úgy ahogy baráti, de ennyi pénzért nem qnapot vennék.

(#2) #56573440 válasza sugarforce (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Miért ne? Lehet kkv egy pár fős mondjuk fotós vagy videós cég, vagy igazából bármi, ahol többen szeretnének egyszerre dolgozni egy nasról/ra nagy fileokkal. Vesznek pl egy Unifi US-16-XG 150 nettóért, és szétlökik gigabitre a kollégáknak. Persze ha mindenkit dedikáltan akarnak 10g-re ültetni, az meleg pite is lehet, de normális cégeknél ha kell akkor kell, mert ezzel termelsz, és el lehet dönteni, hogy mi kerül többe, a kolléga ideje amíg vár a hálóra, vagy egy ilyen beruházás. Normális helyen. Aztán sok a nemnormális is.

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No nekem egy ilyen gépház kéne, amibe belefér egy mITX lap. Elég 2-4 rekeszes is. Persze nem csillagászati áron. Tud valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#4) -=MrLF=- válasza KaiotEch (#3) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

pl. [Chenbro SR30169 szerverház bemutató], az ára [ár - 50k körül]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) velizare válasza sugarforce (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ha data-heavy céged van, akkor ez nagyon kevés. pl. a starschema egy magyar kkv, 120-150 fővel, akik big-data megoldásokat szállítanak fortune 500as cégeknek. fácsé, netflix, shell, stb.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) pengwin válasza velizare (#5) üzenetére


pengwin
addikt

A 120-150 fő mégis mióta KKV?! :F

Üdv, pengwin

(#7) #72042496 válasza pengwin (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

250 főig lehet középvállalkozás ha jól tudom, feltéve hogy a követelmények pénzügyi vonatkozását is teljesíti a cég.

(#8) velizare válasza #72042496 (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

:K nettó 50m€ árbevétel vagy 43m€ mérlegfőösszegig.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Legyes válasza sugarforce (#1) üzenetére


Legyes
tag

Simán van értelme az SSD korszakban. Nem olyan drága már az SFP+ -os switch.

-=LeGyEs=-

(#11) Szipó


Szipó
tag

Nassolnám ;]

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#12) sugarforce válasza #56573440 (#2) üzenetére


sugarforce
őstag

Teljesen igazad van, ebbe az igenybe bele se gondoltam. Bar ott gyanus, hogy ez a lemez mennyiseg lenne keves.

[ Szerkesztve ]

(#13) sugarforce válasza velizare (#5) üzenetére


sugarforce
őstag

Dacara annak, hogy kkv, egy big-data ceg ilyen kaliberu megoldassal szoba sem allna, ez persze hogy keves lenne nekik.
De gyanitom a cikkiro sem ilyen kaliberu kkv-ra gondolt, na meg en sem. :DD

(#14) #56573440 válasza sugarforce (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Miért lenne kevés? 3.5 lemezből 8-10 tb megpakol fent, raid 5, a 4*2.5 helyre ssd tömb kb ami tetszik, akár raid 0. Ssd a melós under construction kötet, ami kész mehet le róla át a vinyonra. És még később ha kinovik, lehet venni hosszútávú tárolásra más eszközt is:)

(#15) sugarforce válasza #56573440 (#14) üzenetére


sugarforce
őstag

12tb-os lemezebol is megpakolva raid5ben baromi kevesnek talalom azt a 36tb-ot egy ilyen feladatra(azert 1 spare-rel szamolva). Azt is jo lenne megnezni, hogy milyen lemezeket fogad magaba a cucc, bar gyanitom kb barmit. Egy sebessegtesztet majd keresek rola, hogy mennyire tudja kihajtani a 10 gigas halot egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

(#16) bteebi válasza sugarforce (#15) üzenetére


bteebi
veterán

"Azt is jo lenne megnezni, hogy milyen lemezeket fogad magaba a cucc, bar gyanitom kb barmit."

Díjazom az optimizmusod :DDD. Jó lenne, de valószínűleg sajnos nem így van. Elég sok NAS-sal probléma (nekem), hogy bőven nem támogatnak mindent. Mondjuk azt nem tudom - és ez így elég hülyén hangozhat -, hogy a támogatás hiánya fixen azt jelenti-e, hogy nem is működik az adott lemezzel. Ez pláne akkor érdekes, ha adott széria kisebb tárhelyű tagjai támogatottak, de a nagyobb (elvben) nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Alig 2 éves fénypulton random fagyásokat okozott egy ilyen kitágult DC ajzat, és azon még nem ment át 20W-nál több. Én a következő, belső tápos modellt választanám...

(#18) velizare válasza bteebi (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

ez azt jelenti, hogy lehet, hogy működik, de az is lehet, hogy nem. valamint ha működik, de valami/bármi hasfájásod lesz vele, rájuk ne számíts.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) #06658560 válasza velizare (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

5 cent?

Tessék mondani, ez mennyire fog süvíteni az irodában?

[ Szerkesztve ]

(#20) bteebi válasza velizare (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi, ilyesmire gondoltam én is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) haxiboy válasza sugarforce (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Mi is kisvállalat vagyunk, 10Gbit/s pont elég lenne arra hogy közel a szerverekhez a napi adatmentéseket elvégezzük. Nyilván nem interneten keresztül, hanem ott helyben csak mondjuk pár teremmel arrébb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) #56573440 válasza sugarforce (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem ebbe nem érdemes spare-t tenni. Én legalábbis nem tenném. Ill ha akkora adathalmaz van ami ezen nem fér el, akkor egyértelműen jóval túlmutat az igény ezen, és kell venni egy rendes storage szervert, osztán pont :D

De pl fotós ismerősök cége archiválni havonta egy tb-t se szokott, pedig rengeteg esküvős és egyéb videózás meg fotózás van, raw és társaival, de ugye nem mindent kell letenni későbbre sem, csak van elég helyük... Racionálisan el tudnának lenni elég sokáig egy 5 lemezes nassa, igazából nekik is annyi van a synoban, aztán ha megtelik áttolják egy másikra tömörítve. Az még nem teljt meg:D

Ha meg linus jelleggel mindent is akarsz hogy ottlegyen, akkor storinator aztán építs egy korrekt vasat :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Timer


Timer
veterán

"Ugyanmá', megcsinálom fele ennyibő' ópenszósszal" hozzászólások 3... 2...1...

(#24) #72042496 válasza Timer (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kát volt ezt egy nap után betolni ide.

(#25) pengwin válasza Timer (#23) üzenetére


pengwin
addikt

Most ránéztem és külföldön 200-210 ezer forint környékén kapható ez a NAS.

Na most ha valaki ilyet vesz, az gondolom nem 5db 2TB-os 3,5" WD REd-et akar belerakni, hanem inkább a 8-12TB-os méretű monstrumokat, meg 4db 2TB-os SSD-t.
Ez legyen 4*240.000 (2TB Samsung PRO SSD), meg 5*60.000-130.000 (8TB-os Seagate archivevagy 12TB WD gold). Ez így máris 1.650.000 csak a meghajtókra, ha tényleg ki is akarod ezt maxolni.

Szóval openszósszal megoldom 5%-kal olcsóbban! (Csak, hogy igazad legyen... ;] )

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) Timer válasza pengwin (#25) üzenetére


Timer
veterán

Ez az, így lett teljes a napom! :DD

Amúgy a QNAP termékekben én még nem csalódtam, és bár lehet, hogy nem a legolcsóbbak, de igazi "rakd le és felejtsd el" eszközök, így megérik a plusz pénzt, szerintem. Mondjuk, szoftver frissíteni ezeken sem mindig tanácsos, láttam már így isntabillá váló egységet, ami addig egyetlen hiba nélkül ment másfél évet, azóta viszont már frissítettem vagy hatszor, de még mindig eldobálja az SNMP-t.

[ Szerkesztve ]

(#27) pengwin válasza Timer (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Én szerintem leállnék építeni, de inkább hobbi/érdeklődés okán, mintsem fillérszekszualizálás céljából.
Biztos jó a QNAP BSD-je, és a céghez valószinű én is ezt ajánlanám bakácsolás helyett.

Egyik kolléga nemrég felvetette, hogy simán meg tudnánk oldani a cégnél a saját szervert olcsóért.
Csak az a baj, hogy van pár szoftverfejlesztőnk meg egy rakás TW, és valakinek azért menedzselnie kéne ezt a rendszert is, ami meg a munkaórákból vesz el.

Az open Source szerintem akkor éri meg, ha a kezdetektől csinálod és kiváltasz egy pár előfizetéses szolgáltatást is az épített szervereddel, pl. megspóroljátok a felhő, Skype meg Slack előfizetéseket, mert saját szerverről elintézitek. Ezeknek az az előnye is megvan, hogy a kollégák olyan rendszeren dolgozhatnak, amin akarnak, mert ezek az openszósz dolgok mindegyikkel kompatibilisek.

Üdv, pengwin

(#28) #56573440 válasza Timer (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

Figyelj a kész nasok topikban jellemzően tele van az olyan userrel, aki be tudta állítani, eléri, telepítette, csak miért nem megy egy telepített app kívülről? Jah hogy portot kéne forwardolni a routerben. Jah hogy. De ki az a forwardolni, melyik beállítások fülön van a router, és milyen színű a port...

A jogosultság kezeléstől a kötet létrehozásokig messze egyszerűbb egy laikusnak egy készre szerelt nas, és jellemzően igen sokan veszik őket, mert nincs idejük, kedvük, tudásuk pláne szórakozni vele. Persze aztán van néha sírás, hogy a default portok miatt sír az eszköz, hogy megpróbáltak belépni de letiltotta, meg ilyesmik...

(#29) haxiboy válasza pengwin (#27) üzenetére


haxiboy
veterán

Persze csak győzd erőforrással/pénzzel :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) Timer válasza #56573440 (#28) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem rosszul értettél. Én éppenhogy a brand NAS-ok mellett kardoskodom, mert kipróbáltam HP Microserver / FreeNAS kombótól kezdve a jó ég tudja, már mit nem, végül vettem egy QNAP-et otthonra. Aztán még egyet. Meg még kettőt a céghez. Ha szimpla fájlszerver kell kis céghez, ennél nincs egyszerűbb megoldás, otthonra pedig egy ilyen NAS maga a non-plus ultra.

[ Szerkesztve ]

(#31) #56573440 válasza Timer (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem egyet értettem veled...

[ Szerkesztve ]

(#32) nyunyu válasza pengwin (#27) üzenetére


nyunyu
félisten

pl. megspóroljátok a felhő, Skype meg Slack előfizetéseket, mert saját szerverről elintézitek.

Mire nem elég az ingyenes Slack?
(utolsó 10k messaget mutatja csak, régebbieket csak akkor, ha előfizetsz.)

Legalábbis mi ~25 fős teamünk azt használja, egy-másfél évvel ezelőtti chat úgysem releváns már címszóval.
Ami fontos, hogy meglegyen infó, az úgyis emailben megy.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) Timer válasza #56573440 (#31) üzenetére


Timer
veterán

Ez esetben nálam nem működött a szövegértés, bocs! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.