Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Gondolkodtam egy hasonló íráson, csak az pont a te eseted fordított változata lenne. 3,5 év iOS után váltottam androidra (HTC Sensation), de borzasztóan csalódott vagyok.Mivel ez az első ilyen telóm sajnos nem tudom ,h a csalódottságomat kiváltó hibák az oprendszer vagy a telefon rovására írhatók. És ez a kérdés egyből rá is világít egy igen alapvető tényre ami könnyen az iPhone felé billenti a mérleget. Az iOS-hez egy telefon tartozik (a generációktól most tekintsünk el). Egy telefon és a csakis hozzá készült oprendszer. A kettő olyan szorosan összekapcsolódik mint semmilyen más telónál.
Standard user vagyok, arra használok egy okostelefont amire szánták. Nem akarok rá programokat írni, nem buzerálom a rendszert, nem akarom tunigolni, de még csak a "desktop" kinézetén sem szoktam változtatni a háttérkép kivételével. 3,5 év alatt soha nem tapasztaltam semmi féle rendszerhibát iOS-en és szinte sosem kellett beállításokat napi szinten variálnom...a rendszer gördülékenyen tette a dolgát és szinte minden úgy volt ahogy nekem kellett, semmire sem kellett figyelni, csak használni a telefont.
Az andoridos HTC-vel való kapcsolatom 1 hónapja kezdődött. Ez alatt az idő alatt átlag 2 naponta tapasztalok valamiféle hibát. Minden szó nélküli újraindulások (elég bosszantó amikor egész nap hívást vár az ember, délután ránéz a telefonjára az meg a pinkódot kéri, majd miután megkapta illedelmesen elnézést kér egy váratlan újraindulás miatt), rendszeres grafikai bug-ok ("szétfolynak" az ikonok/ törlés-újra kirakás/), a touchpad néha nem reagál csak ha lezárom és újra kinyitom a képernyőt, a hangbeállítás az oldalgombbal néha sikerül, de néha visszaugrik az előző állapotra....Nem egyszer előfordult,hogy éjszakára felraktam tölteni és lemerült, mert nem néztem mennyi alkalmazás fut a háttérben és nem lőttem ki őket és nem töltött olyan gyorsan mint ahogy ette az aksit. Ezek miatt a Market böngészése azóta is abból áll, h különböző programokat keresek amivel könnyebben tudom kezelni a beállításokat és a futtatott folyamatokat ,h valahogy kibírjon egy napot a telefon. Most egy teljes képernyőt foglalnak az ilyen jellegű widgetek. Lassan úgy érzem rendszergazda is kell egy ilyen telóhoz.
Bocs,h ilyen hosszú lett, de az még mindig csak a töredéke amit tudnék írni a tapasztalataimról, és bár vannak azért pozitív dolgok is az android oldalán az szinte biztos, ha majd barátibb áron kapható lesz az új iPhone visszatérek az iOS-re.

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.