Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Apple hívő :)
Nem tudom amíg az apple csak a snob, pénzes, vevőket célozza meg és arcátlan vállalati viselkedést mutat addig én még kezembe se fogok egy termékét sem! Talán utána sem, mer nem tudja azt úgy ahogy nekem kell. Apple-re hogyan írjak (dinka egyszerű) javában kapunyitó softvert? Obj C meg csak a kisgyerekek rémálma. De ez csak egy abszurd példa. Szerintem aki értelmes összegen akar értelmes eszközt vásárolni az minőségi gyártó android termékét választja.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Ezt tuti így akartad fogalmazni?:)

"Afelett viszont továbbra sem tudok elsiklani, hogy Opera Miniben nem tudok egy fájlt letölteni (kivéve képek), mert a Safari-t nyitja meg egyből. Na ez idegesítő, ez hiányzik az Androidból, emlegetem is mindig! "

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nekem az az egy gondom van az ájfon 4 - el, hogy kb. feleannyiért ugyanolyan tudású Android - os telefont lehet kapni. Most csak azért, mert a neve iPhone és nem mondjuk Galaxy S (írhattam volna mást is), attól még nem hiszem, hogy annyival többet ér.
Egyértelmű, hogy a luxus kategóriát képviseli. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#4) vicze


vicze
félisten

Amúgy ha így elolvasom, akkor főleg a minőségi külső miatt veted az iPhone 4-et, miért nem próbáltál meg egy HTC-t? Minőség érzetben, összeszerelésben kb. egy szint, és tényleg más mint a többi Droid.
Vagy a HTC-k külseje nem tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#5) #18001664 válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


#18001664
törölt tag

Kicsit érdekesen fogalmaztál...Mondhatni indulatos és átgondolatlan a gondolkodás módod.
Én már jó pár éve iPhone-t használok kisebb nagyobb kitérőkkelés képzeld,Gyógymasszőrként minimálbérrel térek haza minden hó elején!Ennyit a mondanivalódról :)

Egyébként a leírás tetszik,kicsit jobban bele lehetett volna menni a részletekbe de akkor kb 30 oldal lett volna a blog.
Használtam pár Androidot és iOS-t is,tudnék én is mesélni.Úgy van ahogy a blog szerzője leírta,még összehasonlítani sem lenne szabad mert teljesen más irányelvek alapján építették fel a 2 rendszert.
Továbbra is Apple terméket fogok használni,mert szerintem a többi közt még mindig ez az egyik legkellemesebb.Az is lehet hogy már a megszokás beszél belőlem,nézzétek ezt el nekem.
Érdekes tény az hogy Hard usernek tartom én is magam,nagyon utálom ha valami döcögősen megy,mégsem veszem észre az iPhone-nál hogy valami nagyobb problémám lenne.
Az hogy az iOS zárt ez tényleg igaz,oka is van,legnagyobb részt a biztonság.

(#6) vicze


vicze
félisten

Illetve még valami. (Elnézést a kötözködésért.)
"amire eddig vágytam. Konkrétan azt, hogy egy PC vagy Notebook nélkül sikerüljön élni az online életem."
De ugye az iTunes konkrétan a PC-hez köt. Akkor az előbbi vágyadat inkább feladtad?

(#7) Rhino666 válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


Rhino666
őstag

Dettó.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8) UnA válasza HUNNIA1920 (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Két dolgot felejtettetek el:
- az iphone ára a fejlett piacokhoz van belőve, de ott is általában szerződéssel veszik meg a készüléket, és így a havidíj kb. 1 napi minimálbéres jövedelem
- az android sem olcsóbb a felső kategóriában, egy új motorola vagy samsung csak kicsivel olcsóbb

A flamewar elkerülésére: androidot használok.

(#9) Speeedfire válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10) HUNNIA1920 válasza UnA (#8) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Mondjuk azt nem írtam, hogy én a használt piacból indulok ki, és ott pl.: a fent említett Galaxy S ára olyan 60 - 70k, de írhatnák jóval jobb telefont is, mint pl.: az LG P990 (70 - 80k). Ezzel szemben egy használt iPhone 4 ára 100eFt - nál indul.
Az első pontba amit írtál az szerintem is igaz. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#11) #18001664 válasza vicze (#6) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az "online élethez" mibek kellene iTunes?iPhone-ról ugyanúgy ingyen letölthető akár a Facebook,Twitter vagy Skype is.Párat felsoroltam a rengeteg ingyen közösségi programból.Ehhez még Jailbreak sem kell.

(#12) #18001664 válasza #18001664 (#11) üzenetére


#18001664
törölt tag

*minek

(#13) rep3at


rep3at
őstag

Én Windows Mobile rendszerrel kezdtem még anno, akkoriban tetszett is, több mint másfél-két éven keresztül használtam ilyen rendszert futtató készülékeket. Az Androidot megjelenésekor mindenki Istenítette, gondoltam megpróbálom. Sok volt benne a korlátozás és a rendszer felépítése sem jött be, bár a sebessége a WMhez képest sokkal gyorsabb volt. Az iOStől kezdetben idegenkedtem de aztán egyszer lehetőségem nyílt megvásárolni egy ájfont, így gondoltam megpróbálom. A rendszer az első pillanattól kezdve lenyűgözött, a dizájn úgyszintén. Az elérhető alkalmazások mennyisége rengetek, a gyári programok gyorsak és szépen ellátják a feladatukat, hamar megszerettem. Mióta ilyen telefonom van őszintén szólva nem is gondolkoztam rajta hogy visszatérek Androidra, az a rendszer egyszerűen nem tetszik, az iOS (és a Windows Phone is) szerintem sokkal kiforrotabb nála.

Ez az én véleményem, életem során rengeteg mobilt és rendszert kipróbáltam, végül az iOS mellett ragadtam le, talán nem véletlenül. A hype szele engem nem csapott meg, én csak arra fókuszáltam hogy számomra mennyire jó ez a rendszer és milyen könnyen tudom használni. Drágának drága, minőséginek minőségi.

Forward thinking. كرر

(#14) Cathulhu válasza rep3at (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mivel leragadtal az iOS-nal, ezert ezekszerint nem tudhatod, hol tart most az android. En 1.6-tal kezdtem, es ami most van, ossze sem hasonlithato vele. Most lett (lesz a 4.0-val) igazan erett a rendszer, mint ahogy az iOS-sem volt az a kezdeteknel. Ha a szabadalmi trolloknak nem sikerul gyozni vegul (nem csak az apple, hanem oracle, stb) akkor en tovabbra is tartom azt, hogy most fog igazan beindulni a szeker, hardverileg is elertek az androidos telefonok azt a szintet, hogy nem lehet panasz a mukodesre. Ha meg gyoznek, akkor meg majd jon mas, pl bada.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) gomsadi#


gomsadi#
tag

(#1) vodkaboy22:

WTF???

(#2) Tutu7030:

Köszönöm, hogy szóltál, javítom!

(#4) vicze1:

A cikk elején van egy olyan, hogy itt olvashatsz az előzményekről... de itt a link, ezért nem HTC...

(#6) vicze1:

Ebben igazad van, de én a fájlok (feltöltött/letöltött) feldolgozását értem szabadságnak. Lényegében annyit kelljen PC-hez ülnöm, hogy egy 300MB PDF fájlt ott nézzek meg. Esetleg egy filmet vagy a zenéimet legyen hol tárolnom...

(#14) a_n_d_r_e_w:

Ezzel egyet kell értenem, sokat fejlődött, nekem mégis úgy tűnik - ezt nem írtam bele sem az előző bejegyzésembe, sem ebbe a cikkbe -, hogy az Android az iOS kisebb, könnyebb, csúnyább kiadása. De ez nem igaz, csak az iOS után ilyen érzésem van.
Ettől függetlenül, szívesen használnék droidot, de a gyártók nem képesek számomra megfelelő minőségű készüléket le tenni az asztalra. A Motorola közel jár az elvarásaimhoz - most nem arról van szó, hogy üveg, műanyag -, csak elhanyagolja europát.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#16) Speeedfire válasza gomsadi# (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ebben igazad van, de én a fájlok (feltöltött/letöltött) feldolgozását értem szabadságnak. Lényegében annyit kelljen PC-hez ülnöm, hogy egy 300MB PDF fájlt ott nézzek meg. Esetleg egy filmet vagy a zenéimet legyen hol tárolnom...

Na ne szórakozz! :D
Android alatt sem kell pc hozzá, simán programmal wifin keresztül bármit elérek a megosztásaim közül. :)

hogy az Android az iOS kisebb, könnyebb, csúnyább kiadása
Ez meg megint mi? Neked egy linux butább? :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17) gomsadi# válasza Speeedfire (#16) üzenetére


gomsadi#
tag

Szerintem olvasd el a cikket még egyszer! Aztán a vezesd le magadba, hogy miről is van szó?!

Azt írtam, ilyen érzésem támadt abban az időszakban. Azt is írtam, hogy ez természetesen nem igaz, és baszki Debian-t használok, Meg még a Windowst ehhez a készülékhez. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#18) flash-


flash-
veterán

Tudom hogy az apple egy tökéletes anyagminőségű jól működő telefon de számomra annyival nem jobb mondjuk egy galaxy s től mint amennyivel drágább.
persze mondhattam volna mondjuk galaxy ace vagy mas androidos telefont is.

Ezt bizonyara rajtam kívül sok más ember is gondolhatná,ám jónéhányan beleestek a csapdába,mert úgy gondolom megsem az a szupercsucs minőség miatt ilyen népszerű,hanem mert az oriási reklámjával sikerült elhitetnie az emberekkel,hogy ez a csúcs,megér minden pénzt.A toyota priusok mellett ez az a termék aminek minden amerikai filmben v műsorban benne kell lennie.ez az óriási reklám miatt sikerult elhitetni az emberekkel hogy megéri hónapokig félretenni csak hogy meglegyen az iphone.
olyan jól csinaljak almáék hogy még azok sem panaszkodnak nagyon csalódottsaguk miatt akik iphone t vettek,mert meggyőzték magukat hogy ennyi penzert akkor is jo telefon.

Szerintem az apple a marketingja miatt lett elsődlegesen ilyen népszerű,es mivel drága -ami drága az pedig tökéletes - ezert megalkották a must have érzést.és bejött.
de igaz ez az egész a többi apple termékre is.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19) feliks


feliks
senior tag

Az a rossz az ilyen összehasonlításokban, hogy nehezen adják vissza a valóságot. Az Android hiába egy rendszer, lehet kismillióféle véleménye egy azon embernek róla, attól függően, hogy milyen telefont vett a kezébe az Androidos felhozatalból.

Én pl egy időben utáltam az androidot, mert Spica-m volt, ami szerintem egy használhatatlanul lassú telefon volt, rosszul megírt szoftverrel (miaz már, hogy fagy, újraindul a legfrissebb rendszer-verzió is?) Pedig a Samsung legalább foglalkozott a rendszerrel valamennyit, de pl egy Pulse (nem mini) után az embert konkrét undor foghatja el az Android iránt, és ilyenkor állapítják meg sokan, hogy az iPhone jobb.

Ellenben ha valaki egy SGS2-vel ismeri meg az androidot (nemrég cseréltem le a kiöregedett iPhone 3G-met rá), akkor elismeri, hogy tud ez nagyonjó is lenni. Se fagyás, se újraindulás, GUI korrekt (nem olyan ocsmány mint az origi 2.1/2.2), tempó rendben, gyárilag adott szoftverek hasznosak és jók. Így lehet szeretni az Androidot is, na.

Az a baj, hogy akinek tapasztalata van az Androiddal, az esetek jelentős többségében nem csúcskészülékkel szerzi meg a tapasztalatát, és ez eléggé nagy gond, mert egy SGS2 130K fullpakkban (GSMLNE, Samsung gari) már összehasonlítható a szintén 130k fölött valamivel kapható i4-gyel (Gsmline)

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#20) Tutu7030 válasza flash- (#18) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem akartam belefolyni a témába, mert csöppet elfogult lennék, de teljesen egyetértek veled. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#21) gomsadi# válasza gomsadi# (#17) üzenetére


gomsadi#
tag

Sőt!

Lehet ezzel bepróbálkozom:

iPhone4 felcsatolása Debian Squeeze alatt

(#19) feliks:

Az a baj, hogy akinek tapasztalata van az Androiddal, az esetek jelentős többségében nem csúcskészülékkel szerzi meg a tapasztalatát, és ez eléggé nagy gond,

Ezzel egyetértek teljesen! De annyira nem rosszak az olcsóbbak, inkább sokkal több közöttük a rossz.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#22) UnA válasza flash- (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem írom le még egyszer, de azért nézz meg egy árlistát. Az iphone4 a samsung galaxy s2-vel van egy kategóriában. Nagyjából egy árban is vannak. De akár lehetne motorola milestone2 is.

(#23) feliks válasza gomsadi# (#21) üzenetére


feliks
senior tag

Én eddig tól sok rosszal találkoztam akkor.. :)
(Spica, Pulse, Blade..)

Nekem(és jónéhány ismerősnek) nagy gondom az androidos olcsóbb telefonokkal általánosságban, hogy apps2sd ide vagy oda, hamar megtelik a belső memória amire fel lehet tenni az appokat. Blade-n max 30-40 app lehetett fenn SDn, és így is megtelt a belső memória, hiába az SD-n van az app. De emlegethetném az Optimus 2x-et is, ami szuper, meg minden, de az első szoftverekkel nem jelezte néha ha hívják az embert, most meg még mindig újraindulgat.(tudom, van rá miui, de nem mindenki ért hozzá, és aki ért is, az sem feltéltenül szeretne moddolni) mindez egy nemannyira olcsó telefonnál. Ezalapján könnyű negatív tapasztalatokat szerezni szerencsétlen androiddal. De SGS-nek is volt újraindulgatós szoftvere.. :S

SGS2-nél meg 2Gb-ra lehet telepíteni, amin már többszáz app elfér, az már szerintem szinte mindenkinek elég.. :D

Am én amikor vettem soksok órát kellett hogy töltsek így is, hogy melyik gép stabil minden szempontból, esetleg melyik ami később rootolható ha kell, és melyikre lehet később főzött romot feltenni.. (Sensation néha restartol, eldobja a térerőt és nem rootolható, 2x-et már írtam, plussz akku kevesebb mint egynapos, 3D ennyiért 512ram-mal nem éri meg, és nemnagyon láttam hozzá későbbi főzött rom kezdeményt sem..) És ezt gy átlaguser nem szokta végigkeresgélni, csak vásárol, és szidja a hibáit..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#24) SWiNEBoY

A cikk íróját egy "kicsit" elfogultnak érzem az almás rendszer felé. :U

(#25) Sh4rKy válasza feliks (#23) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Sok a gond az olcsó kategóriával ez tény... DE!
Nekem pulseom van, több mint másfél éve, szeretem imádom, miután saját magam által kiherélt cyanogen modot felraktam és tesztelgetés alapján beállítgattam... most viszonylag gyors és használható, mindez egy 20ezer forintos telefonért. Előtte egy régi windows mobile-os HTC Charmer 2esem volt, amit imádtam, nagyon jó kis telefon, mai napig használatban van, barátnőm örömmel 0.facebookozik róla, ha úgy van kedve. Viszont két átlaguser barátomnak is én csináltam meg a pulse telefonját olyanra, hogy normálisan használhassák, előtte ők is szidták, mint a bokrot, pedig régi darab lévén ezt nem szabad összehasonlítani egy galaxy S-el...
sok egyéb telefont böködtem már (sgs, sga, sgspica, defy, desire, wildfire, omnia7, iphone-ból az eddigi összes kiadást), de mindig ugyan oda jutok...
- WP7, jó, kellemes, szép, 0 testreszabhatóság, viszont gyors... de mivel kemény hardware követelményei vannak, ezért nem is szabad lassúznia...
- iOS, kb ugyan az mint az előző, de amit annyira szeretnek a szifonhívők, az az, hogy nem akadoznak a programok, az csak annak köszönhető, hogy alig pár különböző hardware-re kell minden programot írni, nem úgy mint az androidosoknál, mert már a mező utca 7 alatt is gyártanak ilyen telefonokat... viszont az összeszerelés és az anyaghasználat tényleg prémium kategória...
- android... itt igazából azt kapod amit fizetsz... ez benne a nagyszerű szerintem, bár a lowcost gépek itt tényleg megtudják utáltatni az átlag userrel a dolgokat, ezért is mondom azt, hogy egy galaxy ace alá ne menjen átlag user, mert megutálja...

ettől függetlenül szerintem a legjobb ár/érték kategória (ismétlem, átlagusernek) a WP7...
csak egy kis összehasonlítás, hogy miért is gondolom ezt...
8 gigás 3GS Dominó csomagban 147k
omnia 7 Dominó csomagban 75k
galaxy s Dominó csomagban 90k
ezeket az árakat most néztem a t-mobile oldalán...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#26) Speeedfire válasza feliks (#23) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Már ne is haragudj de milyen programokat használtál te, hogy nem volt elég a hely 30-40 appnak? A másik meg mire használtad ezeket?
Nekem 47 app van fent és még van 40mb szabad hely. Ja igen. És bladem van. Ami szerintem egy nagyon jó teló, gyors, kellemes. Vannak természetesen hibái, de ezért az árért...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27) Hellhammer


Hellhammer
csendes tag

Apró észrevétel: írod a cikkben, hogy milyen fasza az, hogy az Appstore-ban leszedett alkalmazásokat egyszerű szinkronizálni, menedzselni a pc-n, és csak rádugod a telót és kész. Android-on még egyszerűbb, rá sem kell dugnod a telót a gépre :) Be kell lépni a market-re a telódon is használt google account-al, és aztán az appoknál van olyan hogy install, és ha több eszközöd van, akkor kiválasztod, hogy mire installálod. Nyomsz egy okt még utána, és pár pillanat múlva már települ is a telódra a cucc, ha van rajta aktív net kapcsolat, ezzel egy időben a market-en is hozzákerül az accountodhoz. Ettől egyszerűbb módja sztem nincs a szinkronizálásnak.

Én amúgy hc iOS felhasználóként kezdtem, aztán kb 1 éve került a kezeim közé egy dzsunka androidos tablet gép, aztán azóta Androidos telóm van, nyáron próbáltam még 1 esélyt adni az iOS-nak, 1 hétig bírtam, ont azok miatt amiket hiányosságoknak hozol fel, csak én már nem vagyok kompromisszumképes. Pedig Macintoshom van, amire ugye azt mondják hogy az iPhone az Apple OS X-el él együtt igazán. :)

(#28) SWiNEBoY válasza Sh4rKy (#25) üzenetére

Pacsi Shark! Látom téged is idevonzott a téma! :P

(#29) feliks válasza Sh4rKy (#25) üzenetére


feliks
senior tag

Igazad van, de az a gond, hogy kicsit így azért zsákbamacska a dolog. Oké, hogy te custom Rom-mal megoldottad (szükség esetén én is ezt tenném), de sokan nem tudják, és nincs ismerőse sem mindenkinek, hogy megoldja nekik. Vásárláskor viszont eg yiphone-nál tudod mit kapsz minőség szempontjából, androidnál ez nagyon véletlenszerű..

WP7-et én már szóba sem merem hozni, mert annyiszor lehülyéznek érte, bár én a mai napig állítom, hogy egy-két év, és a versenyben nemcsak fontos résztvevő lesz, de egyes dolgokban irányító is. Ha megfelelne az igényeimnek (alap appok legyenek (navi, skype, rss,teamviewer, korrekt számológép, tethering, zip kezelés, filemanager esetleg torrentkliens filekezelés gép nélkül) akkor azt használnék ién is Omnia7em volt, imádtam, csak sajnos az életmódomhoz nemannyira illik.

[Be Happy]

(#30) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Gondolkodtam egy hasonló íráson, csak az pont a te eseted fordított változata lenne. 3,5 év iOS után váltottam androidra (HTC Sensation), de borzasztóan csalódott vagyok.Mivel ez az első ilyen telóm sajnos nem tudom ,h a csalódottságomat kiváltó hibák az oprendszer vagy a telefon rovására írhatók. És ez a kérdés egyből rá is világít egy igen alapvető tényre ami könnyen az iPhone felé billenti a mérleget. Az iOS-hez egy telefon tartozik (a generációktól most tekintsünk el). Egy telefon és a csakis hozzá készült oprendszer. A kettő olyan szorosan összekapcsolódik mint semmilyen más telónál.
Standard user vagyok, arra használok egy okostelefont amire szánták. Nem akarok rá programokat írni, nem buzerálom a rendszert, nem akarom tunigolni, de még csak a "desktop" kinézetén sem szoktam változtatni a háttérkép kivételével. 3,5 év alatt soha nem tapasztaltam semmi féle rendszerhibát iOS-en és szinte sosem kellett beállításokat napi szinten variálnom...a rendszer gördülékenyen tette a dolgát és szinte minden úgy volt ahogy nekem kellett, semmire sem kellett figyelni, csak használni a telefont.
Az andoridos HTC-vel való kapcsolatom 1 hónapja kezdődött. Ez alatt az idő alatt átlag 2 naponta tapasztalok valamiféle hibát. Minden szó nélküli újraindulások (elég bosszantó amikor egész nap hívást vár az ember, délután ránéz a telefonjára az meg a pinkódot kéri, majd miután megkapta illedelmesen elnézést kér egy váratlan újraindulás miatt), rendszeres grafikai bug-ok ("szétfolynak" az ikonok/ törlés-újra kirakás/), a touchpad néha nem reagál csak ha lezárom és újra kinyitom a képernyőt, a hangbeállítás az oldalgombbal néha sikerül, de néha visszaugrik az előző állapotra....Nem egyszer előfordult,hogy éjszakára felraktam tölteni és lemerült, mert nem néztem mennyi alkalmazás fut a háttérben és nem lőttem ki őket és nem töltött olyan gyorsan mint ahogy ette az aksit. Ezek miatt a Market böngészése azóta is abból áll, h különböző programokat keresek amivel könnyebben tudom kezelni a beállításokat és a futtatott folyamatokat ,h valahogy kibírjon egy napot a telefon. Most egy teljes képernyőt foglalnak az ilyen jellegű widgetek. Lassan úgy érzem rendszergazda is kell egy ilyen telóhoz.
Bocs,h ilyen hosszú lett, de az még mindig csak a töredéke amit tudnék írni a tapasztalataimról, és bár vannak azért pozitív dolgok is az android oldalán az szinte biztos, ha majd barátibb áron kapható lesz az új iPhone visszatérek az iOS-re.

Üdv, Balázs

(#31) Dhampir


Dhampir
félisten

Alternatívának ott a BADA, és még él a Symbian is.

A HD videók miatt sem árt a memóriakártya.

[ Szerkesztve ]

(#32) feliks válasza Speeedfire (#26) üzenetére


feliks
senior tag

Sorolom: Igo, Thinkfree Office, facebook,skype, teamviewer, im+, adobe reader, tunein radio, hírolvasó, smartcity, shazam, websharing, phonemypc, es file explorer, barcode scanner, connectbot, cam360 ultimate, fruitninja, angrybirds, forevermap, műsorújság, overlook fing, glow hockey, app backup&restore, acrobits softphone, virtual traceroute, mozi24, dTor, do it tomorrow Angry birds Ez magában nem férne rá a Blade-re, és ebben még nem is volt csak egy-két játék..

Igen, elismerem hogy jó telefon az áráért(mondhatni ár/érték bajnok), de eléggé sokaknak volt bajuk a kevés belső memóriával és az akksival. Nem is ez a lényeg, han em van aki egy Blade tapasztalatai alapján ítéli meg az androidot, és mondja, hogy az iphone jobb, pedig nem az android a hibás a különbségek miatt, hanem az, hogy más árkategória..

Egyébként rendszerösszehasonlító írásom van nekem is, bár az nem iPhone-ra van hegyezve, hanem összehasonlítás rendszerek között (ott még lehúztam az Androidot, mert az SGS2-n kívül még nemnagyon láttam teljesen hibátlanul működő, és kellően gyors(és egyéb szempontból is hibátlan) Droidos telefont.
Mobil oprendszerek szubjektíven

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#33) papp_no1


papp_no1
senior tag

Koszi a cikket nagyon tetszett

(#34) Speeedfire válasza feliks (#32) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A felsoroltak nagy része fent van, illetve azok alternatívája. Nekem elég a hely, bár lehet, hogy a custom rom miatt több helyem lett, ezt nem tudom.
Tapiztam már iphone4-et is, meg jobb androidost is. De nekem még mindig jobban bejön az android rendszer.

Egy sgs2-essel meg egyenesen a tökély lehet a telefon.

Az a baj, hogy 1-2 telefonra tényleg rosszul összeállított rendszert raknak fel a gyárók és sajnos emiatt van az, hogy egyeseknek nem jön be az android. Holott egy jól összerakott rendszer nem fagy, nem indul újra, kellően gyors, már ha a hardver is megfelelő benne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem az Apple hozzáállásával nem az a bajom, hogy zárt rendszerben gondolkodnak, hanem az hogy szó szerint nem foglalkoznak még a saját hűséges ügyfeleik igényeivel, hibajelzéseivel. Az egészhez úgy állnak hozzá, hogy a felhasználó nem tudja igazán, hogy mit akar, majd MI megmutatjuk neki, hogy mit akarjon. Ezért is fejlődik alig alig az ios.
Ha megnézem, hogy mit tud ma a 4.3-as ios és megnézem, hogy miben kellene javúlnia, változnia, majd megnézem, hogy az ios 5 miben változik, hát sok hasonlóság nincs bennük.

Mielőtt megbélyegezne valaki, ezt épp iPadról írom.

A safari böngésző pl. nagyon le van maradva kompatibilitásban az asztali verzióhoz képest. Nem kezel egy halom ürlapfunkciót, de gyakran még a keretekben se működik a görgetés. A flashről nem is beszélve. Ma is benéztem volna egy márkás cég oldalára, de nem jutottam be, mert alapból flash van a kezdő oldalukon. Ehhez is úgy állnak hozzá, hogy ne ők igazodjanak sokmillió weboldalhoz, hanem az egész internet igazodjon hozzájuk. Remélem Steve Jobs "távozásával" ez változni fog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) marihonalja


marihonalja
csendes tag

A cikkírót szét fogják tépni az appe egyház hívői, ha rátalálnak, hiszen apple cuccról negatívumoat nem szabad mondani :)
De amúgy korrekt leírás végre szemellenző nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#37) Cathulhu válasza Antibazsi (#30) üzenetére


Cathulhu
addikt

Meglepo amiket irsz, mert meg az olcso dzsunka keszulekeknel sem tortenik ilyen (LG-tol eltekintunk, ok nagyon rosszak). De pont a HTC zaszloshajojanal eleg hihetetlen dolog. Nem azt mondom kamuzol, csak szamomra erthetetlen. 60k-s spicammal sosem volt ilyen baj, a csucs S2-vel el sem tudom kepzelni, hogy ilyen megtortenhet-e. Nem lehet hogy gariztatni kellen azt a HTC-t? Mindenesetre ezt ne az android szamlajara ird.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Hát tapasztalataim alapján (samsung galaxy tab 7-et ) használok (2.3.3 overcame rom)
Kb 2-3 hetente javítják a rom-ot és már olyan jó, hogy télleg csak ott a gond, hogy nem használom ki minden funkciót. (1.4GHZ OC -75mV UV filmnézés automata fény 7 óra)
Sebbesség mint a szélvész, stabilitás ? 3 hetente amikor rom-ot frissítek van csak ki -be kapcsolva... Egyszerre 4 app (böngésző msn zene 3g watcher stb lazán fut) Ha nem lenne tapiképernyő akkor azt mondom ugyanúgy tudok netezni bármit amit akarok mint a lapin.
(Ipad 1 egy szobával arrébb hát flash azt hulla.... érdekes video hulla... csupán egy prohardvere-n se jelenik meg minden....)
Apple elgondolás mindenkinek jó lesz az amit én találok ki azt vegyétek ... Már megbocsáss, de nekem mióta 7 colos tab van minden szükségletem pipa. Lapit nem akarok hordozni 10colhoz már nem elég a farmer zseb vagy a dzseki akkor hol is van lefedve az igényem???
De ez csak praktika
A nyilt linux ami az android (és még több a dalvik machine miatt) mindig is jobb lesz gyorsabban fog fejlödni mint az ios. Nem tudom tudjátok mi az a OBJ C programozás. Na az az amiben az apple termékeit lehet piszkálni elvetemült nehéz a java-hoz képest.
OBJ C utánfutos trabbant JAVA ASTON MARTIN!
Tehát már az alapjaiban gikszer van és az android-ot még piszkálni se kell (no root need), hogy az általam kotyvasztott kis java progit megegye mosolyogva reggelire. Na ezt mondjátok el az iphone-ról... iphone-al mikor fogsz olyat csinálni, hogy a ház riasztolyát összeszinkronizálod vele és egy gomb nyomás ki be kapcs???
Megmondom majd ha piros hó hullik...
Sorry apple te azt az egy termékedet amit felajánlasz magadnak tervezed és nem másnak... A reklámod jó de egy ésszel élő embert mikor érdekel a reklám???

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39) steelsec


steelsec
aktív tag

Nekem volt egy ipod touchom 1generációs mikor még gyerek cipőben járt a rendszer ugye... Jailbreak nélkül meghaltam volna. Közben Volt még Windowsmobile-om is ami jó volt tényleg arra amire kellett. Közben Tapizgattam a 3gs iphonet már nem jött be annyira telefonként szeretem a testreszabhatóságot nagyon. Aztán túladtam az Ipodon és vettem egy Droidot. A voda 845 öst... semmi bajom nem volt vele kicsit buheráltam és tökéletesen működött. Ismerősömnek is van eddig buhera nélkül használta de panaszkodott az üzemidőre és most megcsináltam neki is gond nélkül hasít.
Közben buli miatt széttört a kis droid, váltottam blackberryre itthon használhatatlan és most átmenetileg egy 5800ám van c6 szoftal tehát a buhera nélkül nem igazi számomra. A gépemmel is folyamatosan szórakozok és a telefonjaimmal. Fogdostam az iphone 4 et de számomra nem az igazi. Most megvárom a Milestone3 mat mert a rendszer kiforrja magát és nem is gagyi cucc lesz.
Tesómank defyje van és semmi gond nincs vele úgy működik ahogy kell.
Igazából az hogy divat lett az Iphone elég hypenak köszönhető meg a (már bocsánat) de a buta juzernek...

(#40) bLaCkDoGoNe válasza vicze (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Te nagyon komoly szövegértelmezési gondokkal küzdesz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#41) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nem említitek a Droidos telók között a Nexus One-t (Igaz már kifutó modell).
Én másfél éve váltottam rá egy Nokia 5800 után...
A symbian nekem akkor hatlamas csalódás volt, illetve már előtte is az N70-el. Ott konkrétan boldog-boldogtalan idejében fagyott-lassult a telefon. Utána lett egy sima Series40-es Nokiám, amit imádtam, csak sajnos 3 év alatt "elfogyott" :)
Akkor döntöttem az 5800 mellett, amit 1 évig bírtam, a resistív kijelző, a fagyogató, lassú symbian és a korlátozott közösségi tudása miatt.
Síelni voltunk haverokkal, mikor sokadjára produkálta a fagyok-nemkapcsolokbe problémát, szidtam is rendesen, és akkor mutatta meg haver a Nexus One-t!
Lélegzetem elállt a sebességtől, tudástól, hogy szinte bármit megtudok vele csinálni, azokat, amiket egy pc-n is.
Előtte-Utána is nyomogattam iPhone-okat, van is egy iPod classicom, de a telefont tuti nem cserélném le rájuk.
Ha lejön az ideje, tuti, hogy Droidos lesz a következő is, hogy HTC, Samu, Moto vagy LG, az már a jövő zenéje!

Amúgy hogy témában is maradjak, szerintem se összehasonlítható a 2 rendszer (iOS-Droid), mert lényegében 2 külön rétegnek készült, az iOS egyszerű, mégis látványos korlátozásokkal, de minőséggel és nagy háttérrel, a másik testreszabhatóbb, nyíltabb, geek-eb, szerintem!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42) opr válasza Antibazsi (#30) üzenetére


opr
veterán

Szerintem vidd vissza a szervízbe, ez nem normális.
Mondjuk nekem DHD van, de egy hibát se tapasztaltam amit írtál. Igaz, mivel ez a telefon elég sokat jár kézről-kézre, ezért általában heti egy restartot kap (kis csapatunk egyetlen fejlesztői telefonja, szegénynek ilyen sorsa van), de a legutóbbi egy hónapos szünet alatt egyetlen egyszer se volt se hiba, se fagyás, se restart, sőt még egy nyamvadt force close se (mondjuk ez megint attól függ, hogy mennyire válogatja meg az ember az appokat amiket használ).

Szóval, nekem folyamatos hsdpa kapcsolat van, folyamatos mail szinkronizálás, napi 2-3 óra zene, 1-2 óra net, 2-3 óra online póker, ~1óra film/sorozatnézést bírja. Igaz, minden este a töltőn van, de őszintén szólva ha ugyan ezt a hagyományos telókkal csináltam volna, azok se bírják tovább :DDD

szerk, nem neked, csak minek új hsz:
Azt az embert soha nem fogom megérteni, aki vesz egy 40k-s androidos telefont, merthogy olcsó, csalódik benne, és utána vesz 140k-ért egy iPhone-t, és ezek után úgy gondolja, hogy releváns összehasonlítási alappal rendelkezik.
Könyörgöm, mire? Rájött, hogy egy több, mint 3szor annyiba kerülő telefon jobb? Hát ezúton is gratulálok, sose hittem volna...
iPhone-t felső kategóriás droiddal kell összehasonlítani, és máris kb. 50-50 lesz az arány, kinek mi jön be, ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani, van akinek ez kell, van akinek az. :)
Én pl. az iPhone-t nemhogy egy napig, konkrétan egy óráig bírtam, egyszerűen idegesített, hogy sok dologban mennyire primitív (szerintem). Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy maga a rendsze rjó, gyorsnak tényleg gyors volt, de két iPhone-ért se adnám a DHD-mat jelenleg.
Aztán majd meglátjuk mit hoz az iOS5 vs. droid 4 párbaj. Mert a másik amit észre kell veni, hogy nem a két rendszert, hanem a két rendszer aktuálisan legfrisebb verziója az, amit hasonlítani kell szerintem. Minden nagyobb verzió-ugrásnál a csata kezdődik előről.

Sorry, hogy hosszú lett :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) m@xsys válasza SWiNEBoY (#24) üzenetére


m@xsys
senior tag

A cikk írója kicsit sem elfogult az iOS rendszer felé. Söt folyton keresi a hibáit, mert ez sem tökéletes.
Persze ha Ádámot jobban és régebben ismered mind én akkor hiszek neked!
Miért nem lehet egy ilyen bejegyzést felfogni mint egy véleményt??? Miért nem lehet elfogadni, h a pénzéért neki nem kell egy "minőségi" műanyag v. fém illesztési hibákkal.
Az iPhone 4 is egy tulárazott cucc, de ezt mindeki tudja és vagy elfogadja v nem!
:U
Miért kell mindent megmagyarázni/belemagyarázni/kimagyarázni?

(#44) vcsabika válasza m@xsys (#43) üzenetére


vcsabika
tag

Azt fogadjátok már el ,hogy a hardver nem minden hiába van 2mag meg stb ha a szoftvert nem optimalizálják rá ugyanolyan rossz marad. És ezt kell megfizetni . De legalább nem kell lagfixet, bugfixet,(ha összeakad egy program hamar lemerül észre se veszed ) rootolásokkal bajlódni. Ha letöltesz valamit a storból az tuti ,hogy menni fog nem lesz olyan ,hogy ó nem támogatott készülék vagy csak egyszerűen else indul. Jó az android nem mondom tényleg mindent lehet vele csinálni de pont ez a hibája sose lesz olyan mintha csak 1 hardverre nyomatnák az egészet!(ha akarod az iphone is törhető és már nyitott és szabható az egész és egyszerűbb mint egy rootolás) És erre jött rá az apple amiért kicsit sok pénzt kérnek el itthon de külföldön nem megfizethetetlen a cucc.

(#45) vcsabika válasza vodkaboy22 (#38) üzenetére


vcsabika
tag

Ilyen riasztós program legalább 3 éve van már iPhone-ra!

(#46) gomsadi# válasza opr (#42) üzenetére


gomsadi#
tag

Azt az embert én sem ;)

Antibazsi (#30):

Nem vagy egyedül vele, gondolom a Sensation topikját nézted már... a tied gyári hibás, ez van. Szerviz, de erre is van egy aranyos történetem: E-care

Én is egy gyári hibásat fogtam ki, a cikkben az előzménynél meg a HTC Desire S kálváriám olvashatod.

(#44) vcsabika :

Ha letöltesz valamit a storból az tuti ,hogy menni fog nem lesz olyan ,hogy ó nem támogatott készülék vagy csak egyszerűen else indul.

Ilyen nem volt soha. Max rapidshare letöltés :)

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#47) m@xsys válasza vcsabika (#44) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ez csak itt draga, engem nem kell győzködni.
Ha már nem szolgálja ki igényeimet akkor hivhatjak Apple-nek, biztos más fog kelleni.
Ha olcsóbb lenne, nem támadnák ennyien!
Elvakult Nokia-s ismerőseim mind iPhonera váltottak és nem a rendszer miatt, hanem a minőség miatt (na jó van pár aki Htc választotta de mindig kacsingat az iOS felé. Ök mind átlag userek)

[ Szerkesztve ]

(#48) gomsadi# válasza m@xsys (#47) üzenetére


gomsadi#
tag

Hagyd... Sok embernek nem jött át a cikk. Ellenben had véleményezzenek, ez egy topik.

És, hogy válaszoljak a bejegyzéshez feltett kérdésedre: Attis, tudod, hogy az Android a szívem csücske. Ha valamelyik gyártó letenne az asztalra egy ilyen minőségű telefont, megvenném azonnal. De egyelőre marad a szifon, elvagyok vele, használható - a fájltranszfer jó tényleg, de mennyivel körülményesebb kezelni sokszor a fájljaimat... :((

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#49) marihonalja válasza vcsabika (#44) üzenetére


marihonalja
csendes tag

ja persze az iphone 3g és a 4 az egy hardver, aha...
Köv generációnál már simán lesz olyan hogy "3g-re már nem érdemes megírni" (max leplezik úgy hogy meg sem jeleníti az appsztór a nem támogatottat.

"De legalább nem kell lagfixet, bugfixet,(ha összeakad egy program hamar lemerül észre se veszed ) rootolásokkal bajlódni."

Ez meg tiszta BS

[ Szerkesztve ]

(#50) TazLeacher válasza m@xsys (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Miért nem lehet az SWiNEBoY véleményét elfogadni, mint véleményt? Miért kell 1 mondatba minden negatívumot belemagyarázni? Miért nem lehet neki véleménye mások véleményéről?

És ez most teljesen független attól, hogy én speciel a véleményével nem értek egyet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.