Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) hippo0315


hippo0315
senior tag

Én április óta nyúzom a telót, 1 napot el szokott menni, de most az autóba is tettem olyan tartót ami tölti (sokat használom navigálásra) és emellett egy power bank tökéletesen meg tudja oldani ha az aksi olyan helyen merülne le ahol nincs töltési lehetőség.
Nagyon bevált a készülék, pedig évekig hallani sem akartam Iphone-ról, ma már nem cserélném semmire. :B

[ Szerkesztve ]

(#852) judas13 válasza hippo0315 (#851) üzenetére


judas13
addikt

:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#853) oszy válasza hippo0315 (#851) üzenetére


oszy
veterán

De jó ilyeneket olvasni. :)

Nekem is van egy MagSafe töltő az autóban. A 13 Pro leesett, pedig MS tokban volt. Még jó, hogy előre gondolkodtam és oda tettem a pokróccal "teli" szatyrot utazáskor. :) Így puhán landolt és nem is magasból. A mini tökéletes!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#854) zenit73


zenit73
aktív tag

Tegnap feltettem a iOS 16-ot.
Be akartam kapcsolni, hogy az akku ikonba írja bele a töltöttségi százalékot, nem találtam sehol a kapcsolót. Ránéztem neten, és látom, hogy ezt a csúcs ficsört nem kapta meg a mini.
Mivaaan? :W Ezek normálisok? Ne akarják nekem bebeszélni, hogy nem fért volna el a szám az ikonban.

Talán az lehet az oka, hogy 12 mininél tényleg nem férne el a szám, és az egységességre törekedtek. :U

[ Szerkesztve ]

(#855) perge666 válasza zenit73 (#854) üzenetére


perge666
veterán
LOGOUT blog

Miniből kihagyták?? :F
Ezek tényleg nem komplettek. :W
Tavaly direkt megvettem a legfrissebb modellt hogy az újításokat/frissítéseket megkapjam jópár évig,erre 1 év és már akadályba ütköztem,ha így folytatják lehet ez lesz az utolsó Apple termék amit megvásároltam. :U

(#856) palfitom válasza zenit73 (#854) üzenetére


palfitom
félisten

:(

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#857) Laslow


Laslow
senior tag

Én május óta vagyok almás, és mostanra kialakítottam azt a határozott véleményt, hogy köszönöm, nekem az Android jobb. A készülékméret vitt át iPhone-ra, meg persze nyitott is voltam megismerni egy másmilyen rendszert, de a sok kis hülyeség, szerintem indokolatlan korlátozás, kényelmetlen, körülményes megoldások mindenütt, hát, eléggé elvették a kedvemet.

Ami viszont hiányozna Androidra visszatéréskor:
- FaceID (bár lehet, hogy van Androidos megfelelője, az én utolsó Androidos telefonom nem tudott ilyet)
- Zene app dalszöveg-megjelenítés funkció megvalósítása
- iMovie
- Xiaomi mi band 6 okoskarkötőről a telefon kamera appjával fotókészítés (Androidon ez nem működött)
- kiforrott, használható automata fényerőállítás (Androidon ez nálam mindig sokkal bénábban működött, de lehet, hogy már ott is jó, mert nem kellene hozzá sok)
- a lezárási képernyőn ízlésesen kiírva a hónap neve és a nap (stock Androidon olyanokat írt ki, hogy "Pén.")
- az értesítési sorban az óra fix-széles betűtípusa (stock Androidon percváltáskor pl amikor 17:19-ről 17:20-ra váltott az idő, mindig odébbcsúszott kicsit az óra (és a tőle jobbra lév ikonok), hiszen az 1-es keskenyebb a 2-esnél, és ez a pici, pár pixelnyi ugrás mindig odavonzotta a tekintetemet - utáltam)
- A térerő/Wi-Fi/akku ikonja is szebb mint amiket a stock Android kínált.

Cserébe visszakapnám:
- Szabad fájlmozgatást a telefon és a számítógép között, és szabad fájlelérést telefonon belül az appoknak
- Normális, funkciógazdag tárcsázót és SMS kezelőt
- Néhány egyéb appot (pl. Dominion kártyajáték meglepő módon nincs iPhone-ra, sem autóhoz Tire assistant, sem Hybrid Assistant)
- Kényelmes hotspot indítási lehetőséget
- Kényelmes billentyűzet szoftvert (csak magyar ékezetes betűkkel)
- Teljes Chrome funkcionalitást (pl. lapcsoportok kezelése, dupla klikkre auto-zoom)
- Valóban működő Google Maps Helyzetmegosztás funkciót
- AlwaysOnDisplay-t (tudom, újabb/nagyobb iPhone-ra is van már talán)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#858) TDX válasza Laslow (#857) üzenetére


TDX
tag

Igaz a minin még nem próbáltam, de dominion.games nem működne jól?

A hotspot hogy indítható kényelmesebben droidon? Control centerben is lehet be/ki kapcsolni, igaz hogy így eggyel több érintés.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#859) zenit73


zenit73
aktív tag

Csináltam parancsikont a főképernyőre azért, hogy a bluetootht és wifit könnyedén ki tudjam teljesen kapcsolni, ha azt akarnám. Szerettem volna ilyet + még bekapcsoló ikont is a helyzetmeghatározáshoz, mert eldugták rendesen, de ahhoz nem tudtam ezeket létrehozni.

Én vagyok a béna, vagy ilyet nem lehet csinálni?

(#860) Laslow válasza TDX (#858) üzenetére


Laslow
senior tag

A dominion.games nem való ilyen kis kijelzőre - minden összecsúszik. Közelében sincs az élmény a dedikált Android app adta élményhez.

Androidon lehetőség van a hotspot indítóikonját a gyorsindítósáv elejére rakni. Ezután vezetés közben ha hotspotot kellene indítanom, elég az alábbit tennem: suhintani az éppen a Waze-t mutató telefon kijelzőjén egyet fentről lefelé, majd rábökni az így megjelenő beállítási sáv bal első ikonjára (=Hotspot bekapcsolása), majd egy újabb érintéssel visszatérni a Waze-hez. Ez vezetés közben egy nyugisabb szakaszon még vállalható.

Ezzel szemben iPhone-on suhintsak a jobb felső saroktól lefelé, tartsam az ujjam hosszan a Connectivity blokkon (anélkül, hogy véletlenül, pl. kátyú miatt megnyomnám a 4 látható ikon valamelyikét), találjam meg a 6 felugró ikon közül a Hotspotot, bökjek rá, majd kétszer mellé, hogy visszatérjek a Waze-hez. Ez max piros lámpánál állva tehető meg, normál vezetés közben nem.

Mindkét módszert használtam, nekem egyértelmű, hogy hatalmas különbség van köztük kényelmesség szempontjából. Az egyik oké, a másik vállalhatatlan. Mibe lenne engedni az ikonok sorrendjét variálni iOS-en? :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#861) Laslow válasza zenit73 (#859) üzenetére


Laslow
senior tag

A Wi-Fi + BT ki/bekapcsolása szerintem pont nincs nagyon eldugva: suhintás a jobb felső sarok felől, és rögtön ott is van mindkettőre az ikon - vagy te másra gondolsz?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#862) Sir Gunar válasza Laslow (#857) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Mindkét rendszerben vannak jó és nem annyira jó dolgok, ezek szvsz felhasználó függőek, mert ugye minden nem lehet jó mindenkinek. Sajnos az Apple is kezd lassan beolvadni a többi közé az üzletpolitikájával és elkezdte egyre erősebben szétválasztani a telefonjait. Már nekik is van egy ideje a PRO, ami most a 14-nél ténylegesen felsőbb kategóriát kapott a formán kívül szinte mindenben és elvették a mini-t.
Nekem az a véleményem, hogy a két évig tartott mini, jó alapja lesz a következő SE generációnak (legyen igazam), talán ez is volt a célja az egésznek elejétől kezdve.
Visszatérve az általad leírt android előnyökre,, kb mindenre lehet megoldást találni, mert az Apple-nél a biztonsági okokra hivatkozva oldanak meg sok mindent úgy ahogyan és ez az android sebezhetőségét ismerve, a többi rendszerről nem is beszélve, nem biztos, hogy annyira rossz nekünk, Persze benne van az üzleti érdek is, hogy ne csak egy terméküket használja az ember, hanem mindere is azokat és lám sokkal 1xűbbé válik minden, sőt látványosan gördülékenyebbé minden szinkron eszközök között. Ez elég drága "mulatság" !
Arról nem is beszélve, hogy az Apple kínálatából hiányoznak a célfelhasználóknak szóló vasak, igaz most kijött a watch ultra és remélem lesznek majd testvérei a hétköznapibb életűek részére is, pl egy minden álló tablet, esetleg teló, természetesen olyan Apple kinézettel amennyire lehet.
Nekem pl pont a strapa eszközök miatt kell itt-ott androidost használnom. Persze vannak tokok, de azok nem tudják a hőmérsékleti problémákat megoldani, nem hűtik v fűtik a bennük dolgozó eszközöket és ugye nem csak szoba hőmérsékleten tárolná mindig az ember, két használat között.

(#863) Sir Gunar válasza Laslow (#860) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Próbáld meg paranccsal megoldani, lehet rá mód akár, ahogy sok mindenre is van benne.
Nekem fontos volt , hogy bemondja óránként az időt napközben és miután elfogytak az erre normálisan használható app-ok a store-ból, sok fejvakarás után rájöttem milyen 1xűen megoldható paranccsal. Ja meg talán Siri is megoldhatja és nem kell nyúlkálni sem, csak megkérni. Tudom magyar Siri-t az unokáink sem fogják még használni, de minden megoldható kis akarattal, ha tényleg szükség van rá. :U

[ Szerkesztve ]

(#864) karldergroße válasza TDX (#858) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hát pont a Control Centrel az egyik leggányabb dolog az iOS-en.

(#865) karldergroße válasza Laslow (#857) üzenetére


karldergroße
senior tag

Pontosan ezért adtam el az iPhone 13 Minimet és vettem egy Zenfone 9-et. Mert ezek megszokhatatlanok voltak a számomra. Hiányzik az iphone egységessége, design-je, de nem hiányzik a körülményessége és a kötöttségei.

(#866) zenit73 válasza Laslow (#861) üzenetére


zenit73
aktív tag

Az csak félig kapcsolja ki, az én ikonom teljesen, akkor addig nem kapcsol vissza amíg én nem akarom.

(#867) Sir Gunar válasza karldergroße (#865) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Az biztos, hogy mindkét rendszeren másképp oldják meg a dolgokat, de mindennek oka is van. Az Apple a biztonságot tartja szem előtt és ezért nem enged sok mindent az appok készítőinek. Az appok készítői pedig sok esetben ki sem használják az IOS adta lehetőségeket és itt hoznám fel a vesszőparipámat, a CallKit-et, amit a legtöbb voip app nem használ és ezért a bejövő hívásokról csak akkor értesül az ember az A.watch-on, mikor az nem fogadott állapotba kerül MIÉRT? van olyan app ami használja és tudom ha hívnak, bár felvenni lehet sajnos, de tudom vki hív és elővehetem a lenémított telómat hogy beszéljek vele. Amugy ez a jelenség az androidosakat is éri, mert ott sem látod ha vki hív és ez érdekes innentől, mert amennyiben másik cég óráját használod, ez megoldódik, de sok más meg elcsesződik, ami amugy meg műxik . Teszteltük ezeket samukon és ugye iphone-on is és ez van, de nem kapunk választ a miértekre sehonnan. Sem az app készítőktől sem az Apple-től, az Apple a fejlesztőkre mutogat, azok meg többnyire nem is válaszolnak a keresésre.

(#868) karldergroße válasza Sir Gunar (#867) üzenetére


karldergroße
senior tag

Igen, de pl. miért olyan "béna" a control center az iPhone-on? Nem lehetne legalább az ikonok sorrendjét változtathatóvá tenni?
És ez csak egy példa a sok közül. A billentyűzet egyszerűen siralmas, és a 3rd tasztatúrák is teljesen másképp funkcionálnak, mint android-on. Kis telefont akartam, de egyszerűen ezek számomra kibírhatatlanok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#869) Sir Gunar válasza karldergroße (#868) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Na igen a felhasználási szokások mások. Én szinte nem is használom a centert és a bill-t, mert a centerben sosem kapcsolok ki semmit ami be van, minek is. A bill-t meg azért mert diktálom ha hosszabb a szöveg és nem olyant csinálok, hogy előttem egy nagyobb gép nagyobb bill-vel.. Nekem azért van a mini, mert telefonálásra és ha nagyon szükséges és sürgős akkor válaszolásra használom, más dolgokat nagyobb eszközökön szoktam csinálni többnyire, így nem annyira tűnnek föl az ilyen hiányok, ha azok másnak.
Most az elébb is jött egy céges email megkeresés és mivel PC közelben vagyok ott válaszolok rá, de mivel utána amugy is kell majd a gép, hát ha nem lennék gép közelben, elintézném este mikor hazaérek. Erre szoktam mondani, hogy eszközöket a felhasználói szokások határozzák meg, kinek melyik az optimális és aszerint kell beszerezni.

(#870) Laslow válasza Sir Gunar (#863) üzenetére


Laslow
senior tag

Pár hónapja kismillió fórumot átbogarásztam ezügyben: a hotspot kapcsolgatását Paranccsal sajnos nem lehet megoldani (régen meg lehetett), és Siri sem képes ezt a kapcsolót átbillenteni (tudatos Apple döntés állítólag). (Az én felhasználói igényeim meg kit érdekelnek? Na, pont így fogok én is a következő telefonváltásomkor ragaszkodni az iPhone-hoz, ezt sikerült elérniük.)
Egyébként lehet a biztonságra fogni mindent, de az igazság az, hogy amíg nem telepítgetek nem hivatalos forrásból és necces appokat, addig szerintem Androidon sincs semmilyen biztonsági probléma.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#871) Sir Gunar válasza Laslow (#870) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Amennyiben a személyes hotspot-ra gondolsz, arra ott figyel a lehetőség a parancsok között, kell egy a be és kell egy a ki kapcsoláshoz és amennyiben mint parancs indítod el akkor a Siri is simán megteszi, max át kell nevezni .

(#872) KD6-3.7 válasza karldergroße (#868) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Lehet változtatni az ikonok sorrendjét a controll centerben.

[kép]

(#873) Sir Gunar válasza KD6-3.7 (#872) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Ja tényleg ezt már láttam mikor anno kb 2 telóval ezelőtt beállítottam és azóta nem kellett piszkáljam, mert jó ahogyan van, nekem meg főként. Na ezért is szeretem az iPhone-t, mert beállítasz valamit és azt addig ameddig esetlegesen ki nem veszik valamiért a rendszerből, az műxik ahogyan eredetileg is. Soxor volt már, hogy valaki kérdezett ilyen beállításokkal kapcsolatos dolgot és tudtam, hogy régen én is beállítottam, de azóta teszi a dolgát és kb el is felejtettem mit hogyan merre is csináltam, újra kellett keresni ha eldugott pl.

(#874) judas13 válasza zenit73 (#854) üzenetére


judas13
addikt

Ezt nem hittem volna! :((

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#875) oszy válasza Laslow (#861) üzenetére


oszy
veterán

Vagy koppintás. Nekem a bt és a wi-fi így van megoldva.

Soha nem váltanék már droidra. :) Azért azt erős túlzásnak tartom, hogy egy akku % miatt gondolkodjon valaki a váltáson. :)

Egyébként ki kell rakni egy widgetet és meg van oldva az akku % kijelzése! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#876) Laslow válasza KD6-3.7 (#872) üzenetére


Laslow
senior tag

Lehet, de nem a Control Centeren belüli Connectivity blokk ikonjait, nekem meg pont az kellett volna.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#877) Laslow válasza Sir Gunar (#871) üzenetére


Laslow
senior tag

Igazad van, megnéztem, most tényleg van a Parancsokban Személyes hotspot módosítási lehetőség. Viszont pár hónapja nem volt, és igy Sirivel sem lehetett Parancson keresztül sem állítani. Ez biztos. Fórumokon is nagy irodalma van. Örülök, hogy már ismét elérhető, használni fogom, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#878) oszy


oszy
veterán

Egy újabb iOS16 gyöngyszem! :)

Kipróbáltam az akkumulátor widgeteket.
Nem volt csatlakoztatva az óra, így mutatta a telefon akku állapotát. Amint csatlakozik az óra, már csak azt mutatja. Mondhatom szép megoldás. :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#879) Tibee86 válasza oszy (#878) üzenetére


Tibee86
veterán

Be lehet állítani, hogy mit mutasson.

(#880) oszy válasza Tibee86 (#879) üzenetére


oszy
veterán

Na és hol? Segíts! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#881) Tibee86 válasza oszy (#880) üzenetére


Tibee86
veterán

Hozzáadod a widgetet, majd rányomsz és ott ki tudod választani, hogy automatikus, vagy hogy melyik eszközt mutassa.

(#882) tuzpenge válasza oszy (#880) üzenetére


tuzpenge
őstag

Amikor kirakod a widgetet akkor koppints rá még 1x és feljön a választható menü hogy mit szeretnél látni illetve hogy automatikus legyen vagy ne!

ˣ

(#883) oszy


oszy
veterán

Köszönöm! :R Nem lepődöm meg, hogy nem egyszerűen oldotta meg az alma! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#884) zenit73 válasza oszy (#883) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ezt majd én is megnézem, mert miután kipróbáltam ezt az egészet, vagy az órát vagy a fülest mutatta és inkább visszatértem a régihez. Kiraktam időjárási widgeteket, azok meg semmit nem mutattak mert nincs bekapcsolva a GPS :( . Erre is van megoldás, hogy GPS nélkül működjön?
Viszont azt javították, hogy az óra és a teló időjárása mindig egy kicsit +-1 fok eltéréseket mutatott, ezt sem értettem hogy lehet, de most egyformát mutat.

(#885) Wajk válasza zenit73 (#854) üzenetére


Wajk
addikt

a 16.1-el megkapod :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#886) Sir Gunar válasza Wajk (#885) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Na igen csináltak egy nagyobb akku ikont és abban már elférnek a számjegyek.

[ Szerkesztve ]

(#887) Harveymarvan


Harveymarvan
csendes tag

Sziasztok!

Akksi szempontjából mi a legkíméletesebb töltési mód, és mi az amit érdemes kerülni?
Köszönöm

(#888) Rage47 válasza Harveymarvan (#887) üzenetére


Rage47
veterán

Nyáron ne rakd napra. Napközben 80%-ig töltsd. Ne hagyd 0%-ra merülni.

(#889) Harveymarvan válasza Rage47 (#888) üzenetére


Harveymarvan
csendes tag

Köszönöm

(#890) oszy


oszy
veterán

Nektek nem merül egy picit jobban a Mini iOS16 alatt? Én úgy vettem észre, hogy minimálisan, de jobban merül.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#891) VD válasza oszy (#890) üzenetére


VD
őstag

Frissítés után jobban merül, mert egy rakat cucc még fut a háttérben. Azóta 2 töltés után viszont sokkal jobban bírja. Azonos használat mellett 10% több maradt az akkumulátorban a töltés előtt.

(#892) oszy válasza VD (#891) üzenetére


oszy
veterán

Tudom, hogy jobban merül egy frissítés után, csak azt gondoltam, hogy ilyenkorra már be fog állni. Majd meglátjuk jövő héten. :)
Én még szoktam mondani, hogy a sok háttér folyamaton kívül, ilyenkor többször is nyomkodja az ember, mert meg akarja ismerni a szoftver újdonságait.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#893) Jaded válasza oszy (#890) üzenetére


Jaded
őstag

Kb 10%-kal több marad benne nap végére, mint a 15-tel. Éjszaka 0-2%-ot merül kb, 15-tel olyan 5-6-ot. Az akksi jó, más bajok vannak.

De a 16.1-gyel úgy is elszúrják :DDD

Renault Megane IV Limited

(#894) oszy válasza Jaded (#893) üzenetére


oszy
veterán

Simán lehet. De az akku % kijelzése legalább meglesz a sok károgónak. :DD

Nem értem, hogy az miért olyan fontos. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#895) Jaded válasza oszy (#894) üzenetére


Jaded
őstag

Eggyel kevesebb widgetet kell kitenni ;]

Renault Megane IV Limited

(#896) hippo0315 válasza oszy (#894) üzenetére


hippo0315
senior tag

A megszokás nagy úr.

(#897) atyec7 válasza Jaded (#893) üzenetére


atyec7
tag

Az nagyon jó éjszakai merülés. Nálam 16 esetén este 35%, reggelre lement 22-re.

(#898) stickermajom


stickermajom
addikt

Nektek a billentyűzet nem lett laggos a 16-tal? Messengerben és Whatsappban is tapasztalom.

(#899) Rage47 válasza stickermajom (#898) üzenetére


Rage47
veterán

Telegramban és Messages-ben teljesen jó.

(#900) F.B.I. válasza stickermajom (#898) üzenetére


F.B.I.
veterán

De, majd elmúlik 16.1-el, i12.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.