Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza biker (#96) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém is tipikusan 3-4e között mozgott eddig. Gondolkodtam valami egyszerűbb neten + egy 25-ös SMS csomagon, de a 80-as net Trénél 1990 (!) Ft, és így az 5500-6500 Ft-os sávba csúsztunk volna havi számlánként. Átrakattam MédiaMánia S-re, és 100 helyett van 180-185 perce, 50 SMS-e, 500 MB netje és még 10 óra mobiltévéje is 4990-ért. Még ha nem is tudja mindet kihasználni (egyéb otthoni lebeszélhetőségekkel a ~250 perc is sok neki), még mindig olcsóbban kijövünk, mintha pluszban hozzácsapom a netet.
Szóval csak alátámasztani tudom, hogy ha olyanok, vagy úgy vááltoznak a felhazsnálói szokások, ezek a kombi csomagok lehetnek még olcsóbbak is, és akkor a készülék kifejezetten jutányos áron van. Aki meg nem netezik, és nem beszél/SMS-ezik sokat, annak nem szánták a szifont (se). Iagzából nem is értem, minek egy havi 3-4 ezres számlás embernek HSDPA-s, óriás kijelzős drágafon, de majd biztosan jönnek, és elmondják...

A legjobb aláírás a héten

(#102) biker válasza #16820480 (#99) üzenetére


biker
nagyúr

ő ugyanannyit, mivel ebben benne van 200/400perc bárkivel ingyen.
persze azt el kell felejteni, amit szoktam látni a tescoban, hogy apuci fülén a telefon, és úgy vásárol végig, hogy ez most ennyi, jó lesz édesem? és kapásból 100perc / bevásárlás.
persze, akinek ez a fontos, annak ez nem nyerő. akinek viszont a net is fontos, annak meg az a nyerő.

őt a család fogja drágábban hívni, ez tény, szintén nem kalkulálható pontosan.

az meg nem kockaság, ha villamosra, vonatra, buszra, repülőre várva netezik az ember, ellenben az sem jobb, ha egymást kérdezgetik az emberek, ki mit tud, miért nem jön a villamos? és senki nem tud semmit, holott bombariadó van pl valahol, és 3 óráig semmi nem fog jönni. :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#103) biker válasza erdoke (#101) üzenetére


biker
nagyúr

igen, mediamania az nagyon jó csomag :)

Aki meg nem netezik, és nem beszél/SMS-ezik sokat, annak nem szánták a szifont (se). Iagzából nem is értem, minek egy havi 3-4 ezres számlás embernek HSDPA-s, óriás kijelzős drágafon, de majd biztosan jönnek, és elmondják...

mivel mi is hasonló cipőből ugrunk, ezért megszólítva érzem magam :)

azért kell, mert
- utazik szegény napi 2x30percet hévvel, meg a többi bkv mellé, ekkor ha olvasgatni akarja a jegyzeteit ami jelenleg kb 60GB-ot tesznek ki scannelés után (pdf, doc, ppt, pages, tiff és társai) akkor nem kell 10kiló papírt vinnie, hanem megnézi a készüléken
- amikor van egy üres fél órája, akkor tud netezni, játszani, emailezni, videózni, bármi
- így kicsit felszabadultabban telefonál, ha tudja, 2x annyit beszélhet, és még akkor is ugyanannyit fizetünk majd.
- eltéved, akkor ott a google maps, vagy ha nem is téved el, de pont legutóbb nem járt valamelyik villamos, és megnézte, hogy jut el a leggyorsabban a következő olyan helyre, ahol jár valami értelmes eszköz.

hirtelen ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#104) joey04 válasza erdoke (#101) üzenetére


joey04
titán

Iagzából nem is értem, minek egy havi 3-4 ezres számlás embernek HSDPA-s, óriás kijelzős drágafon, de majd biztosan jönnek, és elmondják...
aki netbook helyet veszi, és alig telefonál rajta, tényleg csak fontos hívásokat bonyolít mint magánember. így pont elég egy 3GB-os adatcsomag 3950ért, ami fél éven át csak 1950 meg kb 1k hívások miatt. így lesz 3-5k a számla.

ettől függetlenül az ikon díjcsomagokat jónak tartom persze.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) #16820480 válasza biker (#102) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, pont erről van szó, hogy neki így érte meg, mert nem fontos neki a net. nem értem ezzel mit kell vitábaszállni, vannak olyan emberek, akiknek nem fontos- nekem sem az. le is van tiltva minden gprs jellegű kapcsolat, hogy véletlen se fogyassza a pénzem, elég drága így is telefonálni.

erdoke: mondjuk azért jó, mert lehet rajta ebook-ot olvasni, játszani, filmet nézni, zenét hallgatni, képeket nézegetni, lehet vele fotózni, videót felvenni, telefonálni, sms-t és mms-t küldeni, navigálni... és még ezekkel még egyetlen bájt adatforgalmat sem generált az ember adott esetben. az, hogy egy-egy hotspoton még netezni is tud, csak egy lehetőség a sok közül.

(#106) biker válasza #16820480 (#105) üzenetére


biker
nagyúr

a vita távol áll tőlem, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egy win-es pda-n el lehet lenni úgy is, hogy minden offline, mert a legtöbb dolog elmegy úgy is, kivéve email, internet (már ha az opera mini-vel olyan élmény lenne), és van rá igo, amihez nem kell net, addig egy iPhone szinte erre lett kihegyezve, nem véletlen, hogy az apple kikötötte, hogy csak internet előfizetéses csomagban lehet előfizetéssel venni, a független telefonnal azt csinálnak, amit akarnak.

mert itt a google maps-en alapul a gps, amihez kell adatforgalom, illetve egy halom olyan szolgáltatást ad mellé, amihez KELL adatforgalom, vagy nem használod.

ezért net elérés nélkül egy iphone olyan, mintha B/W kijelzőt tennél rá :(

ha meg drága telefonálni, akkor nem lenne olcsóbb egy adatcsomaggal 3G-n VoiP-n telefonálni :) ? csak kérdezem... nem kötöszködöm...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#107) #16820480 válasza biker (#106) üzenetére


#16820480
törölt tag

el lehet akármivel lenni offline :) én egy blackberry-t használok offline (illetve wifin, amikor van), és teljesen megfelel így is. mindjárt jönnek majd a megbotránkozó hsz-ek, hogy az sem arra való. lehet, de erre is tökéletesen jó, mert egy zseniális rendszere van, ergonómikus, és ezzel már önmagában többet ad a konkurenciánál.
amúgy az új szifon szoftverrel nem jön majd az igo is már? vagy valmai ilyesmiről volt szó, bár nem követem az eseményeket annyira.

3G-s voip nem rossz ötlet, de az a helyzet, hogy magyar mobilszámokat bármiről hívval drága. például voipbusterrel néztem, nagyjából 50ft/perc magyar mobilt hívni. a mostani tarifáimmal mobilról 40ft-ért megtehetem voip nélkül. persze vezetékesbe olcsóbb, meg külföldre pláne, de ezebe az irányokba nem folytatok olyan gyakran hívásokat, hogy megérje ezért 3G-t meg voipot fizetni.

(#108) biker válasza #16820480 (#107) üzenetére


biker
nagyúr

nem jön vele az igo, de lehet majd venni hozzá.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#109) #16820480 válasza biker (#108) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, úgy gondoltam én is. hogy egy időben jön nagyjából. csak rosszul fogalmaztam.

(#110) Ijk válasza biker (#106) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lehet rátenni valami normális GPS alkalmazást? Mert ha csak google alapú, nettel működő GPS van benne akkor megette a fene, jó lesz játszani, másra nem igazán.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#111) Ulkesh válasza biker (#97) üzenetére


Ulkesh
őstag

"de a 4gb-os modell a 2G volt. ha 3G modellben lene ilyen, nem biztos, hogy nem kellene senkinek."

Illogikus.
Ha az első generációs készülékben kevésnek tartották a 4 GB-ot, amikor még nem voltak alkalmazások és csak zenét, képet és videót lehetett rátölteni, akkor a 3G-nél és az új rendszerű iPhone-oknál miért ne lenne kevés? :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#112) Ulkesh válasza Ijk (#110) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nem lehet rátenni valami normális GPS alkalmazást? "

2 napja kint az IDA, ha jailbreak-elt a készüléked, akkor telepítheted és 7 napig tesztelheted (utánna fizetős).
[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#113) Ijk válasza Ulkesh (#112) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez már mindjárt jobban tetszik.
Így már kellene, viszont jó lenne ha a 3,5"-os jackbe építenének optikai kimenetet (külső dac-kal kocsiban, vagy otthoni hi-fi rendszeren is lehetne használni), persze ehhez még egy 80GB memória (flac miatt), és persze függetlenül mondjuk 100k-ért:)
Ehhez lenne még egy kártyás, korrekt árú netszolgáltatás, akkor beneveznék egyre:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#114) biker válasza Ijk (#110) üzenetére


biker
nagyúr

a 3g 2.x SW-ekben hivatlosan nincs turn-by-turn gps támogatás, a 3.0-val lesz.
ellenben vannak most is turn-by-turn alkalmazások, szám szerint kettő, amit lentebb idéztek, és az xGPS

játszani, nem mondanám. multkor használtuk, mert eltévedtünk szszntmiklóson, és jól jött.
mutatja az egyirányú utcákat is, neveket is, pontos is, mi kel még. jó, nem mondta be, hogy "fordulj jobbra, hej", de nem is fizettem érte 30.000Ft-ot :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#115) biker válasza Ijk (#113) üzenetére


biker
nagyúr

Ez már mindjárt jobban tetszik.
Így már kellene, viszont jó lenne ha a 3,5"-os jackbe építenének optikai kimenetet (külső dac-kal kocsiban, vagy otthoni hi-fi rendszeren is lehetne használni), persze ehhez még egy 80GB memória (flac miatt), és persze függetlenül mondjuk 100k-ért

muhahahaha, nem rossz ötlet :)
amúgy VALAHA láttál bármilyen hordozható lejátszót, amiben van 3,5mm jack+optikai kimenet, amit DAC-re lehet kötni, 80GB-os, és támogatja a FLAC-t? :)
vagy csak most álmodtál egy jót.

mert ha nincs ilyen, azonnal védesd le, és gyártsd :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#116) biker válasza Ulkesh (#111) üzenetére


biker
nagyúr

Illogikus.
Ha az első generációs készülékben kevésnek tartották a 4 GB-ot, amikor még nem voltak alkalmazások és csak zenét, képet és videót lehetett rátölteni, akkor a 3G-nél és az új rendszerű iPhone-oknál miért ne lenne kevés?

a 2G telefonjainak nem az volt az egyetlen hibája, hogy 4GB, hanem hogy szinte semmire se volt jó, csak telefonnal felszerelt iPod, így KELLETT a memória, legalább zene férjen már rá.
itt már nem vagy ehhez kötve, hanem sok mást is tudsz vele csinálni, és talán megfeledkezel róla, hogy ez csak egy ipod.

lehet hogy nehéz elmagyarázni, de 2G iPhone nekem 80GB-el se kellene, míg a 3G főleg ha 3.0SW lesz rajta, akkor elfogadom jóárasítva 4GB rammal is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#117) HyP3b0y válasza #16820480 (#50) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én még megvettem a 2G 16GB-t(a "Nagy ritkaságot" :DDD).
Őszintén szólva, ha karban tartanám a memóriáját és csak a szükségeset tárolnám rajta még 8gb-on is bőven elférnék, de nekem kell a 72órás ASOT+pár album(:D) meg a 24 részek amiket útra bekonvertáltam és az elmaradhatatlan játékok, vezérlő progik(távirányító :DDD).
Ha most nekiálnék lesikálni nagyon nem lenne elég a 4gb, vagy akkor drasztikus sikálás lenne és elég nagy hiány érzetem lenne mikor pont azt a számot hallgatnám...

Az új iPhone-al kapcsolatban pedig annyit, hogy számomra és a már most iphone tulajok számára sem érdemes beújítani...3.0s szoftvert mind1ik régebbi verzió is megkapja testre szabva. GPS sose hiányzott(ha kell akkor veszek egy iGo-s gps-t...), 3G se(mobilnet csak úgy alapból letiltva...T-mobilenál) és akkor a legújabb featurek, hogy digitális iránytű. Nem tudom egyedül vagyoke, de én tudom merre van észak és ha 90°-t fordulok akkoris...nem erre vágyom. 3.2mp-s kamera...én még mindíg azon vagyok, hogyha vki minőségben akar fényképezni az nem telefont fog venni(tudom, hogy több mint 2mp, de egy telefonba ez is elég, szintén csak parasztot vakítani jó..)

Összegezve az iPhone új tulajdonságai az elődökhöz képest szvsz. = 0
Ezek mind szép és jó tulajdonságok, de erre már tényleg nincs szükség a mindennapokban. Nem is értem, miért van iPhone-m??:DD Eladó! :Y

Elnyomtam, nem sheratan hsz.re válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#118) HyP3b0y válasza biker (#116) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Egy GPS és egy 3G miatt 4gb, mint 80gb... :F szoftver mind2-re ugyanúgy van/lesz/volt :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#119) Ijk válasza biker (#115) üzenetére


Ijk
nagyúr

Levédetés még csak-csak menne, de a gyártás már aligha:DDD
Egyébként mondok jobbat. Iphone-hoz wifis spdif adapter. Egy miniatűr kis kütyü, ami wifin kapja az anyagot, és bármilyen külső DAC ráköthető. Így a készülék nemcsak háttértárként, hanem távirányítóként is szolgálna. Bár azt hiszem ehhez hasonló van az applenek, valami horror áron.
Megtaláltam és az ára sem olyan vészes. De azért az optikai kimenet és 80GB kellene az iphone-ra:D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#120) Polllen válasza Ulkesh (#91) üzenetére


Polllen
nagyúr

Esküszöm ulkesh te beteg vagy... :DDD

szvsz=szerény véleményem szerint...figy nem érdekel a piac véleménye...

De várj, megpróbálok olyan mondatot írni, amit talán megértesz...:)

Úgy gondolom, hogy jelenleg vannak olyan emberek, akiknek egy 4GB-s iphone elég lenne...én ide sorolom magam.

"ha kihasználod a készülék lehetőségeit, akkor a 4 GB kevés" te figy...melyik piac mondta neked? :DDD zenét hallgatok, játszom, több alkalmazást is használok (5 oldal), videot is nézek, netezek is...és NEKEM elég a 4gb

Amúgy örülök, hogy tudsz idézni, csak még nem megy a szövegértelmezés...kis segítség:

"Nem vagyunk egyformák, de szvsz a 4 giga több, mint elég..."
nem vagyunk egyformák = mindenki más milyen, itt szövegkörnyezet miatt azt sugallja, nem egyforma az emberek ízlése
szvsz = én úgy gondolom, az a véleményem, hogy
a 4 giga több, mint elég... = egy 4 gigabájtos Iphone elegendő tárhellyel rendelkezik

Na most akkor a fenti magyarázatokat egymás mellé téve:
nem egyforma az emberek ízlése, én úgy gondolom, egy 4 gigabájtos Iphone elegendő tárhellyel rendelkezik

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#121) Ulkesh válasza Polllen (#120) üzenetére


Ulkesh
őstag

"szvsz=szerény véleményem szerint.."

Igen és ezzel mit magyaráztál meg?
Azt írtad, hogy szerény véleményed szerint 4 GB több mint elég. Ez nem azt jelenti, hogy neked elég, hanem azt, hogy szerinted mindenkinek elég.
Tanulj meg fogalmazni..

"Úgy gondolom, hogy jelenleg vannak olyan emberek, akiknek egy 4GB-s iphone elég lenne...én ide sorolom magam."

Kezdek már jól mosolyogni ezen a dolgon :D
Egyrészt, mert feleslegesen vitázunk olyasmiről aminek semmi teteje.
Másrészt pár topiccal régebben azért csesztettek, mert kijelentettem, hogy felesleges a memóriakártya egy ilyen készülékbe, mert 8, vagy 16 GB mindenre elég. Akkor azért voltam cseszegetve, hogy ennyi tárterület semmire sem elég és meg kell hagyni a további bővítés lehetőségét. Most meg éppen azért cseszegetnek, mert még a 8 GB is sok :D

" te figy...melyik piac mondta neked?"

Nem nekem, hanem az Apple-nek és az a piac, amelyik raktáron hagyta a 4 megás modelleket :D

"zenét hallgatok, játszom, több alkalmazást is használok (5 oldal), videot is nézek, netezek is...és NEKEM elég a 4gb"

5-6 komolyabb játék és ugrik 1 GB, feltöltesz két filmet a készülék felbontásán sztereó hanggal és ugrott még egy giga, a rendszer eleve levett már 1 GB-ot, felraksz 4-5 albumot és már meg is telt a 4 GB-od. Doksikat, képeket, egyéb alkalmazásokat (szótár, navigáció stb.) még nem is telepítettél.
Maradjunk annyiban, hogy elhiszem, hogy neked elég, ezt nem is vitatom. De az iPhone-t használó emberek között kisebbségnek számítasz ezzel a felfogásoddal.

"Na most akkor a fenti magyarázatokat egymás mellé téve:
nem egyforma az emberek ízlése, én úgy gondolom, egy 4 gigabájtos Iphone elegendő tárhellyel rendelkezik"

Magyarázod a dolgot, csak a lényeget hagyod ki :D miszerint NEKED elegendő a 4 GB.
Akárhogy is magyarázod, azt írtad, hogy: nem vagyunk egyformák, mindenkinek lehet más véleménye, de szerinted 4 GB több mint elegendő.
Nem neked elegendő, hanem bárkinek és erre reagáltam én is és más is.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#122) biker válasza Ulkesh (#121) üzenetére


biker
nagyúr

feltalálták a privát üzeneteket ám, lehetne ott folytatni a basztatást? :F
ez pollenre is igaz

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#123) erdoke válasza HyP3b0y (#117) üzenetére


erdoke
titán

Először leírod, hogy sorozatot nézel rajta, aztán meg hogy veszel egy iGO-s PNA-t, ha navigálni akarsz, nem kell az egy telefonba. Ugye érzed, mekkora bakot lőttél? Szerintem a bolhamozi sokkal nagyobb gáz 3,5"-on mint a navigáció. :D

Egy multifunkcionális eszköznél igenis törekedni kell arra, hogy minél jobban kiváltható legyen vele minél több céleszköz. Nyilván vannak jobb zenelejátszók, de mára sok (okos)telefon megközelítette őket. Vannak jobb navik is (5" kijelző, állat GPS vevő, stb), de már egy 2,8"-os PDA-val is egészen jól el lehet boldogulni.
Persze hogy jobb képet csinál egy átlag digit kamera, jobb videót egy célszerszám, de azért nem lenne az olyan rossz, ha a mostaninál lényegesen jobban menne ez is a szifonnak. Már csak azért is, mert a versenytársak többségének jobban megy...

Amíg az iPhone még a ma már alapnak tartott telefonos funkciók közül is nélkülöz néhányat (BT fájl- és kontakt küldés, bővíthető memória, stb), nehéz teljes értékű akárminek elfogadni.

A legjobb aláírás a héten

(#124) erdoke válasza joey04 (#104) üzenetére


erdoke
titán

Aki netbook vagy notebook helyett "telót" vesz, az meg is érdemli... Hogy csak a két legfontosabb felhasználási módot említsem: Netezésnél és dokumentumok/ebook olvasásnál drasztikus a különbség, nem apró kompromisszumról van szó (10,1" vs. 3,5" 1024x600 vs. 800x480, full billentyűzet vs. taperolós kínlódás).
Akkor már inkább egy E51 (később E52) és egy netbook, árban kb. szifon független árnál vagyok...
Netbook vagy noti mellé hasznos lehet egy nagy kijelzős okostelefon, gyakran meg lehet spórolni előbbi kicsomagolását.

A legjobb aláírás a héten

(#125) Ulkesh válasza erdoke (#123) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Amíg az iPhone még a ma már alapnak tartott telefonos funkciók közül is nélkülöz néhányat (BT fájl- és kontakt küldés, bővíthető memória, stb), nehéz teljes értékű akárminek elfogadni."

Látom már mást nem tudsz felhozni, mivel az eddigi vesszőparipák (MMS és társai) bekerültek a szoftverbe (nem mintha eddig nem tudta volna használni bárki akinek kellett).

Az gondolom még nem tűnt fel, hogy egyre több új készülékből tűnik el a BT fájlküldés, gondolom nem merő divatból, hogy az iPhone-t utánozzák :D

--

"Netbook vagy noti mellé hasznos lehet egy nagy kijelzős okostelefon, gyakran meg lehet spórolni előbbi kicsomagolását."

Pontosan.
Nálam is ott van a netbook, de út közben szinte soha nem veszem elő, mert kényelmesebb iPhone-on gyorsan megnézni amire szükségem van.
Otthon ott az asztali gép a nagy monitorral, de mégis sokszor fotelből iPhone-on netezek, pedig átsétálhatnék az asztalhoz, vagy használhatnám a noteszt.

Egész egyszerűen annak aki nem használta még az iPhone-t és más okostelefonokhoz (WinMo, Symbian) szokott, annak szinte elképzelhetetlen, hogy egy ilyen készüléken lehet kényelmesen netezni. Egyszerűen elfogadják, hogy az a gagyi, amit használnak az az alap és mindenhol ugyanolyan kényelmetlen és ostoba megoldások vannak csak.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#126) biker válasza erdoke (#124) üzenetére


biker
nagyúr

khm...
netbook + telefon 2kg, iphone 133gramm
netbook üzemidő 4 óra, iphone 8-16 óra terhelés függően olvasáskor+némi beszéddel
netbookot csak konnektorról töltheted, így a töltőt is viheted magaddal, míg az iphonehoz csak az usb kábel kell, és melóhelyen is töltheted

csak olvasni szerintem jobb, ha írni is kell, nem annyira.
konkrétan egy A4 oldal képernyőre illesztve állóban 12pt-ig, fekvőben 10pt-ig nagyítás nélkül olvasható iphoneon. nagyítani csak alatta kell

mellesleg van BT fileküldés. iBluetooth és kész :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#127) joey04 válasza erdoke (#124) üzenetére


joey04
titán

még csak nem is hasonlítanak a szokásaink... én már rég óta úgy válogatok telefont, hogy egy netbookot kiváltson. Olyan kell amit bárhol és bármikor elő tudok venni, utcán, buszon, tényleg bárhol. Egy pillanat alatt el tudom tenni, méghozzá a zsebembe. Nem egyformák az igényeink, nekem a fent leírt dolgok bőven fontosabbak, mint a 10" és 3.5" miatti különbségek. Az én netezési szokásaimhoz nem jó megoldás a netbook telefon helyett, mert nem azt nem mindenhol tudom elővenni, viszont a másikat igen. Ettől függetlenül notebook vásárláson én is szoktam gondolkodni, de az azért kell, hogy ha valahol nyugiban le tudok telepedni egy kicsit akkor tudjak netezni, stb. A telefon nem erre kell nekem.

#121: Másrészt pár topiccal régebben azért csesztettek, mert kijelentettem, hogy felesleges a memóriakártya egy ilyen készülékbe, mert 8, vagy 16 GB mindenre elég. Akkor azért voltam cseszegetve, hogy ennyi tárterület semmire sem elég és meg kell hagyni a további bővítés lehetőségét. Most meg éppen azért cseszegetnek, mert még a 8 GB is sok
Tudod éppen ez a szép, mindenkinek mások az igényei. Nézd meg erdoke és az én igényeim is teljesen eltérnek. nyilván attól még, hogy pollen számára esetleg elég a 4gb attól még az ott írogatók véleménye nem változik. Azért mert x mondott valamit azt ne y-on verd le... Simán elég lehet valakinek 4gb. aki filmet nem igen néz ekkora kijelzőn sem, képeknek elég kb 2-300mb zenéknek 1-1.5gb. aztán ennyi. miért kéne mindenkinek 700mb+ alkalmazásokkal és több gb dokumentummal tele tenni a készüléket?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#128) #16820480 válasza erdoke (#123) üzenetére


#16820480
törölt tag

ahogy írták is, mások az igények. szerintem lehet egy kisebb képernőyn is sorozatot nézni, de szigorúan olyan fajtát, ahol nem a képen van a hangsúly (pl. Yes, minister; Friends; stb). persze az új Start Trek filmet nem ekkora megjelenítőn szeretném először látni, de van, amire bőven jó.
meg péládul én a laptop mellé nem vennék már egy netbookot is, mert feleslegesnek tartom, annyi különbség nincs a kettő közt. viszont egy laptopot sem dobok azért csak úgy be a táskába, mert ahhoz még nehéz a 14"-os is (sajnos 12-esre nem volt/nincs pénzem). ilyenkor jó a telefon. és engem sem érdekel a gps például. ha ettől pár ezerrel olcsóbb lenne a készülék, akkor simán lemondanék róla, csak most divat, hogy minden telefonban legyen, ahogy a kamerát is betették mindenhova.

(#129) Ulkesh válasza joey04 (#127) üzenetére


Ulkesh
őstag

" Simán elég lehet valakinek 4gb. "

Ez nem is probléma, nem erről szólt a vita, hanem arról, hogy egységesen ki lett jelentve, hogy 4 GB több mint elegendő, mindezt úgy, hogy nem lett még véletlenül sem odaírva, hogy számára elegendő. Erre írtam én is és más is, hogy ez nem egészen igaz.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#130) joey04 válasza Ulkesh (#129) üzenetére


joey04
titán

ebben igazad van nekem mar a 8 is keveske

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#131) AMD Power


AMD Power
titán

Ez kell már csak nekünk.... pedig úgy örültem ,hogy vége lett ennek az iPhone mizériának. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#132) icecave válasza AMD Power (#131) üzenetére


icecave
nagyúr

Ilyenen ne aggódj, soha nem lesz vége :)

(#133) alma_fan válasza Ulkesh (#125) üzenetére


alma_fan
csendes tag

"Nálam is ott van a netbook, de út közben szinte soha nem veszem elő, mert kényelmesebb iPhone-on gyorsan megnézni amire szükségem van.
Otthon ott az asztali gép a nagy monitorral, de mégis sokszor fotelből iPhone-on netezek, pedig átsétálhatnék az asztalhoz, vagy használhatnám a noteszt."

És mégis egy táblázatot, vagy egy Prohardver stílusú lapot kényelmesebben olvasol egy IPhone-on mint egy bármilyen számítógépen pl. Akár Netbook, akár monitor? :D

"Egész egyszerűen annak aki nem használta még az iPhone-t és más okostelefonokhoz (WinMo, Symbian) szokott, annak szinte elképzelhetetlen, hogy egy ilyen készüléken lehet kényelmesen netezni. Egyszerűen elfogadják, hogy az a gagyi, amit használnak az az alap és mindenhol ugyanolyan kényelmetlen és ostoba megoldások vannak csak."

Az a gagyi még jelenleg piacvezető, és gyanítom, ha egy picit is kiforr az Android, akkor az lesz a piacvezető.

"hogy az a gagyi"

Azért ácsi, milyen gagyi? Ha akkor gagyizom az IPhone-t nem baj ugye? Lehet hogy a Symbian elavultabb, régebbi, de ne gagyizzá má. Mert amennyié itt árulják az IPhone-t az is gagyi. :)) :D

[ Szerkesztve ]

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#134) hanee válasza joey04 (#127) üzenetére


hanee
senior tag

Én már ott tartok, hogy az asztali gépem egy netbook és a notebookom egy iPhone :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.