Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

No, ez így már egész baráti ár lenne, nekem bőven elég lenne a 4gb is. :)

Véleményem szubjektív...

(#2) DarkByte válasza hackeeeee (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem vagy vele egyedül. Viszont ez a 100 dollár független induló ár lenne? Gondolom nem. Na meg marha kíváncsi leszek miben is lesz ez butább a korábbiaknál a memória levágása mellett.

(#3) <NewL> válasza DarkByte (#2) üzenetére


<NewL>
addikt

független? ne is álmodozzál :N

There's an app for that

(#4) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha feltöltő kártyával adnák mittomén pl. 35-40k-ért, úgy elgondolkozna rajta az ember. Oké ez is sok, de jobb mint az eddigi árak.

Véleményem szubjektív...

(#5) P00By


P00By
nagyúr

A 8 giga nekem pont elég!
Kíváncsi vagyok!

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem is az árával van gond, hanem a hozzácsatolt előfizetéssel.

Ha szabadon lehetne választani a két év hűség mellé bmilyen előfizetést, máris jobb lenne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Integra válasza Zirowe (#6) üzenetére


Integra
titán

"Nem is az árával van gond, hanem a hozzácsatolt előfizetéssel."
lesznek elegen akik így is megveszik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) asadasad22


asadasad22
őstag

ez a cím csak blikk szinten szenzációhajhász végülis.. annyi köze van a teló árának a 100 dollárhoz, mint az előzőnek a 200-hoz: semmi. ennyi erővel naponta lehetne 5 cikket idenyomni, ugyanis a telefonok hármonegyedét szinte ingyen el lehet vinni olyan előfizetéssel, hogy odaláncolod magad a szolgáltatóhoz pár évre..

(#9) joey04


joey04
titán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) iknight


iknight
senior tag

Pont mint az 3g-nél, 100 dolcsi, nálunk csak 1000 forint, + előfizu, én nagy jövőt nem jósolok a 4gb-snek, mert az 1 genes iphoneból is volt, de hamar felejtésbe merült. Ha a tudása ugyan az lesz egyébként mint a 32 gb-snek pl, akkor sokkal olcsóbban úgysem fogják adni, mint pl a 8gb-set igy nagy piaca nem lesz, mert pár ezressel többet adnak majd érte. Mint pl az 1 genesból alig láttam 16gb-et, a 3g-sből pedig már jóval több van.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11) macikos válasza hackeeeee (#4) üzenetére


macikos
addikt

Feltöltőkártyával 35-ért? És még gondolkoznál rajta... :W

Meg 7-es BMW-t egy Suzuki áráért :W

Az ilyen sóher embereket szeretem.

Most megint jön majd a sok fogyatékos, aki nem tudja hogy mit jelent az előfizetés :Wz

[ Szerkesztve ]

(#12) Zirowe


Zirowe
nagyúr

De egyébként meg, ha a 3g-s 8gb verzió került 199 dollárba, és az új 4gb-s verziója kerül 99dollárba,akkor az nem árcsökkenés, hiszen fele annyi a tárhely.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) hackeeeee válasza macikos (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó hát na. :D Álmodozni lehet nem? :) Előfizetésnél is lehet tarifát váltani, bár akkor ezek szerint nem mindenhol...

1. Nem vagyok fogyatékos, sem sóher. Ennyi erővel te is lehetsz az. :U
2. Van itthon előfizetés és nem pár napja, de köszi :D Biztos én vagyok a fogyatékos. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) iknight válasza macikos (#11) üzenetére


iknight
senior tag

Arra jó lesz a sóheteknek, hogy tudjanak alkudozni azokkal akik, el akarják passzolni az iphonejukat.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15) macikos válasza hackeeeee (#13) üzenetére


macikos
addikt

Álmodozni én is szoktam, csak nem ilyen dolgokról.

A fogyatékost nemkimondottan rád értettem, de bocs ha magadra vetted :)

Csak már tavaly volt egy ugyanilyen hülyeség hullám, hogy gyáá 990 Ft az iPhone, veszek belőle 10-et....

(#16) DarkByte válasza hackeeeee (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát ha feltöltő kártyával adnák mittomén pl. 35-40k-ért
akkor vinné mindenki mint a cukrot, még azok is akik eddig csak a kifogásokat keresték hogy miért is nincs rá szükségük. :D

(#17) hackeeeee válasza macikos (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó azé ennyire hülye én sem vagyok. :D
Én sem bántásnak szántam. :)

De ha már előfizuval odaadnák 30 körül az is baráti lenne, mondhatni, csahát, úgysem ennyi lesz. :(

@DarkByte: Az lehet, de viszont lehet nagyobb lenne a bevétel, mint így. :D Mert mégtöbben vennének. Bár, mondjuk lehet attól veszteséges lenne, kíváncsi lennék, hogy 1 teló előállítási költsége mennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) oalex


oalex
senior tag

Palm Pre for president

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#19) skajwa


skajwa
senior tag

Ezzel csak az a gond hogy mindenki iphone-nal fog rohangálni... :F

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#20) Magnum_ válasza hackeeeee (#17) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem csak az előállítási költségen múlik a bevétel, ill a termék ára. vannak ott más költésgek is :B szvsz ha a 100$-t vesszük figyelembe, akkor előállitási költség alatt adják kb, ha szigoruan ezt nézzük, de tudjuk, hogy nem erről van itt szó.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#21) Syl válasza Zirowe (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Bármilyen előfizetéssel lehet venni, csak akkor drágább a készülék.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) macikos válasza skajwa (#19) üzenetére


macikos
addikt

1. Nem fog, te is félreértelmezted a dolgokat...

2. Ha azzal rohangálna mindenki akkor mi lenne? Nem tudnál villogni vele ezek után? :W

(#23) Depression válasza Magnum_ (#20) üzenetére


Depression
veterán

Persze drágább a telefon, de nem rég volt hír róla, hogy 80$-os a havidíja az előfizunak. És így persze megtérül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) Magnum_ válasza Depression (#23) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ennyi. meg egy bambi

I humbly and respectfully decline™

(#25) Integra válasza asadasad22 (#8) üzenetére


Integra
titán

az a durva, hogy ez a marketing parasztvakítás a mai napig működik...
hiába, ha az emberek hülyék és a fejüket a homokba dugják..
addig mindig is lesznek ilyen tarifák meg "akciók"

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) Integra válasza oalex (#18) üzenetére


Integra
titán

az lehet, hogy a készülék 4 prezident, de tök ugyanez az értékesítési koncepció lesz mögötte, szóval... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) ^Clown válasza hackeeeee (#4) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kizárt. Sokkal drágábban is viszik, mint a cukrot, akkor miért adnák ilyen jó áron? :F

(#28) amanoba


amanoba
őstag

én sokkal inkább azt szeretném, ha hivatalos megjelenéssel, több szolgáltató is forgalmazná nálunk is (voda,pannon)...na az lenne a nagy húzás! :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#29) Magnum_ válasza amanoba (#28) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még lehet, hogy ha lenne P-nél, újra befizetnék rá...

(vodás csak akkor kellene, ha ráb.sznának egy live! menüt ;] )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Olaszországba Alkotmánybíróság elé mentek azzal, hogy mi az, hogy nem lehet függetlenül kapni a telót (kint majdnem minden teló függetlenül van árulva a szolgáltatók által) és csak egy szolgáltatónál..
Lett döntés és azóta lehet függetlenül és több szolgáltatónál is kapni.

Mi a tanúság?
Forduljatok ti is az AB-hoz!:D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) amanoba válasza Magnum_ (#29) üzenetére


amanoba
őstag

:DDD live táccs OSX :C

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#32) Magnum_ válasza Zirowe (#30) üzenetére


Magnum_
nagyúr

valahogy nem vagyok biztos abban, hogy az AB foglalkozna vele.. esetleg a GVH, hogy korlátozzák a versenyt.

I humbly and respectfully decline™

(#33) rhen válasza joey04 (#9) üzenetére


rhen
senior tag

3 év hűségnyilatkozat a telefon és adat előfizetésre! :Y

ilyet se hallottam még.

(#34) amanoba válasza Zirowe (#30) üzenetére


amanoba
őstag

ott volt vmilyen alapja a követelésnek, hiszen ha a szolgáltatók a többi telót valóban függetlenül árulják, akkor miért engednék, hogy ez függő legyen...

itthon nyilván nem ez a helyzet...sajnos :O

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#35) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

4 giga nem sokra elég, gyakorlatilag csak zenére és abból se sokra:( Ráadásul ha úgy lesz 4 giga, mint a 8 nyolc, akkor számolhat a jónép 3+1-gyel nyugodtan. Magyarul lesz egy 3 gigás rész, ahova szabadon tehetünk alkalmazásokat, zenéket, képeket és videókat, a maradék 1 giga elkülönített rész pedig az egyéb dolgoké (mint pl. kamerával fotózott cuccok, rendszer szoftver, stb). Irigylem azokat, akik most ruháznak be 3G-re, ugyanis a fehér 16 gigás egy árban vihető el a 8 gigás feketével:( Én nem érzem mellesleg, hogy nagy durranás lenne az iPhone "4G"-ben, a 3.0-ás szoftver után a 3G is pöpec lesz, az ilyen iránytű és egyéb baromságok szemfényvesztésnek ideálisak, de erre alapozni egy marketing hadjáratot...

[ Szerkesztve ]

(#36) plus44


plus44
veterán

Ha 4 giga nem is de 8giga nagyjából elég lenne, majd meglátjuk mi mennyit kapunk ebből a nagy árcsökkenésből...

Alvin_ti4200: "Én nem érzem mellesleg, hogy nagy durranás lenne az iPhone "4G"-ben, a 3.0-ás szoftver után a 3G is pöpec lesz, az ilyen iránytű és egyéb baromságok szemfényvesztésnek ideálisak, de erre alapozni egy marketing hadjáratot..."

Nagyon igaz amit mondtál. :K

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#37) Atlantis válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól mondod.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38) Malory


Malory
tag

Egyelőre én is úgy látom, hogy számomra a legnagyobb előnye az OLED kijelző lesz, -> akkumulátor idő
3,2 Mpix kamera? na anélkül megvoltam eddig is, persze nem rossz, hogy autófókusz, de azért... videó rögzítés. Hát néha az is jól jön... mondjuk kíváncsi leszek, hogy milyen felbontás és frame rate lesz hozzá. Iránytű? Hát nekem az, hogy nézelődhetek a streetview-ban nem túl nagy okosság. Kíváncsi lennék, mire lehet majd még használni.

Szóval hardveresen nem nagyon dobják oda magukat apple-ék, amit azért sajnálok...
processzor: nem nagyobb, csak szoftveres szabályzás

fém ház? hát igen ez a másik pont, ami miatt még elgondolkodok a vásárláson. a nagyobb memória engem nem vonz.

(#39) Polllen válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, de szvsz a 4 giga több, mint elég...
1 giga zene még a legszuperebb mp3-ból is több, mint 7 óra zene...ha nem hallgatsz meg 1 számot kétszer, akkor is több napig hallgatható, hacsak nem alsóbögyörösvalagpusztáról jársz napi 3 órát...

1 giga képeknek...na itt már lehet vitatkozni, de azért monitoron csak szebb, hiába a nagyon szép kijelző

1 giga film...jailbreak-kel lehet elkocog az avi, nem próbáltam, de átkonvertálva már nem foglal annyit helyet...

De nem vagyunk egyformák! (nekem a 8 gigáson jelenleg 5 giga üres hely van, igaz film nincs fent)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) joey04 válasza Malory (#38) üzenetére


joey04
titán

a videó állítólag nagyot javul majd. KATT

eljutott a szerkesztőségünkbe kettő darab MOV állomány, amiket az új hardver produkált.
Az egyik videó 640×480 bontású, a másik 480×360. Ez utóbbit közvetlenül 3G-n keresztül küldték, 3 mega hosszú, a nagyobb 10mb. Mindkettő videó meglepően jó minőségű, nem Cycorder framedrop-os szoftveres szemét, 30fps, ahogy kell, odarakták magukat az Apple fiúk. Lesz hozzá egy kis “trimmer” cucc, amivel a felvett anyagból max 60 másodperces részeket lehet majd egyszerűen kivágni. YouTube-re, .me-re, mailben azonnal posztolható a cucc, illetve MMS-ben (!) is küldhető az ottani szabványnak megfelelően.
Sajnos el kell szomorítanom mindenkit két dolog miatt: a videó felvételi lehetőséget csak az új telefonnal kapjuk meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) macikos válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


macikos
addikt

"erre alapozni egy marketing hadjáratot..."

Ezzel nem értek egyet. Abba gondolj bele, hogy itt most nem a jelenlegi tulajokat kell megnyerni, hanem a potenciális új vásárlókat. Nekik meg GPS kellett, videófelvétel, AF, MMS, Copy&Paste, stb. Ezek nélkül is egy jó készülék volt az iPhone. Most hogy ezek is belekerültek, pláne.

Plusz 802.11n, digitális iránytű (nekem például nagyobb újdonság, mint mondjuk az MMS), ha igazak a pletykák, akkor OLED kijelző, stb.

Szóval azért elég jó lesz.

4GB meg tényleg kevés. Ugye alapból lejön belőle 1 giga. A maradék 3 meg a mai világban nevetséges Azon legyen egy navigáció, ami mondjuk minimum 2GB a térképekkel. Aztán az alkalmazások (nálam 1,5GB program van a telefonon), zenék (minimum 2GB) és akkor a filmeket, videókat, képeket nem is mondtam. Képekből is nekem ~1200 van a telefonon. Szóval minimum 8GB. Szerintem.

(#42) Teo70 válasza Polllen (#39) üzenetére


Teo70
tag

egyetértek veled...

nekem a csóró Samsungomba 1 giga micro SD van.
van rajta zene, kép, kissebb videoklippek úgy hogy 200 mega szabad hely van ígyis.
igaz zenékből csak mindig az aktuális kedvencek de ebbe a rohanó világban nekem nincs időm arra hogy órákig zenét hallgassak telefonról.

4 giga több mint elég.Biztos hogy nem lesz olcsó a magyar embernek hiába 99 dollár, az nem jelent semmit...

az én ismerettségi körömben többen azért nem vesznek telefont mert várják az uj iphone-t AF-s kamerával. Ha igazak a pletykák akkor a telefon (majdnem) tökéletes lesz.

részemről azt várom hogy lenyomja az árakat az uj készülék a használtpiacon és tudjak venni egy használt 3g-t vagy 2g-t mert engem nemérdekel a kamera, iránytű meg az ilyen hülyeségek...mostani telefonom segítségével 2 év alatt összvissz 147 képet csináltam.( igaz DSLR-el mellette több mint 5 ezret 1 év alatt, de ez már csak így megy...)

tudom sóher vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#43) David75 válasza Polllen (#39) üzenetére


David75
őstag

Nem azért kell nagyobb memória mert 90órát hallgat valaki zenét egy huzamba(amúgy is lemerülne) ha nem hogy mondjuk a gépemen lévő 20giga zenét egy az egybe rárakjam és már csak akkor keljen felrakni rá zenét ha valami újat letöltök.Nem keljen variálni hogy most ez meg ez van fönt.32gigáson fent lehetne minden zeném és már csak nagyon keveset kellene akkor youtube-on zenét halgatni...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#44) Polllen válasza David75 (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem vagyunk egyformák...;)

Én elvagyok a heti-2 heti szinkronizálással is...:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) Ulkesh válasza Polllen (#39) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nem vagyunk egyformák, de szvsz a 4 giga több, mint elég..."

A 4 GB nem elég.

- 1 GB helyből kihúzva, mert a rendszernek kell ennyi
- ha navigálni is akarsz, akkor mivel már meglesz a lehetőség, 1-1,5 GB helyből ugrik a térképeknek
- az új API-k miatt jóval fejlettebb és méretesebb alkalmazások, átlag 1 GB
- marad kb. 512 MB filmeknek, képeknek, zenéknek

Nem véletlen, hogy már az első generációs készüléknél is pár hónap után kivonták a 4 GB-ost a forgalomból, mert felesleges volt. A 4 és 8 GB tárterület gyártásbeli árkülönbsége minimális, egyszerűen nem lehet olyan árkülönbséggel adni a két készüléket, hogy megérje.
Vagy a 4 GB-ost kell önköltségi áron, vagy az alatt árulni, vagy a 8 GB-ost és a nagyobbakat túlárazni. Egyik sem jó megoldás.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#46) Alex91 válasza Ulkesh (#45) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha a GPS-t bele se teszik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47) biker válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


biker
nagyúr

a 4gb 2,5+1,5 lesz.
nem is értem, a 16gb-os gépen 14,2GB free volt, pedig csak 500mb a root partició, a többi "egyéb" foglalás.

mi is vettünk egy fehéret 62k-ért ikon 200-al, most ez a legjobb vétel, ha a teljes 2éves ciklust nézzük. alig 180k két év alatt, míg ikon 400-al ez kapásból 260k két év alatt

a telefon normális telefon célokra illetve portable dokumentum megtekintőnek kiváló.

mellesleg 4gb (2,5) bőven elég. miért kell 5-10gb zenét egyszerre tárolni a cuccon? nem elég 500 szám? kell 5000? :)
én egyből vennék.
(pl a v3xx-em 2gb ramja elég volt egy egyhetes kórházi kezelés alatt nézett 8 film és 15 cd lemez tárolására, bőven)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) biker válasza Ulkesh (#45) üzenetére


biker
nagyúr

navinak 1,5GB? ész?
felrakom a mygar térképet, meg max a környező országokat, ha átjárok, többit csak ha kell, és máris megúsztam 200Mb-ból.

milyen app-okat teszel fel 1GB méretben? ember... átlag a 10-30mb, felteszel 50-60 alkalmazást? fel se fér a springboardra :)

bár konkrétan cydias app van a telon olyan 50mb, appstore-os meg van kb 10db, ez lefedi minden igényünket, kb 120mb terület
1GB :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) Ulkesh válasza biker (#48) üzenetére


Ulkesh
őstag

"navinak 1,5GB? ész?"

Kint van az iDA EUROPE.
2 GB

:D

"milyen app-okat teszel fel 1GB méretben? ember... átlag a 10-30mb, felteszel 50-60 alkalmazást? fel se fér a springboardra"

3 és fél képernyőnyi app van a gépemen és 730 MB-nyi helyet foglalnak.
(Egy komolyabb játék ma már lazán 90-130 mega.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#50) #16820480 válasza biker (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem erősen túlbecsült az a számítás a memóriafoglalásról, de ettől függetlenül 4GB tényelg nem túl sok. tegnap másoltam pont fel pár zenét a telefonom 1GB-os kártyájára, és 4 album után tele is lett. pedig 4 album nem olyan sok azért. és akkor még filmekről meg ilyesmiről nem is beszéltünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.