Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 18:59:30

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) erdoke válasza vtechun (#900) üzenetére


erdoke
titán

Nekem egyelőre pilótavizsgásnak tűnik a program, totál nem egyértelmű első találkozáskor, hogyan kell kezelni. Pl. van középen ez a menü sáv, ami mutatja a két szélén, hogy van tovább, de nem lehet görgetni egyik irányba sem. Streamelésre, beállításokra semmilyen beállítási lehetőséget nem látok, és a kis zöld nyilacska (kurzor? WTF?) értelme se világos. Ezek úgy fejlesztenek iOS-re, hogy nem volt még a kezükben készülék, amin volt pár jól megírt progi? Ki a fene akar órákat eltölteni a program tanulmányozásával, használni szeretném?!

Szerk: OK, közben kezd leesni, de kritikán aluli a kezelhetősége.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#902) vtechun válasza erdoke (#901) üzenetére


vtechun
veterán

1 dolgot tudnod kell, hogy ez egy htpc szoftver, elsősorban távirányítós kezeléssel, próbáld 2 ujjal is, akor elvileg mozgatja az egeret, úgy bemész a beállításokba, azon belül a networkon belül be tudod lőni, hogy httpn-n keresztül lehessen vezérelni, és akkor másik telóról, pl. androidról tudod vezérelni, úgy sokkal egyszerűbb lesz.

tehát, ne felejtsd, nem ipadra készült (és távirányítóra optimalizált a felülete), de fut rajta és - ami még durvább - iphone-on is! szóval, ezek után tuti veszek egy ipad - hdmi átalakítót :)

[ Szerkesztve ]

(#903) erdoke válasza vtechun (#902) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van HDMI átalakítóm, de ez a xar nem látja a könyvtárakban az avi fájlokat (sőt, semmilyen fájlt. Eljutottam odáig, hogy megtalálják egymást a PS3 Media Serverrel, böngészem a PC-s könyvtárakat, de nem látom bennük a fájlokat. Suxx.

A legjobb aláírás a héten

(#904) vtechun válasza erdoke (#903) üzenetére


vtechun
veterán

hát nekem simán látja a sambas megosztást, próbáld ki először úgy, hidd el, ez egy nagyon-nagyon jó kis progi, csak még ismeretlen számodra :P

(#905) Allure válasza erdoke (#903) üzenetére


Allure
aktív tag

Itt van a megoldás:[link]

(#906) erdoke válasza vtechun (#904) üzenetére


erdoke
titán

Közben nálam is megjavult, úgy tűnik, idő kellett ahhoz, hogy beszedje a fájlokat.

(#905) Allure
Nem az volt a gond, szerencsére van pár videó fájl a gyökér könyvtárban is.

A legjobb aláírás a héten

(#907) vtechun válasza erdoke (#906) üzenetére


vtechun
veterán

Es hogy tetszik? Szerintem vallahato, mivel visz mindent, nem kell kiserletezgetni mindenfele lejatszoval, meg konvertalgatni, telorol taviranyitva meg teljesen rendben van, kiprobalhatnad, hogy tvre kotve milyen felbontast lehet beallitani a tvn

(#908) erdoke válasza vtechun (#907) üzenetére


erdoke
titán

Ha a progi nem támogat külön TV-Out funkciót, akkor 1024x768-ban, azaz natívban teszi ki a képet az iPad.
A program OK, bár ISO-ból nem játszik DVD-t, vagy csak a PMS konvertál automatikusan.

A legjobb aláírás a héten

(#909) vtechun válasza erdoke (#908) üzenetére


vtechun
veterán

Nebax, nekem siman jatssza a isokat, elvileg a progiban lehet outputot allitan, majd ranezhetnel :)

(#910) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Hát srácok ez az XBMC :Y

Elsőre tényleg pilóta vizsgás, egyetértek erdoke-vel...
DE
belejöttem és miután felismertettem az SMB -val..
el vagyok képedve.. minden megy !!
Most nézem Walter Tomi-t a Matchbotozás horgászos videómat :-))

egyetln egyet nem értek..

van egy folderem ami HD filmeket tartalmaz és ez is a folder neve a video mappában

ha ebbe be szeretnék lépni akkor jelszót kér, mert azt írja lock-olva van.. pedig nem...

jav
más folderket se nyit, véletlenszerűen.. :F

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#911) vtechun válasza HoryThePooh (#910) üzenetére


vtechun
veterán

na, minnya tolok fel új képeket, amelyeken rtl-t és tv2-t nézek :)) xbmc-vel természetesen

(#912) vtechun válasza vtechun (#911) üzenetére


vtechun
veterán

na, itt van a legutóbbi 3 kép, a két tv-sen a hts tvheadend által létrehozott tvsztrim látható, a sorozatos is nagyon jó, ez az upnp-s témába belépve a másik gép (htpc) által létrehozott médiatár sorozatos szekciójának egy részlete

(#913) erdoke válasza vtechun (#911) üzenetére


erdoke
titán

What an achievement! :)) Mazochista... :P

A PMS a PS3 által ismert formátumokat nyomja ki változtatás nélkül, a többit default konvertálja. Én XBOX 360-hoz használom, kvázi megyegyezik a működés a PS3-éval. Persze vannak a proginak külön profiljai (XBMC is!), de alapvetően nem változtatja meg a működést, csak jobban együtt működik a kérdéses eszközökkel.

A legjobb aláírás a héten

(#914) vtechun válasza erdoke (#913) üzenetére


vtechun
veterán

megjegyzem a tv nem az igazi, mert interlaces, deinterlacelve meg nem bírja, valamint a HD csatornákat szintén nem bírja :) szerintem az interlacesség kavarhat be, de lehet ha írnak egy ipad2-re optimalizált változatot, akkor ezek is menni fognak majd, de androidos teloval taviranyitva priceless :)

mod: amúgy ha kiléptek xbmc-ből, szerintem lőjjétek is ki, mert gépen nekem idle is eszi a procit :)

[ Szerkesztve ]

(#915) erdoke válasza vtechun (#914) üzenetére


erdoke
titán

"androidos teloval taviranyitva priceless"
Javítás: duplán mazochista :DD

A legjobb aláírás a héten

(#916) xnace


xnace
őstag

iOS 5 Beta 4 hittin' the streets :C

erdoke: +1 :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#917) vtechun


vtechun
veterán

van valami módja, hogy az ios5-ot felrakjam jailbreakelve az ipad2-re? :) ingyér? :)

(#918) Allure válasza vtechun (#917) üzenetére


Allure
aktív tag

Ipad2 jailbreak csak 4.3.3-hoz van. Az ötöshöz ha minden igaz ősszel lesz Ipad2 jb p0sixninja jóvoltából. Egyébként én felraktam anno még a második bétát, de elég sok bug volt még benne, ezért egy nap után visszaváltottam.

XBMC-hez találtam IPAD skint, akit érdekel innen letöltheti. :)

(#919) HoryThePooh válasza HoryThePooh (#910) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

vtechun, tudsz erre vmit mondani??

"van egy folderem ami HD filmeket tartalmaz és ez is a folder neve a video mappában

ha ebbe be szeretnék lépni akkor jelszót kér, mert azt írja lock-olva van.. pedig nem...

jav
más folderket se nyit, véletlenszerűen.."

kösssz

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#920) vtechun válasza HoryThePooh (#919) üzenetére


vtechun
veterán

passz, de próbáld meg a gépen a megosztást törölni, majd újra megosztani, ha lehet jelszó nélkül, egyéb ötletem nincs.

erdoke : valamikor, ha van lehetőséged kipróbálhatnád milyen kimenetet tud xbmc-vel hdmi-n, köszi

(#921) xnace


xnace
őstag

Nem tudja valaki, hogy App Store-on lehet-e OTP Junior kartyaval vasarolni?
Nagyon fontos lenne, hogy ne kelljen mar bonyolitani az eletemet az Install...-szal.
Nameg az appek fejlesztoi is nagyon megerdemelnek a munkajuk ellenteriteset...:)

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#922) engusz


engusz
veterán

Angry Birds HD akció van, most csak 2 dollár. Köszönöm a múltkori tippet, az Appshopper miatt kaptam róla értesítést. :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#923) Karma válasza xnace (#921) üzenetére


Karma
félisten

VISA Electron? Mert akkor igen.

“All nothings are not equal.”

(#924) xnace válasza Karma (#923) üzenetére


xnace
őstag

Ilyen...Nem tudom pontosan:B

Szerk: iPad1 topikban márválaszoltak, és elvileg aki válaszolt Ő ilyennel fizet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#925) Karma válasza xnace (#924) üzenetére


Karma
félisten

A kártya a lényeg, nem a folyószámla :N

“All nothings are not equal.”

(#926) xnace válasza Karma (#925) üzenetére


xnace
őstag

Akkor majd megbeszélem a bankban az ügyintézővel, mert a honlapon nem sok mindent találtam, azon kívül, hogy bármilyen képet rátesznek a kártyára... :P

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#927) dezs520 válasza Allure (#899) üzenetére


dezs520
senior tag

Ha jól emlèkszem,a kis Apple TV "csak" 720 at tud, 1080 at màr nem támogatja,nàlam ez egy kizàró tènyező volt,aztàn lehet XBMC-n màs a helyzet...

(#928) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Tudtok vmi modot, hogy tudnek visszamenni 4.3.5-rol 4.3.3-ra? :R

(#929) Allure válasza alibaba78 (#928) üzenetére


Allure
aktív tag

Ha nem mentetted le az shsh-t, akkor sehogy.

(#930) alibaba78 válasza Allure (#929) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonom! :W

(#931) xnace válasza Allure (#929) üzenetére


xnace
őstag

Ha Jailbreakelve volt, akkor a Cydia nem menti le magától??

Ha meg igen, akkor hova??

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#932) Allure válasza xnace (#931) üzenetére


Allure
aktív tag

Nem hiszem, hogy lementené :(

(#933) vtechun


vtechun
veterán

4 honapja van meg a kutyu, es ma fordult eloszor elo, hogy ujraindult.

Xbmc-vel szerettem volna egy htsp (hts tvheadend a backend) dvb-t sztrimfolyamot elinditani

(#934) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Az otthoni hálózatomban van egy TP-Link WR-741ND router és egy D-Link DNS-320 -as NAS. Azt szeretném megtudni, hogy a NAS -on megosztott tartalmakat (zene, kép, videó, doksik etc) tudom -e tallózni és megnézni/hallgatni egy iPad-dal.
Ugye most asztali PC-ről. laptop-ról, Asus O!Play Media Player -ről simán elérek bármit. Ezt a kört szeretném kibővíteni egy iPad-dal. Reményeim szerint utána a laptopot eladhatom és a gépemet meg csak játékra kell bekapcsolnom :DDD

Szóval megy -e a hálózati share elérés iPad-ról ez a kérdés. Köszönöm a válaszokat előre is.

(#935) vtechun válasza cannibal (#934) üzenetére


vtechun
veterán

Megoldhato. Vagy azzal. Progival amivel majd a tartalat is fogyasztod, vagy jb eseten pl. Xbmc-vel, stb..

(#936) z67 válasza vtechun (#935) üzenetére


z67
őstag

Ez engem is érdekelne. Én egy Popcorn-ról és egy DNS-323-ról moziznék. XBMC-t telepítem és ennyi?

(#937) Allure válasza z67 (#936) üzenetére


Allure
aktív tag

Igen, telepíted és kész.

(#938) z67 válasza Allure (#937) üzenetére


z67
őstag

Oké, köszönöm, majd jövök, ha kérdésem van.

(#939) engusz


engusz
veterán

A natív Skype kliens, ami támogatja az iPad 2 mindkét kameráját, nem érkezett még meg? Nincs előttem Appstore, de a neten keresgélve úgy tűnik, hogy még nem adták ki. Pedig közel egy hónapja kezdtek el csicseregni a madárkák (akkor szivárgott ki egy marketing videó).

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#940) vtechun válasza engusz (#939) üzenetére


vtechun
veterán

nem adták még ki, viszont ugye az ajfonos is tamogatja mindket kamerat, a facebook appal eljatszott trukk itt nem egeszen mukodik sajnos :D de ha jon ki uj skype, akkor elso dolgom az lesz, hogy kiprobaljam azzal is :D

(#941) engusz válasza vtechun (#940) üzenetére


engusz
veterán

Három hét múlva megyünk nyaralni, jó messze leszünk itthontól. Kellene egy olyan alkalmazás, ami PC-n (Windows) is fut.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#942) vtechun válasza engusz (#941) üzenetére


vtechun
veterán

mire gondolsz? Skype fut pc-n is :) Ipadra is teljesen jó kinagyítva az iphone-os skype is

(#943) engusz válasza vtechun (#942) üzenetére


engusz
veterán

Na, akkor ezt kipróbálom majd.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#944) vtechun válasza engusz (#943) üzenetére


vtechun
veterán

én angliában lévő rokonaimmal simán skypeoltam, célnak megfelel, tudom váltogatni stabilan a kameraképet, stb

(#945) engusz válasza vtechun (#944) üzenetére


engusz
veterán

Na, ez jó hír! Köszönöm.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#946) cannibal válasza vtechun (#935) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszönöm! Ez jó hír:) Azt hittem egy sima tallózásnál azért bonyolultabb lenne a harapott almánál:)

(#947) HoryThePooh válasza HoryThePooh (#919) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

"van egy folderem ami HD filmeket tartalmaz és ez is a folder neve a video mappában
ha ebbe be szeretnék lépni akkor jelszót kér, mert azt írja lock-olva van.. pedig nem...
jav
más folderket se nyit, véletlenszerűen.."

Közben ez jelzem megoldódott. Xar login nevet adtam meg. Simán a NAS login/pswd kellett neki :)

Jó ez az xbmc !! :)

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#948) vtechun


vtechun
veterán

Kozben masodjara indult ujra :F... Nemtom mi okozhatja..

(#949) xnace válasza vtechun (#948) üzenetére


xnace
őstag

Hat, nekem nem indul ujra, de csinal neha erdekessegeket...Es ezek kozul a lassan fordulo springboard a lekisebb...Amint megjon az iTunes szamara is eheto bankkartyam, akkor full restore lesz 4.3.5-re, es nem jailbreakelek, megveszem azt a 15 progit, amit hasznalok. Egyedul az SBSettings fog hianyozni, de az az iOS5-ben ugyis lesz. (marmint olyasmi)
Es legalabb ra tudom dugni a gepet iTunesra...:)

Mas: nincs ilyen CRT TV off animacio iPad-re? Ami a Nexus S-en is van...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#950) vtechun válasza xnace (#949) üzenetére


vtechun
veterán

Nekem is csak xbmc miatt lenne fontos a jb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.