Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Male válasza Kolondrum (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm! :R

Ez akkor nem olyan vészes.... így már elgondolkoztató a dolog.

(#52) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó cikk, és annál is hasznosabb egy szünetmentes táp használata.
Nekem 2 APC van, a nagyobbikba meghalt az akku, most rendeltem bele 18k-ért, de gondolkozás nélkül megvettem, mert nem kell félni az igen gyakori áramkimaradásoktól.
Csak 1 hete van szünetmentes nélkül a gépem, és már 2 áramkimaradás volt!
Aki csak teheti, ruházzon be rá, nem fogja megbánni! :K
:R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az én 400VA és 300W-os szünetmentesem simán elviselte a 350W-os terhelést."
Ez szinte kizárt! Szerintem mérési hiba, az a 350W valójában 350VA.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#54) sti10p


sti10p
senior tag

Nos, nekem a számtech tanárom úgy kapcsolta ki a gépeket a multkor, hogy levágta a főkapcsolót, aszongya: a wincseszterek mechanikája már föl van készülve erre, semmi bajuk nem lehet (amúgy nem tudom de olyan P2/P3-as-ok idejéből származó gépek lehetnek)!
(Tudom ez egy kicsit más mint a túlfesz, de azért azonos téma körül járkál.)

Úgyhogy kezdek szkeptikus lenni...

[ Szerkesztve ]

XY

(#55) hcl válasza sti10p (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fel van, csak az OS nincs, ha esetleg nem állította le őket, meg a táp sem a hirtelen tranziensekre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) sti10p válasza hcl (#55) üzenetére


sti10p
senior tag

OS? Win 98.
Táp?! Ha-ha arra még tippem sincs (Mercury, Codegen, Vargáné és tsa...?!)

Szerk.: Ezt ollózni: "Codegen", az ezekbe a gépekbe igazi luxus lenne...

[ Szerkesztve ]

XY

(#57) hcl válasza sti10p (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na akkor ezek tuti nem szeretik a "kinyomjuk a 220-at" típusú lekapcsolást...:D
Itthon én szoktam áramszünetet csinálni (pl. tápegység javítás során teszteléssel, amikor hang- fény- és füstjelenségek kíséretében megy el az áram), de előtte kihúzok minden érzékeny cuccot...

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) Teasüti


Teasüti
nagyúr

vmi nem tiszta.
a kapacitás nem órában van megadva?
tehát 700 VA-t nem egy órán keresztül kéne tuni neki leadni?
hogy a fenébe tud csak néhány percig üzemelni max terhelésen?! :F

azt lehet tudni, h mekkora akku van benne? Ah-ban.

(#59) Archer válasza Teasüti (#58) üzenetére


Archer
őstag

12V/9AH

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60) Teasüti válasza Archer (#59) üzenetére


Teasüti
nagyúr

jah jó... akkor már mindent értek.

(#61) gordonfreemN válasza Teasüti (#58) üzenetére


gordonfreemN
addikt

a kapacitás nem órában van megadva?
Tulajdonképpen a VA egy sec-re vonatkozik, feltételezve az állandósult állapotot.
Egészen pontosan válaszolva a kérdésedre, amperórában van megadva a kapacitás.
tehát 700 VA-t nem egy órán keresztül kéne tuni neki leadni?
Fentiekből kifolyólag nem. Vagyis hogy de, akár 100 órán keresztül is, csak akkumulátor függvénye.
hogy a fenébe tud csak néhány percig üzemelni max terhelésen?!
Ez akkumulátor függvénye.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#62) Teasüti válasza gordonfreemN (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

lehet hülyeségeket írok, de 12*9=108W egy órán át, nem?
akkor ha 405 wattal terhelem meg, nem 16 percig kéne működnie? :B

(#63) gordonfreemN válasza Teasüti (#62) üzenetére


gordonfreemN
addikt

9Ah-s akkumulátor azt jelenti, hogy egy amper erősségű áram 9 órán keresztül képes folyni a vezetőben. És igy tovább, fogyasztás kérdése.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#63) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze csak akkor igaz ez, ha nem vesszük figyelembe, hogy minnél hamarabb sütjük ki, annál jobban csökken a kapacitása.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65) Kolondrum


Kolondrum
félisten

érdekesség: a szünetmentest kikapcsoljátok,kihúzzátok,minden rá vam dugva. Bedugjátok a szünetmentest,majd bekapcsoljátok. Szerintetek mit mutat a f.mérő? 31.4w-ot?nem!villog a led és teszteket futtat,majd kb 10s alatt végigmegy ezalatt zúg, majd kattan a relé.finish!nem azonnal üzemkész.

(#66) Archer válasza Kolondrum (#65) üzenetére


Archer
őstag

Öntesztet futtat, ez teljesen normális. Minden bekapcsolás után csinál ilyet nem? A nagyokon legalább is igen. Ha rossz az aksi vagy bármi egyéb probléma van (amit maga a szünetmentes is észrevesz, nem megfelelő töltőáram meg az ehhez hasonló helytelen beállításokat nem érzékeli), ilyenkor egyből jelzi egy hibaüzenettel.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#67) Kolondrum válasza Archer (#66) üzenetére


Kolondrum
félisten

igen,mindig ha kikapcsolm (a mikrokapcsolóval)majd be, biztos érted hogyan értem. Mindig megy tehát ilyen ritkán van.

(#68) F34R


F34R
nagyúr

Én iylet szeretnék otthonra ;]

[link]

viccet félre téve én is gondolkodtam rajta , de ha nem vagyok otthon akkor az a ~8 perc sem számít sokat.

(#69) Teasüti válasza gordonfreemN (#63) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én azt értem, h 12 volton 9 Ah.
De én teljesítmény/időről beszéltem. :U
Elvileg 108 wattot tud egy órán át, akkor 405 wattot miért nem bír 16 percig?
Vki rakja már nekem tisztába, hogy vagy én nem konyítok a P=U*I-hez, vagy az UPS nem is így működne?

(#70) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#61) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tulajdonképpen a VA egy sec-re vonatkozik"
Nem! A "teljesítmény" pillanatnyi jellemző. Ha 1s-ra vonatkozik, akkor VAs, ami már munka vagy energia. (kinek hogy tetszik)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#71) Kolondrum válasza mr_ricsi (#70) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fiúúúk ennyire ne mennyünk bele. Teszi a dolgát egy átlag gépnél pár percen át. Pont! :R

(#72) mr_ricsi válasza Teasüti (#69) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Elvileg 108 wattot tud egy órán át"
Itt láthatod az áthidalási idős diagramját.
55W-ot bír 60 percig.

"Vki rakja már nekem tisztába, hogy vagy én nem konyítok a P=U*I-hez, vagy az UPS nem is így működne?"
Az akkuból annál több energia vehető ki, minél kisebb árammal terheled. Ha azonos a terhelő ellenállás a belső ellenállásával, akkor 50% a veszteség, míg ha 9x akkora a terhelő ellenállás, akkor csak 10%.
Nagyobb áramoknál a vezetékek és a trafó vasa is jobban melegednek, ezért több veszteség keletkezik rajtuk.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#73) Teasüti válasza Kolondrum (#71) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De engem izgat, h elméletben mennyit kellene bírnia az akkunak és miért nem bírja ennek ellenére!

(#72) mr_ricsi
:R
Most már azt is tudom, h terheléstől függő hatásfoka van az aksiknak. :B
Na de ilyen kicsi... :Y

[ Szerkesztve ]

(#74) F34R


F34R
nagyúr

lehet el siklottam felette de mennyibe fájt vételkor ?

(#75) Kolondrum válasza Teasüti (#73) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kiveszed az akkut, 10-es vezeték, összekötöd a + és a --t majd melegíted a kezed, cekász. :DDD

F34R! 24600

[ Szerkesztve ]

(#76) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Használtan érdemes ilyeneket venni? Régebben nézegettem, voltak egész jó áron (mint amennyi ez újonnan) nagyobb kategóriájú, régi APC-k is, amik már színuszos jelet adtak ki.
Úgy írták, akkut is lehet kapni még hozzájuk.

Jah, aPFC-vel nem veszik ez össze? Ezért nem akartam venni annó, mert színuszosra nem volt pénzem, kváziszínusosról meg úgy hírlik, h nem jó a modern tápokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#77) gordonfreemN válasza Teasüti (#69) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Itt leírtam, hogy miért. Sajnálom, ha nem értetted meg. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#78) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#70) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Teljesítmény: Időegység alatt végzett munka :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79) Archer válasza Teasüti (#76) üzenetére


Archer
őstag

A régi APC Smart-ok bombabiztos szerkezetek. Veszel egyet használtan, veszel bele új aksi(ka)t, egy hozzáértővel azért átvizsgáltatod (vannak itt a fórumon többen is) aztán használod 100 évig. Lehet, hogy nem annyira csilli-villi meg nincs rajta kijelző meg anyámkinnya viszont teszi a dolgát és azok szinuszosak, bármit ráköthetsz. Elvileg a legtöbb tápnak a kvázi szinusszal sincs baja, ami egészen biztosan nem szereti a kvázi szinuszt az a Chieftec GPS szériája. Aksit egyébként bárhol lehet hozzájuk kapni, szabvány méretű 12V-os aksi van a Smartokban mint ami mondjuk a motorokban is. APC is ilyeneket címkéz csak jó kis felárral, meg talán hangyányival jobb áthidalási idővel. Amikkel vigyázni kell, azok a rack kivitelűek, azokban szerintem nem szabvány méretű aksik vannak így ott tényleg baromi drága lehet egy csere.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#80) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#78) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A pillanatnyi teljesítmény az átlagos teljesítmény határértéke, ha a Δt időintervallum tart a nullához"

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#81) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#80) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na és ez esetben pillanatnyi vagy átlagos teljesítményről lenne szó, ha szabad kérdeznem? :U
:R végül is itt van, ez már szőrszálhasogatás, de az 1 sec sincs túl messze a nulla időpillanathoz. A mondandó lényege szempontjából olyan mindegy.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#82) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nincsenek képek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83) Kolondrum válasza Graphics (#82) üzenetére


Kolondrum
félisten

de vannak. :)

(#84) Pubszon


Pubszon
veterán

Tegnap meg jött az akksi a szünetmentesembe, úgyhogy most már ismét vállat rántok áramszünetkor a szünetmentes barátaimmal. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#85) Syl válasza Pubszon (#84) üzenetére


Syl
nagyúr

Vacak helyen lakhatsz. Nálunk az idén egyszer volt áramszünet, az is nyáron, valamikor hajnali órákban, amikor senkit nem zavart.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86) Pubszon válasza Syl (#85) üzenetére


Pubszon
veterán

Szó szerint ahogy mondod, itt a villamos hálózat nagyon ratyi... :U
Ha vihar van, 100%, hogy áramszünet is van vele, van hogy órákra, de volt 1 nap is.
Nagyon régi, leamortizált a hálózat.
Na de ez kelet magyar ország... nagyon kelet... :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#87) #41133696


#41133696
törölt tag

Alapos teszt, köszi :R

Már régóta szemezek egy ilyen APC-vel a kisebbik géphez, elvégre akkor rátudom kötni a maradék dolgokat, mint router és ADSL modem :)

Nem szükséges hozzá ilyen sem :

Ami az APC PowerChute-ot illeti, én Vista illetve Windows 7 rendszerre egy ideje nem teszem fel, mert nagyon megbolygatja a Windows beépített energiagazdálkodását :(

(#88) moha21 válasza Pubszon (#86) üzenetére


moha21
addikt

Jaja ismerős. Nálunk elég sűrűn van nagyon rövid áramszünet. Tehát a TV ki sem kapcsol. Én is csak a szünetmentes miatt veszem észre.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#89) jbl


jbl
aktív tag

APC Back-UPS BE700GR vagy Eaton Protection Station 650 DIN

Érdeklődni szeretnék azoktól a tulajdonosoktól, akinek ilyen készüléke van, hogy mennyire hangos a készülék? Tehát lehet vele egy szobába aludni?

(#90) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megkérem azokat akinek ilyen szünetmentese van, hogy tesztelje a MASTER funkció kapcsolási időket. Példa: Beállítasz 20 percet a KI-re és 8 másodpercet a BE-re, majd teszteled stopperrel. Ha nem egyeznek a beállítások és a mért értékek kérlek jelezzétek. :R

[ Szerkesztve ]

(#91) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Sajna a szakmai topikja teljesen halott a szunetmentes tapegysegeknek, gondoltam teszek egy probat a logouton is, hatha kapok valaszt a kerdeseimre, ekkor talaltam ra erre a cikkre es a topikjara. :) Egyszerubb, ha bemasolom ide a hozzaszolasom:

Talakoztam egy szunetmentes tapegyseggel az invitel topikban es ugy gondolom ez a tipus megfelelne nekem:

APC Back-UPS ES 550VA BE550G-GR

Letezik egy erosebb verzioja is:

APC Back-UPS ES 700VA BE700G-GR

Normalis dugaljak es vonali vedelem is talalhato rajta. Szeretnem levedeni az internet modemem is, ami RJ11-es csatlakozoval rendelkezik. Ket dolgot szeretnek megkerdezni vele kapcsolatban. Van egy eleg eros gepem, Core i7-es proci, GTX970, 12GB memoria es 3 merevlemez a fobb fogyasztok. Ezen kivul rakotnem a monitoromat is, egy 22 collos Eizot. Nekem nem is a hosszantarto akkurol valo mukodes lenne a lenyeg, inkabb az aprobb aramingadozasok es nagyfeszvedelem. Szoval mikor elmegy egy pillanatra az aram es visszaugrik, ha 1 percig birja akkuval, mar eleg. A masik dolog, ha lecsapna a villam a kozelben, ez a szunetmentes attol is megvedene a gepet? 4 eve lecsapott a kozelunkben a villam es levagta az osszes relet az utcaban, nalam meg a telefon vezetek is egett volt, szetment a modem, router, alaplap, procit nem tudom, tobbi megmaradt. Kerdes egy ilyen esemeny bekovetkeztekor is biztonsagban lenne a gep, vagy ilyenkor pukkanik a szunetmentes is? Viharban es zivatarkor termeszetesen ki szoktam kapcsolni mindent es kihuzom a dugokat is a konnektorbol. Viszont ez amirol irtam, alattomosan jott. Ugy tudom szaraz zivatarnak hivjak, mikor eso nem esik, csak a villamok csapkodnak. Na ez is ilyen volt, hallottam en, hogy dorog, de messzebbrol hallatszott, eso sem esett, szel is alig fujt. Talan addig nem is tudtam rola, hogy ilyesmi letezik.

Igy a vegere jutott eszembe, hogy ha megfelelne a celnak valamelyik a ketto kozul, akkor erdemes megvenni a dragabbikat, vagy eleg a kicsi is? Az akkus ido, mint irtam is korabban, nekem nem fontos, eleg 1-2 perc is, ha az aramingadozast atveszeli es megvedi a tulfesztol a gepet, nekem mar megerte. Villam eseteben nem tudom azon nem huz-e at a fesz, nem ertek hozza egyaltalan. :)

Biztos van koztetek aki hasznal ilyen szunetmentest, vagy esetleg masik tipust hasonlo parameterekkel. Orulnek, ha tudnatok segiteni par jotanaccsal a fent emlitett dolgokkal kapcsolatban.

Koszonom szepen!

(#92) Parson válasza Lauda (#91) üzenetére


Parson
addikt

Hi,

én a BE550G-GR -t használom 3 éve és eleddig tökéletesek, nekem 2 is van belöle.
Igaz, most az egyik megadta magát, és elkezdett sipolni, ugyhogy ki kell nyomoznom, mi a baja, lehet csak egy akksi cserét igényel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#93) #41133696 válasza Parson (#92) üzenetére


#41133696
törölt tag

ES-ből nekem is az van:

Csináltam is a két UPS-ről videót :)

APC Back UPS ES BE550G-GR - Youtube

APC Back UPS CS 650 BK650EI - Youtube

(#94) weiss


weiss
addikt

Gondolkodom egy hasonló modell beszerzésén. Olyankor mi van, ha sleepben van a gép, és elmegy az áram? Rögtön felébreszti, majd kikapcsolja? Vagy csak akkor, ha már nagyon a végét járja?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#95) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

3,5 éve vettem egy ES 550-et, amelynek az akksija fél évvel ezelőtt megadta magát. Rendeltem egy csereakksit (nem APC gyártmányú), de az csak fél évig bírta, a szavatosság lejárta előtt kicseréltettem, de a cserébe kapott akksival is azt jelzi a Powerchute, hogy kevesebb mint 1 perc van hátra, mikor nem kap áramot. Rendeltem egy másik csereakksit egy másik cégtől, annál is ugyanez a helyzet.
Az érdekes az a dologban, hogy amikor csak a monitor és az adsl-modem van rákötve a battery backupra és kihúzom a szünetmentest a konnektorból tesztelni, a vadiúj, 1 napig töltött akksival <1 percet ír a Powerchute, de nem kapcsolt le semmi 1 perc alatt, 4 perc után vissza is dugtam. (Kihúzás előtt 44 perc, visszadugás után 27 perc a kiírt rendelkezésre állási idő.)
Ilyenkor hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#96) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A "gyári" akku a mai napon feladata a harcot. [link]
Élt szűk 9 évet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.