Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) jones965 válasza #13260800 (#37) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm az elismerést, de azért pár dologra reflektálnék. :)

Nyilvánvaló, hogy a házak moddolása gyakorlatilag már akkor elkezdődött, mikor az asztali pc-k megjelentek. Abban maximálisan egyetértünk, hogy ezek miért történtek.
Ahogy fejlődtek a házak szellőzés és dizájn szempontjából, hasonlóan történt ez a hardverek tekintetében. Akik akkoriban moddoltak, különböző szerszámokkal és körülmények közt tették, hisz mindenkinek mások az adottságai - lehetőségei.
Az én "műhelyem " valójában egy garázs, amiben semmi extra szerszám nincs, ha csak nem tekintjük annak a kézi elektromos szerszámokat, és egy hobby szintű oszlopos fúrót. Én minden módomban a felhasznált anyagokat kézzel az előbb említett szerszámok használatával munkáltam meg. Mivel a modding szó nemzetközileg is használt jelző, így úgy gondolom hogy bárki bármilyen jellegű átalakítást végez a számítógépén, az már moddingol. Jelen esetben nálam azért ennél egy kicsivel többről van szó, lévén nem kevés helyen építem át a házaimat, veszek el belőlük, építek hozzájuk. Természetesen a fentebb említett okokból adódóan ezt különböző szinten, pontosabban minőségben lehet elvégezni.
Az hogy ezt művészetnek nevezed különösen megtisztelő, de magam részéről ezt nem tartom annak, lévén még ilyen ágazat a "művészet" megnevezés alatt nem létezik, de elég sok nemzetközi fórumon használják ezt a jelzőt a jól sikerült átalakításokra.
Van aki erre többet áldoz anyagilag és nem utolsó sorban időt, pontosan azért, hogy a kikerült alkotás minél szélesebb körben elismerést váltson ki. Ebből következik egyenesen, hogy nem mindenki fogadja hasonlóan ezeket a dolgokat, hisz más az értékrendünk. De ebbe már nem akarok belemenni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.