Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na jó, de én egyedül vagy 6x töltöttem le. ;]

(#2) adise


adise
őstag

nemtom mit eszik ezen mindenki annyira... 1-2 pálya után hihetetlenül unalmas és monoton

(#3) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

De jó hogy megjelent ez a hír!
Éppen gondolkoztam hol tudnám megkérezni, hogy mi az ábra a köv. helyzettel:
OVI-ból megvettem az AB 2 féle verzióját is, majd a telefonon való takarításkor kipucoltam. Mikor gondoltam, hogy visszateszem, láttam a fiókomban, hogy csak a "vásárlás" gomb jelenik meg, letöltés nem. Hogymi? Akkor most még egyszer ki kell fizetnem a vételárat, ha újra telepíteni akarom a telefonomra? Mert akkor ezt max. kölcsönzési díjnak lehet mondani nem vételárnak!

Bízom benne, hogy én vagyok a figyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Nem értem mért olyan nagy szám ez az Angry Birds.
Ezzel a dobálós, várrombolgatós játékkal én már évekkel azelőtt játszottam flashben, minthogy kijött volna az iPhone...
Semmi különlegesség nincs benne. Ugyan olyan tucatjáték, mint bármelyik másik.

(#5) kristoof92 válasza szilagyiv (#3) üzenetére


kristoof92
tag

újra meg kell venned

(#6) B1T3 válasza Dany007 (#4) üzenetére


B1T3
addikt

Talán nem túl egyedi a játék típusa, mert nem ők találták fel, de az Angry Birds terjedt el leginkább az utóbbi időben, és lassan egyet jelent a dobálós, kilövős, rombolós játékokkal. A népszerűsége pedig nem véletlen.

(#7) Dany007 válasza B1T3 (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, feltalálták a spanyol viaszt, ami már évekkel azelőtt létezett.
Ez lett elsőnek talán portolva iPhone-ra és ezért terjedt el. Nem másért.
De annyira tényleg nem nagy szám. Flash-ben szoktam tolni ilyen játékokat, és van pár más, ami sokkal kreatívabb, változatosabb. Na, majd ha azokat is portolják iOS-re meg Androidra akkor majd azok is elterjednek :D

(#8) icemanke


icemanke
tag

Unalmas napokon mindig játszok vele. Mind a 3 része elég jó lett szerintem.

(#9) szőröscica válasza adise (#2) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyszerű, de szórakoztató játék, melyet szabadidődben akár 5 percre is előkaphatsz, mondjuk miközben a postán várakozol.

A kidolgozása minőségi, egyszerű hardverű telefonokkal is működik, sok platformon elérhető, a grafikája aranyos, a madarak és a disznók "harca" jópofa, a hangok is sokat adnak hozzá. Hangulata fiatalak, és idősebbek számára is kellemes.

Ennyi.

(#10) szilagyiv válasza kristoof92 (#5) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Ezt találtam a témában, szóval nem hiszem, hogy újra meg kéne vennem, csak akkor hiba van a gépezetben valahol.

(#11) máyköl


máyköl
veterán

Csatlakozom, elég unalmas, tucatjáték...

(#12) Picike8


Picike8
aktív tag

Én is benne vagyok a 200 millióban. :) És szerintem nagyon jó játék (mert ha rossz lenne, akkor nem lenne benne másfél éve az iPhone/iTouch/iPad TOP 3-ban)

Kék madár 4EVER

(#13) rakal válasza máyköl (#11) üzenetére


rakal
senior tag

Azt el kell ismerned,hogy a fizika tökéletes benne,szinte tökéletes,valószínűleg ebben rejlik a titka...

(#14) Dany007 válasza rakal (#13) üzenetére


Dany007
veterán

És ez olyan nagy szám ? :)
Na, pont erre gondoltam. A PC-s Konzolos játékokban egyáltalán nem jártas embereket meglehet etetni mindössze ezzel... Ugyanis ezekben a körökben az a bizonyos "szinte tökéletes" fizika már legalább 7 éve létezik! De inkább több.
Aztán ahogy kezdtek terjedni a Flash alapú, böngészőben is futtatható kis játékok, ezek minősége az évek alatt szépen felfejlődött, ami fejlődés most is tart. Ezek között már évek óta megtalálható különböző, kiváló fizikai motorra épülő ügyességi, logikai játékok. FPS, stratégia, szimulátor és szinte amit csak akarsz.
Az Angry Birds nem más, mint ezen játékok milliói közül egy, amit átportoltak iPhone-ra. És ennyi kb.

És nem arról van szó, hogy nem egy jó játék. Csak nincs benne semmi extra, ami eddig ne lett volna játékok terén. Persze ha Kovács Pista életében először lát videójátékot, akkor neki lehet újdonság, tényleg. Az, hogy mindez telefonon fut szintén nem nagy szám, amikor a mai telefonok teljesítménye egy 6-7 évvel ezelőtti PC-jével vetekszik. Pont ezért én már láttam jóval szebb és kidolgozottabb játékot iPhone-on, mint az AB.

(#15) joey04


joey04
titán

Nem csoda, nagyon jó játék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Karma válasza szilagyiv (#10) üzenetére


Karma
félisten

Írj a supportnak, különben szó nélkül kifizettetik veled újra!
Én nem variáltam annyit, az N8-ra csak kétszer fizettem ki, le is vonták.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17) Ricardo válasza adise (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Anno mit ettek annyian a kígyós játékon ami a Nokia telefonok alap programja volt?
Unalmas percekben el lehet ütni vele az időt.

(#18) szilagyiv válasza Karma (#16) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Írtam is nekik! Nem a 400HUF fáj annyira, hanem az átverés. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.

Dany007: azt felejted el, hogy az AB a "majdnem tökéletes" fizikai modellezést egy mobiltelefonon valósítja meg, nem pedig egy gyorsítókártyával felszerelt PC-n. Attól, hogy nem ők találták fel ezt a fajta játéktípust, még nagyon jól megvalósították és könnyed szórakozást nyújtanak vele bárkinek, bárhol.
Nem tudom mennyi idős vagy, de én pl. emlékszem a TIM (The Incredible Machine) nevű kifejezetten fizikai kölcsönhatásokra épülő PC-s játékra, aminél az AB néhány nagyságrenddel jobb modellezést valósít meg. Szóval nem kell mindenkit levérpistikézni, csak mert megtalálta a számítását a játékban.

(#19) Dany007 válasza szilagyiv (#18) üzenetére


Dany007
veterán

"fizikai modellezést egy mobiltelefonon valósítja meg, nem pedig egy gyorsítókártyával felszerelt PC-n. "

A telefonokon is van grafikus mag. Nem beszélve arról, hogy 4-800Mhz-es procival szerelt telefonokról beszélünk, de ugye ma már van 2 magos is...1Gb ram stb.. Gyakorlatilag semmiben sem különbözik egy PC-től a mértein kívül. Így az már nem nagy szám, hogy telefonon történik mindez, ilyen belső paraméterek mellett.
És direkt Kovács Pistát mondtam, nem Vér Pistát :D Nem a kockákra gondoltam, hanem olyanra akinek ez új...

Amúgy nincs gondom a játékkal. Csak azt nem értem mi ez az extra nagy felhajtás mellette... Mert annyira viszont azért nem nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#20) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Ahoz képest h mekkora hipe van köülötte ez még nem is olyan sok.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#21) tommjee válasza adise (#2) üzenetére


tommjee
senior tag

pontosan ! Én is meguntam nem annyira hamar . de a végén már csak azért játszottam vele hogy legyen minnél hamrabb vége .

(#22) iMaverick válasza szilagyiv (#18) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát az Incredible Machines pont nem jó összehasonlítási alap, merthogy (ha jól emlékszem) még 386-osra jött ki annó! Namost annak 40MHz-es volt a procija...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#23) szilagyiv válasza iMaverick (#22) üzenetére


szilagyiv
senior tag

A TIM hasonlat arra vonatkozott, hogy a fizikai modellezés nem újkeletű. A 486 DX 40-es Cyrix procis gépemen sokszor beakadt a játék még így is :D

Dany007: azért léptem fel ilyen vérmesen, mert egy ideig én is csak a fejemet csóváltam a hypera, ami az AB-t körülveszi, nem értettem miért kell ennyire agyonnyálazni. Aztán egyszer kipróbáltam és megértettem :) Remekül elvagyok vele az autóban, miközben várnom kell. A hangját kilövöm az autórádióra és élvezem a gusztustalanul röfögő malacok írtását. Ugyanakkor a 2,5 éves kisfiamnak is tetszik, mert ő is "megérti" a látottakat, nem túl gyors, nem véres, inkább szórakoztató. Bármikor megszakítható a játékmenet, és talán soksknak hihetetlen, de az agyat is megtornáztatja, miközben a 3 csillagot próbálod elérni.
Ettől persze még nem kell mindenkinek tetszenie, ezt aláírom.

Üdv: Stefan Blut

:DDD

(#24) ollie válasza Dany007 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudnál linkelni hasonló flash játékokat?

***

(#25) Karma válasza ollie (#24) üzenetére


Karma
félisten

Crush the castle; meg volt egy játék ahol a zöld téglákat kellett kilőni, a pirosakat meghagyni, de nem emlékszem a nevére. Meg rémlik egy-két valami de halvány emlék, nem szoktam Flash játékokkal játszani.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#26) Dany007 válasza ollie (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Most mobilrol vagyok,nehez lenne linkelgetni, de van jopar hasonlo. Vajon honnan ismertem ezt a stilust?
A kmk.blog.hu-n lehet sok ilyen jatekot talalni.
Ismerek tobb varrbolosat. Ahol kohajotogeppel kell varakat rombolni, amikben embereket kinyirni. Ezt aztan szoktak vegyiteni kulonfele loszerekkel a valtozatossag kedveert. Vagy epp a varban elhelyezett vedett szemelyekkel...
De ilyenbol is legalabb 2-3 felevel jatszottam mar.

@szilagiv

En nemomdtam h nem jo jatek. Csak meglepodtem mikor eloszor lattam. Valami nagyobb extrara szamitottam a sok hype hallatan.

(#27) Dany007 válasza Dany007 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Na, visszaértem :)

[link] hasonló stílus

[link]

[link] ennek már két része is van

[link] ez is hasonló

Aztán szerintem még lehetne találni csak azon az oldalon pár ilyet.

(#28) Dany007 válasza ollie (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Hahó!
Küldtem linket, amit kértél.

(#29) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Nekem csak annyi hozzáfűznivalóm van a témához hogy:

*tholl*

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#30) balazs17


balazs17
csendes tag

Szerintem is kellemes játék az Angry Birds ámbár én még csak az 1-ik játékával játszotam de már az is megfogot végre egy olyan játékot is ki találtak ami jó unaloműzésre és télleg híres lett hibá csak azért lett híres mert első sorban csak az iponra adták ki de akkor is híres lett :K

(#31) Koley


Koley
tag

Nagyon szeretem ezt a játékot :)
Nem lep meg a népszerűsége, haveri körben is nagyon népszerű

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.