Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GreatL


GreatL
őstag

Az a hárommillió steames szemét továbbra is meg fog jelenni mivel egy 486-oson is elfutnak kis túlzással. A nagy címeket meg a gazdagok veszik, akiknek van komoly kártyájuk "nyugaton". Nincsen itt semmi látnivaló.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#52) Apollyon válasza GreatL (#51) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk azért ahhoz képest, hogy mekkora pénz van a játékiparban, a "nagy címek" elég jelentős része elég szar játék egyébként. A grafikára totál rámennek, milliókat kell költeni PC-re hogy rendesen fusson, de amúgy a grindoláson kívül semmit nem tartalmaznak, a sztori szánalmas, ha egyáltalán van benne. Aztán azért, mert valami elfut egy 486-oson is, még simán lehet jó játék, attól, hogy nem kell hozzá RTX3090 quad SLI meg 8 utas epyc processzor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53) UnA válasza Apollyon (#52) üzenetére


UnA
Korrektor

"a "nagy címek" elég jelentős része elég szar játék egyébként"

Vagy kettes számú opció: már nem tud eléggé érdekelni téged sok-sok év játékos tapasztalattal. ;) És ezt így éled meg.

(mondom ezt úgy, hogy engem egyáltalán nem tud érdekelni egyik sem...)

(#54) Steve_Brown válasza GreatL (#51) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Amúgy ez igaz.

Talán azok a játékok voltak igazán jók amik még megjelentek az előző generációban, de már az újra készültek.

Például Assassin's Creed Black Flag, az volt az utolsó normális Assassin's Creed, azóta tudja bárki az aktuális főhős nevét?
Vagy ott a FarCry 3, annak a sztoriját mindenki vágja és egy HD6570-en vittem ki, pedig csutkán marha jól néz ki.
Még ott van a GTA V és talán most Red Dead Redemption II amik extrém jók lettek.
Talán a Battlefield széria ami amellett, hogy extrém jól néz ki normális FPS lövölde tud lenni.

És ezek a játékok amiket megemlítek, egy HD7970-nel is simán elfutnak, pedig... hány éves az a kártya?

Ugyanakkor ott van a Cyberpunk, AC Odyssey meg az összes ilyen szemét amikben csak grindolsz, lövöldözöl és közben azon gondolkozol, hogy miből vegyél custom loopot.

Mert valljuk be, hogy a szimulátorokon kívül nem kell a legtöbb műfajban extrém élethűnek lenni, ha minden játék olyan lenne mint a Borderlands vagy a GTA V simán kiegyeznénk vele.

(#55) Narxis válasza UnA (#53) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tudom, biztos, hogy van olyan, hogy öregszik az ember aztán már nem kötik le ezek a játékok. Gyerekként azért a Sims 1 nagyon lekötött meg a GTA 2, utána a CS 1.5 multi illetve a WoW megutáltatta velem a single player játékokat, nem értek olyan ingerek mint multiban és ezért unalmasnak tartom a single player játékokat. Viszont multiban is már sok olyan van ami szerintem túl van bonyolítva és ezért nem tetszik, mindenféle gyűjtögetni való dolgok vannak. Pl. A CS Source tetszik a mai napig de a CS GO már nem, ugyanígy tetszik a Battlefield Bad Company 2 de a Battlefield 3 már nem annyira, újabbakat nem is próbáltam. Viszont pár éve vettem egy Nintedo 2DS-t és rengeteg nekem tetsző játékot találtam, a klasszikus Mario-tól amit még gyerekként kínai kazettás nintendo utánzaton toltam a legújabb Mario-ig minden leköt, pedig semmi multiplayer nincs. Ki érti ezt? Örülök mert a pénztárcámat kíméli de azért hiányzik a hype, vagy 1-1 játék kitárgyalása egy közösségben.

Thanos was right.

(#56) Steve_Brown válasza Narxis (#55) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A CS:GO-ban sincsenek gyűjtögetni való dolgok. Pénzért lehet venni kinézeteket. De mindenki a rangért játszik.

(#57) Narxis válasza Steve_Brown (#56) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ok akkor keverem valamelyik másik multis lövöldével. Overwatch vagy TF2, utóbbival játszok mai napig de csak gyűlik a sok cucc amit ad a játék in-game mert nincs kedvem foglalkozni ezzel a részével a játéknak. Egyébként a rank se érdekel CS-ben, csak akarok egy jót lövöldözni és kész.

Thanos was right.

(#58) Apollyon válasza UnA (#53) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, benne van ez a faktor is, ellenben akkor is úgy látom, hogy már nem születnek olyan epikus címek, mint amik a 90-es vagy 2000-es években keletkeztek. Legalábbis nem gondolom, hogy az elmúlt 5-10 év termését felemlegetik évtizedekkel később is, hogy ez meg az mekkora jó volt (nem pedig giga égés), holott már sokkal-sokkal több játékot írnak, beleértve a nagyon megszaporodott indie kategóriát is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#59) Lenry válasza Apollyon (#58) üzenetére


Lenry
félisten

Legalábbis nem gondolom, hogy az elmúlt 5-10 év termését felemlegetik évtizedekkel később is

GTA5, RDR2, Witcher 3 - hogy csak 3 olyan címet mondjak az elmúlt 5-10 évből, ami már most örök klasszikusnak számít.
plusz melléjük tenném az Alyx-et, mint első igazán komolyan vehető VR címet (ha a VR-ből valaha mainstream lesz, ez a játék lesz a nulladik kilométer)
ezeket biztosan sokáig fogjuk még emlegetni, és ezek csak azok, amikkel én játszottam, tehát semekkorát nem merítettem az indie játékok vagy a konzolos címek közül.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#60) proci985 válasza Apollyon (#58) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ellenben akkor is úgy látom, hogy már nem születnek olyan epikus címek
#regenmindenjobbvolt

egyebkent boven nem. Dirt Rally (VR), Project Cars 2 (VR), Alyx , Cyberpunk2077 (vagy a meginkabb walking simulator Witcher3), Dishonored 1-2, Deus Ex HR/MD, Borderlands2. indiek kozott pedig a Superhot VR vagy a Broforce.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) Narxis válasza proci985 (#60) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ettől a VR őrülettől rosszul vagyok.

Thanos was right.

(#62) Vladi válasza UnA (#53) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy hármas opció, ezekről a jelenségekről majd 20 éve szó van. Már az ezredforduló utáni konzoloknál is felmerült...

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, az elmúlt 15 évben ezeket szinte bármikor el lehetett ovlasni. Jó oké bitciont nem, de amúgy...

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#63) Apollyon válasza Lenry (#59) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+ (#60) proci985

RDR2 meg Witcher genre nem az én világom, de elhiszem, hogy jók lehetnek. GTA-ból az 5 nem tetszett, már túl van bonyolítva, ahhoz képest nem annyira jó a sztori az ide-oda ugráljunk a karakterekkel styleban, vice city meg san andreas nálam sokkal nagyobbat ütött. Mondjuk a Nico-s epizódnál az 5 is jobb, de meh. A single playerje egyszer kitolható, a multiplayer része tiszta toxic, egy getalife grinder vicc minimál dopamin rewarddal, nem csoda, hogy a nép nagy része RP-zik inkább.

Alyx nem okozott hűha érzést számomra, OK, vr szempontból előrelépés a többi cucchoz képest, de szerintem a flatscreent még nem fogja egy jó ideig leváltani, hacsak nem lesz majd a Ready Player One c. könyvben is látott eszköz meg a hozzá adott szabadság – addig nekem még a valve index is inkább nyűg meg sok biszbasz annyi pénzért meg kevés tartalomért, eléggé early adopter feeling még az egész vr platform. Maga az Alyx sztori meg egy pótcselekvés volt rendes HL3 skippelésére, legalábbis ez a véleményem. Amúgy is fent van neten mi jött volna hivatalosan EP2 után, még azért bízom benne, hogy valami hasonlóan érdekeset kerekítenek belőle, annak ellenére hogy azt felülírták.

Deus Ex komplett sorozat megvan régről, klassz meg minden, de akkor sem egy Mass Effect vagy F.E.A.R. vagy stalker sorozat + meg a már mémmé is nőtt Krízis. Ezek mind korszakalkotók voltak, meg az első Deus Ex, a többi nem. ME: Andromeda is egy no-go, kihagyott ziccer, pedig mennyire várós volt a fejlesztési idő alatt.

A lényeg, amit akartam mondani, hogy korábban (~15 éve) jött ki egy játék, sokszor kellett hozzá új gép is, és meg is érte, manapság nem jön ki annyi jó új cím, hogy ez a késztetés meglegyen, mint ami akkor volt. A könyvek manapság már jobban lekötnek, lehet öreg vagyok, de akkor ti is mert amúgy mindhárman egy korosztály vagyunk. :DDD

Az új játékok grafikája klassz, meg a funkciók is, de a sztori sokszor elég sovány és/vagy nem ad olyan egyedi atmoszférát mint pár már említett cím. De ugyanez van a filmekkel meg sorozatokkal is, hogy a fanok jobb sztorit össze tudnának dobni, mint ami végül a képernyőre kerül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#64) Lenry válasza Apollyon (#63) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon magadból indulsz ki.

a GTA5 a világ legjobban fogyó és tejelő játéka mai is, pedig uszkve 8 éve jelent meg. tehát oké, hogy neked nem jött át, de azért valami csak megfogta benne a népeket, ha megvettek 140 millió példányt
a Witcher 3 ugyanez. az európai játékfejlesztés legnagyobb durranása volt az elmúlt 10 évben és nem véletlenül.

manapság nem jön ki annyi jó új cím, hogy ez a késztetés meglegyen, mint ami akkor volt. A könyvek manapság már jobban lekötnek, lehet öreg vagyok, de akkor ti is mert amúgy mindhárman egy korosztály vagyunk.

az vagy. én is az vagyok gamer szemszögből (32 éves), egyszerűen mások a prioritások: család, kocsi, ház, stb. a gépem idén lesz 10 éves. VGA-t cseréltem, mert azt tényleg muszáj volt, meg tápot mert az kidőlt. ennyi. nem ez a legfontosabb már, hogy fullon menjen az akármilyen játék.

"Az új játékok grafikája klassz, meg a funkciók is, de a sztori sokszor elég sovány"

mondod ezt úgy, hogy nem játszottál a Witcherrel meg az RDR-el :D
amúgy tényleg... hidd el, nem rosszak a mai játékok, csak úgy látom te kerülöd valamiért el azokat, amik még tetszenének is :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) icemad válasza Apollyon (#63) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jó sztorit akarsz, akkor próbáld ki a Detroit Become Human-t. Zseniális játék.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#66) proci985 válasza Apollyon (#63) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valtoznak az igenyek :). a CP77 siman az volt decemberben, ami 93ban a Doom2, 99ben a Deus Ex, 04ben a Half-Life2 vagy 2007-2008ban a Crysis, a Far Cry 2 es a Stalker SoC. az online angry mob egyszer csak leul, aztan ahogy lesz gepe az embereknek hozza ugy valik cult classicca. viszont egyertelmuen minimum 8(*2)mag + 1080TI szintre lett fejlesztve, most meg a Crysishez kepest annyi hatralepes tortent, hogy ha akarna az ember se tud fejleszteni.

De ugyanez van a filmekkel meg sorozatokkal is, hogy a fanok jobb sztorit össze tudnának dobni, mint ami végül a képernyőre kerül.
Ha talalkoztal fan made cuccokkal, akkor szerintem te is tudod, hogy bar a lehetoseg elvileg adott, azert gyakorlatban jobb, hogy ez nem igy alakul. A modernebb jatek enginek bonyolultsagra kb egy oprendszer szintjen mozognak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) hcl válasza proci985 (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jobb sztorit, nem jobb engine-t :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Dr. Romano válasza proci985 (#66) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Unity, Unreal 4
Pont az a jellemző hogy egyszerű rájuk játékot építeni, licenszelni mint egy komplett egyedi motort felépíteni a 0-ról minden egyes játékhoz.
Ezért használja kb az "összes" indi játék a fenti kettő valamelyikét.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69) proci985 válasza Dr. Romano (#68) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, vagom oket :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70) Domonkos válasza Lenry (#17) üzenetére


Domonkos
Ármester

Epp aktualis: Turkey bans crypto payments citing risks, hits Bitcoin price

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.