Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cowk


cowk
tag

www szerver: 1000 forint / A4-es oldal :D :D :D

(#2) aelod


aelod
veterán

Megéljük még mi ezt, hogy ismét ennyi legyen...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) #52815360


#52815360
törölt tag

Nekem a mai napig nincs korlátlan internetem, pedig 2016 van :DD

(#4) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

egyszer volt , holnemvolt .. ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még valamikor 2005-ben volt upc-nél chello light csomagom, havi kb ötezerért, 512/128-as kapcs (KILOBIT/s), 15GB adatforgalommal, ha túlléptem lelassították. Hálózaton belül viszont nem számolta az adatforgalmat :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) sztanozs válasza Apollyon (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Én szinte mindig túlléptem, de sose lassítottak :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) bambano válasza Apollyon (#5) üzenetére


bambano
titán

A upc 1999. decemberében kezdte a saját jogú internetszolgáltatását, 320/64kbps-sel, 1GB forgalomkorláttal a legkisebb csomagban Miskolcon. Az árára nem emlékszem, de valami 10-12k közötti lehetett.

Ez volt a Broadband :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) kakuk.tamas válasza cowk (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én is ezen akadtam fent. :D
Elképzelem, ahogy bevolt jelölve az oldal, hogy 210 x 294 mm helyed van. :D

És elképesztő, hogy havi 3200ért van a zsebemben 7GB net 150Mbps-os sebességgel. (Ami stabilan jön 90-100al)
És 'potom' pénzért a lakásban meg 500as net.
Fejlődik a világ, nah.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) gyuszaa válasza Apollyon (#5) üzenetére


gyuszaa
őstag

Annak idején megegyező csomag 12 ezer körül volt a matávnál (axelero), de ott nem volt adatkorlát. Gyakorlatban nem voltak olyan szigorúak a UPC-nél, de ha jól emlékeszem még külön P2P hubok is jöttek létre emiatt a chellos tagonak. :D

(#10) bambano válasza gyuszaa (#9) üzenetére


bambano
titán

a kezdetekkor annyira "nem voltak szigorúak" az upc-nél, hogy automatikusan ment a büntetés a forgalmat túllépőkre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Apollyon válasza #20749568 (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Minden, a csomagokhoz tartozó sebességek tizedére. Szóval megvolt a motiváció a spórolásra. De azért akkoriban csak pár kbyte volt egy weboldal kb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) azbest


azbest
félisten

Naja... 64/64 isdn vonalon még lehetett böngészni '99-ben a középiskola 30 gépén osztozva. Az igaz, hogz akkor egy mp3 tovább tartott, mint ma egy film :)

(#14) schawo


schawo
titán

Emlékszem 93-94 táján középiskolai osztálytársam vett egy 7,2k-s, vagy talán már 14,4-es modemet. Otthon szenvedett vele de nem tudta, hogy mit kezdjen vele. Elhívott engem, mint "szakit", hogy csináljunk már vele valamit. Egész délután a gépet püföltük, sikerült az előfizetést beaktiválni, és felcsatolni a modemet a hálózatra, feltelepíteni az előfizetés mellé kapott lemezről valamelyik böngészőt (talán valami korai netcápa lehetett). Aztán csak ültünk és a címsorba minden hülyeséget pötyögtünk teljesen eredménytelenül. Angolul, magyarul mindennel próbálkoztunk, de semmi. Midenre az jött, hogy "Not found". Fogalmunk sem volt, hogyan kellene életre kelteni bármit is. Ez még az Altavista és a keresők előtti korban volt. Nem is jutottönk semmire, megállapítottuk, hogy ez internet nevű izé egy határ fos, nem jó semmire. :DDD Aztán pár év múlva már 28k-s modemmel Flight Simulatoroztam hálózatban online élőbeszédes légiirányítással. De egy nyomorult iskolakört is nehéz volt megcsinálni anélkül, hogy megszakadjon a kapcsolat valahol. Mondjuk akkoriban a Flight Simulátorozás volt az internethasználat csúcsa, nagyon más még nem volt, a keresők (altavista.digital.com) is épp csak megjelentek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Öööö.. még mindig annyi :DDD
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) mirci18


mirci18
addikt

Régi szép idők 2000-es évek elején még iskolában neteztünk.
Mindenféle hülyeséget kerestünk neten mi is.

Utána otthon 2006-ban forgalomarányos betárcsázós netem volt a Telekomtól kemény 2 hónapig.
Mert az első hónap után kapta egy 11 000 ft-os számlát mivel a netet nem állítottam le.
Kemény idők voltak mikor az ember számolta a forgalmazást stb. :C

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17) prime77


prime77
aktív tag

Van már mobiltelefonra is korlátlan internet?
Vagy ott még mindig adatforgalomhoz kötnek mindent?

(#18) prime77 válasza kraftxld (#15) üzenetére


prime77
aktív tag

Naked Fibre 100.
99 dollárért havonta. :Y
100mbps le és 20mbps le.
Nekem a thome 120/50 és havi 6250 forint.
Igaz van benne tv is.
De még sem 28.000 forint. (99$)

[ Szerkesztve ]

(#19) azbest válasza prime77 (#17) üzenetére


azbest
félisten

Volt már olyasmi. A vodát egyszer talán büntették is amiatt, mert próbálta megváltoztatni a meglévő egyik régi előfizetési módját utólag. Manapság is van olyan, ami előfizetéses konstrukcióban nem leáll, hanem lelassul. Tehát a kereten túl sem szűnik meg.

(#20) prime77


prime77
aktív tag

Értem,köszönöm.
Remélem egyszer lesz olyan mobilnet,ami olyan lesz mint a mostani "nagy" korlátlan netek.

(#21) azbest válasza prime77 (#20) üzenetére


azbest
félisten

Biztos vagyok benne, hogy egyszer majd lesz olyan mobilnet, mint amilyen most a vezetékes. De akkor már keveselni fogod azt mobilon, ami most van vezetéken.
Mindig hátrányban lesz a mobil. Vezetékből lehet többet kihúzni, ha több sávszélességet vagy csatornát akarok, de vezeték nélkülihez csak egy világ áll rendelkezésre, nem párhuzamosítható.

[ Szerkesztve ]

(#22) mirci18 válasza prime77 (#20) üzenetére


mirci18
addikt

Én úgy gondolom ezt most is be lehetne vezetni.
De akkor kevesebb bevétele lenne a cégeknek.
Ma több gigás mobilnetek vannak régen ez csak 40 mb volt a 3 g terjedésekor olyan 6 éve.
Még vagy 5-6 év és biztos nagyot fog változni.
Úgy ahogyan a roaming díjakat is el kell törölni így a korlátlan mobilnetnek is el kell egyszer jönnie.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#23) bambano válasza azbest (#21) üzenetére


bambano
titán

nem lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) azbest válasza bambano (#23) üzenetére


azbest
félisten

ne viccelj már... ezzel azt mondanád, hogy itt megállt a fejlődés és vége. Ehhez képest pár évente kijön egy új mobil adatátviteli szabvány, ami többszörös átviteli sebességet ad az előzőhöz képest. Beszéltünk már erről. Tagadhatod a fejlődést, de mégis megtörténik :P

A mostani vezetékesre jellemző havi pár száz gigabájtos forgalom és pár tíz vagy pár száz megabites sebesség biztosan hétköznapivá válik pár év múlva mobilon is. Ma is van már otthonra szánt akár 75/25Mbps sebességű, 50+100GB mennyiségű mobil internet csomag magyar szolgáltatóknál néhány ezresért.

Mire mobilon is átlagos lesz a több száz megabit és több száz gigabájt, addigra viszont vezetékesen már gigabit és terrabájt mértékegységgel fogják mérni a forgalmat. Szóval akkor éppen úgy elégedetlen lesz a kolléga a mobilnetjével, mint most. Mindig a vezetékes fog többet adni. :DDD

(#26) bambano
Azért ne a gerinchálózatot hasonlítsuk már össze. A mobil internethez jobb helyen vezetékes gerinc tartozik. de ahol nem vezetéken viszik, ott is másik frekvenciasávban rádiós gerinc.
A végpontok tipikus sebességé a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#26) bambano válasza #20749568 (#24) üzenetére


bambano
titán

a jel-zaj viszonyra meg a többi hasonló paraméterekre vonatkozó fizikai törvényeket nemigen fogják áthágni 100 év alatt sem, ha pedig maradnak, akkor nem lesz.

kábeles neten egy kábelnek is nagyobb a kapacitása, mint a teljes mai elektromágneses spektrumnak. és ott húzhatsz be mellé még egy kábelt. meg még egyet. meg ...

egy optikai érpáron 64 lambdában el lehet vinni darabonként 40 gigabitet (ez a mai mezei, kicsit ócsósított kategória). és ha ez nem elég, akkor húzol be még drótot. korábbi melóhelyemen volt a kezemben 96 szálas optika, az se egy nagyon vastag cucc, a 105-ös csőben elfér három 33-as béléscső, azok darabjában legalább egy ilyen kábel.

hol is tartunk? 3x48x64x40 Gps. nagyjából 370 Tbps. na itt tart most a kábeles net. és a mobil? oh wait...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) bambano válasza azbest (#25) üzenetére


bambano
titán

"ne viccelj már... ezzel azt mondanád, hogy itt megállt a fejlődés és vége. Ehhez képest pár évente kijön egy új mobil adatátviteli szabvány, ami többszörös átviteli sebességet ad az előzőhöz képest.": a jelenlegi fejlődés látszatát zömében mennyiségi fejlődés adja, nem minőségi. Attól gyorsult sokat a mobilnet, hogy az eredeti 900 MHz-es spektrum mellé jött az 1800-as, majd a többi. Így most már a mobil szolgáltatók többtíz MHz-es spektrummal gazdálkodhatnak országosan.

rotfl.

Amikor a upc elkezdte Debrecenben az internetet, egy darab 8MHz-es spektrumot használt előre irányban és egy másikat vissza. De lehet, a másik 6 MHz volt, már nem tudom fejből. Amikor kevés lett, akkor két irányban is tudtak mozogni: csökkentették az egy kijárati drótra eső lakások mennyiségét és több csatornát vettek igénybe. Jelenleg 16 darab 8 MHz-es előreirányt használnak internetre, ha jól tudom, és a kezdeti 1 előreirány/város területi felosztást letolták nagyságrendileg 400 lakás/előreirány körüli szintre. Tekintve, hogy nagyságrendileg 65 ezer lakás van Debrecenben, majd valaki kiszámolja, hogy ettől mennyivel lett több a spektrum, amiben internetet tolhatnak.

Ehhez tartozik még, hogy kismértékben minőségi ugrás is van, javul a moduláció, 256QAM-ről már lehetne menni 1024QAM-re és van már 4096QAM szabvány is. Ez 8->10 és 8->12 bit/jelváltás sebesség-növekedést jelent. A docsis 3-mal javítottak kicsit a csatornafoglaláson is.

Tehát a kábeles témából egyet kiválasztva, a ktv-s internetet, jól látszik, hogy minőségi javulás nagyjából 50% volt, mennyiségi javulás meg 16*65000/400x (ez kb. 2600x-os).

Másik nézőpont: itt, ahol lakom, van 3 darab 14 emeletes panel, darabja 112 lakással egy 50 méter sugarú körben. a környék szintén paneles, de csak 80 lakásos blokkok vannak. kábeles szolgáltatásból van pár, például a digi. bárki, akinek itt van optikája, simán tudna adni dedikált gigát.

akkor lássuk ugyanezt mobilnettel... ahha...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) azbest válasza bambano (#27) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem vedd fel a szemüveget és olvasd el újra.

Bár erősen tereled a témát, de az ügyfelet ettől még nem érdekli, hogy mi a technikai megvalósítás. A lényeg, hogy lesz még ennél gyorsabb és nagyobb mennyiségű forgalmat adó mobilnet a jövőben.

Az eredeti állításom pedig az volt, hogy a mostani vezetékes előfizetés képességeit el fogja érni a jövőbeli mobilos előfizetés. Viszont a jövőbeli vezetékesen sem áll meg a fejlődés, a felhasználási szokások is ahhoz igazodnak, így az akkori vezetékeshez képest az akkori mobilra is panaszkodni fognak. :K

Ami pedig a mondanivalóm lényege volt, abban szerintem egyetértünk: a vezetékes mindig előnyben lesz a mobilhoz képest.

(#29) mirci18 válasza bambano (#23) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor a Upc-nek miért van?
Előbb utóbb a többi szolgáltató is meg fogja lépni.
A roaming is sokáig tartotta magát.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30) bambano válasza azbest (#28) üzenetére


bambano
titán

szerintem ez az igazi terelés:
"A lényeg, hogy lesz még ennél gyorsabb és nagyobb mennyiségű forgalmat adó mobilnet a jövőben." itt szépen tereled az eredeti állításodról egy másikra, amitől az igazságtartalma is megváltozik.
értelmezési lehetőségek:
Lesz a mostaninál gyorsabb vagy nagyobb mennyiségű adatforgalmat adó mobilnet, mint a mostani *MOBILNET*? lesz.
az eredeti kérdésed:
Lesz a mostani vezetékesnél jobb mobilnet a jövőben? nem lesz.

szerk: ha te véletlenül a monori körzetben laksz, akkor bocs, visszavonom az egészet :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) azbest válasza bambano (#30) üzenetére


azbest
félisten

Nem változott. A jövőbeli mobilnet el fogja érni a jelenlegi vezetékes előfizetés paramétereit. Szóval gyorsulni fog. Csakhogy a jövőbeli vezetékes addigra már más nagyságrendű lesz......

Valld be, igazából te most vitatkozni jöttél csak ide :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) mirci18 válasza azbest (#31) üzenetére


mirci18
addikt

Ha már itt tartunk egy vitában csak kiváncsiságból két kérdésem van.
Mennyi nagyjából a mobilnetnek a határa magyarul meddig tud még gyorsulni a net?
Mi értelme a gyorsulásnak?
Jelenleg a 4g-n egy elég gyors net érhető el amin nyugodtan nézhet hd videókat persze ha megfelelő sávszélesség van.
Szerintem inkább sávszélesség javítás lenne a fontosabb és a net korlátlanná tétele.
Mert egy pár gigás net ma még mindíg több ezer ft többletkiadás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#33) bambano válasza azbest (#31) üzenetére


bambano
titán

nem fogja.
ha nem akarsz vitát, ne írj ennyire vitatható dolgot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) azbest válasza mirci18 (#32) üzenetére


azbest
félisten

Az aktuális technológiának van határa. Ahogy bambano is mondta, a többi pedig attól függ, mennyi frekvenciasávot adunk neki. Felfelé van még hová bővülni, de minnél magasabb frekvencián vagyunk, annál kevésbé hatol át a dolgokon.

Hogy mi értelme a gyorsulásnak? Ha jelen időpillanatot nézed, akkor szinte semmi. Viszont egyre sávszélesség igényesebb ahogyan a netet használjuk. Most megnézel egy pár perces fhd videót youtubeon és máris 150MB elment. Ha ugyanezt 4k mivőségben nézed meg 60fps-sel, akkor már több mint 1.2 GB az a két és fél perc. Lásd google support.
Ez persze csak egy gyenge példa, de mi lesz 5-10 év múlva. Gondolj bele, hogy mi volt 5-10 évvel ezelőtt és hová jutottunk.

Nem tudom mit értessz sávszélesség javítás alatt. A korlátlansághoz is az kell, hogy legyen elegendő sávszélesség, hogy jusson belőle csúcsidőben is. Szóval, ahogy a technológia fejlődik, úgy lesz hasonló áron gyorsabb és több netforgalom mobilon is. De ahogy írtam, közvetlenül vezetékre csatlakozva mindig gyorsabb és kevésbé kompromisszumos.

(#35) mirci18 válasza azbest (#34) üzenetére


mirci18
addikt

Még mindíg senki nem tudja megmondani hogy nagyjából mennyi a mobilnet felső határa ameddig még nőhet a sávszélesség.

Értem én hogy kell egy jó videóhoz sávszélesség.
De kérdem én minek 4k-s videókhoz sávszélesség nagyobbítás?
Lát az ember egy kis kijelzőn különbséget egy full hd-s videó és egy 4k-s közt?

Sávszélesség javulás alatt azt értem hogy a lehető legtöbb helyen érjem el a 4g-t normálisan.

Lényeg a lényeg senki nem tudott magyarázatot adni arra értelmeset hogy minek a jelenleginél nagyobb sávszélesség.
Szerintem indokolatlan inkább a 4g-t kéne mindenhova kiterjeszteni ahol nem vagy nehezen elérhető.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36) azbest válasza mirci18 (#35) üzenetére


azbest
félisten

Az egyszerű válasz, megnézed a szolgáltatód oldalán.

Nem igazán értetted, amit írtam.

(#37) mirci18 válasza azbest (#36) üzenetére


mirci18
addikt

A te válaszod meg ködös mert nem tudom a hozzászólásom melyik részére és hogy akartad írni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#38) bambano válasza mirci18 (#35) üzenetére


bambano
titán

azért kellene sokkal nagyobb sávszélesség, mert a jelenlegi kapacitás úgy elég, hogy mindenki ezerrel spórol a mobilinternet forgalmával, hogy beleférjen a keretbe. ezért nem borítják hanyat a mobil tornyokat minden nap a júzerek.

a normális mobilnet azt jelenti, hogy amikor szükséged van rá, használod. nem pedig azt, hogy amikor szükséged van rá és még a hónap elején vagy, használod. meg a normális mobilnet nem az, hogy azon kell agyalni, bekapcsold-e a guglimapset és leszívja a maradék kereted két térképszelvénnyel vagy ne.

az persze más kérdés, hogy a valóban teljesen szabad internethasználatot ma még a vezetékes hálózat sem bírja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) mirci18 válasza bambano (#38) üzenetére


mirci18
addikt

Na ez így érthető és korrekt hozzászólás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40) kymera válasza aelod (#2) üzenetére


kymera
senior tag

Hát reméljük hogy nem :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.