Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21346560


#21346560
törölt tag

Akkor ez csak a nevében Amiga?!
Hát azt hiszem a fanatikusokon kívül nem sokan fogják megvenni...

(#2) moli.hu


moli.hu
őstag

azt nem erti a commodore, hogy azok, akiket a nevukkel ellatott termekeik megszolitanak mar felnott csaladapak, akiknek mar van jobb helyre tenni a penzuket.

a penzszoro fiatalok nem a commodore-t ismerik, hanem az apple-t.

[ Szerkesztve ]

(#3) #16939776 válasza #21346560 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Saját fejlesztésű az MB, vagy mitől Amiga?

A felirattól???

Az ár tényleg mulatságos, ennyiért egy nagyon nagyon nagyon custom pc-t össze lehet rakni, úgy hogy a dobozt profin legyártatja valahol az ember... :U

[ Szerkesztve ]

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor most már értem miért nem kapható Wesena Mini ITX2-es háza hónapok óta. :W

⭐ Stella

(#5) hallari


hallari
tag

Ehh, már megint csak a szokásos illúzió(és nimbusz-)rombolás. Méregdrágán. Nagyobb lehúzás, mint az Apple.
Legalább egy emulátort feltelepíthetnének előre, vagy mondjuk a BIOS indulhatna Kickstart-ként, hogy egy minimál-fíling legyen. :(

(#6) Móci


Móci
addikt

Ekkora idióta lehúzást... :W

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) janos1988


janos1988
addikt

Visít, mint a vett malac?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) Iomega válasza #21346560 (#1) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem már a fanatikusok sem fogják megvenni csak a név miatt. Anno az Amigának volt egy presztízse az egyedisége miatt, ma már nehezen rúg labdába az egyedi újítás terén, mert az nincs.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9) HookR


HookR
addikt

"A processzor mellé 4, 8 vagy 16 GB DDR3 memória és egy darab 1 TB-os merevlemez kerülhet. Ez utóbbi opcionálisan 300 vagy 600 GB-os SSD-re cserélhető, valamint a házon belül még két 2,5"-es meghajtóhellyel gazdálkodhatunk, ha utólag szeretnénk bővítést végrehajtani."

Ez a rész nem stimmel. A hivatalos specifikáció szerint 1db slim slot-in ODD + 2db 2.5"-es drive rögzítési pont van kialakítva a házban.

Azért kíváncsi lennék pontosan hogyan is képzelték ennek kihasználását, ugyanis a 2. 2.5"-es HDD-t az ODD keretre lehet alulról rögzíteni, közvetlen a processzor felett. Ott HDD nélkül is szűkös a hely a CPU-hűtőnek, nem hogy HDD-vel. De még ha el is fér, a kielégítő szellőzés erősen megkérdőjelezhető, főleg a I7-2700K esetén (95W TDP).
Na meg az I7-2700K + GT430 fogyasztásával kétlem, hogy megbirkózna a specifikációban szereplő 120W-os picoPSU utánzat. Gondolom ilyenkor PicoPSU-160-XT-ra cserélik a megfelelő AC-DC adapter társaságában.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10) Malachi


Malachi
addikt

hűha, hát ez nagyon-nagyon cinkes. összeraknak egy teljesen átlagos mini PC-t, ráírják, hogy Amiga és akkor az már a Commodore név örököse?

normálisak ezek? :(

az ár viszont stimmel, megjelenésekor az Amiga se volt valami olcsó... :)

(#11) Psych0


Psych0
őstag

Valahogy büntetni kéne azt, hogy így megerőszakolják a gyerekkori szép emlékeimet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12) Móci válasza Malachi (#10) üzenetére


Móci
addikt

Naná, mivel nagyot akarnak keresni a semmin. Csak ezt szerintem bebukják, elég szépen.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) kaller1


kaller1
veterán

Nekem volt Amiga 500-am, a második gépemként nyűttem sokáig.:)

Ez a doboz meg nem Amiga, hanem egy vicc.

.::> <::.

(#14) Iomega válasza kaller1 (#13) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem is volt Amiga 500-as. Az még Amiga volt, emögött már az új tulajdonos van, remélve a sikeres eladást a név miatt.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez tényleg MacMini koppintás.

(#16) radi8tor válasza Angel1981 (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem koppintás, a ház külön is megvásárolható évek óta...

⭐ Stella

(#17) gézu


gézu
őstag

Ennek akkor lenne értelme, ha minimum egy PS3 játék teljesítmény kijönne belőle és tartalmazna egy full emulátort, amit bootnál lehetne kiválasztani és megkapnánk az eredeti Amigát is. Valamint mellékelnék hozzá a régi nagy szoftverek egy részét, hogy valami feeling is legyen, meg könny csorduljon a régi tulajok szemébe, mikor a Directory Opus-szal megnyitják a Flashback-et, vagy a Pinball Dreams-t. Nem, a winuae-t nem tartom megoldásnak ebben az esetben.
Arra meg nem is merek gondolni, hogy tartalmazhatna valami hardveres újdonságot, amin az Amiga, mint új platform ismét életre kelhetne.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#18) HookR válasza radi8tor (#16) üzenetére


HookR
addikt

Pedig de, egyértelműen Mac Mini ihletésű. Az első változat 2005. januári, míg a Wesena ITX2 kb. másfél éves.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19) hallari válasza Malachi (#10) üzenetére


hallari
tag

"az ár viszont stimmel, megjelenésekor az Amiga se volt valami olcsó... :)"

Nana. Nem volt olcsó, de ENNYIRE drága se. Kb. a 1,5-2-szeresébe került a PC-nek, bár ahhoz meg kellett vinyó meg monitor, úgyhogy az kiegyenlítette az árat.
Ennyi pénzből viszont, amibe EZ a gép kerül, ma már nem átlag PC-t veszel, hanem csúcskategóriát...

(#20) Carline


Carline
őstag

Nagyon régen az Acompban vettem az A1200 gépet. (horror áron)
Sokáig nem engedett átcsábulni a sötét oldalra.
Volt hozzá CD, 2 vinyó meg egy 68040 kártya 25MHz-es 8MB RAM-al.
Régi szép idők... 14" szines TV-re kötve RGB-vel.

De a P1 MMX 200 elcsábított.
Multitask ide, multitask oda de a CPU és FPU már akkor jobb volt a Pentiumnál.
De az ifjúkori szívem az Amigáért dobogott.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#21) kaller1 válasza Carline (#20) üzenetére


kaller1
veterán

Mindenben jobbak voltak az Amigák az akkori PC-knél, nem kevéssel. Nem véletlenül használták tervezéshez, 3d grafikához, animációkhoz és filmkészítéshez, de még lehetne sorolni bőven.

.::> <::.

(#22) mugencivic


mugencivic
tag

Hullagyalázás. :(((

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne rossz, ha nem akarnának extra árat kérni a névért cserébe, ami ugye ebben az esetben semmit se jelent. Nagyjából olyan, mintha holnap a Ferrari felmosóvödröket kezdene forgalmazni, darabját 5000Ft-ért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) radi8tor válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3000Ft egy normális vödör. Akkor nem is lenne drága a Ferraris. :D

⭐ Stella

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Újabb rugás a Commodore AMIGA tetemébe.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Srodney válasza hallari (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

lehúzás,persze,dehát egyedi és méregdrága...kuriózum.aki meg használja az eszét is vmire az nem veszi meg.

(#27) Tomcat


Tomcat
őstag

Ezt most megint miért kellett? Mire jó ez a sorozatos emlék gyalázgatás? Egyáltalán miért erőltetik az X86 vonalat? Saját rendszer esetleg?
Szerintem sokkal jobban járnának ha egy saját rendszert futtatnának mint az Apple és beépítve tartalmazna egy upgrade-elhető Kickstart változatot a legutóbbi kiadásból. Ha a saját útjukat járnák mondjuk PowerPC vagy ARM vonalon akkor még be is ruháznék egy-két ilyen gépre persze csak akkor ha számítógép kinézete lenne mert ezek a HTPC szerű "izék" nem igazán azok amiket én egy AMIGA logóval el tudnék képzelni.
Még szerencse hogy ez most legalább nem egy Atom-os eresztés lett. :D

Tomcat

(#28) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

AMIG Az ára ilyen magas, addig halottnak a tevenyereg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) fgordon


fgordon
senior tag

Vigyétek amíg a készlet tart! :DD

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#30) Solten válasza radi8tor (#4) üzenetére


Solten
addikt

Hohho... :)

Saor Alba

(#31) Georg17 válasza #21346560 (#1) üzenetére


Georg17
tag

Vagy még azok sem. Ez így, ebben a formában úgy néz ki, mint Trabanton a Mercedes csillag. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.

(#32) Georg17 válasza banhammer (#25) üzenetére


Georg17
tag

Tudom, hogy jópáran nem értenek velem egyet, de nekem még a C64-es kinézetű modern belsővel ellátott próbálkozásuk tetszett is. El is képzeltem, hogy fellököm rá az emulátort és csak C64-es játékokat játszok rajta. Kész időutazás. Szóval én speciel azt jópofának tartottam.

De ez?????? Ez tényleg gyalázatos. Ezt nem is értem, hogy ezzel mit akarnak?

[ Szerkesztve ]

(#33) MZperX75 válasza Carline (#20) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem A600HD volt ,jó drágán vettem,(nem desktop) de 20Mbyte-os vinyó volt hozzá 16Mhz-en futott gyári 1Mbyte volt a ram.
Én azt hittem ,hogy a desk top 600-as az 1200-es de akkor tévedtem.
Imagine!!!! :R
(persze elötte Primo ,és Commodore plus4-1986-87)plus-4 még megvan.
Kb vagy 250-games 500-600.lemez ,régi szép idők valamikor 95-96-ban adtam el a tesómnak.
98-ban volt az első PC-m addig amigáztam egy kölcsön 500-asal

(P2 slot1 celeron 266@412Mhz,128M-ram L2=0,2db Diamond Voodoo2-8M Sli+2D-re S3Virage64 trio+,majd később Riva TNT2 16M

[ Szerkesztve ]

(#34) Carline válasza MZperX75 (#33) üzenetére


Carline
őstag

Desktop az A2000, A3000, és az AGA chipsetes A4000 volt.
Ezek voltak a horror árú gépek.
Nem hiszem hogy itthon filmeseken kívül lett volna másnak A4000-re.
Anno a gépemet mikor meghirdettem valami animációs cégtól jöttek le vidékre hozzám és vitték el a meghirdetett áron.
Helyi kábeltévés képújság is sokáig Amigáról ment.
Mikor váltottak PC-re, lehetett látni, hogy scrollozáskor milyen szépen ugrál a szöveg a sima átmenet helyett...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#35) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Gratulálok az előttem felszólalóknak, a gyakran igazán minőségi felszólalásokhoz.

Nekem szimplán egy hülye kérdésem van: Mit fog szólni a Commodore USA névválasztáshoz az Amiga INC., lévén az ESCOM perece után a két név külön lett árulva.

A kedves fikázóbajnokokat meg üdvözlöm a föld nevű bolygón. A Márkanév alapból a lehúzásról szól. Ha nem arról szólna, akkor talán nem is létezne reklámipar.

Utánam a kondenzcsik!

(#36) Béééla


Béééla
őstag

Tényleg elmennek a fenébe. Anno hallottam sokadkézböl egy új Amiga fejlesztésröl, amit végül állítólag egy vizes hütés sem tudott kordában tartani, annyira durcásan erös volt.
Na de ez??? Röhely.
De ha tud valaki remakelt Amigáról (talán az Atarinak valamelyik csodájából csináltak olyat, hogy egy joystickbe beletették a komplett gépet és x játékot) akkor az ossza meg gyorsan, mert ahogy elnézem, sokunkat elöntötte a nosztalgia :)

Bélabá

(#37) moli.hu válasza Nowhereman (#35) üzenetére


moli.hu
őstag

nem nehez utananezni, wikipedia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga,_Inc.
In 2010 Commodore USA acquired rights to the Amiga name.

(#38) eziskamu válasza MZperX75 (#33) üzenetére


eziskamu
addikt

Az 1200-as azért kedvelt alap volt a Desktoposításra, magam is láttam egy házilag Desktop A1200-ast, amiről meg a cikk szól tényleg hullagyalázás. Legalább vagy a külseje, vagy a belseje egyedi lenne, de egyik sem az.
Vagy legalább AspireOS futna rajta gyárilag, és felkarolnák a projektet egy kis pénzmaggal :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Put2 válasza kaller1 (#21) üzenetére


Put2
tag

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni amit a régi sláger mondot. Nem tudom már pontosan de valahogy így hangzott: "Amiga85 = Win 95" :DD Kíváncsi lennék, ha versenybe maradt volna a winfosal akkor most mit tudna.... Nekem még power ppc-s rendszerem is volt :D Bvisionnal. Persze 060-as procival :D 250k-ért vettem meg mindent.. asszem.. Az akkori átlagkereset 22k-volt.. :D Nem is voltam fanatikus ááá :D

(#40) Komplikato válasza HookR (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

Az lehet, de ilyesmi (vagy sokkal szebb) barebon gépházakat sokan gyártottak már valamikor 2000 körül. Szerintem. Az más tészta, hogy a Mac Mini óta arra akarnak hajazni. Ez olyan, mint amikor minden "monitor PC-t" az új iMac-hez hasonlítanak, holott voltak ilyen gépek már P3 korszakban is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) janos1988 válasza Put2 (#39) üzenetére


janos1988
addikt

Mi lett volna...észbe kapnak és elkezdenek felzárkózni és lázasan fejleszteni, mint ahogy történik az IE esetében is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#42) dezz


dezz
nagyúr

A hír elfogult és hiányos.

1. Ezek a barebone cuccok különösebb márka nélkül is elég drágák.
2. Főleg, ha még komolyabb proci van bennük.
3. A konfighoz jár előtelepítve egy bizonyos Commodore OS Vision, ami tartalmazza a következőket:
- Speciális, Amiga OS-re "hajazó" Linux változat, sok előretelepített programmal.
- "Kulcsra kész" emulátorok PET, VIC-20, CBM-II, C16, C64, C128 és Amiga gépekhez, ROM-okkal együtt -- az Amiga esetén ugyancsak előre telepített, felkonfigurált és kicsinosított AmigaOS-sel és sok szabad szoftverrel (persze a vevő a saját programgyűjteményét is használhatja hozzá).
4. Ezeknek a programoknak bőven elegendő egy NVIDIA GeForce GT 430 GPU ereje! (Ezt még valószínűleg támogatja is az emulátor, az újabbakat már kevésbé.) De ha pl. Linux alatt sem akarunk mai játékokat futtatni, akkor oda is éppen elég.
5. Lesz egy olcsóbb, Atom alapú változat is (ebben is lesz diszkrét videokártya).

Csak úgy a teljesebb kép kedvéért... De nem ártana a cikket is módosítani, mert így kissé félrevezető (nem itt kellene kiélni a régi Amiga vs. PC vita beszorult érzéseit), ahogy a hozzászólásokból is láthatjuk.

(#43) Komplikato válasza dezz (#42) üzenetére


Komplikato
veterán

Jelenleg egy négymagos proci és erős VGA van a gépemben. Ehhez képest egy Amigás Superfrog nem megy rajta emulátorral rendesen, mert a program hiba nélkül fut, ellenben akkora input lag van, hogy öröm nézni.

Drága barebonból meg vennék egy jobb Onkio HTPC-t inkább. :D

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) moli.hu válasza dezz (#42) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt mind tudjuk es ezzel egyutt szar.

(#45) dezz válasza Komplikato (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy mindent jól állítottál be? Nem volt inkompatibilitási probléma a videokártyáddal (az emulátor részéről)? Mostanában nem néztem, de korábban már egy 2,5 GHz-es egymagos K8-on elég jól futottak a dolgok, kivéve talán a durvább demókat.

Nem a magyar fizetésekhez szabták az árakat, na de mit szabnak ahhoz? Azt sem kellene elfelejteni, hogy nem csak a HW-t dobja össze a cég, hanem a SW fejlesztésében is részt vesz, szponzorál, stb. Nem úgy van, hogy feldobunk egy Windowst vagy hétköznapi Linux disztrót.

Nekem sem tetszik túlzottan a PC-s alap és ez szerintem se egy igazi Amiga, de annó az Amiga sem csak a HW-ről szólt, hanem a fejlett és továbbfejleszthető operációs rendszerről is! Továbbá nem csak a játékokról, hanem a munkáról is!!!

Az OS alatti grafikát pl. nem kell HW szinten emulálni, egy köztes réteggel át lehet iránytani pl. DirectX-re (ahogy a WinUAE teszi), Linux alatt gondolom, OpenGL-re van átirányítva, innentől pedig elég jó sebességgel megy egy modern videokártyával. AOS 3.5-től a nagyfelbontású true-color módok is hivatalosan támogatottak, megjegyzem egy már jóval hamarabb elérhető 3rd party drivert építettek be. Szóval, nem 32 színű 640x512-re kell gondolni (főleg, hogy az AGA mehetett akár 262k szín@720p-ben is).

Szerintem egy 2700K-n a mélyebb szintű HW emulációnak (amire az OS-megkerülő játékokra és demókra van szükség) is igen jól kell már működnie, nem beszélve a 68k emulációról, ami már 10 éve is elég jól ment. Más kérdés, hogy nem tudom, a kései, PowerPC-s programok emulálása megoldott-e.

(#44) moli.hu: Áhh, szóval próbáltad ezt a Commodore Vision-t? Mik a tapasztalataid? Vagy "esetleg" csal úgy beszélsz a levegőbe?

[ Szerkesztve ]

(#46) Vanegyötlete


Vanegyötlete
csendes tag

És mit szólnátok ahhoz, ha lenne egy olyan gép, ami csak arra lenne jó, hogy internetezzetek rajta, meg rajta legyenek a régi commodore játékok mindegyik szériából, meg az összes 1977-től 1994-ig gyártót összes számítógép emulator formájában?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.