Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) sb válasza Aprósólyom (#95) üzenetére


sb
veterán

Az órajelekre ott a CB teszt, hogy mit tud valós 15W-ból.
De fentebb ezzel kezdtem az egész topicot én is. Ugyan 11. gen-em nincs, de 6-10. (ami ugyanaz végül is) 32-35W-ból tud 3GHz felett 4 magot.
A Renoirnál ez valós 15W-ból 6 mag.

A gyártók meg összevissza paramétereznek, itt a tesztben látszik, hogy a 15W-ot az AMD tartja, az Intel csak közelíti. (Lenovo vs Acer) Ráadásul jó messziről, 50W-os turbóról és sokkal hosszabb kifuttatással:

Ez meg a 25-28W.
Itt mindkettő fölötte marad, de az Intel itt is sokkal jobban... hogy miért?
Ami biztos, hogy itt cpu szinten is behozták az "Adaptix" Turbo módot, ahogy a tesztekben is írják. A sima 28W-os TDP-hez képest ez még fentebb küldi. Tehát itt van "gyári" átb*szás is, nemcsak a notigyártótól... ha már vádaskodni akarunk. :D

Egyszóval nehéz összemérni így őket. De ha hatékonyságról akarunk beszélni akkor muszáj valahogy közös nevezőre hozni különben rossz következtetésre jutunk. Ez van.

Egyébként amennyire tudom a HU-s mérések is relevánsak a beállított TPD korlátokkal. Ezek elég jó kiindulási pontok:

Ez meg csak érdekességképpen, még előző Intel gen de teljesen azonos laptopban. Elég beszédes hatékonyság témakörben amikor az Intel 76%-ig jut és lemerült. Renoiron meg végigfut és marad 38% akksi. Nyilván ebben már benne van az általad is írt "mindenki úgy paraméterezi ahogy akarja..." de az látszik, hogy ebből sehogy nem sült ki jó eredmény.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.