Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacsis válasza adalbert1 (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vagy mondjuk lemérni hogy pl a far cry mennyi idő alatt tölti be a pályát 512vel illetve 768al vagy 1gb-al...
NA ha hazaértem, ezt is lehet kipróbálom

(#52) adalbert1 válasza bacsis (#51) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem hiszem, hogy itt a munkahelyen örülnének, ha Far Cry-t telepítenék a gépre... :DDD
Ezért gondoltam valami jó szintetikus tesztre, de hirtelen semmi nem jut eszembe, aminél mérni lehetne normálisan a +256 mb előnyét.

(#53) bacsis válasza adalbert1 (#52) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nálunk sem örülnek, ha a 8magos gépre 48gb ram társaságában everestet telepítek, hogy megnézzem mennyire alázza le a gép az everest aktuális csúcsgépeit, mégis megcsináltam :C :K
De ha másnem majd én otthon kipróbálom!

(#54) eziskamu válasza bacsis (#53) üzenetére


eziskamu
addikt

Én még superPi-t is nyomnék egy olyan gépen (bár az asszem nem használ több szálat).
Mit csinál az a gép? 200 embert szolgál ki, vagy a főnök azon nyomja a Krízist? :D (az meg nem használna annyi memót)

Tényleg amúgy 30 ember kiszolgálására (AD, exchange, isa server, oracle server) mennyi memó és milyen procik kellenének win 2003 vagy win2008 fronton?

[ Szerkesztve ]

(#55) bacsis válasza eziskamu (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

próbáltam szuper pi-t tényleg csak egy szálon megy... crysis aligha indul el amúgy azokon a gépeken, az unreal tournament is épp hogy megy közepes grafikán, kemény 16mb-os ati es1000 vga kari van rá integrálva... Ezek igen kiszolgáló gépek, de az a poén hogy aki lyent rendel, soha nem 1db-ot hanem 50-60-100db-ot és ezeket összekötik úgy nevezett rack szerverek lesznek belőlük, az a poén mikor társul melléjük 6db 1tb-os hdd is
a ferrari meg a siemens szokott sokat rendelni, de rendelt már a nasa is 600db-ot

(#56) hcl válasza Rive (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem jöhet :)

@eziskamu : sztem 1-2G memó és egy 2000+ körüli AMD K8 elég neki.
Nem eszik olyan forrón a szervert :)
Legalábbis asszony munkahelyén ennél gyengébb gépen megy a 2003, igaz azon nincs Oracle és csak 20 embert visz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) hcl válasza bacsis (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szóval egy ipari PC alaplap :)
Pc-bontó hirdeti őket halomra, igaz az P3-as kivitel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) hcl válasza Rive (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, mert olcsó volt. Nekem is ezért volt KT400 az első K7 procis alaplapom.

Egyébként irodai gépnek is jók a VIA-k, csak sokan mindenhova brutál gépet akarnak.
Igaz hogy manapság jött csak vissza a "feladathoz a gépet" szemlélet, az Intel Atommal...

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nekem meglepően gyorsan futott a win2003 egy dual p2 400as gépen is! bár nem tudom mennyi klienst tudott volna kiszolgálni :B

(#60) hcl válasza bacsis (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az oprendszer nem igényle nagy gépet magában... leterheled aztán megeszik minden erőforrást hogy elalszol míg valamit megcsinál...

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) bacsis válasza hcl (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én a windows2003at is játékra akartam használni, dee valamiért nem akart menni alatta a far cry ugyhogy le is szedtem :C

(#62) Rive válasza hcl (#56) üzenetére


Rive
veterán

Sajna: nem találtam meg. Vagy elvitte más, vagy kidobták azóta :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#63) hcl válasza Rive (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmi baj. Most kaptam 4db-ot. 1 működik, 1 félig... másik 2 eleinte működött, aztán magától meghótt :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Rive válasza hcl (#63) üzenetére


Rive
veterán

A dögöket lepasszolhatnád nekem, más is ráugrott a P6S5AT dologra :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#65) hcl válasza Rive (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hé! Én is dögöket gyűjtök :D
Ezek amúgy nem P6S5AT-k.
VAn egy CUV4X-E meg egy noname 693-as AT-s mini lap. A CUV4X-et még megpróbálom feltámasztani, a másik az meg se mozdul.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Rive válasza hcl (#65) üzenetére


Rive
veterán

Jaaaaa, hogy úgy :DDD

P6S5AT-ra cuppant rá a kolléga :DDD

Az a 693 AT nem egy Tomato? Ha az, akkor cserélj benne elemet, és jó eséllyel be is indul :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67) hcl válasza Rive (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elem nélkül sem indult... Amúgy már van helyette egy AT-s 440-es lap (ingyé' vót... :) ).

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Rive válasza hcl (#67) üzenetére


Rive
veterán

Elem nélkül sem indult...

Pláne :) Kell neki valami >2.9V. Hogy miért, nem tudom.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69) hcl válasza Rive (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham! Aa azt még megnézem.
Már újrahúztam a cumót, de a lap jó lesz még máshova.
Meg hát kaptak egy gyorsabb gépet (VIA chipset helyett Intel 440ZX, 256 helyett 320Mb RAM.

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) krystman


krystman
őstag

Grat a cikkhez! Nekem nagyon tetszett! Nekem is volt 333mhz-es Celeron, még Slot 1-es, jól lehetett húzni nagyon, utánna egy nagyon gagyi 533-mhz-es Celeron, ami tök antituning volt.
Ezek a régi idők mindig jó érzéssel töltenek el ;)

(#71) bacsis válasza krystman (#70) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök hogy tetszett az írás!
Én mindig ehhez hasonló dolgokról írok mert én is szeretek nosztalgiázni, és sok ember már azt sem tudja mik voltak ezek...

(#72) coyote55


coyote55
őstag

Egy apró érdekesség: az AMD mérnökei kimérték, hogy a Socket7 1 GHz órajelig használható (lenne).
Az írás nagyon tetszett, szívem szerint egy Commodore 64 vs. Apple II tesztet olvasnék már :K

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#73) imikee


imikee
tag

Grat a teszthez!!!!
Anno nekem is volt egy K6-2 450 procim, ami persze 500 MHz-n ment :D

...

(#74) coyote55


coyote55
őstag

Acorp 5Ali61 alaplap, AMD K6-III+ 500 proci (természetesen húzva, 600-on ;) ) 3dfx Woodoo 3- 2000 AGP-s videókari, 256 MB SD RAM :R
Micsoda konfig volt! :C

Memento Mori!

(#75) hobizoli válasza bacsis (#34) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hehehe....haaaat sajnos azt kell mondjam vmit rosszul csinaltal/csinaltatok.
Nekem sok Via-s deszkam volt -meg jart nalam jopar i845, i815 meg 440BX is-, de egyik azonos generacios Via sem volt enyire kiemelkedoen lassabb....sot, szerintem ugyanazt tudtak olcsobban, vagy ugyanannyiert tobbet.
Foltoltam ra a Via4in1-t, aztan nalam ment minden mindig rendesen...es erdekes modon fagyni sem fagyott, meg kek halalokat sem dobalt.
Maga a chipset (az Intel oldalon is) tud egy RAM kezelesi opciot, amit az AMD-s BIOS-okban sem minden gyarto deszkaja tamogatott -monnyuk Abit-ban benne volt-, van amijeikben benne volt, van ahol nem (Intel-s Via deszkak BIOS-aban pl soha egyikben sem lattam...), de egy a Boot kozben betoltott sw patch-l bekapcsolhato volt mindket oldalon, es lon vilagossag ... maris rohogve nyomott RAM atvitelben min annyit, mint pl a vele azonos FSB frekin jaro i815. Igy 1000Mb/sec korul volt uveghangon az atvitel pl a KT133A SDR chipset-l 150MHz FSB-n (az elvi max sebesseg 1200M/sec(!) lenne ugye..., de 133MHz FSB-n is megvolt a ~870M/sec (az 1066-bol)). Ennyit az i440BX a cC0 stepping-s 733MHz-s es "csak" frutti 66MHz-s FSB-s Cerkaval meg sem szagolt.
Ez nemtom mennyire szamit lassunak, de szerintem nem az (jo, ma mar ubergagyilol, de akkoriban...)
Enelkul persze volt vmi lemaradas, de miert is ne hasznaljuk be, ha az ott vanik....

Ja es ha jol emlexem clock2clock az i815 meg kicsit lassabb is volt a i440BX-nel, vmi extra keslelteto ciklus miatt a chipsetben.

Ez a patch hasonlo a Cyrix/IBM M1 CPU-knal is volt "negate lock pin" patch-hez, azaz vmi extrat tud a CPU, csak a huje BIOS vmiert nem hasznalja ki...
Hasonloan egy masik CPU patch tortenethez, amit meg a Quake3-hoz adtak ki, hogy az SSE kepes K7-ben Palomino/Thoroghbred/Barton... is eszre vegye, hogy jaaa aztat az is tudhassa, nem csak az, aminek GeniueIntel a neve kezdete CPUID-ben.

Arra meg nem eskuszok meg, hogy a GF3 ment-e meg 1/2x AGP-s deszkakban is es nem mar csak 4x-ben... :F

hobizoli

több drón kell ;P

(#76) bacsis válasza hobizoli (#75) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lehet az alaplapnak volt valami nyűgje, mert fent volt a via4in1 driver de semm ijavulás nem volt...
a geforce3 is még belement a 2Xes agp-be, egészen az 5ös szériáig mindegyik belement, sőt még a 6200as geforce is bele rakható 1szeres 2szeres agp-be radeonnál az uccsó a radeon9800volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.