Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ez a szinkombináció!! :Y Olyan Gigabyte-os beütése van. De respekt a 785g chipért. Ide egyet és lovagolok át az AM3-ra :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Atis707 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Atis707
tag

Ez AM2+-os! :N :))

(#3) Tidus


Tidus
addikt

Az ár érték arány nagyon elfogadható.
Egy C.F. elkelt volna rá!

Atis707
: Az.

(#4) g@bo válasza Tidus (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, egy matx lapra kell cf...

(#5) Ste válasza g@bo (#4) üzenetére


Ste
addikt

max a hybrid, bár annak sincs sok értelme

nekem tetszik a lap, bár a Pci-e csati mehetett volna egy hellyel feljebb is

(#6) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jöhetnének lassan az ASUS AM3 785G-s lapjai is :))

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz kis lapocska :)

[ Szerkesztve ]

(#8) torma99 válasza Ste (#5) üzenetére


torma99
aktív tag

ha egyel feljebb tették volna akkor a dvi-vga átalakítót használók egyes házak esetében porblémába ütköztek volna (sikerült megtapasztalnom :D) szóval ez jó így ahogy van :)

(#9) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Én őt akarom: [link]
Sajnos nem valószínű, hogy ez is 100$ alatt lesz :(

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ez tényleg hihetetlenül ronda színezésű. Hiányolom az X1-es PCIe csatikat az elavult PCI helyett max. Vagy 1 ilyen egy olyan. Az ACC az + pont, Asrock után asszem csak ők támogatják SB710-essel. Na mindegy, összességében nem kellene nekem annyira ilyen sztár lap.

<-ƘƘ->

(#11) Raymond válasza ThaBoss (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk az nem m-ATX mint a cikkben szereplo lap.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) szab.tam válasza Kendek (#10) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nemrég volt máshol is hír, így csak némi módosítással bemásolom a véleményeim...

hatcsatornás hang:

ha jól látom felülről, csak optikain. mert csak 1 sor jack-et látok, tehát az aktív 5.1 pc-s hangfalszettek legnagyobb részét nem lehet rákötni. (hacsak nem a line in, és mic in csatlakozók átkalibrálásával...) egy htpc-n azért nehogy már ne tudjak skype-olni is, és akkor kezdjem áttugdosni a mic-t, és átdefiniálni. (tudom, erre is van megoldás, usb headset...)
hihetetlen, hogy ilyen gagyi megoldással képesek tönkretenni egy, más tulajdonságaiban egyébként jó htpc lapot...

és a 1 pcie1x tényleg hiányzik.

így ez a lap biztos, hogy nem kéne, ennél szerintem jobb megoldások közül lehet már válogatni...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) ThaBoss válasza Raymond (#11) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az én is tudom :DDD
Ha m-ATX kellene, akkor ott az M4A785TD-M EVO/PRO
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egész jó kis lapocska.

Mostanában gondolkodtam el, hogy berakok egy kis gépet a fiókba, hogy ne menjen mindíg a "játékgép", és egy kvm kapcsolóval használnám ugyan arról a monitorról, bill.+egérről, mint a nagygépet.

Minden meg van rajta, amit gondoltam, 4 memória foglalat, side port memória, dvi kimenet, sok sata csati, sőt még egy pci-e 16x slot is, pedig ez nem is lenne feltétel.

Egyszóval jó kis cuccnak néz ki.

(#15) Tidus válasza ThaBoss (#13) üzenetére


Tidus
addikt

A álltalad említett alaplap full AM3, és egyenlőre nem is lehet kapni, aki pedig válltani szeretne rá, és AM2-je van, konfigot kell cserélnie,

(#16) FRENK1988 válasza Atis707 (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

De bele lehet farikcsálni az AM3-as proccot nem? :K

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) ThaBoss válasza Tidus (#15) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ebben egyetértek veled, de aki előrelátó, az úgy is AM3 + DDR3-ra fog ráállni...
(részemről én is az AM2+-t támogatom a jobb kompatibilitás miatt, de úgy érzem itt az idő továbblépni :) )
FRENK1988: 100% :K

[ Szerkesztve ]

(#18) csibor válasza ThaBoss (#17) üzenetére


csibor
őstag

Szinte biztos lesz ebből is AM2+ foglalat és 2 X ddr2,2 X ddr3 memória foglalat,és így már biztos nagyobb sikere lesz.

(#19) aram01


aram01
nagyúr

váltsak? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) Kendek válasza aram01 (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem váltsál, csak ne erre a lapra. :DDD

<-ƘƘ->

(#21) ThaBoss válasza csibor (#18) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bizony, ez is igaz, hiszen a Jetway is megoldotta már ezt az ügyet: Combo szériái AMD 770, 780G, stb... lapokon.
Ha más nem, akkor majd ők csinálnak 785G-ből is egy Combo-t.
A sikert pedig megvárjuk (meglátjuk) :)

[ Szerkesztve ]

(#22) csibor válasza ThaBoss (#21) üzenetére


csibor
őstag

Na ja,csak ne 108€ áron.Az picit horror.

(#23) Gyuri27 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

A biostarnál a sárga mindig is így rikitott. :DDD

g@bo: kell igen. Nekem is kellene, csak a dfi horror árú megoldását nem tudom, nem akaorom megfizetni.

ThaBoss: [link] én meg ez.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#24) ThaBoss válasza csibor (#22) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, elkérik amit el kell, sajnos :(

(#25) g@bo válasza Gyuri27 (#23) üzenetére


g@bo
nagyúr

2 karira van gempa, de egy normális lapra nincs. hurrá. ;)

(#26) ThaBoss válasza Gyuri27 (#23) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bizony az is jó kis lapocska :)) :C
Nekem még ő is tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) Gyuri27 válasza g@bo (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

Barátom eszetlen vagy az a baj (kicsit gusztustalan is. Amit otthon megengedhetsz magadnak, velem szemben viszont nem). De elmondom szépen. A te szinteden.

Szóval az én gépemben is van egy 4670 és a kölökébe is. Amikor majd kevés lesz neki a vga kap másikat. Viszont száritott teveszar árban nem fogom oda adni. Ha lenne cf akkor beraknám a másik mellé. Nekem még 2 év múlva is elég lenne a teljesitménye.

Mit hivunk normális lapnak? Miért kellene nekem 25+k-t adni egy + 8-s vagy pcie2.0 esetén 4x slotért ennyi felárat fizetni?

ThaBoss: még nehezebb beszerezni mint a dfi-t és a bio-t. :K Pedig egyszer kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#28) twollah


twollah
nagyúr

Kar, hogy csak DDR2-es a memoria foglalat.

(#29) Mercutio_ válasza ThaBoss (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

szvsz most még ár-értékben az AM2+foglalat - DDR2 memó párosítás sokkal jobb az AM3-nál.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) ThaBoss válasza Gyuri27 (#27) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én is szívesen kipróbálnám, nekem most egy 780G-s Gigám van, amivel teljesen elégedett vagyok, de nagyon felcsillant a szemem ezekre a 785G-s lapokra. Tudom, hogy valahol ők is 780G-ből jöttek (akár csak a 790GX), de egy tesztre nagyon ki vagyok éhezve :))

Amiről nem beszélt még senki, pedig mostanság nagy divat lett, hogy ez az új kis Biostar remek HTPC alap lenne, sőt...
Főleg ha 90$-os áron fogják majd dobálni :)

Mercutio_: sok tesztben bebizonyította már az 1066-os DDR2, hogy el tudja verni a "gyorsabb" DDR3-akat (1333/1600), úgyhogy neked is teljesen igazad van...
(még a végén meggyőztök, hogy maradjon az AM2+ / DDR2 konfigom :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#31) Gyuri27 válasza ThaBoss (#30) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen egy hármas vagy négyes teszt jó lenne. 780, 790, 785 (690+) :DDD
Nekem sincs bajom a zafir lapommal. Sőt az int vga-t is használtam hosszabb ideig.
Amúgy nálam most egy darabig matx jöhet szóba, a házam is az. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) ThaBoss válasza Gyuri27 (#31) üzenetére


ThaBoss
senior tag

"Igen egy hármas vagy négyes teszt jó lenne. 780, 790, 785 (690+) :DDD "
Támogatom!!! :)

Szívem szerint én is váltanék a kisebbre (m-ATX-re), de a brutál S1 VGA hűtőm a 4870-en, meg még rajta a 2 venti sajnos össz 3 slot-ot foglal, így ez a Biostar kiesik (SATA miatt), de amit linkeltél DFI-t az elfordított SATA-csatikkal még egy lehetséges alternatíva lehet :))
És még a 2 x 7 szegmenses hibajelzőt is látnám valahogy :)

(#33) anulu


anulu
félisten

mind a 6 alaplapi SATA natív, vagy 4 natív 2 külső chipes? ha 1. felállás, akkor need a lap :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) #65675776 válasza anulu (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SB710 hat SATA portot tartalmaz, szóval biztosan natív mind.

(#35) gooool


gooool
őstag

Hát a chipszett nagyon jó,én is valszeg váltok Intelről AMD-re,de nem ez a lap lesz a befutó.Amúgy én a Gigabyte helyében simán beperelném őket,mert nem elég,hogy a színüket,de még a hűtésüket is egy az egyben másolják. :(
Vagy cseréljék le a SATA csatiket olyan Giga-sra és árulhatják MegaByte néven. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#36) Tidus válasza ThaBoss (#17) üzenetére


Tidus
addikt

Én már léptem, azért ajánlottam!

(#37) ThaBoss válasza Tidus (#36) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Talán augusztus közepe felé már nálam is új alaplap és memória fog zakatolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.