Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Háttérkép gyűjteményt kiegészíteném még kettővel;

goodfon.com

fiftyfootshadows.net

Jó írás, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#2) alpihun válasza Recon666 (#1) üzenetére


alpihun
senior tag

Bele is teszem cikkbe, igényes oldalak, kár, hogy eddig nem ismertem.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3) qamu74


qamu74
őstag

rewalls.com is jó kis weboldal, monitorod felbontásához illően töltheted le a h.képet!
Az írás jó!

[ Szerkesztve ]

(#4) atesz117


atesz117
aktív tag

Ezt is érdemes hozzátenni.

Samsung Galaxy A34 5G

(#5) alpihun válasza atesz117 (#4) üzenetére


alpihun
senior tag

Kérésed számomra parancs! :)
Hozzá is adtam.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6) atesz117 válasza alpihun (#5) üzenetére


atesz117
aktív tag

THX. Ez meg, hogy legyen magyar autós oldal is (az oldalon van egy link az Autógaléria.hu lapra) :D

Samsung Galaxy A34 5G

(#7) alpihun válasza atesz117 (#6) üzenetére


alpihun
senior tag

Belehegesztettem jelentem alázatosan.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Azt azért érdemes kihangsúlyozni, hogy a legtöbb ilyen oldalon nem lehet külön felbontást beállítani és kategóriákban is keresni. Kevés az ilyen oldal.
A legtöbb helyen vagy felbontást állítasz be (van ahol még azt se lehet) vagy kategóriákban keresel. De a kettő együtt opcióként igen ritkán található meg.

Márpedig erre mocskosul nagy szükség lenne főleg ilyen 800 ezres háttérképes oldalnál. Hogy az olyan felbontást amire nincs is szükségem ne is adja ki a kereső.

(#9) Tibinho


Tibinho
tag

Jó képek :R :C

I'm Gotham's reckoning.

(#10) alpihun válasza Dany007 (#8) üzenetére


alpihun
senior tag

Igazad van.Épp ezért a wallbaset szeretem.
Belövöm felbontást és kategóriát és azt, hogy a legtöbb fav.os legyen elől.
A felbontás szerintem még fontosabb is mind a kategóriák. Azokkal úgy vagyok, hogy ki nem állhatom az autós meg a természetbe készült háttereket. Múltkor kaptam egy vagány wp-t amin szigetek voltak, és 1 hétig az volt.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#11) Dany007 válasza alpihun (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Én is szeretem azt az oldalt. Sajnos én még nem találtam meg a tökéletes háttérképet magamnak.
Pedig átnéztem már a wallpaper.net-et, az http://interfacelift.com-ot, fullon, mind a száz akárhány oldalát, meg a wallbase java részét. Természetesen 1080p-s felbontásokat csak. És nem találtam tökéleteset :) Persze ez már az én hibám. Túl sok a feltétel.

(#12) Tibinho válasza Dany007 (#11) üzenetére


Tibinho
tag

Pedig vannak jó képen bőven :) én is sokat szoktam válogatni :((( :DD

I'm Gotham's reckoning.

(#13) Dany007 válasza Dany007 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Spéci elvárásaim vannak.
Elsődleges, hogy legyen benne valami, ami megfog. Valami amire ránézve azt mondom, hogy hűha!
Legyen megalítikus hatása. Tehát nem az, hogy adott a hatalmas 1920-as kijelző és légypiszkokat kell rajta keresgélni a kép többi része pedig homogén. Hanem legyen rajta valami óriási is. Vagy legalábbis olyan aminek olyan a hatása.
Plusz ezek mellé legyenek rajta részletek. Hogy előjöjjön a full HD kép "tudása".
Tehát megalítikus hatása legyen, de mégis legyenek benne apró részletek, amikben az ember eltud kalandozni.

Ami a színeket illeti, azok legyenek. Nem kell túl erőltetettnek lennie. De az is jó ha csak 1-2 szín dominál. Lehetőleg az egész sötét árnyalatú legyen. De semmiképpen sem fehér. Mert az este már vakít és kiégeti a szememet. Plusz ilyenkor többet is fogyaszt a készülék :D

Aztán, hogy konkrétan milyen téma azt nem tudom. Ilyenkor lehetne visszatérni az egyes pontra. Hogy fogjon meg benne valami. Ez lehet akár egy sárkány vagy csak egy fűszálon lévő vízcsepp is. Az összehatás a fontos.

Jelenleg ez a kép ami nagyon ütős számomra! És ezt most tessék elképzelni full hd-ben egy 110 centis IPS LCD tévén! Egyetlen problémája, hogy fehér a háttér. Szebb lenne valami zöldes, esetleg enyhén barnás háttérrel. Esetleg ábrázolhatna is valamit a háttér. Mondjuk egy falevelet, fűszálat akármit...
Szóval ez a kép nagyjából fedi az igényeimet :) Kivéve a háttér. De ez épp elég ahhoz, hogy bukó legyen belőle. =/
Gondoltam arra is, hogy Photoshopban teszek neki valami hátteret...

[ Szerkesztve ]

(#14) alpihun válasza Dany007 (#13) üzenetére


alpihun
senior tag

Én is nagyon nehezen kapok jó hátteret.
Az én ízlésem a minimalizmus és a végtelen egyszerűség keveréke. De persze engem is meg kell érintsen.
Az én hátterem most ez.

Minimalistának minimalista, gondolom ez egyértelmű. Egyszerűnek is egyszerű. De ezt kifejteni kicsit bonyolultabb. Na jó az egyszerűség bonyolult. Na mindegy, mondom:
A háttérkép témája: Hogyan repülj?
Az ember itt most hatalmas dolgokra gondol. Repülőgépekre, helikopterekre, robotszárnyakra, légballonokra és természetfeletti képességekre.
A háttér pedig a végtelenségig egyszerűsíti ezt. Vegyél köpenyt, vedd fel a köpenyt és repülj!
Akárhányszor ránézek a képre, mindig ez jut eszembe és elmélkedést indít el bennem.

Most ahogy kerestem a képet gugliba, láttam meg, hogy ez egy együttes. Valami lassú gitáros akármi. Ne az én stílusom...

Előző hátterem ez volt. Viszont ezt már nehéz olyannak magyarázni, aki nem játszott a játékon. Megpróbálom összefoglalni:
A játék arról szól, hogy logikai feladványokat oldunk meg. Egy gonosz robot fogva tart minket, és avval biztat, ha jók leszünk a pályákon, kapunk sütit tőle. Ez nem igaz (The cake is a lie.) sőt, még meg is kel küzdenünk a robottal.
Végül is ez azt szinbolizálja, hogy ami előre szép és jó, nem biztos, hogy tényleg az.
A torta felüti az embert.

Tudtok ilyesmi háttereket mondani? Már rég ezek vannak, kéne már valami új wp. Én is sokat nézelődöm.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#15) Dany007 válasza alpihun (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hűh hát ez se semmi. Eddig azt hittem csak én vagyok ilyen komplikált, de örülök, hogy nem! :)
Ja egyébként a háttereidet már én is láttam wb-en többször is! Az ilyeneket mindig megnyitom. Mert van valami érdekes mögöttes tartalom.
Amúgy szerintem wallbase-en nézelődj tovább én elég sok hasonlót találtam. Na mondjuk nem volt mindegyik ennyire letisztult.

Volt pl egy univerzumos. Amiben szépen levezették, hogy adott 100 milliárd galaxis, benne 100 milliárd csillaggal egyikben egy darab Földdel amiben van vagy 6-7 milliárd ember és az egyik Te vagy közülük.
A végére meg valahogy poénosan - angolul jobban hangzik - oda volt írva mindezek után, hogy Te teljességgel jelentéktelen vagy. :D

Meg van még pár hasonló. Amúgy a Portált ismerem! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.