Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem olcsó, kíváncsian várom az első fejezetet. :K

(#2) Forest48 válasza Teasüti (#1) üzenetére


Forest48
aktív tag

...de legalább drága.
Talán ha kevesebbet kérnének el érte, akkor többen is fizetnék ki és a bevétel is nagyobb lenne. 1500ért gondolnék reálisnak egy leckét.

(#3) margithid


margithid
veterán

Szeritnem kár erőlködni, a duolingo-nál jobb angol nyelvtanuló alkalmazás nincs.

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Ennyit nem ér... Mobilos alkalmazasert 5£-nal tobbet elvből nem költök...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) Jeanne d'Arc

IOS-re nincs?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#6) Enci1983 válasza margithid (#3) üzenetére


Enci1983
senior tag

+1 Én is azt használom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#7) batai15 válasza margithid (#3) üzenetére


batai15
félisten

azért a xeropan is nagyon jó, csak ott jegyzetelni kell mellé-.

(#8) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a bemutatót.

(#9) Jeanne d'Arc válasza batai15 (#7) üzenetére

Én is azt használom és elégedett vagyok vele. Illetve aki szeretne angolul tanulni az English Today sorozat nagyon jo, bár nem mobilra van.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10) D1Rect válasza Teasüti (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogy van beárazva?

(#11) zseko


zseko
veterán

A Sygic az ami jelenleg megéri a 20€ árat az öröklicenszes teljes európa + oroszország térképért, ezt ellenben kissé túlárazottnak tartom.

HR24.hu

(#12) Teasüti válasza D1Rect (#10) üzenetére


Teasüti
nagyúr

4k az általánosabb kultúra témakör, 5k a New York-os amerikai témakör, 7k a kettő.
Az első demó lecke egy nagyon rövid, kb 100 szavas sztori, ami kicsit ki lett színesítve pár szófordulattal és ehhez van magyarázat, feladat és szinkron. Talán 2 órás anyag lehet első blikkre.
A többi témakörben egyenként 4-5 lecke van.

Sztem elég kevés. Értem én, hogy anyanyelvű bérencek olvastak fel hangosan, de azért még ezzel együtt is igen csekély tartalom ezért az árért, legalábbis ha a hazai piacra szánja a készítő. Elvégre kis gyakorlás után maximum egy napi munka felvenni a szükséges hanganyagot ehhez. A többi része a programnak meg semmi olyan pluszt nem tartalmaz, amit már ne láttunk volna máshol ingyenesen.

Azért ilyen áron már tisztességes 60 tanórás angol tankönyvet lehet venni munkafüzettel és hanganyaggal együtt. Csak a példa kedvéért: Channel Your English tankönyv + munkafüzet+ cd + szószedet ára: 5.960 Ft

[ Szerkesztve ]

(#13) metaphor_eng


metaphor_eng
újonc

Köszönöm a kommenteket!

Többen írtátok, hogy túlárazott a termék. A magyarázatokban sok olyan infó van, ami ingyenes formában vagy más tananyagban nem hozzáférhető. Ezeknek az összegyűjtése pedig sok-sok utánajárást igényelt. Részemről áll a kihívás, hogy felteszek egy kérdést kommentben, és ha megtalálod rá a választ ingyenes forrásból vagy más tankönyvből, akkor ingyenesen megkapod a prémium csomagot. Ha van, aki vállalja, akkor kommentben felteszem a kérdést.

Minden magyarázat 6-7 munkafázissal, több anyanyelvű író közreműködésével készült el. Rengeteg munkát kellett beletenni, ugyanis a magyarázatok nem egyszerűen a jelentést adják meg, hanem sok olyan sztorit, érdekességet és infót tartalmaznak, ami komoly utánajárást igényelt. Ebben a cikkben különben leírom, hogy miért egyediek a magyarázatok nyelvészeti szempontból, és hogy miért hatékonyak az angoltudás felturbózásában:

http://otevotnyelv.com/hogyan-forradalmasitja-nyelvtanulast-modern-nyelveszet/

A Metaphorban nem a mobilalkamzásért kell fizetni, hanem a tartalomért. Az, hogy ez nem egy internetes kurzus vagy egy tankönyv, ahol bőven elkérnek ennyit, az csak a felhasználók kényelmét szolgálja, mert mobilról, bárhol lehet használni.

Több száz kifejezést, és rengeteg hasznos extra infót lehet megtanulni, magyarázatonként 10-20 forintért, de ebbe akkor beleszámoltam a feladatokat, hanganyagokat és a szövegeket, és persze a komplett szoftvert is. Ez egy iszonyúan baráti ár a nyelvoktatásban.

A kenyérnek is megvan az ára a boltban, tudom, hogy merész állítás, de a minőségi oktatásnak is. :)

Akinek pedig más igényei vannak, azt is megértem - nyugodtan írjon nekem egy privát üzenetet, és ajánlok a szintjének és a céljainak megfelelő tananyagot. További kérdéseket szívesen fogadok, válaszolok kommentben!

P.S. Többen írták, hogy még nem nézték át az anyagot, pusztán első blikkre alkottak véleményt. Ezzel természetesen semmi baj nincs, de úgy gondolom, hogy mindenképp a beszélgetés színvonalát emelné, ha legalább az első lecke átnézése után jönnének a vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#14) Kasya válasza metaphor_eng (#13) üzenetére


Kasya
nagyúr

Termeszetesen a kerdest szivesen fogadjuk. Ismerve a forumozo tarsasagot, minden kihivast szeret :)

Nem hiszem hogy a kommentelok a ar es a belefektetett munka idejenek egymashoz viszonyulasat vonnak ketsegbe, csupan azt, hogy telefonos aplikacioert ennyi penzt adni nem gyakori az atlag felhasznalonak. Valamint arra probaltak ramutatni, hogy lehet az elterjedest segitene az arazas ujragondolasa. Esetlegesen alkalmi akcio, vagy mas csomag dij.
Persze ebbe nem kivanok se beleszolni, se tanacsot adni, mert jelenleg nem tudom kiprobalni se, valamint biztos vagyok benne hogy ti jobban atlatjatok.

Osszesegeben hany ora tanulas/gyakorlas lehetseges a teljes programmal? Nagyjabol hanyszor kell/lehet elovenni, hogy teljesen "kiporgesse" az ember?

(#15) Teasüti válasza metaphor_eng (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez engem is érdekelne, hogy mekkora tartalomról is volna szó.
Mert a demó kiábrándítóan rövid, remélhetőleg a fizetős leckék ennél jóval hosszabbak, még ha nem is regénybe illőek. Itt ugye csak az alapsztorit értem, amit aztán át lehet rágni mondatról mondatra.
Vhogy nem igazán érzékelteti velem a demó, hogy milyen mérvű tananyagot is sikerült összesűríteni a két témakörbe - ami remélem nem pidgin english. :B

Azt meg sztem mindenki nevében mondhatom, hogy challenge accepted. :))
Érhető a sok-sok utánajárás is, de végső soron a te forrásaid se exkluzívak, vagy igen?

ui: amúgy gratula a kiváló munkáért! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Aryes válasza metaphor_eng (#13) üzenetére


Aryes
nagyúr

A jószándékú kommentelők csak a "jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint" közmondás bevételre gyakorolt jótékony hatására próbálták felhívni a figyelmet, ugyanis sajnos kimondottan magyar trend az, hogy minden kereskedő azonnal akarja visszakapni a befektetését és lehetőleg már az első vásárlótól, ez a mobilalkalmazások íróira éppúgy vonatkozik, mint a balatoni lángossütőkre... Persze, ha ez az árazás beváltja a hozzáfűzött reményeket, akkor hajrá, egyformán szurkolok minden hazánkfiának, hogy sikerüljön a vállalása, pl támogattam már kickstarteres projektet is csak azért, mert magyarok voltak az ötletgazdák (más kérdés, hogy kár volt, mert a megvalósítás is pont olyan magyarosra sikerült...).

(#17) expander


expander
senior tag

ez az ar meg talan kulfoldon is kifejezetten sok, attol fuggetlenul, hogy minosegi a program es a tartalom. viszont, ahogy mar mas is emlitette, ennyi penzert, fullos navit lehet mar venni orokeletre...
es pusztan kivancsisagbol (bunkosagbol) batorkodom megkerdezni, hogy hany eladas a cel? illetve mennyit adtatok mar el belole :F

(#18) metaphor_eng


metaphor_eng
újonc

A kihívás ingyenes prémium csomagért

A kihívás feltételei a következők: :)

Aki 2015. április 10. 23:59-ig elküldi privát üzenetben vagy a csigi kukac metaphor pont hu email címre a helyes választ az alábbi 3 kérdésre, egy 6990 Ft értékű prémium csomagot fog kapni ajándékba. Ha valamilyen ingyenes forrásból, esetleg más tanyagból találtad meg a választ, akkor kérlek tüntesd fel azt is.

1, Angliában az üzleti és a munkahelyi kapcsolatokat azzal a szóval jellemzik, hogy "cordial". Az angol-magyar szótárban ezt a szót úgy fordítják le, hogy szívélyes, őszinte, barátságos. A"cordial" nem egészen ezt jelenti, illetve ennél sokkal többet. Mondj 3 olyan dolgot, ami nagyon hiányzik ebből a definícióból, vagy kifejezetten sántít benne.

2, Az angolszász kultúrában nagyon fontosnak tartják, hogy az ember ne vegye magát túl komolyan. Ez számtalan módon megnyilvánul, és kapcsolódik hozzá több jellegzetes kifejezés is. Hogyan fejezik ki leggyakrabban angolul, hogy nem kell annyit dicsekedned/hencegned a saját eredményeiddel, ne vedd magad túl komolyan?

3, Az angolok és az amerikaiak a kudarcot gyakran csak egy szükséges tapasztalatnak tekintik, ami kellemetlen, de muszáj ahhoz, hogy tanulj valami újat. Hogyan mondanád egy barátodnak, akinek valami nem sikerült, hogy semmi gond, legalább szereztél egy kis tapasztalatot, legközelebb jobban fog menni?

---------------------------

A tananyag terjedelme

A tananyag teljes tartalma különben 240 oldal + hanganyagok minden szöveghez és mondathoz. Ez kb. 2-3 hónapra jelent tanulnivalót, ha napi néhány oldalnyi anyagot vesz át valaki. A leckéknek különben egy relatíve kisebb része az alapszöveg (5-10 %), a java a magyarázatokban és a feladatokban van.

-------------------

Árazás

Értékelek és törekszek megszívlelni minden építő jellegű hozzászólást. Az alábbiakban csupán leírok pár szempontot, amivel lehet majd vitatkozni.

Az internetes kurzusok egy évi 50 milliárd dolláros iparág, ami megduplázódik ebben az évben. Ez nem így lenne, ha 5 dollárért lehetne csak eladni egy kurzust. Indiában (!) például 97 és 247 dollár közötti árért mennek az Excel tábla kurzusok. A nyugati világban természetesen szintén nem 5-10 dollárért árulják az online tanfolyamokat. Ha így nézzük, akkor a 20-30 dollár közötti áraim még Indiában is relatíve olcsók lennének. :)

A navigációval való összehasonlítás szerintem nem egészen "fair", mert ez egy teljesen más iparág. Ilyen alapon nem éri meg reggelente péksütit+kávét venni, mert néhány reggeli árából kapsz egy örökéletű navigációt komplett Európa térképpel, többféle hanggal, a péksütemény pedig egy ennél sokkal egyszerűbb termék, ami egyetlen reggel alatt elfogyik. :D

Ahogy a péksütemény és a navigáció is egy más iparág, ugyanígy a nyelvoktatás és a navigáció is az. Lehetnek közös pontok, például mindkettő használhat szoftveres megoldásokat, de egy teljesen más jellegű termék egy teljesen más piacon. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan dolgot, mindennapi árucikket fel lehetne sorolni, ami néhány ezer forintba kerül, és nem feltétlen egy több hónapon át használható, vagy különösebben összetett termék. Miért az oktatás legyen az, ami hátrányosan jön ki ezekből az összehasonlításokból?

Nem beszélve arról, hogy én is fizetek ÁFÁ-t, mert a Google Playen nem lehet kisadózónak lenni, továbbá számolni kell a 30 %-s jutalékkal is, amit a Google Playnek fizetek. Tehát azért az a 4-7k-s ár még messze van a tiszta profittól.

Ettől függetlenül a következő 2 hétben mindenkinek felajánlok egy prémium csomagot ingyenesen, aki helyesen válaszol a kérdésekre. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Aryes válasza metaphor_eng (#18) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elfogadom az érveket, az adó+jutalék dolog nekem speciel eszembe se jutott, ennek ellenére azt az összeget nekem akkor is ki kell pengetnem. :)
Akkor már csak egy megjegyzés a programhoz (ami amúgy nagyon tetszik): nem lehet kilépni belőle. :Y

(#20) Teasüti válasza Aryes (#19) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Home? Nekem fel se tűnt. Home, aztán Android intézi a többit...

[ Szerkesztve ]

(#21) metaphor_eng válasza Aryes (#19) üzenetére


metaphor_eng
újonc

Igen, a Home gombot kell megnyomni, utána az Android automatikusan elintézi a többit. :)

(#22) Aryes válasza metaphor_eng (#21) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg az olyan appokat intézem el automatikusan, ami vissza gombra nem fejezi be a futást, hanem két képernyő közt végtelen ciklusban oda-vissza lépked. De biztos valakinek meg pont ez jön be...

(#23) Teasüti válasza Aryes (#22) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor report to developer ahelyett, hogy itt hisztizel nyilvánosan. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) metaphor_eng válasza Aryes (#22) üzenetére


metaphor_eng
újonc

5 különböző felbontású és kapacitású telefonon és tableten teszteltük az appot, többek között szimuláltunk memória és számítási teljesítmény hiányt is, és nem volt vele gond. Az elmúlt pár hónapban összesen 3 hibaüzenetet kaptunk a felhasználóktól. Mindhárom a memória kezeléssel függ össze, és fejlesztői oldalról nem lehet jobban optimalizálni, mert egy androidos hiba.

Mindenesetre nagy segítség, ha ezeket az eseteket minél jobban ki tudjuk szűrni, ezért megkérdezném, hogy pontosan milyen készüléket használsz, melyik screennél tapasztalod a problémát, és kapsz-e hibaüzenetet. Köszi szépen!

(#25) Aryes válasza metaphor_eng (#24) üzenetére


Aryes
nagyúr

Indítás után belépek a tanulás gombbal a leckék listája oldalra, nyomok egy vissza gombot, majd mégegy vissza gomb után várnám, hogy kidob a launcherre, de visszakerülök a leckék listája oldalra. És így tovább, míg manuálisan ki nem lövöm. Galaxy S2 plus, 4.2.2 gyári rendszer. Gondolom ez a többi rendszeren is így működik, és nem hiszem, hogy direkt.
Mindez a leckék és általában a kezelőfelület értékéből semmit nem von le, csak gondoltam ha már itt a fejlesztő, és kíváncsi a véleményünkre, küldök ide bug reportot, csak nem számítottam a "rosszul tartod" stílusú válaszra. :)
Üdv

(#26) metaphor_eng válasza Aryes (#25) üzenetére


metaphor_eng
újonc

Aha, így már megvan a dolog. Köszi szépen, javítjuk.

(#27) Bf_rex válasza metaphor_eng (#13) üzenetére


Bf_rex
újonc

Hello, érdekes kihívás... Nekem lenne egy kérdésem: a cikkben a második képernyőmentésben található - mezmerising- melyik angol szótárból szabadult? Remélem a többi anyag nem ugyanonnan van...
Üdv

(#28) zseko válasza metaphor_eng (#18) üzenetére


zseko
veterán

Valóban nem egy súlycsoport a navigációval elismerem, viszont továbbra is úgy érzem nem ugyanolyan 'hasznot' kapok ugyanazért az árért. De ez lehet csak abból csapódott le nálam, hogy nem állok olyan szinten angolból hogy megérje használnom :) És a különböző sápokkal én sem számoltam amiket lehúznak a fejlesztőktől.

(#25) aryes Én meg pont így szeretem használni. Lépjen ki hosszan nyomva tartásra, vagy menüből, de véletlen vissza gombra ne. A CoolReader is úgy működik, ha könyv olvasásban vagyok akkor a vissza gombra visszalép a menübe, az újabb nyomásra vissza a könyvre, ha ki akarok lépni akkor a menü gombnál ott a kilépés lehetősége. Nagyon tudom értékelni pl. böngészőkben is, mikor visszafelé lépdelve egyszer csak kivág a képernyőre, ahelyett hogy a másik tabot hozná fel. :(((

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.