Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Szerencsére ez sem vészes szerintem. Lehet hatásos a DX11? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

hát ez nem vészes egyeltalán :) remélem igaz is az ajánlott gépigény mer akkor ez menni fog lazán :P

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#3) sz.mich válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


sz.mich
tag

Felröhögtem! Jól van, nem lesz ez olyan vészes szerencsére! A DX11et meg majd meglátjuk, egyenlőre 10es kártyám van, bizonyára lesz különbség. Meg ugye voltak tesztek videokártyákkal és ott, amelyiknek volt DX11es adottsága, jelentős fps növekedés volt tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

Csak kp., az ár fix.

(#4) deedee


deedee
őstag

megnyugodtam,hogy nem kell a 4870-em lecserélni.... :K
nem szívesen bontottam volna meg a jól működő rendszerem :U

csak jönne már...jönne már.... :DDD

legfeljebb elleszek a dájrektiksz 11 nélkül....
10-ben is szép lesz ez,gyerekek... :D

[ Szerkesztve ]

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, még az ajánlott kártyák is csak DX9-esek, nem?

***

(#6) Ari18


Ari18
őstag

Mivel DX11-es, ezért az ajánlottban is DX11-es kariknak kellene szerepelniük. Szerintem fake...
ha viszont igaz, akkor grat nekik.

(#7) deedee válasza Ari18 (#6) üzenetére


deedee
őstag

majd kiderül,hogy tényleg ennyire jól optimalizálták e a fiúk.....vagy csak....... :B izé.... :U
"elírás"......

(#8) luw2win válasza ollie (#5) üzenetére


luw2win
őstag

Nem ,az ajánlott kártyák, már dx 10-esek, bár sztem egy 8800-as kari meg egy 2600-as ATI nincs egy szinten :U

De örülök a jó gépigénynek

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9) PowerBuldog válasza Ari18 (#6) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Neked is grat. Attól mert támogat DX11-et, még elindul egy DX9-es kártyán is. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10) Barthezz2 válasza ollie (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is ezt szúrtam ki rögtön. Ajánlottnak azért oda kellene dobni a DX11-es karikat.

PowerBuldog: elindul, de azért ajánlottnál már oda tehetnék a 11-et nem? Márcsak azért, mert nyilván ajánlott konfigon elvárja az ember, hogy a maximumon menjen, ami meg együtt jár a DX11-el.. Arra, hogy elfut DX9-es karin, ott a minimum gépigény.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11) JColee válasza luw2win (#8) üzenetére


JColee
őstag

ajánlotthoz 2900 pro van írva, én nem látok 2600ast

(#12) Ari18 válasza deedee (#7) üzenetére


Ari18
őstag

Szerintem elírás, de nagyon remélem, hogy nem. Még nem vettem normális gépet nyár óta.

PowerBuldog
Az ajánlottal lehet játszani, maximumon. A DX9 szerintem nem az...

[ Szerkesztve ]

(#13) sz.mich válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


sz.mich
tag

Az ajánlott konfiguráció még k*vára nem azt jelenti, hogy elfut a játék maximumon!

Csak kp., az ár fix.

(#14) JohnR válasza Ari18 (#6) üzenetére


JohnR
aktív tag

Mivel konzolon is kint lesz, és a videókban megtekinthető az ottani minőség, ahhoz ezek a hardverek elegendőek lesznek. Esetleg kicsit szögletesek lesznek a figurák, de szerintem a sűrű peluscsere közben nem lesz időd erre figyelni :DDD (a játékélményt nem hiszem, hogy befolyásolná).
A DX11 meg szépen lekerekíti a szögletes köröket, gömböket, az árnyék és fényhatásokat kicsit realisztikusabbá teszi. Ennyi. Ettől még élvezhető lesz DX9 alatt is, ha jó lesz a sztori.
A besz@rás meg alap (azt talán nem tudják elrontani, ha az elsőben nem tudták, ahhoz elég a fekete képernyő és a jó hangok is).

(#15) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na nem is rossz a gépigény, talán fogmenni rendesen?! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16) boeing


boeing
senior tag

Szerintem erösebb gép kell neki. :K

(#17) WhiteAngel89 válasza ollie (#5) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

azok dx10 karik mind (8800, hd2900) nekem is 8800 as NV van :P

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#18) Barthezz2 válasza sz.mich (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor nem, de ha már DX11-es, akkor ajánlotthoz lehetne azt odatenni nem? Vagy akkor mindek csinálták arra, ha "nem ajánlott"? De mindegy, ezen nem fogok veszekedni.

Everybody lies.

(#19) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Én nem nagyon szoktam hinni ezeknek...Általában mindig jóval többet kíván mint amit írnak. De ha mégis igaz akkor barátinak hangzik. Talán megtanultak programozni a srácok :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20) fricz19


fricz19
őstag

nagyon kecsegtető

ajánlott gépigényhez felbontást is írhatnának.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#21) moha21


moha21
addikt

Ha ez igaz én csak örülök még én is játszhatok vele. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#22) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én sokkal durvább gépigényre számítottam. Ha SSE2 nélkül is elindul, akkor még az én gépemen is menni fog :) .

Egyébként a "hír"-ben nagy butaság van:
Nem ez az első DX11-es játék, már több is megjelent idáig (Stalker: CoP; Dirt 2; Battleforge)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23) atike


atike
nagyúr

Mint a BioShock2... :) Azt hiszem ideje fejleszteni...

(#24) danati


danati
senior tag

Egész jó, nagyobbra számítottam ennél.

(#25) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ha ez tényleg igaz, akkor nagyon kellemes kis gépigény :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) Findzs


Findzs
addikt

szerintem itt valami hibádzik mert az ajánlott nagyon karcsú
legalább egy dx11 -es kártya kellene oda

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27) Bluegene válasza huskydog17 (#22) üzenetére


Bluegene
addikt

hát az a gép már igen cserére szorul :) 800*600 mediumban

a videókártyát legalább egy HD 3850 AGP-re, és plussz ramot(2 giga min), a procit meg húzni, akkor sztem 1280-ba elfutogat(vagy 1024be), bár néha be fog szaggatni a gyenge proi miatt

a 3850 AGP nincs olyan messze az ajánlott 2900-től ;)

szal egy Deák Ferencet bele kéne raknod, mert játékra igen halvány a géped

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#28) Morden24 válasza Findzs (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gyerekek, miért írnának az ajánlott-ba >50K-s kártyákat?
Nem maximum performance hardware, hanem recommended. Az soha életében nem azt jelentette, hogy azzal lehet kimaxolni az adott játékot, hanem azt, hogy a készítők ezt ajánlják a játék élvezhető futtatásához - éles ellentétben a minimum rendszerkövetelményekkel, ami azt jelenti, hogy az alatt el sem indul (mert pl. hardveres kritérium van, mondjuk dx9 stb.).

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Egyáltalán nem vészes. :N

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) Bluegene válasza Morden24 (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

sztem pedig reális, hisz alapvetően konzolra fejlesztették, és a konzol portok mind elfutnak egy 8800GT-n vagy egy HD 2900-en vígan(lásd: wolfeinstein, Assassins Creed, Mass Effect)

a 4850-esemen pedig egyenesen száguldoztak 1280-ba :)

nem hinném hogy egy alapvetően olyan engine ami konzolokra lett kifejlesztve a PC-s változatban annyira túl bonyolítanák az utasításkat h akár egy core2 és egy Xenos-naál erősebb G92 megrekedne

hasonló teljesítményű gépre van szüksége a Saboteurnak is[link] ha az elfutott nálad akkor ez is sztem(igaz Ati kártyákon nem futott fényesen de ez a TWIMTPB program miatt volt)

azért az ajánlott gépigényekkel se dobálóznak összevissza, mint említettem hivatalosan a Saboteur is olyan gépet igényel mint a AVP, és nézd hogy fut egy 8800GT-n: [link] sejtésem szerint az AVP is hasonlóan fog futni megközelítőleg, a videón mondjuk a Fraps felvételre volt kapcsolva tehát ettől azért jobban :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#31) Bluegene


Bluegene
addikt

jó nincs nekem DX11, de vajon DX10/DX10.1 mód lesz benne, valahol félúton?

azért nem ártana egy DX10 támogatás hisz messze a legtöbb gamernek DX10-es a kártyája

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#32) sz.mich válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


sz.mich
tag

Nem kötözködésből mondtam, de már én is néztem így be programot és mikor a gépemen volt, "hoppá ez mégsem úgy van". Nyilván ez a DX11es dolog nem olyan követelményrendszerbe tartozik, mint egy hardver ami vagy tud valamit vagy nem. Van nekünk DX9, 10 és 11ünk is, aki pedig még nem rendelkezik 11es kártyával, az is bizton tudja futtatni teszem azt 9ben vagy 10ben, mert kompatibilis vele. Ezért nem írták ki gondolom az ajánlotthoz, hogy a 11 "ajánlott". A maximális követelményekhez biztosan odabiggyesztették volna! :))

[ Szerkesztve ]

Csak kp., az ár fix.

(#33) athomi válasza Bluegene (#31) üzenetére


athomi
veterán

gondolom a kártya által támogatott DX verzióban fog futni a játék :)

[ Szerkesztve ]

(#34) stevve válasza Bluegene (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

A konzolról átportolt játékok között azért akad optimalizálatlan vacak is, lásd: GTA IV. :(

"azért nem ártana egy DX10 támogatás hisz messze a legtöbb gamernek DX10-es a kártyája"

Persze, mert most jött még csak ki a Dx11 és nincs mit játszani rajta. :DDD Ez velős megjegyzés volt.

[ Szerkesztve ]

(#35) athomi


athomi
veterán

nem is vártam brutális gépigényt a zárt terek miatt

(#36) sz.mich válasza stevve (#34) üzenetére


sz.mich
tag

Star Wars: The Force Unleashed sem tündökölt.

Csak kp., az ár fix.

(#37) PowerBuldog válasza Bluegene (#31) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ez Neked is, és mindenki másnak is szól:

Nincs ellenérv

Nincs ellenérv
A Microsoft szerint a DirectX 10-nek egy hibája volt: nem kompatibilis a DirectX 9-cel. Ennek köszönhetően a fejlesztőnek gyakorlatilag két API-t kellett támogatnia. Ezenkívül érdemes megjegyezni, hogy az API nem volt elérhető a jó öreg Windows XP-re, és a Vista sem terjedt megfelelő mértékben, ami a legtöbb programozót választás elé állította. Nos, a DirectX 11 a WDDM (Windows Display Driver Model) hiányában továbbra sem telepíthető XP-re, azonban a fejlesztők problémáját megoldotta a redmondi óriáscég. Az új API ugyanis hat futtatási szintet támogat:

*
D3D_FEATURE_LEVEL_11: értelemszerűen ez a szint mindent tud, így nincsenek korlátozások.
*
D3D_FEATURE_LEVEL_10_1: DirectX 10.1-es kártya esetén jön létre.
*
D3D_FEATURE_LEVEL_10: a DirectX 10-es kártyával ebben a módban fut a kód.
*
D3D_FEATURE_LEVEL_9_3: a shader modell a 3.0-s kártyákat támogatja, azaz ideális a GeForce 6 és 7, valamint a Radeon X1000 szériához.
*
D3D_FEATURE_LEVEL_9_2: speciális szint, kifejezetten a shader modell 2.0-s Radeon termékekhez.
*
D3D_FEATURE_LEVEL_9_1: az összes fentebb nem említett DirectX 9-es grafikus chip ide tartozik, beleértve a GeForce FX-et is.

Az előbb tárgyalt hat erőforrás automatikusan, a program indulásakor jön létre a számítógépben talált hardvernek megfelelően. Ez azt jelenti, hogy a programozónak elég a DirectX 11-es kódot megírni, és az API minden mást kezelni fog, azaz a kódban szereplő nem kompatibilis utasításokat és funkciókat egyszerűen nem futtatja. Ezzel a módszerrel a fejlesztők mindenkinek az igényét kielégíthetik, és még a befektetett munka is jelentősen csökkenthető.

Úgyhogy itt be is lehet szerintem fejezni a vitát. Azért nincs az ajánlottnál a DX11 kártya, mert egyszerűen nem követelmény. A játék magától be fogja lőni a DX szintjét gépben található kártyához.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38) Bluegene válasza stevve (#34) üzenetére


Bluegene
addikt

GTA 4: sztem az a játék a négymagot kívánja ott a gond, az AVP viszont nem kér csak kétmagosat

de mind1 meglássuk, én bízom benne h úgy elfut mint a saboteur :))

engem nem érdekel, én ezért nem fogok gépet fejleszteni, akkor eljátszok 30FPS-sel vagy lejjebb viszem a részletességet, de nem hiszem h 1280ba erre szükség lenne, hisz eddig se volt ilyen

még a crysis WH is elfut 35FPS-sel enthusiastba, ettől rosszabb nem lesz sztem tuti :DDD , inkább sokkal jobb

Powerbulldog: köszi! :R mondjuk nem volt vita :D , akkor végülis a maximálishoz közeli látványt kapom a DX10.1-gyel, remélem csak a tessellációról maradok le(ami úgyis nagy FPS eséssel jár úh nem bánom, ahhoz úgyis min egy 5850 kéne)

remélem annyival lesz szebb DX11-ben mint a Dirt2 vagyis minimálisan, ugyanakkor kevesebb FPS DX11-be

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#39) Runner_fxr válasza PowerBuldog (#37) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha ez így működik is szépen akkor lehet ez a dx 11 nem is olyan hülyeség.

Már évek óta azon gondolkoztam miért nem csinálnak új alien vs predator játékot és most nemsokára itt lesz, el sem hiszem. Abszolút kedvenceim között volt az avp 2.

[ Szerkesztve ]

(#40) PowerBuldog válasza Runner_fxr (#39) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nyilván nem viccből találták ki. :U Amúgy több DX nem is lesz.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#41) Runner_fxr válasza PowerBuldog (#40) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem kicsit le is állhatnának ezzel a folyamatosan új szabványok kitalálásával, mert nézzük csak meg a crysist ami egy az egyben dx9 és micsoda grafika. lehet szídni azt a játékot de a kinézetére nem sok panasz lehet az biztos. És az még csak a dx9 teljes kiaknázása. Szerintem nyugodtan stagnálhatnának itt pár évet a dx11 nél és próbálják meg ebből kihozni a maximumot.

(#42) Bluegene válasza PowerBuldog (#40) üzenetére


Bluegene
addikt

http://www.youtube.com/watch?v=MgwcYMPRqKc

éredemes megnézni a konzolos verziót attól csak szebb lehet a PC-s

a másik az h a túl sok csillogás se biztos hogy jó, lehet élethűbb lesz kicsit visszafogott csillogással

több DX nem lesz? :Y reméljük, mérges is vok, mert megvettem a faxa kis 4850-et, mindent futtat maxon 1280-ba(ami nekem megfelel 19 colos) AA-val, erre kitalálják ezt a DX11et :(((

nah mind1 akkor viszont megéri nekem majd egy brutkó DX11 kártáyt venni hisz azzal évekig ellehetek :)

bár tuti ki fognak találni egy-két dolgot DX11.1, gondolom ezután szoftver render lesz(ezért is mondja az nvidia hogy a Fermi jobb erre, de mire eljön a szoftver render addigra, 4-5 év, addigra az Ati is lép)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#43) luw2win válasza JColee (#11) üzenetére


luw2win
őstag

igaz, félreolvastam :(((

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#44) huskydog17 válasza Bluegene (#27) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, többre én sem számítok, de erre a gépre már egy fillért sem fogok költeni. Én nem vagyok egy játékos típus, nagyon ritkán játszok, csak kíváncsi leszek, hogy hajlandó lesz-e egyáltalán elindulni a gépemen egy DX11-es játék :D Ha majd elindul, akkor a fejlesztők remek motort írtak. :)
A tech4-es és Source motort magas illetve max részletességgel gond nélkül viszi a gépem. :K

Mindenki: Amúgy meg a hivatalos gépigényt sohasem szabad szentírásnak venni, az csak egy útmutató féle. Több olyan játékkal találkoztam már, aminek a minimum igénye bőven meghaladta a gépem képességeit és mégis vígan futott a játék.
Az ajánlott igényre általában igaz, hogy azon már magas vagy akár maximum részletesség mellett is játszható a sebesség.
Ezeket tapasztalat alapján mondtam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45) Bluegene válasza huskydog17 (#44) üzenetére


Bluegene
addikt

Az ajánlott igényre általában igaz, hogy azon már magas vagy akár maximum részletesség mellett is játszható a sebesség.
Ezeket tapasztalat alapján mondtam.
nagyon jól mondod :K , ezért se parázom a 4850-nel 1280-ba, csak remélem a DX11 nem annyival jobb mint a DX10.1 :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#46) sz.mich válasza Runner_fxr (#41) üzenetére


sz.mich
tag

Nem hiszem, hogy a crysisnál mindent kiaknáztak volna dx9 területén, ugyanis - ha jól tudom - az id tech 5ös motor is dx9ben fut. Megatextúra, HDDR stb.

Csak kp., az ár fix.

(#47) Baboon válasza Ari18 (#6) üzenetére


Baboon
senior tag

Az ajánlott konfig sosem az amin max részletességgel max felbontáson döccenés mentesen megy hanem egy elfogadható kompromisszum ami alatt a játék visszaadja az elvárt hangulatot.
Önnyi

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#48) Bluegene válasza Baboon (#47) üzenetére


Bluegene
addikt

ez hülyeség, vesd össze a Saboteur-t az ajánlott gépigényével (8800) és nézz meg egy youtube videót ami ezen fut

megsúgom, maximális beállításokkal 40-60 FPS :P

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#49) Morden24 válasza Bluegene (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tény, de pont ez az, hogy a dx11 kártya csak a PC-s grafikai többletet nyújtja, tehát elég morbid lenne a recommended-be egy 5xxx-es Radeont ajánlani :K

Sectumsempra - For Enemies

(#50) sirzollee


sirzollee
tag

Régóta várjuk :DDD Meglátjuk milyen lesz :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.