Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Иван válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Иван
őstag

Ez mind szép és jó, én is az ilyen rendszert támogatnám.
Csakhogy.
Ez nem működne a gyakorlatban, illetve nem működik. Oké, tegyük fel: dupla töri órán film, másnap megbeszélik.
Tanár bemegy a média terembe beteszi a dvd-t. Elindul a film.
10 perc után sustorgás hátul.
15 perc múlva sustorgás elöl is.
20 perc múlva amőbázás, beszélgetés, egymás bökködése.
.
.
.
.
110. perc: film vége.
Ez így megy. Te nem ezt csináltad suliba? Dehogynem! Én is ezt teszem. Bár érdekel a film, de ha érdemien akarom értelmezni, megnézem egyedül. Ott úgyis elragad a "horda szellem", ráadásul értelmetlen, ha melletted 29-en baromkodnak.

Édesapám angol-szakos tanár. Már csak privát órákat tart, de régebben dolgozott általános iskolában is, közép-szintű intézményben és felnőtt-oktatásban is. Tapasztalata, hogy az angol könyvekben sok a feladat, hogy "discuss in pairs" (azaz beszéljétek meg párokban). Magyar gyerek mit csinál: beszél magyarul a tegnapi foci-meccsről, ha a tanár közeledik, valamit mekeg angolul. Tanár a köv pához megy, megint a tegnapi meccs a téma. Egyszerűen nem működik.

Mert az első években az érdeklődést kéne belenevelni valahogy a gyerekbe (hogy hogyan azt majd nálam okosabb "szagemberek" megmondják). Különben tényleg maradjunk a lexikai tudásnál, mert se konkrét tudása nem lesz, de kreatív és érdeklődő se lesz.

Nekem heti négy töri órám van. De hogy egy hónapja mi vettünk, azt ne kérdezzétek. Az ókor és a modern kor érdekel (felvilágosodástól), ezeket megírom tanulás nélkül hibátlanra. Többi meg lepereg, mert a tanár is csak visszamondja ami a könyvben van. Akkor meg már elolvasom azt.

De a csúcs a művtöri. Na kérem az maga a halál. Tanár lediktálja pl milyen kora-gótikus példákat kell tudni. Ilyen francia meg olyan francia kápolna, de meg se nézzük őket! Olyanokat kell(ene) tudnunk mint ki volt a Jáki templom első restaurátora meg ilyen-olyan püspöke. Maga a szar az az óra. Szóval abból ott tartunk, hogy órára már nem is viszek magammal felszerelést, mert minek? Ha lecsesz h mért nincs füzetem, szomszéddal csórunk vhonnan egy fél írólapot és úgy teszünk, mint aki ír. Művtöri kipipálva.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.