Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A WannaCry is akkor jelent meg, amiután valaki közzé tette a sebezhetőséget a neten. Vajon most is lehet számítani hasonlóra, vagy mivel ez a távoli felhasználáson keresztül megy, ezért ez keveseket fog érinteni? Mindenesetre popcorm bekészítve

(#9) zizidor +1

(#25) vzozo Én dolgoztam olyan vcégnél, ahol ez főben járó bűn volt, akár el is bocsáthattak érte. Másutt meg az volt a szokás, hogy aki nem lokolta a gépét, annak másnap egy egész tálácnyi fánkot kellett a munkatrásaknak vennie :D

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#52) nubreed válasza Dilikutya (#13) üzenetére


nubreed
veterán

Még én is 1803 -on vagyok. Azt hiszem, most 240 nappal toltam ki a milestone update -ek telepítését. (TUdom, hogy azóta már máshogy hívják ezt). Azt nem tudtam, hogy a 1803 csak őszig kap bizt. frissítéseket. Szóval úgy tűnik hamarosan frissítenem kell.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#53) Dilikutya válasza nubreed (#52) üzenetére


Dilikutya
félisten

18 hónap 1-1 ilyen nagy verzió támogatási ciklusa Home és Pro verziók esetében.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54) Krystal_s válasza -Skylake- (#45) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Amikor ezek kijonnek, akkor is komoly karokat okoznak, sot, igy meg masokat is karosit vele nem csak onmagat."

Húha, de megmondtad. :D Még véletlenül sem az MS károsítja azokat a felhasználókat, akiknek 1-1 hibás frissítés miatt kifagy a gépük, megsérül a rendszer, visszaállítja alapra a beállításokat, semmibe véve a haladó felhasználókat, automatikusan drivert pakol fel felülírva esetleg a jót, ami miatt nem lesz hang stb, a sok haszontalan nehezen kikapcsolható felesleges szolgáltatás a háttérben... Sokáig sorolhatnám mennyi gondot okoz a "felelőtlenségük", hogy normális tesztelés nélkül adják ki a rendszert és a frissítéseket.

Évek óta olvasom és tapasztalom a W10 gondokat, de kicsit sem érdekel, mert nem kötelező használni. Nem is szóltam eddig róla, csak read only módban figyeltem a témát.
De az már zavar, hogy nem hagyják békén a korábbi (W7, W8) jól működő rendszereket és szándékosan csesztetik. Hirtelen mennyi hiba lett. :D 1 évig nem működött normálisan a W7 update szolgáltatás, csak frissíts már W10-re. Majd jött az összevont update megpakolva telemátriás felesleggel stb. és mindent elkövetnek, csak frissíts már. Most hirtelen a semmiből hatalmas rés mindenben, csak a W10-ben nem á dehogy.

Mindig lesznek elvakult emberek, akiknek így is tökéletes a rendszer és remegve várják a frissítéseket. Olyan is akad, akiknek semmi gondjuk, mert pont olyan a gépük, vagy észre sem veszik és akkor számukra nem létezik hiba, csak user error. Akik pedig nem így gondolják, azt hülyének, ostobának ja és károsnak gondolják. Szerencsére van egy másik réteg, akik pont ellenkezőleg gondolják. :)

[ Szerkesztve ]

(#55) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Adott egy belső hálózat, ami XP-s gépekből áll. A szerveren ami a nethez kapcsolódik mondjuk Win 10/Unix/Linux stb. fut. Így is létező a sebezhetőség?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56) philoxenia válasza sh4d0w (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Otthoni gépen, hol kér jelszót ébredés után, hol nem. Persze nem gond, a feleségem is használja ugyanazt a gépet. Előtte meg persze nincs titkolnivalóm... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy nem lenne egyszerűbb ha az NSA telepítené fel a gépekre a frissitést? :DDD

(#58) pomorski


pomorski
őstag

Én többnyire csak virtuális gépként használok Windowsokat, úgy viszonylag kevés gond/baj van velük. :) Csak jáccós gépen használok igazi Windowst, de azt meg gyakran újratelepítem.

(#59) Dilikutya válasza pomorski (#58) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor te valamit nagyon-nagyon rosszul csinálsz, ha gyakran kell újratelepíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60) Malák válasza Moleman (#2) üzenetére


Malák
aktív tag

Megerősíteni tudom, hogy a frissítéseket amint kapom a Windows Update-ben, azonnal fel is teszem és mióta Surfacet használok, semmilyen probléma nem történt. (persze ez a ló másik fele, ahogyan nem frissíteni is veszélyes, úgy ez is az :D )

(#61) #16939776 válasza Dilikutya (#59) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem kell ehhez semmi, HDD-t kell tenni az OS alá, csurig telepíteni játékkal, és várni, hogy szétswapolja magát az OS a lemez végén.

[ Szerkesztve ]

(#62) -Skylake- válasza #16939776 (#61) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat aki 2019-ben, amikor brutto 9k -ert mar siman vehetsz 240-es ssd-t meg winyora telepit OS-t, az konkretan meg is erdemli, hogy szopjon vele.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#63) philoxenia válasza -Skylake- (#62) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig abba a gépbe, amiről most írok, már nem veszek SSD-t. Mondjuk nekem nemrég kellett csak újratelepítenem a wint, kb. nyolc év után, még újdonság volt a 7-es mikor vettem és arról frissült anno 10-re.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64) pomorski válasza Dilikutya (#59) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor ezek szerint te mindent tökéletesen csinálsz, taníts engem is mester, hogy mit, s hogyan kell?! Iszom a szavaidat...

(#65) Dilikutya válasza pomorski (#64) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 éve telepítettem a mostani Windows 10-et, amikor SSD-t vettem. Előtte egy 8.1-ről frissített 10 volt, az alap 8.1-et valamikor 2012 végén vagy 2013 elején telepítettem, és 2016-ban ment rá az upgrade (újratelepítés nélkül, az éles rendszerre). Sok és sokféle program van fent, de nem érzek lassulást. Inkább a kérdés az, te mit csinálsz? Mert én anno a Win98-at is 1-2 alkalommal húztam újra abban a 3 évben, amíg az futott itthon. És a Win98 tényleg nem volt jó mai szemmel nézve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66) Timer válasza Snoop-y (#34) üzenetére


Timer
veterán

"Szepen be kell korlatozni illetve ra kell dobni egy 2FA-t"

Külsős szoftver, vagy MS termék?

(#67) Snoop-y válasza Timer (#66) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi ezt hasznaljuk a cegnel:

DUO Security. 10 felhasznaloig ingyenes amugy.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#68) Timer válasza Snoop-y (#67) üzenetére


Timer
veterán

Köszi szépen, meglesem! ;)

(#69) nap


nap
addikt

Megnyugodtam. A win98-at nem érinti. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#70) ceia válasza Krystal_s (#54) üzenetére


ceia
őstag

Ugye, érdekes, most jönnek azzal, hogy nem biztonságos az XP, Vista, 7, talán már a 8 sem. Na de a 10, az aztán jobb, mint a golyóálló mellény beépített légzsákkal és szénmonoxid jelzővel. Az XP esetében eléggé röhejes, mert már régen kifutottnak számít. Olyan, mintha azzal jönne a Volkswagen, hogy a Golf 1 nem biztonságos, ne használjuk. Esetleg a Commodore is nyilatkozhatna már valamit a GEOS-ról.. Jó még, vagy.. nem? :))

        it's more fun to compute

(#71) ceia


ceia
őstag

Ezt a hibát csak most fedezték fel. A win10-re meg rányomják, hogy biztonságos.. Pedig lehet, hogy vannak rések rajta, amit csak később fedeznek fel. Évekig használtátok a win7-et is, az állítólagos réssel. Közben azt hittétek, minden jó. Ha most nem hozzák elő, nem is tudnátok róla. Én nem frissítek, és elfogadom, hogy az OS nem biztonságos. Együtt tudok élni vele. Oda kell figyelni, és betartani néhány szabályt. De ez a gép jól működik mindig. Ez még My Computer!

        it's more fun to compute

(#72) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon jó, tehát akkor évekig minden likas volt - mernék azért fogadni, hogy ez nem maradt kihasználatlan. Gratulálunk :D

@Carlos Padre : Akkor te csak pendrájvon tudsz áthurcolni vírust... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) hcl válasza Snoop-y (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ez össze is tud. Vagy belső ember van, aki rosszindulatú (legutóbb egy nagy cég által beszívott zsarolóvírusról is kiderült, hogy belső ember terjesztette el, admin joggal).
Tehát egy bent levő támadónak nagyon egyszerű dolga van.

"l IT hazirend be nem tartasa userek hulyesege "
Ez meg folyamatos. Akárhol dolgoztam eddig, ha nem voltak keményen ellenőrizve a userek, azonnal dugdozták be a saját pendrive-okat a gépekbe, tolták Google Drive-on a céges cuccokat egymásnak, játszanak a céges gépeken, neteznek mindenfelé. Az, hogy van valami céges szabályzat, nem zavar senkit.
(De pl. ha ügyféllel kell kommunikálni, ott betartja a szabályokat, ki érti ezt.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) brickm válasza Predatorr (#10) üzenetére


brickm
őstag

"No meg akkor kapcsolódjon netre, ha feltétlenül muszáj."

Azért az úgy elég erős 2019-ben.....

(#75) brickm válasza Reggie0 (#32) üzenetére


brickm
őstag

"A gyari integralt eszkozok mindig is szarok voltak."

Érdekes, mert más OS-en meg ez nincs így. A gyárit csak szájhúzva cserélem le másikra, legyen az böngésző, képnézegető, akármi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.