Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

a Mediatech TWS MT3589 headsetről van valakinek tapasztalata?

(#2) Jhonny06 válasza JoeYi (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én TWS i10-et vettem anno, elvileg ezt mondják a legnormálisabb AirPods klónnak, de szerintem borzasztó. Kinézetre rendben van, de állandóan megszakad a kapcsolat zenehallgatás közben, teljesen random. Meg akkor is folyamatosan merül, hogy ha nem használod és nincs semmihez párosítva. Nem tudom, hogy az AirPods így működik-e, de ez nagyon szar. Néhány nap alatt magától lemerül úgy, hogy hozzá se nyúltál. Az üzemideje is gyenge.

Azóta már rengeteg TWS kijött, szinte minden héten új. Arra én is kíváncsi lennék, hogy van-e valami újabb verzió, amit lehet normálisan használni és jól néz ki. A cikkben linkelt fülest láttam élőben és nagyon rosszul néz ki, borzasztóan ócska műanyag az egész.

[ Szerkesztve ]

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az a légegér a régóta T3 néven ismertnek az átszitázott megfelelőjének tűnik. Ha így van az örvendetes, hogy végre itthon is kapni, mert nagyon jó kis légegér, főleg a tanítható IR gombok miatt. Ha lehet hinni a "gyártó" (átszitázó) manual-jának, akkor úgy tűnik, hogy ez a full IR tanítható változat, mert MX3 néven van egy variánsa, aminek csak 5 gombja tanítható.

Kínából azért olcsóbban is kapható ugyan ez, nomeg ezen a Mobidigital-on nem igazán igazodok ki a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#4) Akula


Akula
őstag

vajon az távirányító mekkora? félő, hogy a gombokat ceruzával kell nyomkodni, olyan picurkák. akkor már inkább egy BT billenytűzet görgővel.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) SunMount3r válasza Akula (#4) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért egy távirányítón mekkorák általában a gombok? Ez elég nagy darab amúgy és a fő funkció gombja is nagyobbak. A bill.-zet része is elég nagy és a gombok is, legalábbis az ilyen koca böngészős dolgokhoz. Ezek nem gépelésre, vagy hosszú szövegerekre, hanem multimédia-ra vannak kitalálva, a bill.-zet része csak egy praktikus extra. De média lejátszót, TV-t, AVR-t vezérelni sem szoktunk nagyobb BT bill.-zet-ről.

(#6) clon válasza Akula (#4) üzenetére


clon
aktív tag

Size: 174x54x12mm ( [link] )
Saccra 7mm körüli a betűgomb.

(#7) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

A második oldal első ajánlata szerint:
"Így most 29 000 forintba kerül a HyperX Fury Black 2 x 8 GB-os DDR4-3200-as kitje, mely alapbeállításai szerint a 3200 MHz-et 1,2 volttal és CL18-21-21 paraméterekkel tudja..."
Két megjegyzés: A linkre kattintva ugyanezt a memóriát 30921 forintért látom. Másfelől 3200 MHz-et szinte biztos, hogy nem tudja 1.2 V-on, szerintem ez elírás...

Már bocsánat...

(#8) JoeYi válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi, akkor nincsenek csodák

(#9) Predatorr


Predatorr
őstag

Hoaszú idő után végre akadnak értelmes ajánlatok. :C Sajna a ripdzsószokat ugyanennyiért fele kapacitással vettem anno, de kellett, és a tévirányító is érdekes, ha valóvan minden eszközt felismer. Van 2 tv tunerem, hifim, monitorom, jól jöhet, csak lutri. Valakinek erről tapasztalata?
Azért sebezhető pá (int el) procival szerelt gépet nem ajánlanék, és mi az hogy „a következő laptop a hordozhatóságot tartja szem előtt”? :Y A többi mit? Mert a teljesítményt 2T nem. :F A marketing megint túlment a józanságon. :N

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) BiP válasza rovtiv3 (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Ráadádul a G.skill 2x16-os jobb paraméterekkel van, és aránxaiban olcsóbbra is jon ki.

(#11) Predatorr válasza Predatorr (#9) üzenetére


Predatorr
őstag

Utánanéztem a tévirányítónak: usb porttal működik azzal a készülékkel, amelybe azt az ember bedugja (eredetileg okostv-hez árulják, megnéztem videón is), szóval nem válthat ki több távirányítót, ha csak nem dugdossuk az usb kulcsot ide-oda, már ha egyáltalán van a készüléken, és az felismeri. Okostévéhez tényleg pöpec, de a több eszköz kiváltását megtévesztésnek érzem, legalábbis mást nem találtam róla. :F :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) Misi_D válasza Predatorr (#11) üzenetére


Misi_D
tag

Gondolom az csak a billentyűzet részéhez kell. De maga az infra szerintem kiválthat többet is (de majd a szakik megerősítenek/cáfolnak).

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#13) SunMount3r válasza Predatorr (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fentebb írtam róla és linkeltem is mindent, nem olvastad? A lényeg: 2 módban működik: rádiósan és infrásan. A rádiós mód csak azon a készüléken megy amibe be van dugva az USB vevő, de az IR mód gyak. bármivel működik aminek az eredeti távjának a gombjaival betanítod ennek a távnak a gombjaira. Mert ez a lényeg, hogy a gombjai IR betaníthatóak. Van rajta vagy 40 gomb, így gyak. egy csomó készülék főbb funkcióit be lehet rá tanítani. A kenyérpirítóét is, ha annak is van infrás távja. A két mód egymástól függetlenül működik, amik között a TV feliratú gomb megnyomásával lehet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#14) simonzé válasza SunMount3r (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Ok, átjött: rendkívül okos vagy. Már én is értem,pedig én egy csökevény vagyok.
Annyit látok csak, hogy a veterán státuszod ellenére még nem fogod fel, hogy a kedvenc PH-nk a reklámokból tartja fenn magát. Nem a kínai, hanem a hazai cégek reklamjabol. Ezek a cegek adóznak, EU-s szabalyok szerint alkalmaznak embereket, magyar nyelvű ügyfélszolgálatot tartanak fenn, és vegletesen sarcolja őket szeretett pártunk és kormanyunk.
Ezzel szemben a kinai webshop velhetoen heti 7 nap napi 12+ oraban dolgoztatjak a kinai (angol... Khm...) ugyfelszolgalatos es raktáros kollegaikat. Tb? Adófizetesi morál? Hosszútávú gondolkodás, és fair verseny? Ezekett a szavkat ők még kínaiul sem értenék.
Ja, és a free shipping mögött az áll, hogy a kinai állam a hazai kereskedők versenyképességének a növelés erdekeben 75%gkal dotalja a csomagkuldest. Tehát még csak ebben sincs tiszetesseges verseny. De te emellett kampanyolsz, mikozben csak a hazai vilagrekord 27% áfa egyedül ekkora árkülönbséget garantál.
Aztán meg csodálkozol ha nincs már munkád, mert a kinaiak azt is elvettek. Szűklátókörűségből 5-ös!

Nem mondtál nagy újdonságot azzal, hogy Kína olcsóbb. Azért köszönjük a demagóg tippet, légy magadra büszke!

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#15) SunMount3r válasza simonzé (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt gondolom rólam azon egy mondat ill. belinkelés alapján? Hogy veszed magadnak a bátorságot, hogy így teljesen ismeretlenül így megvádolj, kioktass és lehordj valakit a te saját beborult elképzeléseidből kiindulva? A demagóg az te vagy, spec engem alapból totál nem érdekelnek a csípőből kötekedő, kiéhezett hiéna letámadások, legfeljebb feleslegesen felidegesítenek, úgyhogy még nem csak egy kellemetlenkedő és zavaró t@hó, hanem még jó kontra produktív is voltál, ehhez inkább magadnak gratulálj. Bevált dolog/szokás itt sok Topic-ban kínai webshop-os termékeket linkelni, főként ha azok árban is kedvezőek, ezáltal is kitágítva a lehetőségeket és a megfizethetőséget a sok többi fórumozó számára is. A szűklátókörűség ennek fényében inkább téged jellemez. Ha meg hiszed is ezeket az "okosságokat" amiket prédikálsz, akkor annak terjesztésére a lehető legunszimpatikusabb, legbunkóbb módját választottad, tehát úgy látszik nem is ez benne a lényeg, hanem csak hogy jól belevághattad valakibe a ledorongolódat.

(#16) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem szoktam az ilyen cikkek alá írni, de most mégis megteszem.
Éljen bármennyire is a PH a reklámokból.

Akciót nem lehet gyűjteni... Gondolom elfogyott az ihlet egy frappáns címre.
A memóriakártyák ára meg Mo-n inkább vicc. 128-as Sandisk-et 5,1k-ért lehet rendelni ebayről megbízható forrásból.
Ennyi.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17) <Adamsky> válasza SunMount3r (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... ez a lényeg, hogy a gombjai IR betaníthatóak."
Pontosan melyek is? Vagy pár kivételtől eltekintve a teljes előlapé?

(#18) SunMount3r válasza <Adamsky> (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan nem tudom és írtam, hogy a manual-jából következtetek, de a T3 nevűként árult esetében az összes előlapi gomb betanítható. Ennél nem írják konkrétan melyek ne lennének azok, így gondolom ezen is.

(#19) <Adamsky> válasza SunMount3r (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! Tudnál dobni egy link-et az említett manual-hoz (esetleg, ha neked meg van, fel tudnád dobni valahová). Ugyan nemrég vettem egy multis / tanítható távvezérlőt (csak IR-es), de legközelebb talán kipróbálok egy ilyet (is).

(#20) erkxt


erkxt
tag

Nevetséges, hogy 170ezres laptopokban szaros 4gb ram van, ami kb semmire nem jó. Alapnak kellene lennnie minden 100+os laptopban a 8 gbnak.. Főleg úgy, hogy van olyan aminél integrált a ram, így bővíteni sem lehet.pl asus.

(#21) SunMount3r válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Linkeltem már mind kettőt, de akkor még 1x: A Media-Tech-nek itt van, a T3-nak pedig itt.

Tényleg hasznos kütyük az IR-el együtt, kanapés koca böngészéshez, YT-ozáshoz, vagy pl. HTPC-hez, Medai Box-hoz meg a légegér funkció tud jól jönni.

Van még egy pár ilyen jellegű légegér, amik elég jók, tölthető aksisok is, csak egyiknek sincs ilyen sok betanítható gombja.

(#22) Cickánykoma válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Cickánykoma
tag

Gratula, jár a keksz. :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#23) Kanczy válasza Cickánykoma (#22) üzenetére


Kanczy
veterán

Kettejük közül nem ő a helikopter.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#24) <Adamsky> válasza SunMount3r (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi, bocsi (nem szoktam ilyen figyelmetlen lenni)! :R

"Van még egy pár ilyen jellegű légegér ... " - jaja, kicsit "túl sok" is.
"... egyiknek sincs ilyen sok betanítható gombja." - pontosan. Én is olyat keresek, amin minél több van, hogy a TV és a set-top box is ráférjen. Na, megnézem a manual-t, aztán max. még privátban rád írok.

(#25) petymeg


petymeg
addikt

"Végezetül az átalakítható gépet keresőknek (egyes hírek szerint amúgy is ez jelenleg a legnépszerűbb kategória) ajánlható a Lenovo Yoga 520 14 gyári felújított változata"

A belinkelt cikk pont nem erről szól.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#26) lugosi válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem tudom, hogy az AirPods így működik-e"

Nem.

Azt hittem, hogy akciós az airpods a címlap alapján, jobban megnézve láttam hogy ez egy klón.

(#27) mepet válasza simonzé (#14) üzenetére


mepet
addikt

Engem az csesz fel, mikor 100% hülyének nézik a vásárlót. Tudom, a kínaiak is, de amikor ezt magyarok követik el, az a szememben súlyosabb, hiszen ő a saját honfitársát akarja átvágni, megkárosítani.

Pl ez volt a csúcs eddig szerintem: magyar fejhallgató, amire a kínaiakkal ráfesttettek egy új logót, ettől lett magyar. Ára 6600Ft, magyar logóval 15500. Ezért kell egymásnak linkelni a hasonló információkat, hogy, mi fórumozók így segítsük egymást!

(#28) Cickánykoma válasza Kanczy (#23) üzenetére


Cickánykoma
tag

A "How dare you" c. egókirohanásának szólt a pacsi. ;]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#29) Predatorr válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Predatorr
őstag

Olvastam én (azt hiszem, jó pár helyen utánanéztem), csak működés közben nem találtam róla semmit. Ami a legfőbb: gyártói oldalt sem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) persil válasza JoeYi (#1) üzenetére


persil
nagyúr

El tudom kepzelni, hogy 6 ezer penzert milyen hangja lehet... Ebbol 5 ezer kb maga a technologia, szoval kapsz egy ketpalcas kinai szart nagyon fancy vezetekmentes kivitelben.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31) DRB válasza SunMount3r (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy a T3 távirányítón lévő mikrofon mire jó?(hangirányítás, Magic Sound Tuning?) A Media-Tech-en is van egyébként(legalább is a pici lyuk ott van a jobb felső sarkában), de semmit nem írnak róla a manualban, persze lehet csak én nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#32) SunMount3r válasza DRB (#31) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem egy iWeipoo Gt01 van, azon egy külön gomb van a mikrofonnak, amit lenyomva aktiválódik. Én pl. YT-on, böngészőben tudtam vele keresni az Android-os média Box-omon. A Media-Tech-en szerintem nincs mikrofon és az az alap modell. A T3-nak viszont ezek szerint van mikrofonos változata is, nem tudom, mert nincs arról kép (minden képen az alap modell van), de hasonlóan képzelem el, mint az iWeipoo-n.

Szerk.: itt van egy kép a mikrofonos változatról. Amint látható ezen a Browser gomb helyén van a mikrofon aktiváló gomb.

[ Szerkesztve ]

(#33) DRB válasza SunMount3r (#32) üzenetére


DRB
senior tag

Értem. Engem igazából a Magic Sound Tuning érdekelne, persze minden egyéb más is amit a mikrofonal lehet kezdeni. Egy ilyet rendeltem végül, ha itt lesz majd kiderül mit is tud az a mikrofon. Ha nem tudom használni a TV-mel(egy 2017-es LG 4K), igazából az sem (nagy)baj, túl fogom élni. :D A nem mikrofonos változaton, a kék „e”(browser) felett lévő gomb(a mikrofonoson itt van az „e”) vajon mi lehet? :F Mondjuk ez már mindegy, annyira nem fontos.
Ja, és kösz az infókat! :R

Szerk: Most nézem, amit rendeltem azon „e” gomb nincsen, ez azért jó lett volna, mindegy ezt is túl fogom élni(azt hiszem :D ).

[ Szerkesztve ]

(#34) SunMount3r válasza DRB (#33) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak szólok, hogy amit rendeltél annak nagy valószínűséggel csak 5 betanítható gombja van. A Power és az alsó 4 színes.

(#35) DRB válasza SunMount3r (#34) üzenetére


DRB
senior tag

A többi változatnak is, szerintem.

(#36) SunMount3r válasza DRB (#35) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, épp erről is szólt már itt egy csomó poszt-om. A T3 néven árultnak és annak a Media- Tech-nek szinte az összes gombja tanítható. Az MX3 néven futó típusoknak csak 5.

(#37) DRB válasza SunMount3r (#36) üzenetére


DRB
senior tag

Szerintem rosszul tudod, a Media-Tech manuáljában azt írja, hogy csak a színes gombok taníthatók, a magyarban is meg az angolban is. Illetve az alin kommentben írják(most épp nem találom), hogy ugyan a termékleírásában az van, hogy kb. az összes gomb tanítható, de valójában csak a színesek.

[ Szerkesztve ]

(#38) SunMount3r válasza DRB (#37) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, igaz, a Media-Tech-et tényleg elnéztem az angol manual egy félre értelmezhető sora miatt, sorry. Akkor ez nem a T3-nak , hanem az MX3-nak a megfelelője.

Az "eredeti" T3-nak viszont ezen jelentés szerint minden gombja IR tanítható (már ezt is másodjára linkelem). A kínai webshop-okba meg sok minden lehet, fake példányok is, de az is előfordul, hogy egy oldalon több variánst árulnak és nem mindegyik variáns ugyan olyan, de ez az elnevezés alapján kiszűrhető. Én is rendelni fogok egyet hamarosan, itt is egy opció. Amint látod itt az általad rendeltet MX3-at is lehet választani, szóval ez alátámasztja amit írtam. A lénygeg: T3 és nem MX3 és ha megtalálod azt az a kommentet akkor linkeld, derüljön ki az igazság, mert itt is típus kavarodásra gondolok...

[ Szerkesztve ]

(#39) DRB


DRB
senior tag

Találtam egy hirdetést, ahol kimondottan az MX3-at hirdetik [link] , és azt írja, hogy minden gomb programozható, de a kommentekben itt is írja vaki, hogy valójában nem. Nem tudom hogy belinkelni, a kommentek második oldalán felűről az ötötödik, 03 Aug 2019 00:55 dátummal. Amit linkeltél kodis-s fórum, ott a képeken látom(meg a nyúlfarknyi leírásban), hogy 44(az összes? nem számoltam mennyi van rajta) gomb programozható, a kommentekben meg nem találok olyat aki megerősítené, viszont nem olvastam végig mindet. Egyébként ezeket a képeket teszik be az összes alis hirdetésbe is, meg a leírási kb. ugyan ez mindenhol. Ha majd rendelsz egy T3-ast, akkor kiderül, hogy mi van.

(#40) SunMount3r válasza DRB (#39) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha majd rendelsz egy T3-ast, akkor kiderül, hogy mi van.- >Így van, de más is rendelt már onnan, amit linkeltem és rákérdeztem most nála. Ha válaszol, osztom ide is.

Az MX3-ról pedig már többször írtam, hogy biztos csak az az 5 gomb tanítható és ne keverjük a T3-al.

(#41) DRB válasza SunMount3r (#38) üzenetére


DRB
senior tag

Az amazonon van olyan kommentelő aki írja a T3-hoz, hogy minden gomb tanítható, és van olyan MX3 hirdetés, amiben egyértelműen leírják, hogy csak a színes gombok. Úgyhogy elvileg a T3 minden gombja, míg az MX3-nak meg csak a színes gombjai taníthatók(ahogy írtad). Azért remélem tudom használni az MX3-at így is. Bár eredetileg ezzel a részével nem is foglalkoztam, csak amikor írtad, hogy az MX3 nem minden gombja tanítható, gondolkoztam el rajta, hogy esetleg kelhet nekem az a feature. Mindegy, majd kiderül hogy kezeli az LG tv-met. ;)

(#42) SunMount3r válasza DRB (#41) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, most erősítette meg a tag, hogy az innen rendelt T3-asnak minden gombja tanítható.

(#43) DRB válasza SunMount3r (#42) üzenetére


DRB
senior tag

Ugyan onnan rendeltem én is, csak én egyel odébb kattintottam. Azt nem tudod egészen véletlenül, hogy milyen tv-vel használja az ember? Persze lehet nem is tv-hez vette.

(#44) SunMount3r válasza DRB (#43) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem TV-hez, hanem egy Android-os média lejátszóhoz használta, ezekkel szinte mindig együttműködik a rádiós mód is. Ha Android-os a TV-d és a FW amúgy támogatja az ilyen külső perifériákat (pl. az egeret és bill.-zetet), akkor nagy valószínűséggel működni fognak rádiós módban a főbb funkciók. Más TV-s SMART OS esetén is a külső periféria támogatottságtól függ.

(#45) DRB válasza SunMount3r (#44) üzenetére


DRB
senior tag

Egér/billentyű megy persze. Egy nem túl régi(2017-es) LG tv egyébként, és a Magic Remote helyett akartam másik távot, mert a Magic megmihálylott(leesett párszor és néhány dolog nem működik). Nem sokára megjön az MX3, akkor majd kiderül mi van. Nem volt 4000 Ft, így nagy veszteség nem ér, ha nem műkszik együtt a tv-mel, eladom 500 Ft-al olcsóbban és ennyi. Csak akkor kénytelen leszek venni egy Magic Remote-ot 15 ezerért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.