Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Adnám. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Játszva a PC-s változattal nem tudom képzelni, hogy jelen komplexitásával hogyan tudna működni konzolon. Halo Wars is azért okés, mert a mikromenedzsment egy jelentős részét kiveszi a játékos kezéből a játék, ráadásul sokkal kevesebb egységet kell irányítani.
Mindenesetre tuti kipróbálnám, ha megjelenne tényleg, anno a Tiberium Wars is tök jól volt butítva. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3) Norb79 válasza Bad Pritt (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Rádugsz egy egeret és billentyűzetet és úgy. :DDD

(#4) Bad Pritt válasza Norb79 (#3) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ha tényleg ez lesz a koncepciójuk, akkor jó nagy hülyeséget csinálnak ezzel a porttal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#5) Norb79 válasza Bad Pritt (#4) üzenetére


Norb79
őstag

Miért? GPU játék lesz gondolom xboxon is, szóval kvázi ingyenes adalék, akit meg ez érdekel, az nyomhatja simán vmi BT-s egérbill kombóval, nem kell rtx3060as pc-t venni, spórolnak neki fél millát.
Csomó játék van ami támogatja az egérbillt, ez lesz az első ami a kontrollert nem. Eretnek dolog lesz, de 1-1 ilyen kivétel elfér és igény is lenne rá.

(#6) Bad Pritt válasza Norb79 (#5) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Támogatja pár játék, de nem arra vannak optimalizálva.
Konzolra nem adunk ki egér+billre optimalizált játékot, a játékosok elenyésző részének van kontrolleren kívül más eszköze. Opcióként megmaradhat persze.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7) Norb79 válasza Bad Pritt (#6) üzenetére


Norb79
őstag

Mindig az első az első.
Előző genben mennyi játék volt, ami támogatta x1-en/ps4-en az egérbillt és mennyi van most?
El kell indulni vhonnan, ez egy újabb lépés lehet a pc/konzol piac összemosására, hogy a xbox egy szolgáltatás és nem egy hw rabság, mint a tudjukkiknél.

(#8) Hopkins95 válasza Bad Pritt (#6) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem meg nem kéne ennyire röghöz kötötten nézni a konzolra, hanem ez is csak egy gaming platform, mint bármely másik.

Én kiadnám konzolra ugyanúgy mint bármely más játékot, egy nagy figyelmeztetéssel a Microsoft Storeban ill. a csomagoláson, hogy külön egér billentyűzet szükséges hozzá. Aki stratégiai játékok rajongója és prózai okokból már konzolon játszik, annak meg nem hinném, hogy gondot okozna egy olcsó egér + billentyűzet szett beszerzése

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) Bad Pritt válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez nem röghöz kötöttség, szimpla tény: a konzoljátékosok jelentős többsége a géphez kapott kontrollerrel játszik tv-n, ahhoz meg a PC-n játszható AoE 4 minimum érdekes, de inkább használhatatlan lenne. A Tiberium Wars Halo Wars 1-2 is komoly kompromisszumok árán működött és működik Xboxon és ez is a legnagyobb probléma velük.

Nem azt mondtam amúgy, hogy baj, ha így adják ki, a Microsoft biztos tudja, mit csinál, csak hülyeség lenne portolni egy játékot egy platformra azzal a kikötéssel, hogy kell hozzá egy olyan input eszköz, ami csak a platformot használók töredékének van, miközben egy totál másikat csomagolnak minden konzol dobozába.

Tök őszintén, ha lenne piaca a ma ismert kontrollereken kívül bármi másnak egy konzolhoz, akkor már felfutott volna több százmilliós használói bázisok mellett, de nem véletlen bukott meg a Kinect, nem véletlen marginális gimmick a Playstation VR üzletága és nem véletlen elenyésző a bill+egér használók tábora Xboxon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) Hopkins95 válasza Bad Pritt (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem nem azért nincs nagy piaca más input eszköznek a konzolokon, mert marginális gimmick, hanem mert egyik gyártó sem merte bevállalni, hogy a standard kontroller mellé egy vezetéknélküli standard egér + billentyűzet szettet rakjon a dobozba. Kicsit olyan ez, amikor az Apple azt mondja, hogy az egyszerű user maga nem tudja, hogy mi kell neki, hanem a szájába kell rágni.

Én Microsoft helyében megléptem volna és onnantól kezdve konzolra költözhetne az összes RTS játék, mi több, ez egy nagy adu lehetne az egyik vagy a másik konzol mellett.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) Bad Pritt válasza Hopkins95 (#10) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egyik gyártó sem merte bevállalni, mert nincs rá elég kereslet és a konzoloktól idegen. Szerinted nem monitorozzák orrba-szájba a kiegészítők meg minden eszköz eladásait? Ha azt látnák, hogy érdemes feltérképezni ezt a lehetőséget akkor már rég lenne saját dedikált megoldásuk, nem csak Razer, Roccat meg HyperX eszközöket reklámoznának.

A kiindulási alap még mindig az, hogy a konzolok oroszlánrésze tv-re van kötve, ahhoz meg nehézkes a bill+egér, hiába erőltetné a Microsoft ezt a nagy PC-Xbox összeborulást.

De mondom, meglátjuk, az az egy biztos, hogy ha csak egér+billel működne az AoE konzolon akkor egy nem létező piacra (konzolt egérrel és billentyűzettel használó rts játékos) lőne a Microsoft, annyira meg csak nem hülyék. :D Kontrollerrel viszont tuti kipróbálnám, még ha szerintem nem is lenne nagy élmény elsőre.

Az rts egy halott zsáner amúgy, nem igazán lenne adu manapság sehol sajna.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#12) AMD Power


AMD Power
titán

Ez Nagyon király lenne!! :R :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13) Luck Dragon

Nagyon örülnék neki . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) AMD Power válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek szerintem Mindenki!👍

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15) Luck Dragon válasza AMD Power (#14) üzenetére

Bizony-bizony :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) lolller válasza Bad Pritt (#11) üzenetére


lolller
tag

A gyártó támogatja (sony, MS) nem véletlen csatlakoztatsz rá bmit felismeri egyől és használható. Kiadók nem fejlesztetnek más perifériára, ehhez semmi köze a gyártókhoz. Szerintem a megtérüléshez se, de mindegy. Mondhatok egyszerűbb példát warzone és a fov, pc-n van konzolon nincs. Aligha azért, mert a nextgen ne tudná.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#17) Bad Pritt válasza lolller (#16) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezért írtam, hogy nincs piaca más eszköznek, mert a játékok kis hányada támogat csak kontrolleren kívül mást és még azok között is sokszor kérdéses a támogatás minősége, van játék, ahol szinte semmit nem lehet állítani egér+bill perifériánál.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18) lolller válasza Bad Pritt (#17) üzenetére


lolller
tag

Nem piaca nincs, a portolás az ami sok pénzt felemésztene. Piaca akkor nem lenne, ha a játékosok nem igényelnék. Lehet abban igazság amit írsz, sokan tényleg nem másznának ki a fotelből, de nem ez az oka, h nincs ebben biztos vagyok. Nem véletlen van fortnite, wz, cod multikban is ezekre meg aztán nehezen lehetne azt mondani, hogy nincs piac. a FOV mástészta, ahhoz tényleg komolyabban belekell nyúlni a portba.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#19) Bad Pritt válasza lolller (#18) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem piaca nincs, a portolás az ami sok pénzt felemésztene.

Az egyik a másikból következik: mivel nincs elég játékos, aki kihasználná a lehetőséget, ezért nem éri meg portolni. De akkor legyünk akkurátusak, olyan elenyésző a bill+egeret használók piaca Xboxon, hogy erre alapozni egy játék teljes interfészét baklövés lenne. Tipikusan a crossplay játékokban van lehetőség amúgy bill+egeret használni, de ez sem jelenti azt, hogy hirtelen mindenki rohanna a kontroller mellé venni más input eszközöket.
Azért azt érdemes látni, hogy a Microsoft élen jár accessibility téren, szóval igyekeznek minden igényt lefedni, de mindezzel együtt a kommunikációjuk, termékstratégiájuk, minden arra mutat, hogy a bill+egeret használók tábora abszolút nincsenek a szemük előtt, nem tényező Xboxon. A third party gyártók sem vetették rá magukat a lehetőségre, ez is elég beszédes.
Mozgássérültek által használható, first party kontrollert is fejlesztettek és reklámoztak, szóval még ebben is nagyobb marketing és bevételi potenciált láttak, mint a bill+egérben.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20) lolller válasza Bad Pritt (#19) üzenetére


lolller
tag

Én ezt mind megértem, csak arra válaszolj kérlek, hogyan születik reprezentatív kutatás egy olyan dologban ami nincs? Így, hogy mérnék milyen igény van rá, ha nincs mint lehetőség? Crossplay címeknél szemmel láthatóan pedig virágzik konzolon is az egér+bill...

Illetve nyilván kompetitív címeknél van ennek lehetősége, egyértelmű, hogy single címeknél jobb a kontroller így a felvetést sem értem, exkluzív címek nem erre épülnek így egyértelmű, hogy miért nem tesznek lépést a játékfejlesztés terén... Ennek semmi értelme nem lenne így, nyilván crossplay címekről beszélhetünk többségben. Arra még mindig nem válaszoltál, hogy, ha anyagilag annyira nem érné meg ( leszámtva a portolási költségeket kissebb címeknél...) akkor ezekben a milliárd dolláros címekben miért van.

Azt az érvelést jobban eltudom fogadni amit fentebb vázoltál, egyszerűen maga az RTS mint műfajnak nincs már húzóereje ehhez.

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#21) Bad Pritt válasza lolller (#20) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nyilván monitorozzák házon belül, ki mit használ. Szerintem a Valve az egyetlen, aki kiadott adatokat erre vonatkozóan.

A szimpla tények ezek:
- hiába elérhető a lehetőség, a játékok kis százaléka támgoatja a bill+egeret;
- a Microsoft maga nem reklámozza a lehetőséget, nincs saját dedikált eszköze, third party gyártók lehetőségeit listázza csak a hivatalos boltban is;
- a third party gyártók sem repültek rá a piacra, nincsenek nagyon árban, minőségben különböző szintek, nem is akarták megcélozni pl. a foteljátékosokat, gyakorlatilag a PC-s eszközöket árulják itt is (v.ö.: fej- és fülhallgatók vagy a kontrollerek piaca);
- A Sony-nál még pletykaszinten sincs bill+egér támogatásról szó.

Crossplay címeknél szemmel láthatóan pedig virágzik konzolon is az egér+bill...

Ezt mire alapozod? Komolyan nem értem, miből indultok ki, gyakorlatilag bárhova nézek, akár magyar, akár nemzetközi viszonylatban, azt látom, hogy az Xboxon egér+billel játszók egy szinte nem létező réteg.

Arra még mindig nem válaszoltál, hogy, ha anyagilag annyira nem érné meg ( leszámtva a portolási költségeket kissebb címeknél...) akkor ezekben a milliárd dolláros címekben miért van.

Mert a fejlesztők úgy ítélték meg, hogy megéri a befektetett energiát, ami egészen minimális, tekintve, hogy a PC-s és Xboxos változatok ezeknél a játékoknál szinte teljesen megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22) Norb79 válasza Bad Pritt (#21) üzenetére


Norb79
őstag

Az újítások ilyenek, hogy mielőtt megjelennek, az előtt senki se használja őket.
Az első autó előtt mindenki lóval járt. Csomó statisztika támasztotta alá, hogy micsoda piaca van a lónak, szemben az autóval, ami senkinek se volt.
Aztán a Ford T modell előtt is volt statisztika, hogy micsoda marginális cucc ez az autó, és hogy teherszállításra pl senki se használja.
A jövő nem a múlt megismétlése.
Szerintem tegyenek próbát és meglátjuk van e piaca. Dx12 miatt nulla közeli költséggel jár egy próba.

(#23) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#21) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem teljesen értem amúgy, mi ennek az egész elméletnek az alapja, hogy konzolon megéri bill+egérre fejleszteni, mikor nem ez lenne az első stratégia, ami megjelent a platformra és mit ad isten, a Stellaristól kezdve a Halo Warson át a Jurassic Worldig mindegyik kontrollerre volt optimalizálva. :F
Nyilván nem hasraütésszerűen fejlesztik ezeket a játékokat, figyelik a trendeket, konzultálnak a Microsofttal és úgy rakják össze a szoftvert, hogy az a lehető legtöbb játékost elérje.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#24) Bad Pritt válasza Norb79 (#22) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tudom és nem is azt mondom, hogy elképzelhetetlen amúgy. :) Lehet, hogy lesz majd egy boom mondjuk egy nagysikerű játék miatt, vagy beleáll egy gigacég, de jelenleg nem ez a valóság és nem hiszem, hogy az AoE 4 lenne ez az úttörő. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25) lolller válasza Bad Pritt (#21) üzenetére


lolller
tag

" Mert a fejlesztők úgy ítélték meg, hogy megéri a befektetett energiát, ami egészen minimális, tekintve, hogy a PC-s és Xboxos változatok ezeknél a játékoknál szinte teljesen megegyeznek. "

Ezzel nagyon is egyet kell értsek, ezt is mondtam fentebb. Ehhez kell a játék is, ahogyan lentebb írtad halo wars, etc... mind kontrolleres játék. Ebben nincs is vita, ezt én is leszögeztem. Éppen ezen analogiából kiindulva nem értem mért nincs így Apexben, R6, Battlefieldekben ugyan így egér+bill támogatás ha egyrészt a technikaiháttér adott másfelől eléggé nagy az átjárhatóság konzol és pc tekintetében. Itt nem tudok másra gondolni mint arra, hogy vagy kicsi a játékosszám és emiatt nem oldható meg a szeparáció egy konzolcsaládon belül vagy maga a port emésztene fel akkora költségeket, hogy inkább nem foglalkoznak vele. Bár ezt egy bf-nél nehezen tudom elképzelni, leszámítva az új részt.

Egyértelmű, hogy nem az AoE4 lesz az úttörő ebben, bár ebben sztem inkább játszik szerepet, hogy az RTS mint műfaj már nem ég akkora lángon.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#26) Hopkins95 válasza Bad Pritt (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az ember mondjuk pont a Microsofttól várná, hogy beleálljon, mivel a Windowst is ők üzemeltetik, szóval nekik tényleg kézenfekvő lenne és saját hardvert is tudnának hozzá könnyűszerrel tervezni.

Lehet hogy jelenleg egyébként valóban nincs piaca konzolon, viszont mint mondtam, ezt az igényt szerintem meg lehet teremteni. Erre nem nem is lehetne alkalmasabb időszakot találni, mint a GPU válságot. Sajnálom hogy legalább nem tett vele egy próbát a Microsoft, mert őszintén megmondva egyszerre rendkívül vonzóvá vált volna számomra az Xbox.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) Bad Pritt válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De miért álljanak bele? Nyilván játékosok egyéni preferenciájától meg tanulásra való hajlandóságától is függ, de jelenleg nincs olyan népszerű zsáner, ami igényelné a bill+egeret, mindent meg lehet tanulni kontrollerrel irányítani és még az olyan komplexebb játékokat is sikerrel adaptálták konzolokra, mint a Stellaris, Civilization, XCOM vagy akár a FF XIV PS-en.

Továbbra is azt felejtitek el, hogy itt nem csak a beviteli eszköz váltásáról lenne szó, hanem komplett, a teljes Xbox rendszert érintő irányváltásról. Az alapvetés a következő: konzolt tv-re kötve, kontrollerrel irányítasz a kanapéról. Na most egy bill+egér nyitással ebből az egyenletből a konzol az egyetlen maradó és ezt kéne erőltetniük?

A MS az accessibility és Play Anywhere filozófiájuk jegyében lehetővé tette a bill+egér optimalizálást, az azóta megjelenő XGS játékok ha jól tudom egytől-egyig támogatják platformtól függetlenül és innentől kezdve a piaci szereplőkre van bízva ennek a lehetőségnek az alakítása. Az eredmények szabad szemmel láthatóak, jelenleg az Xboxon megjelent játékok ~2,5%-a támogatja.

Most tök őszintén: amiről itt beszélünk, az lezajlott, csak a másik irányba, a PC-s piac nyitott a kontroller felé és a korábban linkelt cikkből látszik, hogy a Steamet ma már több tízmilliós nagyságrendben használják kontrollerekkel és a Valve is lát ebben potenciált, előbb a Steam Controller majd most a Deck piacra dobásával.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#28) AMD Power


AMD Power
titán

AEO IV a jobb felső sarokban lévő ajándék panelt,hogy tudom aktiválni? Xbox

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.