Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simba86


Simba86
senior tag

de érdekes dolog ez... a fácsebukon a legtöbb "c" kategóriás autónepper, aki a szegedi adok-veszekben hirdet, kiskunhalasiként jegyzi magát... biztos tezsvírek mind...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2) Tapsi


Tapsi
addikt

Már várom, hogy a különböző szürke zónás webáruházakat mikor szántja be a hatóság. Lásd: http://xiaomishop.hu, ami nem ad rendes áfás számlát (gyakorlatilag ÁFA mentesen értékesít).

(#3) nexplo válasza Tapsi (#2) üzenetére


nexplo
őstag

Nagyon sok ilyen van. Igazából az összes, a piacon jócskán átlag ár alatt árusító helyet meg lehetne nézni és lennének gondok. Dolgoztam sok helyen , nem semmi mi megy ilyen helyeken. Minden másodikat be lehetne záratni kb. A probléma az hogy ameddig van mögöttük egy "haver" addig nem nyúlnak az ilyen cégekhez. Ez túl kis ha volt , nem volt hátszele. Ennyi.. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) MyBolt válasza Tapsi (#2) üzenetére


MyBolt
csendes tag

Ugyanez Westend isamurai, új fóliás készüléket 0% áfás számlával akartak eladni nekem.

(#5) kilua


kilua
senior tag

Az igazi probléma itt nem ez, hanem a kapzsi magyar áfa+kapzsi magyar kereskedők.

Gyakori hogy ilyen USB meg HDMI kábelek boltban kétezer forint mert akinek kell az annyiért is megveszi, AliExpressről meg kétszáz a gagyi, ötszáz a minőségibb.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kbali válasza kilua (#5) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért ne keverjük össze a tudatos ÁFA csalást az árazás kérdésével. A piac úgy működik, hogy addig tudod eladni a terméked az adott áron, amíg van rá kereslet. Hülye lenne a kereskedő olcsón adni a cuccát, ha megveszik tőle drágán is. Szerintem te is pont így csinálnád, ha boltod lenne (plusz figyelnéd a versenytársak árképzését is).

(#7) Tapsi válasza kilua (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

Gyakorlatilag ez is a csalás kategóriája, hiszen be kéne rá fizetned az áfát és a vámot. Meg is kell tenned nagyobb összegű rendeléseknél, ha fennakad a posta elosztóközpontjában.

(#8) nLali


nLali
senior tag

Persze, hogy nullás számlát ad. Könnyen lehet, hogy "használtan vette" "magánszemélytől".
Ezért sincs rendes gari a GSM üzletekben. A bótos se tudja hova vinni. Nemigen van papírja, hogy vette bárhol is...Legfeljebb átvételi bizonylata...

[ Szerkesztve ]

(#9) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

másfél év alatt kétmilliárdos forgalom abból, hogy az országon belül ad el telefont egy egyszemélyes cég ?

"amelyeket szinte teljes egészben valótlan tartalmú számlákkal továbbértékesített román, német és cseh honosságú gazdasági társaságok felé. A vádlott a mobiltelefonokat ténylegesen belföldön adta el"

melyik nagy ismert webshop ez ? mert hogy nem józsika az utca végéről, az fix. :F

-

(#10) kilua válasza Tapsi (#7) üzenetére


kilua
senior tag

500 forintra a 27%áfa sem lenne 2ezer forint (a vámkezelési költség más lapra tartozik)

(#11) Tapsi válasza kilua (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

500+vám+nagyker árrés + kisker árrés + áfa. Mit nem értesz?

(#12) arnyekxxx válasza Tapsi (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez akkor van igy ha a boltos is a kínaitól veszi az alin 500ért de akkor meg mirefel a nagykerkiskerárrés.

(#13) Tapsi válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


Tapsi
addikt

Nézd, nem véletlenül alakultak ki a disztribútorok. A nagyker beszerzés teljesen más volumen, és másfajta üzletmenet, mint a kisker. Kiskerként nem tudsz nagy készleteket tartani, nincs időd kivárni a többhetes szállítást, stb.

(#14) arnyekxxx válasza Tapsi (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezt mindnki tudja, de mi köze az előzményhez. Az állítottad, hogy a magyar kiskerár = (alis kiskerár freeshippingel +vám+nagyker árrés + kisker árrés + áfa)

(#15) Tapsi válasza arnyekxxx (#14) üzenetére


Tapsi
addikt

Te azt állítottad, hogy a boltos az alin veszi. Én meg azt próbáltam elmagyarázni, hogy nem, nem ott veszi. Ha igen, akkor magára vállal egy csomó macerát. Ennek pedig ára van. Azzal együtt, hogy nyilván annyiért árulja a portékáját, amennyiért el tudja adni. Ha valaki megveszi 2 ezerért, akkor hülye lenne kevesebbért adni.

(#16) arnyekxxx válasza Tapsi (#15) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te azt állítottad, hogy a boltos az alin veszi

nem, én azt mondtam, hogy a TE matekod AKKOR igaz HA a boltos is az alin veszi a kínai kiskereskedőtől (ugyanazért az 500ért). Különben nem ugyanarról az 500ft-ról indul a számolás. (ugye az egész történet az "alin 500ft-ért márminőségibb kábelt adnak bezzeg a magyarboltban 2ezer"-től indult, erre irtad te a 11-ben ezt: 500+vám+nagyker árrés + kisker árrés + áfa. Mit nem értesz?)

(#17) Hansomester


Hansomester
tag

Az Áfát úgy csalta el, hogy:
Bukós behozós cég nettóban megvette külföldről, itt eladta ennek a szegedi cégnek bruttóban, aki papíron eladta külföldre és visszaigényelte az áfát.
Majd mivel a készülékek Nála maradtak ezért ezt a kört ugyanezekkel a készülékekkel eljátszotta még párszor, csak pl más más IMEI számokat nyomtatott rá, majd ezeket eladta szintén ismerős magyar cégnek bruttóban, akik szintén "külföldre" adták el és visszaigényeltek. És ez így ment tovább és tovább, majd mikor már vegyíteni is kell tehát feltűnő hogy mindig ugyanolyan iPhoneok mennek, akkor adják el nepper oldalakon kb ingyen a készülékeket. De mivel a tulaj szerb volt azért ezt lehet cifrázni, hogy papíron átviszik a szerb határon ahol némi kenőpénzért rányomják a vám pecsétet és persze így nem is ellenőrzik nagyon, mivel az áru érdemben tényleg elhagyta egy kicsit az országot :)

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#18) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Kár, hogy ezekben a cikkekben nem említik a cég nevét. Jogilag szerintem lehetőség lenne rá, bár kétségtelen, hazánkban jobban meg van szűrve az információ, ami nyilvánosságra kerülhet, mint Nyugaton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.