Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) #41133696


#41133696
törölt tag

Hasznos cikk ;)

(#3) Móci


Móci
addikt

Jó írás lett, na meg a program sem tűnik rossznak, lehet, hogy majd kipróbálom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Köszönöm a visszajelzéseket! :) Többször átolvastam, de maradhatott helyesírási hiba. Jelezhetitek itt is vagy privátban!

Thanos was right.

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Teccetős kis progi!
Igaz még csak a bevezetőt olvastam el, meg átlapoztam, de szerintem egy ilyen progihoz kéne csinálni egy kis tesztet.
Láttam h van ilyen játék optimalizálási funkció. Tehát sz.tem érdemes lenne lefuttatni pár tesztet előtte és utána is, hogy kiderüljön mennyit is ér.

(#6) luw2win válasza Dany007 (#5) üzenetére


luw2win
őstag

Ezt akartam én is írni, hogy egy pöti teszt még elfért volna :)
Amúgy jó írás :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) Geffry


Geffry
aktív tag

Nagyon jó! Már rég akartam valami jó kis ingyenes takarítócuccot.

Mióta a win 7-et kóstolgatom, nem tudom használni a régi autoshutdown progim... ebben meg még az is van :Y

Many thx :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#8) momo2828


momo2828
tag

Köszi, tényleg jó kis progik, win 7 alatt is működnek

(#9) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Én ajánlanám még az Ashampoo WinOptimizer progit is. Az is egy tisztességesen megírt program és MAGYARUL is tud. :)
Ezt csak azért írtam le, mert a fent tesztelt progi ingyenes verziója nem sok mindenre jó, azon kívül hogy foglalja a helyet a gépen. A teljes verzió viszont tényleg jó lehet.
Ja a WinOptimizer se ingyenes, ez jobb tudni, viszont a próba verzió, ha jól tudom 1 hónapig használható.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#10) Narxis válasza HUNNIA1920 (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Régen én is szerettem, de szerintem nem a legjobb választás.

-nincs teljes körű 64bites támogatás, pl. a Process Explorer nem működik 64bit alatt
-beépítettek egy AntiSpy modult ami jó is lenne ha nem csak azzal foglalkozna, hogy minden Microsoft felé irányuló kommunikációt letilt, mert, hogy "kémkednek"
-defaulton végig nézi az összes meghajtót, ezt én nagyon rossz dolognak tartom mert könnyen törölhet olyan fájlokat is ami nem "szemét", persze be lehet utána állítani, hogy csak a rendszermeghajtót vizsgálja, de lehet akkor már késő...
-a registry cleanere nem a legjobb szerintem, összehasonlítottam, külön-külön lefuttattam ugyanazon a gépen, a WinOptimizer 6.23 talált 58 hibás bejegyzést míg az ASC 3.3.1 528-at. Eleve abból kell kiindulni, hogy egyik registry tisztító se tudja megtalálni az összes hibás bejegyzést, szóval az 58 még akkor is sovány eredmény ha úgy programozták, hogy a lehető legóvatosabban dolgozzon.

Thanos was right.

(#11) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon gratulálok a cikkhez! :R
Én is ezt használom már nagyon régen, jó pár hasonló progit kipróbáltam de nekem magasan ez jött be a legjobban.
PRO verzió nagyon jó!
Még egyszer köszi a cikket!

Üdv!

(#12) Szkipi


Szkipi
tag

Szép, részletes írás.
A progikat pedig csak ajánlani tudom, én már nagyon régóta használom az Advanced SystemCare (anno WindowsCare) és a Smart Defrag-ot, eddig csak pozitív tapasztalattal.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#13) Lars


Lars
őstag

Hát az ingyenes verziót most én is a cikk hatására felraktam, de ha nem pro a drága, akkor nem igazán tud sokmindent.
Amit említettél hogy rendszer optimalizálás, pc optimalizálás, na ott alapból csak a basic-et tudja, ami kb abban merül ki, hogy a windows xp amúgy is kevésbé látványos GUI-ját egy picit még tovább butítja.
Szóval a PRO verzió biztos frankó, de így nem az igazi.
Azért köszi a bemutatót, mérlegelem hogy szeretnék-e fizetni ennyit ilyesmiért :R

(#14) lorenzen válasza Lars (#13) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Á, ennek a programnak nagyobb a füstje, mint a lángja.
Windows7-re nyomtam fel.
Az első meglepetésem, az volt, hogy nem talált kártevőt, de mégis eltávolított egyet. Érdekes.
A memória optimalizálásánál érdekes adatokat kaptam.


Nagyban

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) lorenzen válasza lorenzen (#14) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nagyban.
http://logout.hu/dl/upc/2009-05/15/137283_rndefdumrpmbtyod_teljes.jpg

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#16) Narxis válasza Lars (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tudom ismered-e raymond.cc blogot, szokott teljesen ingyen liszenszeket osztogatni(nem warez!!!) valamilyen megállapodás keretében a cégekkel és csak korlátozott ideig. Én is akkor ismertem meg ezt a progit amikor osztogatta a PRO liszenszeket, sajnos nem rég járt le, de figyelni kell, a népszerű termékekhez újra és újra ad.

lorenzen: most a RAM optimalizáló program miatt sz.r az egész? Windows 7-et egyenlőre annyira támogatja, hogy nem tesz kárt a rendszerben, másrészt ezt a RAM optimalizálást inkább XP-n és 1GB RAM alatt ajánlom, egyébként be kéne kapcsolni a Smart Free-t és az Automatikus felszabadítást aztán elindítani, letenni tálcára és hagyni neki egy kis időt. Vistan és 7-esen a Superfetch bekavarhat. Ebben nem vagyok biztos, lévén, hogy nekem 4GB RAM-om van, soha nem használom. Régi 1GB-os XP-s gépemen használtam, ott egy kicsit segített, pl. Firefox gyorsabban indult, de lehet placebo hatás, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy nem a RAM optimalizáló a program fő erőssége.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#17) Narxis válasza Lars (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából a képek készültek csak a Free verzióról, viszont a bemutatómban már teljes értékű rogramként beszéltem róla. Be akartam mutatni minden funkcióját, de tudom, hogy a "nép" az ingyenes megoldásokat szereti, ezt néhányan a tudtomra adták előző blogolásomnál, a Vista/XP Manager-nél... :)

Sajnos itt is meg van az a turpisság, hogy az ingyenes verzió amolyan vevőcsalogató és a teljes arzenál csak a PRO verzióban található meg.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) lorenzen válasza Narxis (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem. a RAM optimalizálás csak egy dolog.
Nem is az optimalizálás folyamatával van a bajom, csak akkor van haszna, ha egy program futásához nincs elegendő szabad memória. De előbb-utóbb visszavándorolnak a folyamatok a fizikai memóriába. 1.5 GB-nál, már kevés program van, amihez +szabad memória kell. (A mutatott értékek között van némi ellentmondás.
A meg nem talált kártevő törlésének jelentése ingatta meg a bizalmat. A Microsoft-nál, és két magyar fórumon jártam, amiből az egyik a logout. Egyiket sem tartom kártevőterjesztő helynek.
A gép tűzfal mögött van, tehát kívülről nehéz elérni.
Holnap még nyúzom egy kicsit.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már jó ideje az ASC-t használom, és mindenkinek nagyon tudom ajánlani. A CCleaner sem volt rossz, amit előtte használtam, de ez más dimenzió. Sokat tud a program, mégis egyszerű használni. És a legfontosabb: soha semmilyen galibát nem okozott a gépen (Vista alatt).

Külön meglepetés, hogy Win 7 alatt is megy, erről nem is tudtam :)

(#20) zozoo83


zozoo83
tag

Én kipróbáltam már ezt a programot nekem nem jók a tapasztalataim róla.
Nekem nem működött utána pár dolog a gépemen. Kilépéskor mindig hibaüzi, a levédett mappámat nem értem el még rendszergazda jelszóval sem, tönkre vágta a gyors felhasználóváltást, meg mért tiltja le a fájl és nyomtatómegosztást?? Nekem az kell!

(#21) Viktor77


Viktor77
titán

Gamebooster? :D P2P turbo? :D

Az írás címe lehetne: "Íme egy program amivel szétcseszhetjük a windowsunkat, aztán szídhatjuk a fórumon, hogy milyen szar".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) malwy


malwy
senior tag

Gamebooster:D
Letölt->telepít->futtat->switch to game mode-->megnyit egy ablakot-->kékhalál.
Vista64bit.

(#23) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Már jó ideje ezt használom remek program és az írás is az. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) HUNNIA1920 válasza Viktor77 (#21) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Na pont erről a két dologról akartam kérdezni. :DDD
Akkor inkább kihagyom és maradok a töredezettségmentesítésnél meg a hasonló dolgoknál. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#25) 8zabi


8zabi
őstag

az összes ram "optimalizáló" parasztvakítás, kb az összes annyit csinál, hogy lefoglal magának rengeteg ram-ot, igy a windowst a disk cache kiürítésére kényszeríti
ettől lesz több szabad ramunk, a vinyó meg teker utána percekig, hogy magához térjen a rendszer

GameBooster :W

manapság, a 2-4 magos cpu-k korában kinek van szüksége arra, hogy egy program letiltson ~10 szolgáltatást?

P2PTurbo :W
ebben legfeljebb a max half-open tcp connections ér valamit, a többi etetés

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis válasza malwy (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az érdekes. :) Nálam Win 7 RC x64 és Vista SP1-el x64-en tökéletesen fut. Valószínűleg egyedi hiba, hacsak nem valami Black Phoenix Vista Edition-t használsz...

Thanos was right.

(#27) Narxis válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az ilyen embereknek nincs szükségük semmilyen programra, hogy kifejtsék magvas gondolataikat, az ilyen emberek mondják 5 perc használat után, hogy sz.r a Vista vagy sz.r a Win 7 vagy sz.r a Windows....

Majd írni fogok erről a témáról is, idézve pár hozzászólást, persze az már személyes részbe megy itt a logout-on..

Thanos was right.

(#28) Narxis válasza 8zabi (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

A 2-4 magos cpu-k kora még egy kicsit odébb van, kis hazánkban biztos, de még nyugatabbra is max. 2 mag elterjedt.

Itt egy megbízható felmérés a játékosok hardveres/szoftveres ellátottságáról: Steam hardware survey

2009 áprilisi

Amúgy nem rég volt egy kötetlen beszélgetés Budai Péter és a Microsoft Magyarország szervezésével már nem is tudom hol, lehetett kritikákat is mondani akár a Vista-ról, akár a Win 7-ről. Itt mondta el az egyik Microsoft fejlesztő, sajnos a nevére nem emlékszem, hogy a Vista kezdeti stádiumában még azt gondolták, hogy nem a magok száma lesz a meghatározó hanem a CPU frekvenciája... talán techneten kint is van ennek a beszélgetésnek a tartalma, de lehet indexen olvastam, már nem emlékszem.

Thanos was right.

(#29) Narxis válasza zozoo83 (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

mért tiltja le a fájl és nyomtatómegosztást

Add a kivételekhez.

Thanos was right.

(#30) malwy válasza Narxis (#26) üzenetére


malwy
senior tag

Alap Vista ultimate, eredeti, naprakész frissítésekkel karöltve. A hibát valószínűleg az avgnt bezárása okozhatta, anélkül 20 percig nem volt semmi baj utána visszaváltottam normalba, mert sokat nem nyertem a cuccal.

(#31) 8zabi válasza Narxis (#28) üzenetére


8zabi
őstag

aki manapság játszani akar és nincs legalább 2 magos procija, az már régen rossz
márpedig a "program" neve GameBooster

(#32) Hunter2


Hunter2
addikt

"nálam annyit sikerült elérni, hogy torrentezés közben is tudok böngészni, valószínűleg a Microsoft biztonsági TCP korlátozását kapcsolja ki."

Ez nálad milyen rendszer alatt jelentkezett?

(#33) Narxis válasza Hunter2 (#32) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vista.

btw. megtaláltam a fent említett cikket, kötetlen beszélgetés Microsoft szakemberek és userek között:

Link

Thanos was right.

(#34) Narxis válasza 8zabi (#31) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem rossz az csak fukar. Én azért ajánlottam ezt a programot mert nekem, több gépen is segített egy hangyányit, kárt meg egyiken se csinált. (Mindegyik gépem 2 magos procival rendelkezik.)

Pl. én router mögül netezek, Vista tűzfallal, viszont G DATA antivirust használok ami köztudottan gépigényesebb az átlagnál, dupla motorral rendelkezik stb. Van TV-tuner kártyám, be van töltve a PVR2 szoftvere és egy rakás szolgáltatása a rendszerben. Szerinted szükségem van bármelyikre is amíg mondjuk leülök 1 órát Counter-Strike-ozni? Nincs szükségem egyikre se, ezért egy klikkel kikapcsolom őket, majd ha kijátszottam magam visszakapcsolom.

Elhiszem, hogy tele van a piac ilyen internet turbo, gameturbo és hasonló szarságokkal, én csak kiválasztottam azt ami talán ér is valamit. A P2P turbot csak azért csaptam hozzá mert ha már azt ígértem, hogy bemutatom az összes IObit szoftvert akkor be is mutatom. Aki használja használja, aki nem az nem.

Thanos was right.

(#35) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nagyon jó cikk, igen hasznos programmal!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#36) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

"de még így is az egyik legjobb a piacon" - "könnyedén felveszi a versenyt fizetős társaival szemben is" - ezeket mire alapozod? ilyen állításokhoz egy-egy link nem lenne rossz, különben csak PR szagú.

(#37) Narxis válasza tothjozsef (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ingyen van, töltsd le és meglátod. Egyébként megcsinálhatod azt is, hogy egy nagyon töredezett partícióra ráereszted a Smart Defrag-ot aztán Perfect Disk 10-el vagy Diskeeper-el leellenőrződ, mindkettő azt fogja írna, hogy a meghajtó kiváló állapotban van.

A Smart Defrag algoritmusa hasonló a Perfect Disk-hez, ugyanazon az elven rendezik a fájlokat, használati gyakoriság alapján, szerintem a Diskeeper is így csinálja de ebben nem vagyok biztos.

A Disktrix Ultimate Defrag programja viszont már mindent úgymond a meghajtó "szélére" pakol. Ez inkább kevés adat esetén hoz jelentős teljesítménynövekedést.

Funkciókban is rendelkezik a Smart Defrag azzal amivel fizetős társai, képes háttérben végezni a dolgát, meg lehet neki pontosan adni, hogy mikor induljon el és mikor álljon le, mekkora töredezettség esetén induljon el, milyen módon csinálj az autodefrag-ot stb.

Nem tudom milyen linket vársz, az alapszintű defragmentálást már évekkel ezelőtt is tudták az ingyenes változatok, Perfect Disk-ben annyi a plusz, hogy van egy beépített lemezkarbantartója meg duplikált fájlkeresője és szép a GUI-ja, Diskeeper-t pedig azzal reklámozzák, hogy SSD(HyperFast technológiának hívják) meghajtókra is fel van már készítve. Ja el is felejtettem. Az optimalizálást Perfect Disk-nél Smart Placement-nek hívják, az autodefragot Steahlt Patrol-nak, utóbbit Diskeeper-nél InvisiTasking-nak. Szóval a fizetősöknél még marketingeseket is alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#38) FMate


FMate
csendes tag

Apró bibi,hogy nekem nem engedi free-ben az optimalizálás módját váltani.Basic van és kész.

(#39) Narxis


Narxis
nagyúr

Megjelent a GameBooster 1.1. Volt egy komoly hiba amit javítottak, nevezetesen, hogy lokalizált Windows-oknál nem ismerte fel a háttérben futó folyamatokat, erről én nem tudtam mivel Win RC-n készítettem a tesztet ami ugye angol.

Az új verzió letölthető innen: Link

Thanos was right.

(#40) k.zozo.


k.zozo.
tag

Több hónapja használom a progit, szerintem a jelenlegi legjobb rendszerkarbantartó és optimalizáló. :C
Érdemes kipróbálni!

(#41) wolfman


wolfman
veterán

Én most éppen futtatom a Smart Defrag programját, de érdekes jelenséget tapasztaltam.

Van 2 Samsung 1Tb-os vinyóm. ezek 5 partícióra vannak bontva(c,d,e,f,g - 3 az elsőn, 2 a másodikon). Elkezdtem töredezettségmentesíteni az F meghajtót, ami ugye a második meghajtón van, mégis baromira belassította a rendszerem pedig tudtommal nem kéne. Igaz picit kevés szabad hely van rajta. Lehet hogy átpakol másik partícióra dolgokat, mondjut a C-re ahol a Windows-om van? :F

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) Narxis válasza wolfman (#41) üzenetére


Narxis
nagyúr

Más partícióra 100%, hogy nem pakol. Milyen módot választottál? Csak Defrag? Defrag + Optimalizálás? Deep optimize(Mély optimalizálás)?

Thanos was right.

(#43) wolfman válasza Narxis (#42) üzenetére


wolfman
veterán

csak defrag-ot. Nem tudom merre lehet megnézni hogy hány % hely kell neki, és hogy hány % van, de asszem kevés neki a hely. Aztán mondjuk néztem hogy nem a vinyót fogta le hanem a procit, de ez se sokkal jobb :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) Narxis válasza wolfman (#43) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha jól emlékszem 10-15% hely kell neki, ha az megvan akkor működnie kellene.

Thanos was right.

(#45) Lady.Croft


Lady.Croft
csendes tag

Sziasztok
Ezzel a progival ki tudom takarítania külső winchestereket, pendrive-okat is? Ha igen, hogyan? Mert én nem találtam :(
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.