Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Das Boot.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) Cyberfaust


Cyberfaust
csendes tag

Megfejtés: Csizma :F

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#3) Egon


Egon
nagyúr

így a termék kiváló választás például kis- és közepes kapacitású SATA HDD-k leváltására is.

Adják olyan árban, és már rohanok is a boltba... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"Boot céljának kitalálását pedig az olvasókra bízzuk (megfejtéseket a fórumban várjuk)"

Először viccnek gondoltam, aztán megnéztem az adatokat. Szerintem a Micron a selejtre azt mondja, hogy "erre még jó lesz ez is".

Viszont értelmet nyert a Crucial márkanév kivezetése is, mert ezekkel tényleg kár lett volna lejáratni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Graphics válasza Egon (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem végfelhasználónak készült, így ne is várj olyan árat.

Első mondatokban ott van, hogy mire is készült.

@Geri Bátyó: Van ilyen kategóriás Micron cuccom, használom is, de nem gondolnám, hogy ez a selejt lenne.

Egy jól felépített termék, megfelelően megtervezve, hűtés is megoldva passzívan. Ez egy jó termékvonal.

Crucial márkanév meg nem került kivezetésre. Pont az ellenkezője a terv, szóval valamit félreolvastál. :)

A Micron a vállalati vonalon mozog, a Crucial pedig a végfelhasználói termékek között, és ez így is volt eddig is. Itt ami volt a memóriapiacon a Ballistix kivezetése.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Geri Bátyó válasza Graphics (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak a Bootra gondoltam, mint selejt, de azt az adatok is alátámasztják. Rettentő gyenge.

Erre a cikkre gondoltam, de tényleg rosszul emlékeztem. Minden esetre megnéztem, hogy mit árulnak most Crucial néven és inkább hagyjuk. Az SSD-k sem nagy eresztések, de a memóriák az abszolút legalja a kínálatnak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Graphics válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előttem van pár Micron cucc, és ha az írást tartod alacsonynak, annyit el tudok mondani, hogy nem erre vannak kihegyezve, hanem az olvasásra.

Részben azt tudom mondani, érdemes tájékozódni a témát illetően, mert én úgy vagyok vele, hogy ha ismeretlen területre tévedek, akkor bővítem az ismereteket.

Most neked is ezt javaslom, nem bántásképp, de Te csak számadatokat olvasgatsz, a technikai részleteket nem veszed figyelembe... Vagyis úgy látom nálad csak a sebesség a lényeges, a tartósság és a garantált élettartam már nem lényeges.

Vagy ha jártas vagy a témában , homályosítsz fel, elfogadom, ha megfelelő érveket sorakoztatsz fel.

Igaz most csak egy M600 meg M1100 van előttem egy M510DC-vel együtt. Volt egy 5100 MAX is, de az fel lett használva egy projectnél.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Graphics válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mondjuk a lényeges infó a product brief második részében van.: [link]

Az tény, hogy a Boot névvel ellátott verziója 1 DPWD-s értéke 5 évre számolva ~430TB-ot jelent, a nagyobb méretűeknél ez már persze nagyobb értéket képvisel.

Meg persze a DPWD-t is értelmezni kell. :D a legnagyobb modell 0,6-os értéke azért úgy 8,4 PB-nyi írást garantál össz-vissz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Graphics válasza Graphics (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom mihez szeretnél viszonyítani, még annyi, hogy egy WD Blue 3D 250GB-osra 100TBW-t vállal a gyártó, összehasonlítva itt 4x annyit az általad valamelyest ledegradált Boot verzió :)

De mondom, almát körtéhez, mert nem azonos dolgokhoz készültek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Geri Bátyó válasza Graphics (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bőven elég a szintén 240-es próval összehasonlítani. Az minden tulajdonságában jobb. Mellette a bootnak nem látom értelmét, hacsak nem jelentősen olcsóbb.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) tibaimp válasza Graphics (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De, például a Samsung 870 EVO 250GB-s változata 150TBW tud, pedig ez csak egy "normál" SSD.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Graphics válasza tibaimp (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez tény, viszont megint almát körtéhez a story :)

A mainstream vonal nem keverendő a Datacenter-rel, és még a szerverrel.

Sosem a sebesség az elsődleges, hanem az MTTF a lényegesebb. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) tibaimp válasza Graphics (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez jogos! Viszont, ha ezek nagy írástűrésű modellek, akkor miért ilyen kevés az TBW, pont ez lenne a lényeg! Nézz meg egy Intel S4510 4TB tud 9900TB-ot, na ez már szerver szintű írástűrés. (Samsung 870 EVO ebben a méretben 2400TB-t tud, 860Pro is "csak" 4800TB)!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Graphics válasza tibaimp (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek olvasáscentrikus modellek inkább :)

A Boot meg értelemszerűen inkább egyfajta rendszermeghajtó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Big_Janowsky válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


Big_Janowsky
újonc

Az jó film😁
De egyébként igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.