Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szatyor95 válasza szabonagyur (#41) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Látom nem sikerült megértened teljesen. Akkor még egyszer: "Majd ha erről nem egy könyvnek is alkalmas írásban tájékoztatnak..." Ergo nem oldalakat akarok olvasni ennyiért:

Tisztelt felhasználó!
Köszönjük, hogy Ön is hozzájárul szoftverünk fejlesztéséhez! Kérjük vegye figyelembe, hogy a Windows Technical Preview rendszer fejlesztés céljából információkat gyűjt önről, eszközeiről, alkalmazásairól és hálózatairól, illetve ezek felhasználási módjáról. Például begyűjtjük az ön nevét, e-mail címét, érdeklődési körét és kedvenceit, böngészési, keresési és fájltörténetét, hívásait és sms-adatait, az eszköz konfigurációját és a szenzoradatokat, illetve alkalmazáshasználati szokásait.

Ja, hogy ez túl korrekt lenne a felhasználók felé?

Nyugodj békében Integra!

(#52) szabonagyur válasza VIC20 (#48) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt ugye tudod, hogy ennek a mondatodnak semmi értelme nincsen:
De lehet ezt nyíltan is csinálni: ki pipálná be az erre vonatkozó kis kockát mondjuk fele előfizetői díjért? Vagy negyedéért? Esetleg ,,ingyenes" használatért?

Nálam virtuális gépen elvan, nem sok vizet zavar. Néha frissítem, ránézek, hogy változik-e valami, merrefelé kalapálják még. Miért itt nem használod? itt nem zavar, hogy minden adatodat lopják és nézik? Az összes virtuális rendszer programja 2 irányú kapcsolatot tud. Szerintem most hajítsd ki az egészet az ablakon, mert már a HOST rendszerednek a hátterét is letöltötték.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53) pzstm válasza emvy (#47) üzenetére


pzstm
titán

számból vetted ki a szót, remélem cikk kicsit igazítva lesz vagy nemistudom.....további szép napot

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54) beleszólok válasza emvy (#47) üzenetére


beleszólok
senior tag

:C igen, a teljes sötétség... Ismerős valahonnan ez a birkaszellem: amit a nagytestvér csinál, az csak jó lehet! Jujj, a cúnya firkász rosszat mondott rá! Brühühü... :O
:U

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#55) szabonagyur válasza Szatyor95 (#51) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez komolyan egy vicc.... normális, mindenre kiterjedő szerződést készített az MS. Bárhol kötsz egy szerződést nem 2 oldalból áll, már ha normális a szerződés. Ez a leghülyébb hozzáállás a világon, hogy mivel hosszú nem olvasom át, de elfogadom mert nem érdekel mi van benne, de ha kiderül, hogy számomra nem kedvező akkor megyek és szidok mindenkit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56) #09819904 válasza emvy (#16) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ardamax-al! ;] ;] ;]

(#57) szabonagyur válasza beleszólok (#54) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt nem arról van szó, hogy a cikk rosszat írt le. Amikor a címet olvastam már sejtettem, hogy 2 kimenetele lehet:
1. Vagy menni fog az MS anyázása, a valóságtól való teljes elvonatkoztatás, objektivitás nulla.
2. Vagy korrekt cikk arról, hogy mit is tartalmaz.

De sajnos az első pont teljesült.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58) Stauffenberg válasza emvy (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szerinted olyasmiket gyujt, amik nem relevansak?"

A szakértő úr megmagyarázhatná, hogy miért releváns a teszt szempontjából a hívásnaplóm, email címem, címjegyzékem.

"Ha ez nem ment at, akkor mi a fenenek foglalkozol ilyesmivel?"

Bocsánat. Az én k*rva anyámat, hogy elvárom, hogy a vállalati kommunikáció része legyen végre az is, hogy nem ToS-okban az apró betűs részbe elrejtve tájékoztatnak arról, hogy mit figyelnek meg, mi lesz a begyűjtött adatok sorsa. Ez olyan korai Facebook módi, amiért egyébként őket is sokat bírálták a szakmában. Tök aranyosak voltak, amikor szélesebb adatgyűjtési jogköröket adtak maguknak, lapítva hozzátoltak két sort a ToS-hoz és el volt intézve, néha hetekig nem tűnt fel senkinek a változtatás.

"Mit kene csinalniuk, kidobni telemetria nelkul a tech preview-t, es utana olvasni a Prohardvert, hogy Stauffenberg elvtars miket gondol?"

Nagyon sajnálom, hogy felzaklattalak. Ha majd megnyugszol, esetleg elolvasod újra és kiderül, hogy nem az adatgyűjtést nehezményezem, hanem azt a kommunikációs stratégiát, hogy egy nagyvállalat ismét direkt kifelejti a kommunikációból az adatgyűjtésre vonatkozó szabályokat, hogy a ToS-ból kelljen kihámozni.

És igen, volt egy-két dolog amit irrelevánsnak érzek a teszt szempontjából. Ezt már fent részleteztem. Nem a használati szokások, alkalmazásadatok és egyebek begyűjtését kifogásoltam.

(#59) beleszólok válasza szabonagyur (#55) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azt értsétek már meg, hogy nem jogászok fogják ezt a szart letölteni, hanem gyanútlan Józsikák, Pistikék etc. és ezzel vélhetőleg a BB-t játszó MS illetékesei nagyon is tisztában vannak!
Itt ez a fő probléma, nem több.

Ha ilyesmit csinálnak, akkor minimum tolják az ember arcába a telepítés során egy nagyon feltűnő ablakban, lehetőleg olyan OK gombbal, ami nem csak egy klikk -> láttam már olyat, hogy valaki a hasonló feltételekről úgy tájékoztatta a usert, hogy a feltételek egyes szavait a többitől eltérő színnel emelte ki és OK gomb helyett be kellett gépelni valamelyik szó színét vagy valamelyik színhez tartozó szót. Szóval mindenképpen valami feltűnő dolog kellene, nem ilyen... finoman szólva alattomosan intézni. (már ha jól értem a felháborodás tárgyát és tényleg csak egy linken eldugott irományról van szó)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#60) beleszólok válasza szabonagyur (#57) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lásd itt eggyel fentebb amit írtam, a cikk ebben az esetben, azt hiszem, irreleváns.
Szimpla visszaélés az emberi hülyeséggel, figyelmetlenséggel.
Így, hogy visszhangja van, talán annyi haszna lesz, hogy a későbbiekben páran jobban odafigyelnek és mondjuk nem telepítik céges hálón lógó gépre.
(csak belegondolva, hogy ha még dolgoznék, milyen érdekes adatokhoz juthatna a MS pusztán azáltal, hogy a gépemről VPN-en a munkahelyemre is be- bejelentkeznék...)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#61) szabonagyur válasza beleszólok (#59) üzenetére


szabonagyur
félisten

De te meg azt értsd már meg, hogy ha az élete múlna az ilyen Usernek akkor sem érdekelné jobban, hogy mit tartalmaz a szerződés. Akinek csak annyi a célja a rendszerrel, hogy felrakja menőzni azt az ilyenek rohadtul nem érdeklik, és amúgy nem is azok vannak felháborodva ezen.

Ahogy látom itt elsősorban azok vannak felháborodva a dolgon akik felrakták de nem is olvastak bele, hogy mit... de amúgy meg nagy számítógép zseninek, IT Pro-nak adják ki magukat általában. Érdekes egy újonc, vagy pár napos reggel rendelkező ember sem írt be ide, hogy ez meg mégis hogy történhetett. A Pistikék vígan játszanak a rendszeren, mutogatják a barátoknak, hogy nekik ez van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62) szabonagyur válasza beleszólok (#60) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na látod itt a rohadt nagy hiba újra! Minden okos ember egyből céges gépre, meg céges hálóra rakná az új rendszert. Normális cégeknék nem élesben tesztelik az új rendszert, főleg nem ilyen kezdeti, korai stádiumban.
De gondolom ezt neked sem mondta még el senki, hogy nem alfa állapotban lévő rendszeren kéne megalkotni a világmegváltó gondolatokat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63) beleszólok válasza szabonagyur (#61) üzenetére


beleszólok
senior tag

Látod, épp ez a baj: észre sem veszi a többség.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#64) beleszólok válasza szabonagyur (#62) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem érted vagy nem akarod érteni, hogy miről beszélek?
A gép adott, mondjuk van rajta valami virtualizációs szoftver, kedves munkatárs gondol egyet és ő kipróbálja. (nem feltétlenül IT-s, csak kíváncsi és adott a lehetőség - sok ilyen van :( )
Folytassam?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#65) szabonagyur válasza beleszólok (#64) üzenetére


szabonagyur
félisten

És erről az MS tehet.... Érdekes egy logika. 1.VH-hoz vagy esetleg a monitorom pixelhibájához nincs köze?
Céges környezetben minek van a gépén olyannak virtualizációs szoftver aki nem ért hozzá? minek van céges gépen bármi olyanhoz joga amire nincs szüksége? Normális céges policy-ban mindenkinek ahhoz van hozzáférése amihez szükséges van, semmi többre. Ha valami plusz kell akkor azt megfelelő indok esetében engedélyezik neki és nem telepíthet össze vissza mindent. Ennyi erővel az ilyen okos User bevisz egy makróba ágyazott vírust és ugyanott van az egész..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66) beleszólok válasza szabonagyur (#65) üzenetére


beleszólok
senior tag

A MS arról tehet, hogy ezzel ők is tisztában vannak(illene, hogy legyenek) és nem tesznek semmit annak érdekében, hogy éles adatok a lehető legkisebb eséllyel kerüljenek a rendszerükbe a felhasználóktól.
Legalábbis nekem ez jött le az eddig látottakból és ezt ti, akik védidek a Big Brá(d/n)ert, sem cáfoltátok.

Céges környezet alatt ne feltétlenül egy több tízezres létszámú multira gondolj!
Épp elég kárt okozhat egy ilyen, egy kisebb mérnök irodának is.
És akkor nem beszéltünk arról, hogy vannak nagy cégek is, ahol nem fordítanak kellő gondot az ilyesmire.

De valahogy továbbra is van egy olyan érzésem, hogy pontosan érted, miről beszélek, csak próbálod mosdatni a szerecsent.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#67) spirit007 válasza Stauffenberg (#58) üzenetére


spirit007
senior tag

"...hogy miért releváns a teszt szempontjából a hívásnaplóm, email címem, címjegyzékem"

Pontosan ez a lényeg (!) és a kardoskodók ezen minden esetben nagyvonalúan átugranak...
(nálam egyébként az itt is linkelt tájékoztató első pár sora is megerősítette, hogy ezt az egészet inkább nem akarom letölteni)

(#68) szabonagyur válasza beleszólok (#66) üzenetére


szabonagyur
félisten

De az egész történet azzal kezdődött, hogy ennek a kipróbálása olyanok számára van akik értenek a géphez.

Az, hogy valaki felrakja mert ő nagymenőnek érzi magát és ez által céges dolgokat küldene el az MS-nek az akkora is megtörténhet ha felrak bármilyen programot és az elküldi az adatokat. Különbség annyi, hogy itt csak a rendszer fejlesztéséhez használják fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69) vidékiürge


vidékiürge
tag

Pont az ilyen esetekről készült egy rajzfilm, South Park - Százlábú iPad (15/1) :D Pontosan ez történt! "Nem olvas! Ez katasztrófa, hogy nem tud olvasni!" A számítógép userek 99%-val azt lehetne aláíratni, amit nem szégyellnek. :K

szerk: én nem a programozókat vagy gyártókat cseszegetném ezzel, a szerződéseket igenis komolyabban kellene venni, hiszen az ember a nevét adja hozzá!

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#70) szabonagyur válasza vidékiürge (#69) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem nem csak számítógép userekre jellemző ez. Kb bárkivel bármit alá lehet, nézd meg azokat akik pl. a Telekom témákban sírnak, hogy fizetnek 10-15e Ft-ot és nincs csak 1Mbit netjük a megrendelt 25 helyett. Azt azonban nem vették figyelembe amikor aláírták, hogy a garantált az 1Mbit, és annak nem jártak utána, hogy a környéken hány embernek is van meg a 25Mbit. De lehetne a végtelenségig sorolni az ilyen történetet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71) gyurkikrisz válasza Szatyor95 (#39) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

és Stauffenberg. Mikor regisztráltál, állítom hogy volt egy olyan négyzet hogy "elolvastam, és elfogadom a feltételeket". Mivel te ezt bepipáltad, ezért triviális hogy tudod miről csinálnak telemetriát. Nem értem minek kéne nekik ezt máshol is közölni? A törvény nem ismerete sem ment fel annak betartása alól.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#72) szabonagyur válasza spirit007 (#67) üzenetére


szabonagyur
félisten

Címjegyzék, email cím: pl fontos tudni, hogy a beépített Mail app tudja e kezelni a cím szolgáltatót, mindenféle extra beállítás nélkül hozzá tudd adni a népszerű szolgáltatókat és ne kelljen pop3 címekkel meg portokkal bajlódni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73) Stauffenberg válasza spirit007 (#67) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem mondom, hogy nem akarom letölteni és nem akarok beleegyezni abba, hogy ezeket az adatokat begyűjtsék, csak hiányolom, hogy megmagyarázzák melyikre miért van szükség. Itt van az új Privacy Statement, ahol felsorol példákat, hogy az adott típusú adatra miért van szükség, de azok pont kimaradtak amiket én kifogásoltam és a teszt szempontjából irrelevánsnak érzem.

(#71) gyurkikrisz:

1.) Nem csak az a gond, hogy mikről gyűjt adatokat, hanem az sincs megmagyarázva, hogy miért.

2.) Tök jó lenne ha az adatvédelem már nem csak egy apróbetűs jogi szöveg lenne amiket checkboxok mögé rejtenek több tucat oldalas dokumentumokba. Amíg ez így van, addig lesz ez "leszarom, bepipálom csak engedjen már tovább" dolog.

Mellesleg a törvényekkel jól beletaláltál, mert ez egy olyan dolog, ami kapcsán nagyon erős a társadalmi edukáció. Iskolákban tartanak előadásokat a BTK és PTK-ról meg az alapjogaidról, sűrűn találkozol vele a médiában, ha valami változtatás van, azt nagy dobra verik. Kíváncsi vagyok, hogy a törvényeket betartó állampolgárok közül hányan lehetnek akik tényleg átnyálazták ezeket a vaskos, száraz szövegeket.

[ Szerkesztve ]

(#74) Baggins86 válasza szabonagyur (#36) üzenetére


Baggins86
aktív tag

+1

Nekem is pont ez jutott az eszembe. Az ilyen ember ne tartson okostelefont, kerülje a térfigyelő kamerákat, ne vásároljon neten... a következő lépés, hogy egy farmra költözik és bűnös dolognak tekinti a technikát...

(#75) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes, hogy sokan hőzöngenek emiatt (szokás szerint). Nos ez egy teszt program, kifejezetten hangsúlyozzák mindenhol az MS részéről, hogy:

1. éles helyzetben, elsődleges operációs rendszerként senki se telepítse és használja
2. csak szakembereknek javasolják a tesztelést.

Na most ebből következik, hogy ha valaki tartja magát az első ponthoz, akkor nyilván nem ad meg banki adatokat, nem facebookozik stb... csak feltelepíti vizsgálgatja mennyire gyors és stabil, valamint, hogy otthonra vagy mivel rendszergazdákról van szó, munkahelyére érdemes lesz e átállni rá, milyen újdonságokat tartalmaz?

A második pontból pedig az következne, hogy egy szűk réteg töltené le csak.

Ezzel szemben, a leglaikusabb muksó is kapásból letöltötte, ráadásul millió szám van ilyen, mármint olyan aki ha az önbizalmáról lezuhanna a tudásának szintjére azonnal szörnyethalna... tesz rá, hogy figyelmeztették, aztán meg a fórumon sír, meg a Windows 10-zel foglalkozó témákat teleszemeteli a lámaságából fakadó kudarcok leírásával, ahol persze az lesz a lényeg, hogy a W10 az vacak, de még véletlen sem arról ír, hogy ő nem értette meg a figyelmeztetést, és pláne nem tudta használni... ami még vicces is lehetne, de mivel rengeteg ilyen illető van, és mint írtam volt, megosztják a negatív tapasztalataikat az MS-t pocskondiázva, így azt a későbbi vásárlót aki nem próbálta a teszt verziót, de vásárlás előtt beleolvasna mégis az ilyen fórumokba, azokat szépen tévútra viszik.

Na meg ott van ez a bankkártya adatok kérdése. Mitől félnek akik ezen pörögnek? Hogy az MS lenyúlja a kis fizujukat? Vagy megtudja, hogy a neten rendeltek serpenyőt? Ugyan már...

(#76) beleszólok válasza Baggins86 (#74) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor olvasgass kicsit tovább és kiderül, hogy mégsincs annyira igaza szabonagyurnak!

Persze továbbra is fenntartom, amit már más topic-okban is írtam: nyugodtan rakjátok ki a lakáskulcsot a ház elé, ráírva, hogy minek a kulcsa, mellé minimum születési adatokat és az ismerőseitek mobil számait!

ui: ebbe bele se gondoltam... a híváslistákból olyanok számát, nevét stb. is megszerzik, akik nem is tudnak róla. Kezdem érteni, hogy került spam olyan postafiókomba, amit anno nagyon privátként kezeltem, később meg nem is használtam: valakinél megmaradt a címem és valami spyware lenyúlta az illetőtől. (mert a nevem is benne van némely spamben, amit még a postaládához sem adtam meg...)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#77) beleszólok válasza #41133696 (#75) üzenetére


beleszólok
senior tag

Szerintem kicsit kifacsarva látod a helyzetet: nem azok sírnak, akiknek az érdekeit sérti, hanem (ha jól értem az eddig olvasottakat) azok, akik tisztában vannak a helyzettel, jelezték, hogy itt valami nagy disznóság van, jó ha mindenki odafigyel.

Nekem ennyi jött le az eddigiekből.
Kihagytam valamit?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#78) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Amikor a legelső jogtiszta windowsomat megvettem hajdanán és telepíteni akartam (XP), akkor végig olvastam a szerződési feltételeket és a nem-re klikkeltem, mert nem értettem maradéktalanul egyet a (z enyhén szólva egyoldalú) feltételekkel. Akkor viszont nem volt hajlandó települni a szemét, pedig ki volt fizetve! :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79) VIPowER válasza front3r (#1) üzenetére


VIPowER
senior tag

Most tudtam meg a Microsoft-tól hogy férfi létedre piros bugyit hordasz. Csak szólok : A piros nem áll jól Neked. :( :DDD

(#80) Szatyor95 válasza szabonagyur (#55) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

És egy szerződést hányszor olvas el az ember? Tudtommal egyszer, de alaposan. Oké, legyen 2x egymás után. Én ennek eleget is tettem. De most minden egyes új rendszernél nem akarom ugyan azt végigolvasni. A változásokat közöljék, a többinek meg adjanak egy linket a végén pl "A teljes szerződést itt tekintheti meg." És ennyi. Egyből lenne kedvem átolvasni, és tudnám, mi változott.

Nyugodj békében Integra!

(#81) Pearce válasza #41133696 (#75) üzenetére


Pearce
aktív tag

Egyetértek. Szokásos vihar a biliben. Köszönjük IT Café, a Blikk színvonal már megvan...
Az meg egyenesen vicces, hogy azok sírnak a legjobban, akik nyilván kipróbálták /há Józsi, há hogy a francba ne/, de gyanítom, hogy nem olvasták el a gyártó kiírásait.
User error nem kicsit befigyel.

(#82) Namelesske


Namelesske
addikt

Bulvár, bulvár mindenütt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#83) Realradical válasza GypsFulvus2 (#13) üzenetére


Realradical
őstag

Nemhogy örülnél. Ha nincs meg a jelszavad, nem kell resetelni, csak megkéred a lementett példányt az MS-től.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#84) Воланд


Воланд
titán

"Ugyanakkor ezt a tesztelési program bejelentésekor gyakorlatilag meg sem említették."

igen, ez a mondat remek pelda a szokasos ferditesre ami itt "szakami ujsagiras" cimszo alatt folyik.

ezt meg egy az egyben be kellene teni a cikkbe.

"Update: We must stress that the feedback being collected in the Windows Technical Preview will only occur within the Technical Preview period. Once Windows 10 launches to the public as RTM, the data Microsoft collects will be removed from the operating system. This isn't a permanent feature within Windows 10, and therefore should not be a concern to your average Joe.

Microsoft has issued a response to WinBeta, but did not clarify anything. This is what they said:

The Windows 10 Technical Preview is a pre-release build of the OS designed for testing, evaluation and feedback. We use a variety of security technologies and procedures to help protect your personal information from unauthorized access, use or disclosure. For example, all data sent from the Windows 10 Technical Preview to Microsoft is encrypted in transit and we store the personal information you provide on computer systems that have limited access and are in controlled facilities.

Once you download Tech Preview and become a member of the Windows Insider Program, you provide information about how you use the product, including what devices you use it with, along with your detailed feedback to make adjustments before we launch the product." [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#85) #40553216 válasza szabonagyur (#6) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocs, de az MS fejlesztéseihez mit tesz hozzá, ha a böngészési, keresési és fájltörténet, az SMS-adatok és hívások? Magyarázd meg, légy oly kedves!
Schuminak külön figyelték, mikor kell hugyoznia? És rászóltak, hogy ne igyon annyit? Vagy a butykosba kevesebb innivalót töltöttek?

(#86) emvy válasza #40553216 (#85) üzenetére


emvy
nagyúr

Verziok:

- semmit nem tesz hozza, es nem is csinalnak vele semmit -- tehat feleslegesen fejlesztettek ezekbe a komponensekbe telemetriat (LOL)
- semmit nem tesz hozza, mindenkepp a feketepiacon vagy az NSA-nak akarjak adni, hogy a tesztelesre hasznalt W10-eden milyen oldalakat bongeszel (LOL)
- semmit nem tesz hozza, es valojaban nem is gyujtik be az SMS-eidet, de a leheto legtagabb EULA-t irtak a dologhoz, hogy jogilag ne legyen belole baj (ez lehet)
- hozzatesz a dologhoz, es ok tudjak, hogy mit (ez is lehet)

Nem mintha veled ertelmesen lehetne targyalni barmirol, de esetleg a tobbieknek erdekes..

while (!sleep) sheep++;

(#87) King Unique


King Unique
titán

Szerintem se kell ezt annyira túlreagálni, nyilván ahogy béta lévén éles helyzetben, még nem mindenre tökéletesen alkalmas, úgy bizonyos műveleteket se ezen kell feltétlenül csinálni. Netbankolni, kutyás pornót nézni nem ezen kell azt jóvan... :D
Bár talán annyi engem is aggaszt, nálam VHD-ban van fent, amiből látni a többi partíciót is...nem mintha lenne bármi takargatnivaló, de pl. diplomamunka meg ilyenek is rajta vannak egy másik partíción, akkor azt is részletesen látják, kielemezik, illetve virtuális gépről is gondolom??? igaz vsz akad jobb dolguk is...
Billentyűleütés is azért fura, mert pl. léptem már be 10 alól PH-ra, ennyi erővel eltárolják a jelszavamat, ahogy MS fiókét, v helyi fiókét is....azt megy egyenesen NSA-nak továbbítják, ha be akarnak majd lépni notimra, könnyű dolguk lesz...? :D

Mert akárhogyan is nézzük, még, ha el is olvastam a feltételeket stb., azért amikor használja az ember, nem csak 5 percre, megnézi az új Start menüt, aztán gép kikapcs, hanem esetleg, ha már ott van, megnéz egy email-t is, belép PH-ra...
Igaz, ennyi erővel Google és a többi is ugyanúgy gyűjti az infókat, W8-ban is aszem vmi telemetria, + az appok hozzáférnek tartózkodási helyhez, személyes és böngészési adatokhoz stb....az egész egy nagy BB. :U

[ Szerkesztve ]

(#88) Воланд válasza #40553216 (#85) üzenetére


Воланд
titán

bongeszes - kereses: ie - bing
fajltortenet: "open a file, we may collect information about the file, the application used to open the file, and how long it takes any use it for purposes such as improving performance"
sms - hivasok: itt nem jatszik egyik sem. amugy meg a phone call and sms data a hivas hosszat, es az sms hosszat is jelentheti.

amugy tenyleg nem ertem en ezt a fene nagy felhaborodast egy tesztrendszer kapcsan. a google ebbol el, begyujt minden adatot a felhasznalok az eles rendszereibol fejlesztes cimszo alatt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#89) Szatyor95 válasza gyurkikrisz (#71) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Igen, még a Win 7 beta korszakban pipáltam. Akkor viszont nem volt még ez benne. Továbbra is áll tehát, hogy a változásról tájékoztatni illik a megfelelő formában. Ez itt nem azt jelenti, hogy kapok egy új szerződést, ami 99%-ban ugyan azt tartalmazza, amiről már tudok.

Nyugodj békében Integra!

(#90) Szederp


Szederp
csendes tag

Ez a szalámi szeletelésének az elve. Mindig csak egy nagyon vékony szeletet.

1. Először csak ilyen adatot gyűjtünk, de kizárólag ezért és ezért és persze névtelenül.

2. Most már szükségünk lesz egy kicsivel még több információra, de gondosan vigyázunk rá és mindez azért van, hogy jobb terméket adhassunk Önnek.

3. Nézze, már 20 éve ugyanaz az ÁSZF és ezzel Ön egyetért, most mit számít még ez a maradék adat, hiszen úgyis használja a rendszert évek óta, nem igaz?

Néhány itt hozzászóló már csúcsszupi módon demonstrálja ezt. "Ez meg ez eddig is itt volt, mit számít?" " Nem vagyok bűnöző, nem érdekel". " úgysem nézik végig, hogy mit böngészek"

Ilyen hozzáállással kb 10 éven belül ott fogunk tartani, hogy az ÁSZF egy sora is elég lesz ahhoz, hogy minden adatot kiszolgáltassunk. Persze a sok okos azt hiszi, hogy ezeket az adatokat azért gyűjtik, hogy a programozók "rá..." a micsodájukat meg ránk kíváncsiak. Nem, ezekkel az adatokkal kőkemény kereskedés folyik, statisztikákat állítanak fel, politikai nézeteket elemezhetnek belőlük, piaci trendeket figyelhetnek stb.

És aztán csodálkozunk hogy be sem hívnak később egy job interview-ra mert már tudják előre, hogy ki és mi vagyok CV nélkül. Brave New World!

[ Szerkesztve ]

(#91) Pearce válasza Szederp (#90) üzenetére


Pearce
aktív tag

"A facebook emberkísérlete is megfelelt a szabályzatnak"

Hogy micsoda? Remélem a következő a chaimtail lesz. :W

(#92) Szederp válasza Pearce (#91) üzenetére


Szederp
csendes tag

Miért, minek nevezed azt, amikor egy szervezet kíváncsi arra, hogy befolyásolható e emberek hangulata azáltal, hogy picit variálok a portál működésén? Ez micsoda szerinted, szórakozás?

(#93) VIC20 válasza szabonagyur (#52) üzenetére


VIC20
őstag

,,Azt ugye tudod, hogy ennek a mondatodnak semmi értelme nincsen:
De lehet ezt nyíltan is csinálni: ki pipálná be az erre vonatkozó kis kockát mondjuk fele előfizetői díjért? Vagy negyedéért? Esetleg ,,ingyenes" használatért?"

Már miért ne adhatnának az ilyen lelkes embereknek kedvezményes Office365/OneDrive/mittoménmi előfizetést? Jó, csúnya dolog az árukapcsolás, de nem ez lenne az első és utolsó eset...

,,Miért itt nem használod? itt nem zavar, hogy minden adatodat lopják és nézik? Az összes virtuális rendszer programja 2 irányú kapcsolatot tud. Szerintem most hajítsd ki az egészet az ablakon, mert már a HOST rendszerednek a hátterét is letöltötték."

Hát, nem egészen úgy használom, mint a rendes, éles rendszeremet, hanem csak abszolút tesztelés jelleggel. Azt hittem, hogy be lehet állítani úgy a VirtualBox-ot, hogy a netre kiengedje a guest oprendszert, de a host cuccaihoz nem férhessen hozzá. Ha nem így van, akkor tényleg kukába vele!

[ Szerkesztve ]

(#94) GypsFulvus2 válasza Szederp (#90) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Kifelejtetted a munkáltatók és fejvadász cégek számára készített, szűrt adatbázisok készítését...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#95) Szederp válasza GypsFulvus2 (#94) üzenetére


Szederp
csendes tag

Ami azt illeti, szerintem kifelejtettem egy egész sor felhasználási módot. Valószínűleg olyanokat is, amiről még csak nem is hallottunk vagy nem tudjuk, hogy miért lehet érdekes. :)

(#96) dajkopali


dajkopali
addikt

az persze láthatóan senkinek nem jutott eszébe, hogy a Win10 Preview láthatóan nem csak a közismerten laza amerikai, hanem a világ más részein alkalmazott, sokkal szigorúbb adatvédelmi szabályozásokat is sérti - csak hogy kiszakadjunk már ebből az expert - nem expert körből?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#97) szabonagyur válasza beleszólok (#76) üzenetére


szabonagyur
félisten

És biztosan, csak és kizárólag az MS által derülhetett ki, véletlenül sem lehet más cég, partner akitől kikerült a cím egy esetleges rosszul beállított program miatt ami kiszedte ismerősöd címjegyzékéből a neveket. Meg elég fura, hogy sehol sem adtad meg a nevedet, email címben sem de az MS még kitalálta azt is!

@(#80) Szatyor95 : tehát kötsz egy szerződést a bankkal X tevékenységre, kötsz egy másikat amiben változnak dolgok azt már nem olvasod el mivel ugyanarról kell szólnia. Ilyen sehol sincs, hogy hasonló tevékenységnek a szerződését nem kell olvasni...az élet többi területén is egyik szerződés a másik napra már mást is tartalmazhat. A szerződések elolvasása pedig nem kedv kérdése.

@(#85) tomtyi: keresési és fájl történet: szerinted, hogy lehet javítani a keresőn? tudni kell mit kerestél, mekkora volt, hol volt mennyi idő alatt lett meg. Böngészési előzménynél is: milyen gyorsan jött be az oldal, stb.
Szerinted a Google,FB mi alapján adja a különböző ajánlatokat neked? Figyelnek, adatokat gyűjtenek rólad.

@(#93) VIC20: na akkor ezekszerint a Vbox és társai képességével sem vagy tisztában? Vagy ott is nem ment az Oracle (vagy melyik a gyártó most) és nyomta az arcodba, hogy két irányú kapcsolat van alapból? És igen végre te is leírtad: teszt jelleggel használod.

@(#90) Szederp: A job interview dologra csak annyit mondanék, hogy alap szabálynak kellene lennie, hogy aki ilyenre készül nem tölt fel magáról sehova semmilyen kínos képet vagy tesz közé bejegyzést, de ha mégis az a minimum, hogy a láthatóságot korlátozza. De gondolom itt is a program készítője a szemét, hogy Te ÖNKÉNTESEN megosztod ezeket a dolgokat.
Gondolom te is egyszer elolvastad a mobil előfizetésed vagy az egyszer megvásárolt telefonodban az ÁSZF-et és azóta boldogan aláírsz mindent, mivel véletlenül sem változtatnak rajta, hogy is tehetnék... Évek alatt semmi sem változhat, semmit sem lehet módosítani mivel a User balfasz és nem tudja majd értelmezni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98) #52815360


#52815360
törölt tag

#FirstWorldProblems :)

(#99) beteg


beteg
őstag

Ugyan azok az arcok írnak minden MS-t érintő topikba napi rendszerességgel százas nagyságrendű hsz-t. Kinek van ideje éveken keresztül védeni az MS-t naponta százszor?? Csak ha ezért fizetik. Annak a véleménye bocs, de nem mérvadó!

Akár hogy is, de most megint gusztustalan volt az MS részéről.

Csak futni kell!

(#100) szabonagyur válasza beteg (#99) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát akkor Te Google vagy Apple által fizetett ember vagy minden ilyen beszélgetésnél?
Annak a véleménye mérvadó aki nem tud elolvasni/értelmezni egy szerződést? NEM.

Bízok benne az összes többi programod annyit sem küld a gyártónak, hogy elégedetten használod...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.