Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) front3r


front3r
őstag

És? Ha nem származik belőle probléma, addig ez nem számít. Amúgy is van egy kiskapu, hogy az MS vagy egy titkos szolgálat be tudjon lépni a Windowsodra... szóval tök felesleges ellenállni. Meg nem is vagyok bűnöző... nincs félteni valóm. Érzékeny, privát adatokat meg nem tárolunk olyan gépen, amelyiken teszt verziós szoftver fut.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2) sad_Vamp válasza front3r (#1) üzenetére


sad_Vamp
őstag

gagyi duma, már bocs.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#3) tomazin válasza front3r (#1) üzenetére


tomazin
veterán

ne etessük a trollt
ha meg komolyan gondolja, akkor használja egészséggel

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

"Például begyűjtjük az ön nevét, e-mail címét, érdeklődési körét és kedvenceit, böngészési, keresési és fájltörténetét, hívásait és sms-adatait, az eszköz konfigurációját és a szenzoradatokat, illetve alkalmazáshasználati szokásait."

... valamint tesstömegét, szexuális preferenciáját, vércukorszintjét és bankszámla forgalmát.... :DD

De most komolyan. Ez azért már túlzás. A legtöbb tök felesleges a fejlesztéshez.De ha mégis, akkor minden w10 tesztelőnek üzenem, hogy nagymellű nőket nézegessen. Sokat. Hátha adnak majd a w10 mellé valami kupont... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) camillus válasza front3r (#1) üzenetére


camillus
tag

Meg nem is vagyok bűnöző

Valószínűleg nem is nézel ki olyan jól, mint Jennifer Lopez, de azért a privát szféra már hadd legyen szubjektív. Aki nsa akváriumban szeretne élni (vagy már eleve ott van), az ne agitáljon az adatvédelemről.

Hátha adnak majd a w10 mellé valami kupont... :DDD

Legalább valami haszna is lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#6) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez egy teszt verzió és kész. Aki letölti elfogadja vele a felhasználási feltételeket. Le van írva feketén-fehéren benne minden. Aki azonban
1. nem tudja elolvasni, mivel angolul van,
2. nem tudja felfogni mi van bele írva,
3. nem tudja mi a telemetria és a keylogger közötti különbséget
az ne töltse le, ne használja vagy csak kérje hozzáértő segítségét, és ne utólag gondolkozzon el már azon, hogy mit fogad el. Aki meg csak automatikusan elfogad/aláír mindent azzal nem lehet mit kezdeni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7) 8th


8th
addikt

A Microsoft információkat gyűjt önről, eszközeiről, alkalmazásairól és hálózatairól, illetve ezek felhasználási módjáról. Például begyűjtjük az ön nevét, e-mail címét, érdeklődési körét és kedvenceit, böngészési, keresési és fájltörténetét, hívásait és sms-adatait, az eszköz konfigurációját és a szenzoradatokat, illetve alkalmazáshasználati szokásait.” És ha ez még nem elég: a begépelt szövegeket, a rendszerben tárolt fájlok adatait, a hangüzenetek bemeneti információit és egyéb programadatokat is.

Személyi igazolvány másolatot ujjlenyomatot dns és kaki mintát ne küldjek? Esetleg hagyjam nyitva az ajtót, hogy amíg dolgozni vagyok a microsoft körbe tudjon nézni nálam? Elképesztő...

(#8) saelin


saelin
veterán

Mivel én nem tesztelem hidegen hagy, hogy most ki után hogyan kémkedik, csak a véglegesben ne legyen benne (ahogy mondták is). Valahogy az ms-nek nem megy mostanában a kommunikáció, mert mindig van valami, amit el felejtenek közölni a néppel és utánna csodálkoznak, hogy piszkálja őket a fél világ. Ideje lenne rendet tenni a vezetőségben, mert ez komédia.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) beteg válasza szabonagyur (#6) üzenetére


beteg
őstag

Mert te csak és kizárólag olyan szoftvert használtál valaha, használsz és fogsz használni mindig a jövőben, aminek elolvastad a felhasználási feltételeit, azt megértetted, jól átgondoltad és felelős döntést hozva elfogadtad!?

Csak futni kell!

(#10) beleszólok válasza Vladi (#4) üzenetére


beleszólok
senior tag

Csak azt csinálják, amit a google androidon. Nem?
Mondjuk elég kiakasztó, de sajnos semmi új nincs benne.
Részemről a 7-es az utolsó windows, amit hajlandó vagyok használni.
És droidos mobilom sem lesz több, azt hiszem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#11) Stauffenberg válasza Vladi (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt még csak-csak megérteném ha a Microsoft a teszt szempontjából valóban releváns adatokat gyűjtene és erről világosan, előre tájékoztatna, megfelelően kommunikálná. Legfeljebb nem tesztelek.

Így viszont megint jön ez a sunyi módon lapítás és az, hogy egyáltalán nem tekintik partnernek a felhasználókat.

(#10) beleszólok: Ennyi adatot még az Android sem gyűjt be.

[ Szerkesztve ]

(#12) emvy


emvy
nagyúr

http://en.wikipedia.org/wiki/Betteridge%27s_law_of_headlines

"Any headline which ends in a question mark can be answered by the word no."

"Adathalász program a Windows 10 előzetese?"

Nem, nem az.

while (!sleep) sheep++;

(#13) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

"a begépelt szövegeket, a rendszerben tárolt fájlok adatait, a hangüzenetek bemeneti információit és egyéb programadatokat is"

Ez most komoly? Keyloggerként működik? Miközben mondjuk begépelem az online bankszámlám adatait és jelszavait? Ez csak valami félreértés lehet, különben... :Y

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#14) szabonagyur válasza beteg (#9) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól látod a helyzetet, minden programomnak tudom, hogy mit használ fel, mihez gyűjt adatot stb.
Gondolom te bemész a bankba, hogy felveszel hitelt, odanyomják neked és alá is írtad. Aztán majd ha valaki szól neked, hogy egy 60%-os THM-el írtad alá akkor bemész vergődni a bankba, hogy hát ezt hogy gondolták. Ugyanaz a helyzet, ott is szerződés, itt is szerződés van. A telepítő is akkor megy tovább ha elfogadod, hitelt is akkor kapsz ha aláírtad. Az más kérdés, hogy mindenkit nagyon könnyen, nagyon hamar át lehet verni... Gondolom a Chrome vagy ha használsz bármilyen Androidos programot (Swiftkey és társai..) szerződését sem olvastad még el... abban is vannak cifra dolgok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15) dajkopali válasza szabonagyur (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

a nagy különbség ott van, hogy az ilyen előzetesek tesztelése mindeddig egy igen szűk szakmai kört érintett, akik feltehetően tájékozottak arról, mit is csinálnak (?)
ám most kinyitották a nagykaput, és erről a szigorú feltételről több millió embert elfelejtettek tájékoztatni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) emvy válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

> a teszt szempontjából valóban releváns adatokat gyűjtene

Szerinted olyasmiket gyujt, amik nem relevansak? Es utana a fejlesztok a bongeszesi elozmenyeidre ...-nak a monitor elott?

> előre tájékoztatna

Konyorgom, ez egy tech preview, tokig nyomjak telemetriaval, be kell jelentkezned a Windows Insider programba hozza, otszor klikkelsz arra, hogy megertetted, hogy ez tesztverzio, elsodleges celja a feedback es a telemetria. Ha ez nem ment at, akkor mi a fenenek foglalkozol ilyesmivel?

> hogy egyáltalán nem tekintik partnernek a felhasználókat

Sirok b+, ha nem mutatjak meg az elozetest, akkor az a baj, most, hogy megmutatjak a felhasznaloknak a pre-alfa verziot, meg az a baj. Mit kene csinalniuk, kidobni telemetria nelkul a tech preview-t, es utana olvasni a Prohardvert, hogy Stauffenberg elvtars miket gondol? Hogyan lehetne mashogy early alpha-t tesztelni?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17) szabonagyur válasza dajkopali (#15) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit felejtettek el? Oda kellett volna menni minden User-hez, vagy emailt küldeni neki, hogy elolvasta e a szerződést és utána kikérdezni, hogy felfogta e?
De ha érdekel annyira a dolog akkor az MS kiírta, de bemutatom neked egy remek kép segítségével.
Az Insider program így kezdődik az, hogy valaki nem innen szedte le azzal mit kezdjen az ember.. Ettől jobban szerinted, hogy kellett volna felhívni a figyelmet? Felhívták arra is a figyelmet, hogy nem végső verzió, nem mindennapos használatra való.. Ezzel foglalkozott valaki is? Senki..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18) DopeBob válasza dajkopali (#15) üzenetére


DopeBob
addikt

Az, hogy elfogadod egy program használati feltételeit, kb azzal egyenértékű, mintha aláírnál egy bankban egy ÁSZF-t. Tényleg nem várható el ma egy felnőtt embertől, hogy elolvasson és értelmezzen egy szöveget?

Végül is, volt nemrég egy ilyen teszt. Ingyenes WiFi hotspot. A felhasználási feltételekben az volt, hogy lemond a a felhasználó a gyerekeiről. Azt se utasította vissza senki...

MZ/X

(#19) Tomyyy93


Tomyyy93
tag

amíg csak gyűjti, és nem osztja meg 3. féllel/hozzák nyílvánosságra, addig nem értem, hogy ebből bárkinek mi gondja lehet...

[ Szerkesztve ]

(#20) dajkopali válasza szabonagyur (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

ez neked elég, sokaknak nem
ha az MS az átlagfelhasználók felé nyit, akkor kutyakötelessége kommunikációs kampányt indítania, nemcsak a jogi formuláknak megfelelnie

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) beleszólok válasza DopeBob (#18) üzenetére


beleszólok
senior tag

Elvben elvárható, de amikor már az ötszázadik olyat bogarászod, amiről tudod, hogy szándékosan van a kívülálló számára nehezen érthetően megfogalmazva (értsd: jogász később azt magyaráz bele amit nem szégyell), akkor lassan te is leszoksz róla. :)
Szerintem.
Én szélmalomharcnak érzem az ilyesmit. Inkább "brute force" próbálom akadályozni az adatgyűjtést pl. tűzfallal.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#22) dajkopali válasza DopeBob (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

(nem - ha elvárható lenne, nem lennének devizahiteles perek)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) pzstm válasza dajkopali (#15) üzenetére


pzstm
titán

nekem szóltak mikor beléptem az Insider programba.... :U
Megváltozott az adatok gyűjtésének módja
A Windows Technical Preview-ra új adatvédelmi nyilatkozat érvényes, mivel megváltoztattuk az adatok gyűjtésének módját. További információért olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat.

Aki akar az itt elolvashatja részletesen is:
A Windows Technical Preview adatvédelmi nyilatkozatai

amúgy mond bárkinek bármit az a szó hogy telemetria? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) beteg válasza szabonagyur (#14) üzenetére


beteg
őstag

hát persze

Csak futni kell!

(#25) DopeBob válasza dajkopali (#22) üzenetére


DopeBob
addikt

ha már fel sem tudom fogni => nem írom alá... Vagy legalább nem sírok utólag, hogy de hát én el se olvastam, különben is nem értem.

logikusan gondolkodni kéne megtanítani az embereket, de hát ez ugye senkinek sem érdeke... majd valaki úgyis megment

MZ/X

(#26) beleszólok válasza Tomyyy93 (#19) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egyrészt nem tudhatod, hány helyen folyik az életedbe a MS, a Google stb. (olyan helyen is, ahol nem is várnád - pl. bankautomata)
Másrészt ugye volt már példa arra, hogy betörtek nagy cégek rendszerébe és adatokat vittek el.
Te örülnél, ha valamelyik maffia kezébe kerülnének a banki adataid, netán az olyan személyes adataid, amelyekre hivatkozva sok dolgot telefonon tudsz intézni? (igen, ez utóbbi főleg a felelőtlen ügyintézők számlájára írható, de volt rá példa, hogy párom nevében, az ő ügyeit el tudtam intézni úgy, hogy tudtam az adatait)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#27) beleszólok válasza DopeBob (#25) üzenetére


beleszólok
senior tag

És ha csak hiszed, hogy felfogtad? Ezekkel a jogi nyelven megfogalmazott szövegekkel ez a legnagyobb baj. Szerintem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#28) beleszólok válasza pzstm (#23) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi a linket! Eddig tervezgettem, hogy egy virtuális gépben ránézek. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#29) emvy válasza dajkopali (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

> átlagfelhasználók felé nyit

A Windows Insider program nem atlagfelhasznaloknak szol, senki nem mondott ilyet. Nyiltta tettek a teszteles korai fazisat, ennyi.

Az kizart, hogy kicsit kijavitsatok a cikket?

Ennel hogy lehet vilagosabban elmondani, hogy NEM atlagfelhasznaloknak szol a dolog?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#30) szabonagyur válasza dajkopali (#20) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen átlagfelhasználók fele? Rohadtul nem írta az MS, hogy átlagnak van. Oda van írva, hogy ha képesnek érzi magát és segíteni szeretne. Ez neked átlag user? Aki segíteni akar az a minimum, hogy ért hozzá, meg tud fogalmazni egy angol mondatot értelmesen, meg el tudja olvasni mi van a főoldalon.

@(#22) dajkopali : mi lenne elvárható? Nem az óvoda, hogy a szádba kell rágni mindent... a devizahiteles pereket meg nem csak sértődöttségi szempontból kéne megvizsgálni.. vajon minek írta alá a sok ember... szóval ennyit erről.

@(#29) emvy : beraknam neki magyarul is de látod, szövegértés 1.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) pzstm válasza dajkopali (#20) üzenetére


pzstm
titán

épp az a lényege, hogy ez nem átlagfelhasználóknak szól.... :U

az majd később lesz...lesz Pro usereknek/geekeknek.....soha, semennyire nem volt céljuk ezzel átlagfelhasználót megcélozni....az hogy egy átlaguser is pronak gondolja magát az már nem MS sara... :U

Ettől kevés nyíltabb, érthetőbb kommunikációt tudok elképzelni :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32) pzstm válasza beleszólok (#28) üzenetére


pzstm
titán

édesjóistenem és komoly hogy most emiatt nem? :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#33) beleszólok válasza emvy (#29) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mit nevezünk átlagfelhasználónak?
Mari nénit, akinek megmutatták, hogy jut be a fészbúkra vagy egy minimális IT érdeklődéssel megáldott embert, aki kíváncsi az új windows-ra?
Utóbbiból azért elég sok lehet és tökmindegy, mit írnak az oldalukra, ha nyilvánvaló, hogy rengeteg Pistike fogja letölteni, mert ingyen van és mert újdonság.
És ők fogják legkevésbé nézni a felhasználási feltételeket.
És ha meg is nézik, jó eséllyel (itt is látható) sokan nem fogják fel, hogy ez veszélyes játék.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34) beleszólok válasza pzstm (#32) üzenetére


beleszólok
senior tag

Komoly. És bízom benne, hogy nem vagyok vele egyedül.
Bocs, de amíg a keresési előzményeket kérik, addig egy szavam sincs.
Hogy a LAN-om adatait is kiszedik, meg még ki tudja, mi mindent... (egyébként erre írtam, hogy a google sem jobb, ha kicsit utánanézel)

Te meg röhögj és használd egészséggel! Csak ne csodálkozz, amikor tíz év múlva a TB beint, hogy többé nem köt rád biztosítást, mert valahonnan megtudta, hogy genetikai betegség van a családodban! (nem személyeskedésnek szánom, csak mint nem is oly extrém példa... ami nagyon könnyen megtörténhet :( )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35) pzstm válasza beleszólok (#34) üzenetére


pzstm
titán

ha FB-d és gmailed van, akkor már sokkal többet tudnak rólad, mondhatni semmi újat nem tudnának meg, ezt halkan megsúgom ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36) szabonagyur válasza beleszólok (#33) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na most írtad le a nagy igazságot:
"és tökmindegy, mit írnak az oldalukra, ha nyilvánvaló, hogy rengeteg Pistike fogja letölteni, mert ingyen van és mert újdonság.
És ők fogják legkevésbé nézni a felhasználási feltételeket.
És ha meg is nézik, jó eséllyel (itt is látható) sokan nem fogják fel, hogy ez veszélyes játék."

És ezekkel mégis szerinted mit lehet kezdeni? Eddig azzal jött mindenki, hogy miért nem jelezte az MS. Most, hogy többen kiraktuk, hogy csak akkora betűkkel volt kirakva, hogy az kiesett a monitorból, most már azzal jössz, hogy úgysem nézte meg senki. Akkor ez kinek a hibája?

@(#34) beleszólok: ne vedd sértésnek, ez szól az összes ilyen hozzáállású embernek is, de ezt tudod, hogy úgy hívják, hogy paranoiai? Nem is tudom minek használsz gépet egyáltalán... Bízok benne, hogy ha hazamész akkor egy sötét lyukban ülsz, nehogy valaki meglásson, lefényképezzen és kirakja a netre, hogy pedofil vagy, mert akkor biztos vége az életednek. Vagy ha mész munkába akkor is elrejtőzöl mindenki elől, fekete csuklya van rajtad mert véletlenül egy köztéri kamera lefényképez és már fel is használják...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37) emvy válasza beleszólok (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat azt akarod mondani, hogy ilyen szintu telemetriaval rendelkezo szoftvert nem szabad nyilvanossagra hozni akkor se, ha nagybetuvel oda van irva, hogy mit csinal, mert hatha Pistike letolti, es beirja a bankszamlaszamat (amirol persze az MS egybol leemeli a osszes penzt!)?

Ezt igy most hogy?

Es ahogy lent irjak: ha van egy Androidos telefonod, akkor a Google azt is ki tudja talalni, hogy mikor jarsz WC-re (konkretan ezt pl. trivialis kitalalni). Ez meg egy szerencsetlen OS tesztverzio, nem lesz milliardos nagysagrendben installalva, az emberek jo resze VM-ben hasznalja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38) VIC20


VIC20
őstag

,,Az már kiderült, hogy ez a visszajelzési módszer csak a technikai előzetes (Technical Preview) időszakára vonatkozik, a nyilvános RTM-ben már nem szerepel majd."

Kivéve, ha ,,véééletlenül" benne marad... Akár a véglegesben is. Mondjuk úgy, hogy egy x hónap/év múlva telepítendő naggyonfontos biztonsági frissítés élesíti csak be... Szigorúan a terrorveszély miatt... :)

(#39) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Már korábban töröltem a "használhatósága" miatt, de most ment utána a telepítő és az iso is. Figyelgessék azt, akinek három anyja van. Majd ha erről nem egy könyvnek is alkalmas írásban tájékoztatnak, hanem mondjuk telepítéskor egy felugró ablak formájában, akkor azt mondom oké.

Egyébként a telepítés végén is vannak ilyen adathalász cuccok. Ha azokat kikapcsolja az ember, ez akkor is aktív?

Nyugodj békében Integra!

(#40) beleszólok válasza szabonagyur (#36) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hányan vagyunk itt? Magyarországon? A világban?
Ne a magyar, pláne ne az itteni közösséget nézd!
Épp azzal él vissza a MS, hogy sokan csak rákattintanak az "elfogadom"-ra.
És ez az, amit egy ilyen méretű cégnek, ha a vezetőiben egy halovány szikrája lenne az erkölcsi érzéknek, nem tennének meg.

Ha ez (valóban) csak a teszt idején él, a win10 nem tartalmazza majd, akkor tennék zártkörűvé a tesztet.
Ha meg nyíltan, akkor a minimum, hogy ötvenszer rákérdez, komolyan hozzájárul-e a szerencsétlen hülyéje ahhoz, hogy még az ujjlenyomatát és a reggeli vizeletmintáit is archiválják?
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41) szabonagyur válasza Szatyor95 (#39) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most írtad: Majd ha erről nem egy könyvnek is alkalmas írásban tájékoztatnak, hanem mondjuk telepítéskor egy felugró ablak formájában, akkor azt mondom oké. Ezzel kezdődött az egész telepítés:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42) Meteorhead válasza szabonagyur (#6) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Maximálisan egyetértek.

Egyfelől kicsit Blikk-esre sikerült a cikknek a címe. Szerintem tehetné magasabbra is a lécet az ITCafé. Teljesen egyértelmű, hogy a Windows Insider program ennek a szakasza nem az átlagfelhasználókról szól, és ezt más sem jelzi jobban, mint hogy 3 napja a legtöbbet kért feature a visszajelző rendszerben a natív ssh kliens léte volt és a cmd.exe linux konzol kompatibilitása.

Másfelől szeretném minden Droid és iApple felhasználónak üzenni, hogy az ő telefonjaikon is egy keylogger működik. A helyesírási adatbázist, és a következő szó megtippelését SMS írás közben mind onnan veszi a rendszer, hogy a userek miket írtak be. Ezeket elküldi a telefon és összegyűlnek egy adatbázisban. Az is, ha azt írod be, hogy "Osama Bin Laden", és azt is ha azt, hogy "sunáznám".

És igen, a MS, a Google és az Arcoskönyv is sokkal többet tud rólad, mint az egészséges. Egyszerűen ilyen az élet. Jobb dolguk is van nekik, mint egy koszos magyar porfészekben élő közember üzeneteit olvasgassák. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor az álljon be ámisnak. Én legalábbis nem látok más alternatívát.

(#43) beleszólok válasza emvy (#37) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hova van írva? (arra céloznék, hogy el kell mászni egy oldalra, ott meg kell nézni, értelmezni, amit az ilyen publikus tesztekben résztvevők a legritkább esetben tesznek meg és erre szerintem számítanak is MS-ék)
És miért lenne szükség ennyiféle adatra egy _TESZT_-hez?
Ez finoman szólva is necces dolog.

Mellesleg miután átfutottam azon az irományon, ennyi mindent még a google sem szed össze rólam - legalábbis az engedélyemmel nem.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#44) emvy válasza VIC20 (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#45) beleszólok válasza Meteorhead (#42) üzenetére


beleszólok
senior tag

Droidon - legalábbis a samsungomon - ki lehet kapcsolni ezt a "keylogger" funkciót. Ami közel sem (látszik) olyan durva('nak), mint amit ebben a tesztben a MS.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#46) szabonagyur válasza beleszólok (#40) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ha 1000X-szer kérdezne rá? Akkor a Userek 99%-a 1000X-szer rányomná, hogy persze csak menjen már a telepítés. Meg kéne tanulni tudatosan élni, tudatosan használni a számítógépet és nem mindig az eladó vagy az ügyfélszolgálatos vagy a program gyártóját hibáztatni.
Gondolom ha veszel egy autót ott is elvárod, hogy havonta személyesen odamenjen hozzád valaki, hogy Elnézést Uram, a gumikat és egyéb dolgokat ideje lenne ellenőrizni, és ott áll melletted míg meg nem csináltad, mivel hiába vagy felnőtt ember, de nem vagy autószerelő így ezt te nem tudhatod, hogy az ilyennek foglalkozni kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47) emvy válasza beleszólok (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a telefonod nem egy teszteszkoz.

Na, itt egyreszt eluralkodott a teljes sotetseg, masreszt meg a lenyeget mar ugyis elmondtuk itt paran, szoval reszemrol ennyi -- jo szorakozast.

while (!sleep) sheep++;

(#48) VIC20 válasza emvy (#44) üzenetére


VIC20
őstag

Könnyű hozzászokni a jóhoz, nehéz lemondani róla.

De lehet ezt nyíltan is csinálni: ki pipálná be az erre vonatkozó kis kockát mondjuk fele előfizetői díjért? Vagy negyedéért? Esetleg ,,ingyenes" használatért?

Sheep, sheep everywhere... :P

szatyor95: ,,Már korábban töröltem a "használhatósága" miatt, de most ment utána a telepítő és az iso is."

Nálam virtuális gépen elvan, nem sok vizet zavar. Néha frissítem, ránézek, hogy változik-e valami, merrefelé kalapálják még.

[ Szerkesztve ]

(#49) ceia


ceia
őstag

Jó tesztelést srácok! :)

        it's more fun to compute

(#50) DopeBob válasza emvy (#47) üzenetére


DopeBob
addikt

én még annyit szeretnék hozzátenni, hogy annyival megtisztelhetnék a PH! törzsközönségét, hogy nem adtok ilyen hányadék bulvárcímeket, mert legközelebb csak azért sem fogok rákattintani :P

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.