Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Voloka


Voloka
tag

Üdv!
Várom a további tapasztalatokat!
magam is nézegettem ezt a készüléket, benne van a 3 vásárlásra jelöltem között !

(#2) Scoby


Scoby
csendes tag

Szia. Szuper lett a cikk gratula érte.
Mit gondolosz Photoshop is futtatható rajta, mármint munkavégzés céllal?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3) Adamyno


Adamyno
tag

Eddig még nem csalódtam benne.

Rendeltem üveglapot, természetesen összetörve érkezett meg. Na mindegy majd vigyázok rá.
Tettem rá linuxot is, érezhetően gyorsabb, mint a windows, pedig a win sem lassú.

A type-C portot sikeresen megsütöttem egy kínai type-c usb hubbal. Sajnos erről olvastam, hogy a hibás Type-C eszközök könnyen megsütik az eszközöket.

Mostanára bejáratódott a cucc. Átlagos akkuidőm 4-5 óra.
Az asztalon van kitámasztva a monitor mellé, ami HDMI kábellel megy. Nem minden esetben van bekapcsolva a kijelzője, csak ha kell 2. is. Elsődleges kijelzőm a monitor. A felbontást kicsit visszább vettem, mert aprók voltak a betűk, ikonok nekem. Vettem hozzá gyári billentyűzetet. Egész használható :)
Tokot is rendeltem hozzá, így könnyebben hordozható és belefér a kapacitív toll is mellé, amivel pontosabban lehet bökdösni.

Photoshop simán elfut rajta, bár a renderelés isebesség szerintem nem lesz villámgyors.

Ami nagyon tetszik az az éjszakai fény linux és win alatt is és a zajmentesség.

A BIOS-ban a max. turbo sebességet 1800 MHz-re állítottam, így nem melegszik annyira (kíméli az akkut - is).

A fényerő lehetne magasabb is, mert így árnyékba kell menni vele kültéren, minden más helyen jól látható. Bár ritkán hordozom, leginkább a rendes tft monitoron használom.

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#4) moka100


moka100
újonc

Szia!
Szerintem is nagyon jó a cikk, sok jó infót közöl és az az ajánlott eszközök/dolgok linkjeit is tartalmazza.
Gratulálok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Gearbestről hogyan rendelted Sweden Posttal, mert az oldalon a szállítási lehetőségek között nincs ilyen lehetőség. Ha ezt meg tudnád írni, akkor nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm.

(#5) Adamyno válasza moka100 (#4) üzenetére


Adamyno
tag

Bocs a késői válasz miatt. Akkor még volt olyan lehetőség. Lehet, csak be kell jelentkezni és beállítani a szállítási címet.
Egyébként a Type-C portomat a hibás usb hub tette a sírba. Még mielőtt használhattam volna. Szétszedtem megnézi, hátha csak egy biztosíték vagy dióda vagy hasonló, de annyira brutálisan integrált az egész, hogy esélytelen házilag javítani.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#6) outdoor


outdoor
aktív tag

A külön töltőport a helyzet kulcsa.

A proper digital assistant could be my best friend

(#7) Adamyno válasza outdoor (#6) üzenetére


Adamyno
tag

Hogy érted, hogy az a kulcsa? Ott lehet valamit javítani, vagy marad az a fajta töltés kizárólag. A type-C sok szempontból kényelmesebb lenne, de ha nem hordozom, így is jó.

A Win már csak azért van a gépen, hogy foglalja a helyet :D . Elkezdtem 3D modellezni is. Az érintőpanelt külön kell "telepíteni" linux alá, de működik. Az elforgatás érzékelő viszont 90 fokot téved. Annyira nem érdekel, mert ki lehet kapcsolni. Valahol biztos, hogy lehetne kalibrálni de nem szórakoztam vele.

Energia terén azt vettem észre os-től függetlenül, hogy készenléti állapotban számomra szokatlanul gyorsan merül. Az eddigi eszközeim egy hangyányival mintha tovább éltek volna. 1 nap alatt megeszi az akku kb 60-70%-át. A mostani Thinkpadem kibír 4-5 napot készenlétben (X260)

Egyébként működik a Type-C adatvonala, csak a powert sikerült kinyírni. Ha külső tápegységgel rendelkező usb hubot csatlakoztatok, akkor ami azon van működik vele. De ennek kell külön konnektor így, nem szórakozok vele. Gondoltam rá, hogy csinálok egy tápelosztós kábelt hozzá a rendes usb aljzatról, de nem akarok ennyire mélyen DIY módra váltani.

a micro USB nem használható USB boothoz és csak kb. 150mA áramot tud leadni ( A sima USB 3.0 az 2A körül van)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8) outdoor válasza Adamyno (#7) üzenetére


outdoor
aktív tag

Ha csak egy port van, töltésre, adatra, sokszor problematikus. Egy napig bírja a géped?

A proper digital assistant could be my best friend

(#9) Adamyno válasza outdoor (#8) üzenetére


Adamyno
tag

Nem csak egy van. Van az USB-type A (usb 3.0), a micro usb (otg kábellel használható, igazából nem értem miért nen rendes usb port), külön töltő port van, + a type C amit én elrontottam, de Power Delivery képes töltővel tölthető ott is.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.